Skryte noseni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Skryte noseni

Příspěvek od Queeg 512 » 23 říj 2012 18:21

To ze drzitele ZP sk.C navic mohou přenášet nenabité zbraně bez obalu platí obecně, nebo jen cestou na lov? Představa nimroda v civilu jak si to centrem Prahy s kulobrokem na rameni mašíruje k puškaři mě příjde poněkud exotická....

U toho hlídání vinice myslivcem bych pak ještě chápal, kdyby oficiálně deklarovaný cíl cesty byl špaček, liška nebo divočák, příjde mě ale tochu komické, když to takto nešikovně probublá až k policejnímu mluvčímu.


JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryte noseni

Příspěvek od JirkaS » 23 říj 2012 18:48

Pokud ta vinice byla oplocená = zřetelně ohraničený pozemek a pokud tam byli se souhlasem vlastníka, tak zbraň DRŽELI a držet nemusí skrytě. Podle mně tedy naprosto v pořádku.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Skryte noseni

Příspěvek od Alci » 24 říj 2012 02:39

nejen na lov. Muze ji tak nosit i po centru Prahy kdyz pujde na strelnici. Ale hlavne se ucel cesty v praxi neresi. To az u soudu se resi, proc jsi nejel na tu strelnici tou nejkratsi cestou a proc jsi jel tak pomalu, zes tam nedojel za 30minut, ale za 60. Tam jsou takovy veci totiz strasne dulezity, zatimco porezana ruka od utocnika je jen povrchovy prkotina, ktera neznamena nic. Dokonce s tou zbrani muze jit domu nalitej :)

Ja si zbrane v obalech taky prevazim dle libosti. A ze se cestou stavim v obchode, nebo v praci, nebo vyzvednu kamarada, nebo si to nakonec rozmyslim a odjedu zase domu, cimz nenaplnim ucel cesty, tedy premisteni zbrane z bodu A do bodu B, taky nikdo neresi. Kdyz te zastavi policajti, nic z toho zjistovat nebudou. Mas zbran, je v obalu, mas ZP a PZ, tak ses ok.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Skryte noseni

Příspěvek od cvicubis » 24 říj 2012 08:12

Queeg 512 píše:To ze drzitele ZP sk.C navic mohou přenášet nenabité zbraně bez obalu platí obecně, nebo jen cestou na lov? Představa nimroda v civilu jak si to centrem Prahy s kulobrokem na rameni mašíruje k puškaři mě příjde poněkud exotická....

U toho hlídání vinice myslivcem bych pak ještě chápal, kdyby oficiálně deklarovaný cíl cesty byl špaček, liška nebo divočák, příjde mě ale tochu komické, když to takto nešikovně probublá až k policejnímu mluvčímu.

Myslivec pokud jde se zbrani na policii nebo mestem by ji mel mit v obalu, to ze ji tam nikdo nema a chodi s ni tam jen tak to je vec druha, policie nebo mesto neni zadna honitba. Myslivcum se to hold toleruje, predstav si ze bys sel s pistoli jen tak bez obalu na policii nebo mestem, ti by te sezrali... .
Odpovědět