Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 17 srp 2012 07:32

kesiiii :roll: :wink:

u pružinových piestoviek, pri výkone 16 J je to exaktne zmerané myslím že to bolo okolo 1 - 1,5 milisekundy kým opustí diabolka hlaven... čiže 240 m.s-1 = 24 cm / ms takže maximum dlžky hlavne bude niekde okolo 36 cm aby nebola ovplyvnená diabolka otrasom...

preto je prostport 242 mm a hw97 300 mm s presnosťou tam kde sú... všetko ostatné už bude ovplyvnené...

ale naspäť k slávii... v recenzii bude zrejme nejaký starší kus... lebo ked si pozriete zábery kde je zalomená hlaveň tak z jednej aj z druhej strany je kocka hlavne kráááásneeee ošúchaná skoro až po koniec, čiže uloženie púzdra bude velmi presné... toto už dnes neplatí a je tam vôla skoro štvrť milimetra aj viac a tým pádom presnosť ide úplne kade tade...

nehovoriac o tom že niektoré diely sa zrejme vyrábajú dodávatelsky u ťimťanou a celé sa to potom montuje na slovensku (ostatne u nás sa to montuje už dávno, ale cca asi od roku 2010 náhradné diely stoja zaprd...) škoda... :? (prípady rozpadajúcich sa piestov, ošúchaných krúžkov až po kov, prasknutých zváraných púzdier... atd.) bohužial cena a náklady dnes hrajú prím...

PS: moju 634 som vypyplal... ale za akú cenu (keby som zrátal všetok ten čas a peniaze... uff)... ale aj tak mám z nostalgie v pláne kúpiť raz 630ku a trošku sa s ňou pohrať aby mali decká s čím strielať... :wink:

PSS: samozrejme ked to vezmem čisto prakticky cena/úžitok na nejaké to "domáce-záhradkárske žuvánie", tak je to stále v pohode a v prípade že sa nevyskytne materiálová chyba tak prežije veky vekov... jediné čo určite doporučujem je hned po kúpe rozobrať poriadne vyčistiť od zbytkov z výroby a odstrániť konzervačnú vazelínu, jemne premazať a strielať ;-)


- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 17 srp 2012 11:51

Trošku mě v té recenzi chybí povídání o tom, jaký je dopad zvýšení výkonu na síly působící ve vzduchovce a jak se toto může projevit v souvislosti s uchycením do pažby nebo poklesem kvality výroby (což je škoda, princip posílení je tam vysvětlený detailně, takže už chybí jen kousek). IMO je to zhruba tak, že pokud u S634 nebyl objem stlačovaného vzduchu zvýšen ve stejném poměru jako výkon (v porovnání s S631), tak ty síly nutně musí být vyšší a z vlastní zkušenosti vím, že tyto dokážou roztřískat pažbu poměrně rychle, a bohužel i to, že pokud se zrovna podaří udělat píst špatně až do té úrovně, že dře pouzdro, tak to přes natahovací sílu nemusí jít poznat dostatečně brzo.

Z tohoto důvodu úplně nechápu, proč je S634 tak často popisována jako další Slavia, od které lze čekat totéž co od S630/S631 ve větším výkonu. O S630/631 nemám problém říct že tyto pušky jsou tzv. "particularly well balanced in its design elements", což je mimochodem poměrně vysoké ocenění, o S634 bych to ovšem neprohlásit nedokázal - ta by na tom IMO byla mnohem hůř, i kdyby byla vyráběna z dílů původní totalitní kvality.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Kubajzz » 17 srp 2012 12:16

Já nemůžu příliš zobecňovat (i když vím, že se tomu občas nevyhnu), protože vždycky píšu o konkrétní zbrani a ta byla v pohodě. Před 14-ti dny jsem střílel z jiného kusu a ten byl taky v pohodě.
Osobně si myslím, že na životnost součástí ten zhruba 40% nárůst výkonu mít vliv bude, ale na puškách co jsem viděl, jsem si žádných problémů nevšiml.
Stejně tak o problémech s kvalitou vím jenom z doslechu, osobně jsem je nezaznamenal. Nebo si na to nevzpomínám, už je těch pušek nějak moc...
Až budu mít v ruce nějakou vadnou, tak o tom napíšu, já si servítky neberu, ať jde o cokoliv. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 17 srp 2012 13:21

Mimochodem, z kterého roku je recenzovaný kus (moje byla z roku 2011 a v.č. začínalo na 11 - neznamená to 06 v tomto případě rok 2006)? Prohlížel jsem fotky a zpracování přední strany pažby je s tou co jsem vylosoval já naprosto nesrovnatelné, já to měl ze předu plochy drsné a hrany zaoblené pod úroveň toho zdrsnění, prostě jak pilník. BTW, to že jsem to zaleštil a zaoblil při příjmu do reklamace soudruhové bez problémů pochopili, při výdeji po zamítnutí mě ale seřvali i za to. Pokud pak jde o starší kus, určitě by nebylo od věci změřit šířku kostky hlavně a vidličky, řeší se zde podezření, že výrobní vůle v čase roste.

