Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 08 říj 2012 00:08

Jo P22 je spolehlivá, to rozhodně, vzhledově to není nic extra, sice to byl můj oblíbený model, ale po čase se mi doslova zhnusila..Má to vážně strašně "hračkovitej" vzhled.. Po čase omrzí... Za to P22Q vypadá opravdu skvěle, asi do ní pujdu je to něco mezi P22 a PK380.....PK380ka měla zase problém s ručním přebíjením, což za ty nehorázný prachy byl docela průser, tak doufám že do budoucna vytvořej už konečně něco pořádnýho co bude fungovat tak jak by mělo..Třeba Glock od Umarexu, to bych si nechal líbyt :D .


Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Plynové pistole

Příspěvek od palong74 » 15 říj 2012 15:43

dostala se me do ruky plynovka Zoraki model 914.bohuzel napadena kutilem domacim ktery se snazil odvrtat hlaven nebo spis to co v ni bylo.
zkratka prestala prebijet naboj.to znama ze po kazdem vystrelu je potreba znovu nabit.
jde me o to zda melo vliv odvrtani hlavne na prebijeni.dalsi vec kterou bych chtel se dozvedet je co je v hlavni za prekazku ktera by sla vyrobit a vratit do puvodniho stavu.pokud by to nekdo detailne vyfotil byl bych moc vdecnej nebo to polopaticky vysvetlit.dik vsem
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
babaGG
Příspěvky: 82
Registrován: 28 led 2012 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od babaGG » 15 říj 2012 15:59

Přepážka v hlavní zabranuje plivání olova a jinejch věcí a pomáhá vytvořit tlak mezi ní a nábojem.Ten tlak ti pohne závěrem dozadu.Pokud ji tam nemáš těško ji nahradíš a hlavně jestli se v tom někdo takto "vrtal" radši s toho nestřílej a nech si jí na náhradní díly :wink:Může se ti rozletět hlaven nebo něco podobného :(
Mergl
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2012 18:52
Bydliště: Slovenský štát

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Mergl » 22 říj 2012 19:55

Zdravíčko.

Čítam vás v tomto vlákne už pár rokov (bez preháňania, je to zábavné čítanie a pri posledných, lepších výberoch mi celkom pomohlo) a tak by som sa tiež rád zapojil do diskusie.

Mal som Bruni Magnum (strašná kvalita, doslova sa rozpadol) a Voltran Major (životu nebezpečný, praskol lučík, ktorý okrem chránenia spúšte aj bráni záveru odletieť do hlavy strelca - šialená konštrukcia, je to len tenký pásik zliatiny...).
Potom som aj vďaka tomuto vláknu kúpil 914. Vynikajúca, užili sme si s ňou zábavy, koľko len chcete, synovia boli nadšený z auto funkcie v noci na Silvestra (ale menej nadšení z toho, ako ich boleli prsty z nabíjania po troch sekundách streľby). Mám ju dodnes, ale postupne som ju nosil čoraz menej, lebo je síce malá, ale tučná a... nuž, na mňa ťažká. Priťažká na to, aby som ju nosil celkom bežne. V zime ju hodím pod pazuchu, to ešte ide, ale v lete mi ťahá gate z brucha (kde sú tie časy, keď som mal 40 :D)...

Pravda je, že tie prvé dve sa nerozpadli hneď, obe slúžili tak päť, šesť rokov (teda, prevažne Silvestrov). Len ten Voltran (dnes sa identický predáva pod názvom Ekol Major a IMHO je rovnako nebezpečný) ma nakoniec nemilo zaskočil. Nikomu síce neprerazil lebku - zlomená časť lučíka sa šprajcla a záver zastavila - ale tá možnosť tu bola. Br.

Uvažoval som nad menšou verziou 914-ky (Práve v tomto som dosť čerpal zo skúseností ľudí z tohto fóra, najmä pri 906, ktorá mi dodnes pripadá prekrásna, ale záseky nejdú s jej možným použitím ani trocha dokopy), potom nad ešte menšou Volgou/Agentom, nakoniec som sa plesol po vrecku a kúpil úplne najľahšie, čo sa dalo, a to teraz nosím. Vlastne stále. HW88 je ľahký a malý, človek ho schová pomaly aj do šortiek a oproti iným má tú výhodu, že ho mám v kuse po ruke. Rozhodujúcim pre výber bolo, keď som si uvedomil, že najlepšia zbraň je pre mňa osobne tá, ktorú mám práve pri sebe, nie tá, ktorá má najlepšie parametre.

