Strelba z brokovnice

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petr43
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2012 21:45

Střelba z brokovnice

Příspěvek od Petr43 » 04 črc 2012 22:07

Dobrý večer,
Už nevím jak na to.Střílím třetí sesonu a můžu říct,že loni mi to šlo parádně a zdá se mi,čím více střílím a čím déle ,tak je to horší a horší.Chodím střílet na střelnici kde mi radí každý jinak,ale všichni to myslí dobře a zkouším a zkouším.Někdo říká,že jsem snad pomalej a zaspím,ale je divný,že někdy mi to jde super a někdy je to hodně a hodně špatný.Někdo říká špatná pažba,ale dlouhou ji mám dobře.Už mě to ani nebaví ,ale strašně bych to chtěl umět.Jsem na střelnici tak jednou týdně dám kolem 50-80 ran s přestávkama.Pokaždý si už říkám,že to nestřelím a nevím co s tím.Jestli toho mám nechat protože mi to nejde a věnovat se něčemu jinému.Doma zkouším nahazovat a podobně a ještě jsem přemýšlel o zakoupení laseru do hlavně.Prosím napište mi jak Vám to dlouho trvalo než jste si na to přišli a jestli má ten laser cenu.Děkuji Vám všem moc za nějakou odpoved.Je mi 43 let.


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Střelba z brokovnice

Příspěvek od duffioso » 05 črc 2012 14:32

Myslis holuby?Jde vrhacka nastavit na pomalejsi vrh?Treba u nas strelnici dokaze vrhacka notne zvednout sebevedomi :-) Nejsem v tom zadnej profik ani to nestrilim,ale vzdy kdyz jsem to zkousel,tak to docela slo,ovsem jen kdyz jsem nestrilel slugama :-D Taky se mi to stalo.Zkouset pomaleji,vybirat lepe cas a polohu cile,spravne predsazeni.Mas oci pri strelbe otevrene obe,nebo jen to hlavni?
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Střelba z brokovnice

Příspěvek od strelec3751 » 22 srp 2012 18:29

Tady je každá rada drahá. Zvláště když začínáte v tomto věku tak to prostě někdy jde a někdy nejde. Jsem na tom podobně, jenom ten věk je ještě o dost vyšší. Snad jen jednu radu - asi není dobré mít moc poradců. Ono každému vyhovuje něco jiného a i když ty základní zásady jsou samozřejmě stejné, dost lidí si jejich dodržování neuvědomuje a své úspěchy nebo neúspěchy příčítá něčemi jinému. Nejlepší najít si někoho opravdu zkušeného, mám na mysli spíše na profesionální úrovni a jeho radami se řídít. A vytrvat, koneckonců nestřílíme pro výsledky ale pro radost.
Nejlepší přístup je mít radost z každého zásahu. Pokud se to zvrhne v to, že je člověk naštvaný za každý minutý terč tak je to na nic.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Střelba z brokovnice

Příspěvek od PEPAN » 22 srp 2012 23:26

Doporučuju trénovat vzduchovkou, nevim zda je to k něčemu, ale aspoň si pak vážíš zásahu :D
Nejde!Prostě NNe
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Střelba z brokovnice

Příspěvek od strelec3751 » 22 srp 2012 23:39

Je to sice OT, ale neodpustím si pochlubení. V dobách svojí největší slávy - a to už je hodně dávno - jsem si se svojí Slavií 630 vyhazoval do vzduchu plechovky od konzervy a většinou je ve vzduchu i trefoval. Pravda ale je, že jsem neházel moc daleko. I tak mě to potěšilo.
Odpovědět