Steyr LG 110 Field Target

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petrof
Příspěvky: 239
Registrován: 25 úno 2010 22:38
Bydliště: LV

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Petrof » 11 zář 2012 11:56

Toho steyera mas s dlhsou hlavnou.To si si vyslovenie ziadal alebo tak to doslo?


HW100T-4,5mm,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377c,Walther 4x32 compact
Crosman 2240 pcp mod.,24" barrel,3-9x40
history:Weihrauch HW 97K
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od VSCharlie » 11 zář 2012 13:10

Ne nežádal..
I když podle toho co Varga píše na svých stránkách to možné je, ale asi bude nějaká úprava ceny.
Já jsem dostal nabídnutou variantu s delší hlavní beze změny ceny, tak jsem to vzal.
Ne že by delší hlaveň byla přesnější, ale protože mi tím odpadne spousta problémů.
Především s montáží moderátoru, nebo zkracování kartuše pro montáž quckfillu.
Nebo taky (vzhledem k výše uvedenému) případné problémy, kdyby jsem chtěl časem větší kartuš.
Tako je tam od čela manometru (bez quickfillu), po ústí hlavně cca 13cm, což je místa dost. :wink:
Nevýhodou pro někoho může být vzhledem k větší celkové délce, třeba horší manipulace při soutěžích, ale to já osobně neřeším.
Taky by se teoreticky mohla zvednout spotřeba vzduchu, ale ne o moc.
V současnosti dám od tlaku 200 do 85barů, cca 120 ran, což je myslím lepší průměr.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Kubajzz » 11 zář 2012 16:25

Já jsem přemýšlel, proč má Steyr relativně vysokou spotřebu vzduchu.
A podle mě Steyr principiálně nemůže mít tak nízkou spotřebu jako třeba HW100 z důvodu přítomnosti stabilizeru, který pro svou funkci odčerpává část stlačeného vzduchu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od kesi » 11 zář 2012 18:12

Martin K píše:produkty firmy Guntuning mohu jen doporučit
http://www.guntuning.com/content.php?cms_id=150
Ta flinta vypadá jako celek fantasticky! Obrázek Obrázek
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Martin K » 11 zář 2012 18:29

myslíš celek jako celek? :D
dycky STEYR
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od bimHObim » 11 zář 2012 18:48

cti poradne , - flinta jako celek - :lol:
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od JuroNR » 12 zář 2012 08:00

Podla mňa steyr s dlhšou hlavňou ma mensiu spotrebu vzduchu,pri zachovani 16J. Alebo opačne,pri konštantnom tlaku vymenou hlavne za dlhšiu sa zvíši Vo a tym padom aj Joule.
VSCharlie,ja som na suťaži p.Vargu nevidel,možno tam bol v piatok,ja som bol v sobotu a nedelu.
radlukaj
Příspěvky: 324
Registrován: 09 kvě 2009 09:11
Bydliště: Praha

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od radlukaj » 12 zář 2012 09:30

Kubajzz píše:Já jsem přemýšlel, proč má Steyr relativně vysokou spotřebu vzduchu.
A podle mě Steyr principiálně nemůže mít tak nízkou spotřebu jako třeba HW100 z důvodu přítomnosti stabilizeru, který pro svou funkci odčerpává část stlačeného vzduchu.
To ne to :)
Velikost komory "strzalowej" (ne vim jak to napsat) - je moc velka.
Pri vystrelu mas moc vzduchu za diabolko - proc se pouziva separator (np. Martin).
V Polsku Jacek Jot dla se do komory mala sroub - mene kapacity.
Ta komora žre vzduch :)
CR HFT Team 2012&2013&2014
Steyr a USO
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od VSCharlie » 12 zář 2012 09:40

JuroNR píše:Podla mňa steyr s dlhšou hlavňou ma mensiu spotrebu vzduchu,pri zachovani 16J. Alebo opačne,pri konštantnom tlaku vymenou hlavne za dlhšiu sa zvíši Vo a tym padom aj Joule.....
Nemáš tak docela pravdu, záleží na spustě faktorů. :roll:

Pokud by jsme vyloučili, nebo zanedbali několik ostatních vlivů (dějů) vnitřní balistiky, brali v úvahu pouze:
- délku hlavně
- konstantní vstupní tlaku - objemu hnacího média
- konstantní ráži a hmotnost střely
- průběh odporu střely při průchodu hlavní v závislosti na délce hlavně a "otěru" střely
Tak si obecně a velmi zhruba, můžeme představit závislost Vú na délce hlavně, jako horní polovinu sinusoidy.
Důkaz po mě nechtěj, to by bylo na několik stran zdůvodňování a výpočtů, ber to jako fakt, i když HODNĚ zjednodušený.