Vypálili sme z neho pár desiatok rán, aby som mal istotu, že funguje ako má a tiež sa naživo pozrel, ako to z neho fučí (no a any si synovia zašantili, pravdaže), potom som ho nabil peprákmi 120mg ešte z čias zosnulého Bruniho a odvtedy je na nosenie. Na Silvestra možno vystrelím ešte zvyšok z prvej stovky slepákov a neviem, či budem kupovať ďalšie; na hranie máme 914. Na rozdiel od pištole to s HW nie je až taká zábava, mechaniky je tam akosi menej alebo čo, prišlo mi to podobne ako maďarským recenzentom až nudne spoľahlivé. Zlyhal jeden náboj. Neviem prečo, stopu po úderníku mal napohľad rovnakú, iba nevystrelil. Na celkovom dojme to nič nezmenilo, akurát som raz cvakol naprázdno.

Ktosi tu viackrát riešil legálnosť 120mg v Česku. Mám k tomu poznámku: moje 120 "Umarex Extra Stark" majú obsah aktívnej látky napísaný na škatuľke, ale na náboji je vyrazené iba "PT PV 9mm", takže netuším, ako by chcel kto zisťovať, koľko pepru som rozprášil do ovzdušia - nehovoriac o tom, že pokiaľ nemusím, nemám v úmysle po streľbe ostávať na mieste a čakať, či ma dorazia útočníkovi kamoši alebo "orgáni". Nábojnice, v revolveri, odchádzajú so mnou ;) a šanca, že sa útočník bude sťažovať, orgáni reálne dokážu priestupok, dajú mi pokutu a tá nadobudne platnosť aj napriek odvolaniu, že som bol v posttraumatickom šoku, je primalá na podstupovanie rizika spojeného s hlásením, čakaním, vysvetľovaním, možnou stratou peknej plynovky atď.

Flejmy o účinnosti/nepoužiteľnosti plynovky... sú fajn zábava. Toľko strelcov tu už zložilo toľko útočiacich vrahúňov (reálne sa mihol azda len jeden, čo strelil dedka v cudzej záhrade do rozkroku a už azda aj oblažuje spoluväzňov, bo ho odsúdili na pekných pár rokov), že je fakt milé počúvať dobré rady o tom či onom. Zamlada sme tomuto typu hovorili "kulturista-teoretik." No ale nedá mi nepriliať oleja do ohňa odkazom na D-fensov článok o tom, ako zahnal dvoch lúpežných cigánov tým, že si potajomky pod bundou pohladil pažbu. Teda, pažbu Glocka :D Myslel to úplne vážne: pohladil pažbu, čo mu dodalo na charizme a odplašilo lupičov netušiacich, že je drsňácky vyzbrojený. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012082601 Podľa môjho názoru to do podobnej miery funguje aj s plynovou zbraňou. Vlastné skúsenosti to potvrdzujú; nosím rôzne plynovky už fakt dlho a za celý ten čas ma nik nenapadol :D

K reálnemu využitiu v reálnej situácii by sa podľa mňa mali vyjadrovať najmä tí, ktorí to aj reálne zažili, čo platí ako pre strelcov tak pre rozprašovačov pepru. Všetci ostatní sú na úrovni spomínaného kulturistu. Obrázek

Ak sa niekto chcete spýtať niečo na tie štyri zbrane, čo mám (a piatu, ktorá nepatrí mne - je príslušenstvom rodinnej chaty -, ale z tej sa prakticky nestrieľalo: volá sa Valtro je to snáď francúzsky klon PPK), smelo do toho. Aj tie rozpadnuté stále mám. Nechal som si ich ako rekvizity, akurát strieľať sa z nich už nebude.
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 25 říj 2012 19:56

Má tu někdo z vás Walthera PP od Umarexu? Sice jsem se někde dočetl, že to není zrovna zdařilý model, ale i přez to jsem si jí objednal, tak než dorazí, by mě zajímalo jestli je to vážně takový "šunt"...Ať funguje jak chce, určitě si jí nechám, jelikož je to jedna z nejhezčích plynovek od Umarexu se solidníma rozměrama..
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
babaGG
Příspěvky: 82
Registrován: 28 led 2012 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od babaGG » 25 říj 2012 20:48

