Dotaz - dalkomerna osnova ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

malus

Příspěvek od malus » 26 kvě 2009 22:12

Tyhle osnovy jsem zatím viděl jenom na těch nejlevnějších optikách, včetně jednoho mého Tasco 3-9x40 z polské tržnice za 7 stovek.
Nevylučuji, že ta osnova není zkopírovaná původně z nějakého speciálu (snad na kuše), ale skoro bych řek, že ta osnova je nějaká čínská fantazie, protože mi není jasné co bych tou změtí čar dole měřil, a na vítr to má opačné vyboulení. Tyhle osnovy jsem zatím viděl jenom na těch nejlevnějších optikách, včetně jednoho mého Tasco 3-9x40 z polské tržnice za 7 stovek.
Jo ten můj taky nevypadá na nějakou renomovanou firmu. Získal jsem ho zadarmo, takže když ho zničím tak mě to tolik mrzet nebude.
Ještě zajímavost:
Kamarád mě upozornil, že tenhle typ je ve hře Call of duty 4. Takže buď je to podle realu, nebo číňani jedou podle hry :lol:

Obrázek


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 26 kvě 2009 22:20

tram ta da dááááááááááá

BARSKA

http://www.barska.com/ac10810.html
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 27 kvě 2009 06:05

nahodou ja som ju videl na tom "nečínskom" original "Bushnell" 6-24x50 E :D

pri vacsom priblizeni uz to bolo mlhave a to som pozeral za najvacsieho svetla o 15:00 si nechcem predstavit ako by to vyzeralo vecer (aj ked je tam prisvit ale to je taky ze svieti cely puskohlad zvnutra...)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 27 kvě 2009 20:17

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 kvě 2009 20:33

Pratele, to je sice hezke. Ares si tu praci dal a nasel kdo to vyrabi. neni potreba sem davat dalsi odkazy na prodejce. kdyz uz neco tak sem dejte manual k osnove.
Ja napsal na vyrobce mail s dotazem o manual s rozmery. zatim nic.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 kvě 2009 23:49

Tak konecne neco prislo.
Fascinuje mne, ze nejsou schopni proste poslat pdfko s manualem.

Hi Ladislav,

Do you have this unit? Or you are interested and will like more information about the reticle? If so please contact our distributor below.
Czech Republik

Detex s.r.o.
U Elektry 203/8
CZ-198 00
Praha 9
Czech Republic
+420 281 868652
+420 281 866255
info@detex.cz
www.detex.cz


Thank you,

Sandra Almaraz
BARSKA
1721 Wright Ave
La Verne, CA 91750
Tel: 909-445-8168 Ext. 111
Fax: 909-445-8169


takze zavolej do Detexu a uvidime jestli ti p. Kudrhalt pomuze.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 kvě 2009 10:18

Kokam, zadna reakce. Asi moje snaha byla zbytecna.
Kazdy tu napise spoustu radoby chytrych nazoru nebo dokonce se citi ublizen, ale nic praktickeho. Vyjma Arese, ktery puskohled identifikoval.
Ja zase chodim radeji primo ke zdroji, nez k nejakym zastoupeni u nas. Detex by stejne nevedel a musel zjistovat (pokud be se tim vubec zaobiral) u vyrobce.
po nekolika emailech (delali s tim jako by to bylo narodni tajemstvi) mi slecna/pani Sandra poslala pozadovane.
zde to je
http://www.sniper.cz/ruda/IR%20RANGE%20 ... Barska.pdf
Preklad uz snad nekdo udela. ja na to nemam cas.
Je to jen ukazka toho, co rikam celou dobu. Lidi zakladaji vlakna z lenosti a sve neschopnosti neco hledat sam. Vznikne vlakno s dohady o nicem, pritom je to bezne dostupna ifnormace.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 29 kvě 2009 10:27

aj tak nechapem vyznam tych spodnych ciar, resp. ak mam Mildot tak sa mi zdaju zbytocne...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 kvě 2009 10:47