Každý konstruktér, který "počítá" vyvíjí novou zbraň, volí délku hlavně tak, aby:
(Pokud bude navíc vázaný Vú a množstvím hnacího média.)
- Na ústí, před opuštěním hlavně, měla střela optimální (neměnnou) rychlost.
- Tlak plynů působící na dno střely před ústím byl pokud možno co nejmenší.
- No a aby byla stabilizace střely pokud možno co nejlepší.

Předpokládám, že stejnými zásadami, se řídí i konstruktéři vzduchovek, protože děje vnitřní balistiky jsou obecně platné pro všechny hlavňové zbraně.
Pokud je navíc vázaný zákonem na max. povolenou úsťovou energií pro danou ráži, může, pokud zanedbáme jiné faktory, laborovat jenom s množstvím hnacího média, délkou hlavně a "drážkováním".
Čili volí délku hlavně tak, aby se parametry vnitřní balistiky, pohybovaly někde kolem vrcholu té "půl-sinusoidy".

No a teď se teprve dostávám k tomu nejdůležitějšímu, proč si myslím, že nemusíš mít pravdu...
Všude se většinou udává, že optimální délka hlavně pro PCP při určité ráži a 16J, je kolem 350-400mm.
Tímto údajem (délkou) si nejsem jistý, když tak ať to někdo opraví. :roll:

Pokud tedy platí, a řídí se tím, co jsem výše (VELMI ZJEDNODUŠENĚ) uvedl, tak pokud dáš na PCP, která má parametry optimalizovány na délku hlavně dejme tomu 400mm, tak aby jsi zachoval Vú (energii na ústí pro danou ráži), musíš zvýšit tlak, tedy i množství hnacího média. :wink:
A proto tedy obecně může ssebou delší hlaveň, přinášet vyžší spotřebu vzduchu.

Omlouvám se za poněkud delší a trochu OT příspěvek, ale kdo mě zná, ví že už jsem takový .. :mrgreen:
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Warthog » 12 zář 2012 10:41

radlukaj píše: Velikost komory "strzalowej" (ne vim jak to napsat) - je moc velka.
Pri vystrelu mas moc vzduchu za diabolko - proc se pouziva separator (np. Martin).
Taky mám ten dojem - skoro bych řekl, že to bude daň za universálnost té stavebnice. Pro HP v 5,5 mm je toho vzduchu holt potřeba o něco víc a neřeší se to jen jiným tlakem.

Další zajímavá vlastnost LG-110, která by s tím mohla souviset a která se ale projeví až při vyšších energiích, je to, že se docela blbě tlumí. Ve 40 Joulech je s tlumičem od Weihrauchu výrazně hlučnější než GP SSS při výkonu dvojnásobném.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Hellboy » 12 zář 2012 11:03

obecne je LG hlucne samo o sobe i v 16J a mas pravdu Hunting v 40J to byla rana jak z dela sice
Weihrauch dost pomohl,ale oproti treba ED pri 40J to bylo stale hlucne to je fakt
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od JuroNR » 12 zář 2012 11:18

Charlie,pokial je nejaka vetrovka nastavena tak že pri vystrele unikne 1bar tak samozrejme že to tak bude či tam daš 30cm hlaven alebo 60cm,vždy unikne 1bar. Ja som mal na mysli že ked je Vo 250m/s pri 40cm hlavni a ty tu hlaveň vymeniš za 60cm tak sa zvíši rychlosť,vymyslim si,na 280m/s tak s toho mi vyplíva že ked chce vyrobca pri 60cm hlavni dosiahnuť rychlosť 250m/s môže si dovoliť znižit objem vzduchu na taku hranicu aby bola rychlosť 250m/s tak isto ako zo 40cm hlavne.
K tomu udgunu len tolko že nema obyčajny vzduchovkovy tlmič typu HW ale jeden z najučinejšich maloražkovych tlmičov ake existuju,vobec sa čudujem či ma na to licenciu,aj preto je kriket ovela hlučnejši lebo ma iny typ tlmiča,samozrejme horši.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Kubajzz » 12 zář 2012 11:37