Ahoj mam walther P22.Maká mi dobře,neseká se a je pěkně zpracovaná.Mám ji druhej rok a mohu jen doporučit :D náboje používám SB.
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 28 říj 2012 15:20

Tak Walther PP je už doma, zpracování fakt perfektní, rozměry i váha jsou tak akorát i přesto že mám dost velký ruce, tak se drží parádně.. Pádová pojistka samozřejmostí. Zatím jsem vystřílel 50ks slepých a zásobník PV, a ani jeden zásek. Jediné co mi tu chybí, je záchyt závěru.
Přílohy
IMG_20121028_112707.jpg
IMG_20121028_112847.jpg
IMG_20121028_112611.jpg
Naposledy upravil(a) gremlin101 dne 29 říj 2012 19:17, celkem upraveno 1 x.
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 28 říj 2012 16:30

PP je elegantní klasika,nebude skupinové foto s ostatní "modernou" ?
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 29 říj 2012 16:35

Skupinový foto bohužél nebude, jelikož názvy zbraní co mám v podpisu, neznamenají že ty plynovky vlastním, ale že jsem je měl. Momentálně mám jen Walthera PP, P22 mě po čase omrzela, chyběla mi tam pádová pojistka, tak jsem ji vyměnil za novinku PK380. To byla ale naprostá chyba.. Jak už jsem se tu zmiňoval, byl problém s "ručním" přebíjením a asi po týdnu se z nábojové komory odlomil kousek slitiny, sice to nemělo na funkčnost vliv, ale od plynovky za šest litrů, jsem očekával trochu něco jiného...Pokud někdo o PK380 přemýšlíte, raději zvolte jiný model, možná jsem měl pouze štěstí na špatný kus, ale je to vážně šrot. Co se poměru cena/kvalita týče, je to propadák..Jediné lákadlo je ocelový závěr, ale to je asi tak vše... Takže jsem ho za polovic prodal a pořídil PP a musím říct, že z těhle tří kvérů je to nejlepší koupě. Měl jsem obavy ze špatného vyhazování nábojnic, jak se člověk na netu může dočíst, že tento model je na to náchylný, ale zatím žádný problém.. Jestli se k tomu dostanu, udělám nějaká kvalitnější fota PP...
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 říj 2012 18:30

Kdyby to šlo hodit fotku toho PP z čelního pohledu - do ústí hlavně.

Nějak mě přijde, že ty Umarexy mají až moc zapřepážkovaný hlavně v porovnání s " turky ",
což hodně kazí celkový dojem, a část plynu odchází nejen hlavní, ale i vyhazovacím okénkem,
jak už poznamenal CzechJoker.
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 29 říj 2012 19:13

Není problém, ale přepážka vypadá vpodstatě stejně jako u P22

http://forum.gunshop.cz/pistole-walther ... ml#p204987
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 říj 2012 19:28

A určitě ta přepážkovaná hlaveň nejde tím kartáčkem v balení ani pořádně "projed" - tím mě fakt Umarex baví !

Jakoby nemohl dělat mnohem jednodušší přepážky, ala turecký Atak Arms ! Asi to bude jejich zákony !
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 29 říj 2012 19:41

Kartáček je nepoužitelnej to je pravda :lol: . Nevím jak to maj řešený Turci, ale mě to u Umarexu zas tak hrozný nepřijde, čistí se to špatně, ale to asi většina plynovek, přepážka i když je dost u ústí hlavně, tak není vpodstatě vidět, to že člověk díky ní pozná že je to plynovka ve většině případů nehrozí.. A to že část plynů vyjde výhozním okýnkem je podle mě taky v normě, přecijen se část plynů musí "vrátit" aby se natáhl závěr a tím pádem to pak uniká kde může..
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 říj 2012 20:13

A, i když Umarexa po střelbě s PV a CS náboji čistíš sebevíc - "uchoštoury", kartáčkama na dýmky a prostřikuješ
zapřepážkovaný lauf WD, tak nakonec je pořád dost "načichlý po PV a CS nábojích" - řekl bych, že více jak 5x než turek.
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 30 říj 2012 16:31

Walther PP (1)
Přílohy
IMGP3750.jpg
IMGP3749.jpg
IMGP3739.jpg
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Odpovědět