Noseni pistoli s vnejsim kohoutem vs. prodreni obleceni.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Smrček » 10 zář 2012 20:46

Chlapi nosíte pistole s vnějším kohoutem? :D Proč se ptám? U K100 mám na pravým boku ve všech tričkách dírku :oops: Přece jen má kohout ostřejší okraje a i když ji nosím v kvalitním pouzdru, ve kterým se nehýbe, tak mi postupně všechno prodře a některý trička, bundy nejsou zase tak levný, aby musely bejt děravý :wink: Nějakej zlepšovák? Hledal jsem na netu, ale moc se to neřeší, že bych tím trpěl jenom já? :mrgreen:


Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Zajic » 10 zář 2012 20:57

Co tak použít pouzdro které má přes kohout pojistku a tím pádem je kohout krytý. Nebo to nosíš ve vnitřním bez pojistky ? Pak leda ty hranky trochu zabrousit aby to nebylo ostré, trochu zapoj hlavu :P
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Kublajchán » 10 zář 2012 21:47

Smrček : Po jak dlouhé době se to prodřelo ? Nosím Makarova a ten má zdrsnění kohoutu snad z břitev. Pomalu po 2 letech nošení trička stále drží. Možná to bude materiálem oblečení.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Smrček » 10 zář 2012 21:49

Pojistka se nenosí, je to jedině zdroj zpoždění a možnosti problémů při rychlým tasení :oops: Takže pojistka na pouzdru pryč, stejně tak pojistka na zbrani, ta manuální. Opakovaně jsem měl zkušenost, že při tasení se pistole zajistila. Hrany jsem srazil, ale moc to nejde, zase jde o to, aby se kohout dal natáhnout i v rukavicích, zpocenou rukou...
Trička mám vcelku kvalitní, resp.různé kvality :P Dobu, po jaký se prodírají nevím přesně, všiml jsem si až nedávno, že na 2-3 mám na místě kohoutu dírky a jinde ne :|
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Alfonss » 11 zář 2012 11:33

Proč potřebuješ ručně natáhnout kohout v rukavicích? Snad buď natáhnu závěr, nebo střílím v DA, ne?
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Smrček » 11 zář 2012 18:08

Jasně, souhlas :-) Ale stejně, nechci hrany kohoutu srážet, spíš mě zajímalo, jaký s tím má kdo zkušenosti :-)
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Zajic » 11 zář 2012 18:51

Pořád jsi nenepsal kde to nosíš a v čem to nosíš ?! A od nás chceš abychom ti poradili :roll: Takové debaty jsou marné, to je jako když bych napsla že chodím v botech a prodírá se mi ponožka, co s tím ? :mrgreen:

Prostě změň typ pouzdra, nebo styl nošení nebo si hold občas budeš muset koupit nové tričko...když necheš pilovat.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Alci » 11 zář 2012 19:24

nebo se moc vrtíš v křesle nebo při nastupování do auta :)
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nošení pistolí s vnějším kohoutem vs. prodření oblečení.

Příspěvek od Bonanza » 12 zář 2012 19:49

Pilník na hrany, ne na rybiny.
Odpovědět