Poznate tento nuz?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mn.bl
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2011 11:49

Poznáte tento nůž?

Příspěvek od mn.bl » 30 zář 2012 10:49

Ahoj,dostal jsem tenhle nůž. Je to asi nějaký starý kuchyňský nůž. Nevíte někdo značku a stáří prosím? Díky M.
Přílohy
001.jpg


Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Poznáte tento nůž?

Příspěvek od Bullterier5 » 30 zář 2012 11:11

Tenhle typ nožů se objevuje dost často na Aukru-přísahal bych,že je to jeden z nich.Ale k věci:
Je to nůž Německé výroby,které se vyráběly jako vyšší level nožů obyčejných s dřevěnou ručkou.Mám jeden podobný,je signovaný "Solingen-Rostfrei" bližší info k výrobci nemá.Ale počítám,že tyhle Kochmessery vyráběli všichni Solingenští nožíři.Je patrně z první poloviny 20.století,typuju tak 20-30 léta.
Pokud Ti to pomohlo,jsem rád.B5
mn.bl
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2011 11:49

Re: Poznáte tento nůž?

Příspěvek od mn.bl » 30 zář 2012 12:22

Jo,mockrát díky,z aukra není.Přivezl mi ho syn od svojí slečny z Valmezu :-) Měli ho doma a chtěli ho vyhodit :-) Vyfotil jsem ho z té lepší strany,z té druhé mu chybí taková ta patka na konci. Jen se chci ještě zeptat čím ho mám vyčistit,zda ho mám opravovat a tak. Nebo ho mám nechat tak jak je? Dá se nějak určit jeho hodnota? Vím,že je takových nožů stále spoustu,ale například cca 100,200 nebo kolik Kč? Prodávat to nechci a nebudu,jen se ptám pro zajímavost
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Poznáte tento nůž?

Příspěvek od Bullterier5 » 30 zář 2012 16:44

Jak tak koukám,tak ten tvůj není ani "Rostfrei" čili nerez.Chycenej je dost,chtělo by to kompletní repasi,pokud teda uvažuješ o používání.Spíš bych ho však je vypucoval,s citem-žádnej šmirgl!!Namoč to do octa,až opadne rez,tak velejemnou ocelovou vatou(1000) vypulíruj a ponech jako kuriozitu,nález.
K ceně-těžko říct,v takovým stavu valnou cenu nemá.
Zdar,B5
Odpovědět