Existuje 1000+1 osnov. Mildot byl vyvinut pro armadu a jeho pouziti je jednoduche, to ale jeste neznamena ze je vzdy nejvhodnejsi. Pravda je ze pokud je to opravdu std. mildot, tak je nejuniverzalnejsi a nepusobi rusive na rozdil (extrem) od Horus Vision.
Mildot pro aramadu byl dostacujici a trenovany strelec s jeho pouzitim je schopen "zmerit" vzalenost velice presne. Problem je ze preci jen 1dc (mil) se spatne rozdeluje a strelec ktery potrebuje presnejsi mereni muze osnovu spatne rozdelit (coz je nejbeznejsi a pochopitelna chyba) chce jemnejsi rozdeleni. Samozrejme ze je vzdy neco za neco. cim jemnejsi a tenci, tim mene prehledne. Takze neco co je vhodne pro tercovou (treba i taktickou soutez) neni vhodne do valky nebo pro lov.
tento kriz (BARSKA) NEMA mildot. Rozmery stejne presne nedodali. Pouze to ze vertikalni cast (predpokladam ze toho krize) ma rozmer 2MOA. To je myslim jediny uzitecny udaj. zaroven nam to rika ze to ma jemnejsi deleni nez klasicky MD. Rozmer B chybi ale opticky je jeste mensi nez rozmer A.
Je tam popis jak oba rozmery pouzit k zjisteni vzdalenosti a z toho se ten rozmer da urcit. spravne vypracovany manual k osnove ma vypadat takto:
http://www.sightron.com/index.php?actio ... id=7&id=45
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
malus

Příspěvek od malus » 29 kvě 2009 22:33

Shiva děkuji moc za tvou snahu a za to že se mnou ztrácíš svůj čas. Velice si toho cením. Nezakládal jsem téma z lenosti, ale proto, že jsem opravdu nemohl nic nalézt. Ještě jednou díky.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 kvě 2009 22:41

v poho, nebylo to mysleno az tak osobne, ale mineno vseobecne.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
SamanFalco
Příspěvky: 1
Registrován: 30 říj 2011 23:58

Re: Dotaz - dálkoměrná osnova ?

Příspěvek od SamanFalco » 31 říj 2011 00:33

No nevím co je na tom tak složitě(viz. návod)...zkrátka se to musí počítat...je to dálkoměrná osnova pro variably... počítá se pomocí koeficientů. násobek zvětšení X velikost předmětu v cm na jeden dílec X 0,9 = vzdálenost v metrech, nebo úplně stejně, ale s koef. 0,55 pro dílek B (ty spodní čáry) dílek B je větší než dílek A na kříži...Příklad: 25cm hlava se vejde při zvětšení 8x přesně do jednoho dílu na kříži: 8x25x0,9=180m Souhlas? :wink: Je to u variablu, co se jim se zvětšením mění velikost kříže - tudíž se rozměr bodu pořád mění a nelze to použít stejně jako mildot...takže žádný dílek nemá 2mil...
Merlin00
Příspěvky: 16
Registrován: 22 črc 2012 00:50
Bydliště: Blava

Re: Dotaz - dálkoměrná osnova ?

Příspěvek od Merlin00 » 22 říj 2012 14:31

Ta zamerna osnova se odborne-neodborne nazyva rangefinder.
Pouziva se od dob, kdy se zdokonalil i system podsviceni, zejmena pro lov na vetsi vzdalenost, v ne idelanich svetelnych podminkach, kdy je nutne rychle stanovit dle priblizne predpokladaneho rozmeru cile, vzdalenost neklidneho (nekdy snad i pohybujiciho se) cile rychlym odhadem.

Jelikoz ma na centralnim krizi i mil dot (spise se to nazyva mil comma) lze pouzivat i jako klasicke mil-dot a klikani na kompenzaci, je li na to optika prispusobena.

Podle mne je to pouzitelne i na terce, pokud ta osnova je dostatecne jemna, da se odhadovat dobre i vzdalenost terce, bez nutnosti komplikovaneho pocitani.

Dokonce si dovolim tvrdit, ze pri nastavovani paralaxy se lepe cte a lepe se zaostruje, jako pri jednoduchem krizi mil dot, ponevac je pohled vyplnen vetsi opticky podporenou stupnici rangefinderu.
Obecne pro vzduchovky u nekoho, kdo nestrilel z kulovnic a neni zvykly na rychlou orientaci na techto osnovach na lov, to bude dost neprakticke, spis je predci jen zauzivan klasicky kriz, pripadne mil dot-ovy kriz, jako u armadnich optik.
Je to z casti o zvyku.
Napriklad pro kusi je to take dobre, casto se to pouziva, zejmena u fix zvetseni.
U zoomu to jiz muze u strelce zavest velky chaos.
Nemusi byt pravda, ze to sedi pro nejmensi zvetseni, treba u me optiky plati tato stupnice pri zvetseni 10X (5-30x50)
podrobneji je to tady
http://sporthunt.eu/zamerne-osnovy

Zdar!
Stlaceny vzduch je me oblibene hnaci medium...
Odpovědět