Strzeny zavit na sroubku u zbrane Petrs Stahl Ps 6

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Stržený závit na šroubku u zbraně Petrs Stahl Ps 6

Příspěvek od tomasek » 07 říj 2006 09:28

Ahoj, tak jsem včera rozkládal novou zbraň a ty nejmenší šroubky
byly na imbusák. Některé jsem bohužel neodstranil.

Poradíte jak na to?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 říj 2006 09:36

Jakou zbraň, jak velký šroubky, co drží atd...
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 07 říj 2006 13:06

Ahoj,

šroubky už jsem odvrtal. Ale po jednom mi zůstaly po stranách zbytky
šroubku, použil jsem o něco menší vrták.

pistole Petrs Stahl Ps 600 , šroubky na imbusák, které drží část zbraně, kde je hledí s mužkou a část, kde je hlaveň. Velikost asi 3mm.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 říj 2006 13:46

Hmm, kdyby ty šrouby byly větší, tak bych do té vyvrtané díry vyřezal závit a vytočil to, ale takhle nevim, bohužel Ti neporadím
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 07 říj 2006 16:58

tomasek píše:Ahoj,

šroubky už jsem odvrtal. Ale po jednom mi zůstaly po stranách zbytky
šroubku, použil jsem o něco menší vrták.

pistole Petrs Stahl Ps 600 , šroubky na imbusák, které drží část zbraně, kde je hledí s mužkou a část, kde je hlaveň. Velikost asi 3mm.

No keď to budú skrutky M3 mal by si opatrne zaseknúť priamo do okraja skrutky tenkým plochým skrutkovačom a jemne fakt jemne búchaním po rukoväti skrutku vytáčať...inak by bodla fotka...
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 08 říj 2006 11:56

Ahoj, nějak jsme 5 ze šesti odstranily, postupným odvrtáváním a v poslední fázi šroubovákem.

Ten poslední jsme odvrtali , ale myslím vrtákem 2mm , takže po stranách zůstal zbytek šroubu a nešel namontovat šroubek do závitu.

Tak jsem použil šídlo a malý šroubovák , na dně sice cosi zůstalo, ale šroubek jde zašroubovat.

Nakoupil jsem šroubky na křížový šroubovák a hodil je tam. :D
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 08 říj 2006 14:43

tohle se dela jinak- existujou specialni vytahovaky-dovnitr sroubu se navrta mala diricka a pak se tam vtoci ten vytahovak-perfektni vec a uz mi mnohokrat zachranila pred sakramenskym prusvihem:-)
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 08 říj 2006 16:28

Troj
ale vytahováky jsou až od M4, alespoň jsem dodnes menší nepotkal
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 říj 2006 16:31

Myslím že hantýrkou je to vývrtník - přesně jak píše troj, navrtáš a pak to tam našroubuješ (má to opačný závit) a díky tomu ten šroubek vytočíš. Jinak nevím, ale opačnej závit klasickým závitníkem asi neřízneš, takže asi budeš potřebovat seciální, abys to mohl udělat doma........
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 08 říj 2006 21:23

For Tomasek : tak mňa napadlo čo si preboha robil keď si zničil nové skrutky na novej zbrani ??? :shock:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 říj 2006 09:35

Na ty vytahováky pozor.
Já jsem jednou urval hlavu šroubku, tak jsem do něj vyvrtal dírku, nasadil ocelový vytahovák ...a ten jsem v něm zlomil. :lol:
A to byl teprve oříšek. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 09 říj 2006 15:24

jojo kubajz-na to bacha :wink: ja sem koupil sadu kde byl i vytahovak na M3..ale uz je taky zlomenej..a nejhorsi na tom je ze sem si daval tak velkyho majzla abych ho prekroucenim nezlomil az mi nakonec zazvonil telefon v kapse od rifli a jak mi to zacalo vrnet na stehne tak sem se lek, skubnul se a bylo vykydano... :lol: :lol:
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 10 říj 2006 14:23

Jak jsem strhl závit?

Použil jsem dodávaný imbusák, co byl v sadě, trochu jsem použil sílu
a najednou se mi to začalo protáčet.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smékal Petr » 30 led 2007 21:22

Pánové - jsem vyučený ferda brablenec, teda moje specializace je opravovat to co už skoro opravit nejde. Mírné doporučení pro příště.
Zajít do starý garáže, vzít plechovku ČERVENÉ brzdovky, zakápnout zapečený či zarezlý šroubek. a nechat působit, několikrát lze zopakovat. Potom ÚZKÝ průrazník - NIKOLIV DŮLČÍK, nasadit a mírně poklepat. Pokud nejde lehce povolit imbusem, imbus upnout do malého vratidla, nasadit imbus do šroubu, mírně napružit a na napružený imbus poklepat. Pozor na povolení není potřeba sílu, ale množství slabých úderů tak aby nedošlo k roznýtování šroubu. Někdy lze tento postup použít sřídavě - napružení = povolování a napružení = utahování. Jde totiž o odlepení stěn závitu, a teprve potom o pootočení štoubu. Mnohokrát vyzkoušeno i na velmi malých šroubcích s drážkou pro šroubovák. Přeji trpělivost a úspěch.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
m.puskin

taky šikulka

Příspěvek od m.puskin » 06 úno 2007 15:39

Taky se mi stal jeden malér, chtěl jsem řádně upevnit novou ústovou brzdu na hlaveň, tak jsem závit pro jistotu pojistil “tekutou matkou“. Je to také svinstvo asi jako sekundové lepidlo. Bohužel to lepidlo zateklo i pod odpružený kolík v nosiči mušky. Kolík zůstal navíc ve zmáčknuté poloze - dole, zalepená je i patrně pružina pod ním. Zkoušel jsem kolík uvolnit několika způsoby:
1 mechanicky poklepáváním (sedí na doraz)
2. chemicky – WD40, aceton,
3. teplem – nahříváním hrotem pájky
Všechny způsoby zklamaly, rozebírat a odčepovávat celý nosič mušky se mi nechce. Co poradíte, jak ten čep uvolnit.
m.puskin
Odpovědět