radlukaj píše:
Kubajzz píše:Já jsem přemýšlel, proč má Steyr relativně vysokou spotřebu vzduchu.
A podle mě Steyr principiálně nemůže mít tak nízkou spotřebu jako třeba HW100 z důvodu přítomnosti stabilizeru, který pro svou funkci odčerpává část stlačeného vzduchu.
To ne to :)
Velikost komory "strzalowej" (ne vim jak to napsat) - je moc velka.
Pri vystrelu mas moc vzduchu za diabolko - proc se pouziva separator (np. Martin).
V Polsku Jacek Jot dla se do komory mala sroub - mene kapacity.
Ta komora žre vzduch :)
To si nemyslím, protože z té komory dávkuješ vzduch ventilem, při výstřelu z ní nevypustíš všechno.
Komora:
Obrázek

Neví někdo na jaký tlak je nastavený regulátor ve Steyru? Koukal jsem na to a tak snadno jako u HW100 to změřit nepůjde.
Regulátor je tam klasický, ale bohužel nastavit by šel jenom pomocí distančních podložek.
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od caco » 12 zář 2012 11:58

Môj známy z HU menil hlaveň na Anschütz 8002 z pôvodnej 42 cm na 50 cm.
Používa iba JSB Heavy a rýchlosť po výmene sa zvýšila z pôvodných 219m/s na 238m/s.
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od VSCharlie » 12 zář 2012 14:16

JuroNR píše:Charlie,pokial je nejaka vetrovka nastavena tak že pri vystrele unikne 1bar tak samozrejme že to tak bude či tam daš 30cm hlaven alebo 60cm,vždy unikne 1bar. Ja som mal na mysli že ked je Vo 250m/s pri 40cm hlavni a ty tu hlaveň vymeniš za 60cm tak sa zvíši rychlosť,vymyslim si,na 280m/s tak s toho mi vyplíva že ked chce vyrobca pri 60cm hlavni dosiahnuť rychlosť 250m/s môže si dovoliť znižit objem vzduchu na taku hranicu aby bola rychlosť 250m/s tak isto ako zo 40cm hlavne..
No mě z toho vyplývá následující:
1-Nerozumím tvojí argumentaci, nebo naopak jí rozumím a právě jsi vynalezl "perpetum mobile"
(nic osobního, jenom rejpu :lol: )
Protože jak jsi to napsal, pokud to chápu dobře v podstatě říkáš, že s prodloužením hlavně roste Vú.
Což pokud to přeženu, TEORETICKY znamená, že při nekonečném nárůstu délky hlavně, mi nekonečně poroste i Vú... :shock:
Mimochodem úbytek jednoho baru v kartuši není rozhodující, jenom informační hodnota, kterou ovlivňuje mnoho dalších faktorů.
Rozhodující (mimo mnoha jiných faktorů, třeba odpor ve vedení, rázové vlny atd..), je velikost komory (její objem) a tlak, který v ní plyn má.
2-Výrobce při konstrukci přesně neoptimilzuje tlak a množství použitého média na délku - čili jinak řečeno plýtvá.
3-Nebo při delší hlavni a měkké diabolce je s rostoucí délkou hlavně opotřebení diabolky výraznější, klesá tím odpor (tření) a tím pádem se zvyšuje Vú.
To ssebou ovšem může a většinou i nese, snížení přesnosti. Jak moc, to teď neřešíme.
Nejpravděpodobnější příčinou nárůstu Vú, v tomto konkrétním případě, je kombinace bodu 2 a 3.. :wink:

Osobně navrhuji dále to neřešit, protože by jsme se dostali tam kam nechceme.
Zejména když se v tomto konkrétním případě jedná jenom o vedlejší efekt nedokonalého řešení - konstrukce.
V podstatě je to všechno jenom kompromis, mezi cenou, složitostí konstrukce, náročností výroby a výslednou užitnou hodnotou dné PCP.
Navíc vím, že mám pravdu já.... :lol: :mrgreen:
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Odpovědět