Jinak z těch fotek mám dojem, že pro objasnění těch pověstí o kvalitě by mohlo stačit rozebrat tu recenzovanou spolu s pár nově vyrobenýma a porovnat a nafotit zjevné rozdíly :wink:

Jo a mimochodem, z fotek je vidět, že i zde dře píst pouzdro (pokud to teda není důsledek pozdě vyměněného těsnění - to vypadá že je nové, ale i tak trochu načaté poškrábaným pouzdrem):
Obrázek
Obrázek

Já k tomu dospěl za měsíc a vnímal jsem to jako výrobní vadu zaviněnou v mém případě zapuštěným vodícím kroužkem v zadní části pístu, a u pístovky je dle mého názoru vydřené pouzdro prostě v háji. Dle CZUB je to ovšem v pořádku, řeší se to výměnou těsnění pístu (která se neuvede do zprávy o reklamaci), řádným promazáním komory vazelínou dieseling nediseling a vysvětlením, že za odpor při natahování mohlo špatně namazané rameno. Nedivil bych se, kdyby náchylnost k tomuhle souvisela právě z vyšší natahovací silou, ta asi nejde ukočírovat tak aby celou dobu působila na píst pouze v ose hlavně. Těch faktorů co je třeba při konstrukci zvážit bude asi fakt hodně, IMO by fakt nebylo od věci zkusit to znovu na Slavii 640... 634ku si řada Slavia nezaslouží :cry:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Kubajzz » 17 srp 2012 15:02

Rok výroby by měl být poznat podle letopočtu vedle značky zkušebny, z výrobního čísla se to vyčíst nedá, jestli se nemýlím. Musím se podívat na fotky co mám doma, tam je to ve větším rozlišení. Podle mě je tam 09.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 17 srp 2012 16:54

no jo...chcelo by to ešte Slavku s pevnou hlavňou a aby tých 16J naozaj mala,prip. aj viac pre krajiny,kde sa to môže... ale tak vzhľadom k dnešnej konkurencií sa ani nečudujem, že tu nič také ešte nemáme a asi ani nebudeme mať :(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Kubajzz » 17 srp 2012 20:08

No, oni by takovou vzduchovku jistě vyrobit uměli. Akorát by to pak stálo jako HW97... :wink:

Mimochodem díval jsem se na fotky s lepším rozlišením a je to rok 2009.
Tak jestli je rozdíl mezi těmi co se vyrábějí dneska, tak sem hoďte nějaké fotky, ale moc se mi to nezdá.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
jaju.79
Příspěvky: 39
Registrován: 08 úno 2011 09:49
Bydliště: nitriansky kraj

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jaju.79 » 17 srp 2012 20:44

to drenie je tam aj bude robý to aj HW-čko ale tam to robí celý valec , má to za následok napínanie respektíve nabíjanie ked tiahlo tlačí na zadnú časť piestu hore to škire ale aj dole v predu
Přílohy
Bez názvu.png
Naposledy upravil(a) jaju.79 dne 18 srp 2012 14:59, celkem upraveno 1 x.
HW 97K Optisan Viper 10x44IRS. AA TX 200 HC Hawke eclipse 6-24x50.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 17 srp 2012 21:01

jaju.79 píše:to drenie je tam aj bude robý to aj HW-čko má to za následok napínanie respektíve nabíjanie ked tiahlo tlačí na zadnú časť piestu hore to škire ale aj dole v predu
a o pár stránek dřív
madbugie píše:hmmm tak to je nejaký nepodarok...
ešte spodnú stranu kde je drážka by som chápal, že špatne odihlili a vydralo to piest ako chodí po tej frézovanej drážke ale tá horná strana vzadu ??? ved tam je čisté púzdro... teda malo by byť...

na pieste samotnom by nemali byť žiadne škrabance maximálne tak tesnenie trošku ošúchané... ale totok...
Já to každopádně vidím jako mabugie - kontaktu pístu a pouzdra musí být zamezeno těsněním vpředu a kroužkem vzadu, jakmile se potká kov s kovem, dojde k poškození pouzdra a to odřené pouzdro následně začne likvidovat těsnění, takže mj. vzroste pravděpodobnost opakovaného kontaktu kovu s kovem a dalšího zhoršení. HW jsem teda ještě naživo nezažil a nevím které myslíš (že by HW 30?), každopádně jsem pročetl dost materiálů o HW 77/97 vč. článků o kontrolách/renovaci hodně starých kusů a mám za to že u HW 77/97 má být kompresní komora zevnitř hladká i po desítkách let a desítkách tisíc výstřelů. Já bych kvůli tomu každopádně to HWčko reklamoval, stejně jako jsem to zkoušel se S634. Jediný "legitimní" IMO výskyt je pokud se nepodaří uhlídat opotřebení pístu/kroužku, pak je na místě pouzdro zaleštit a vyrovnat se s tím že existuje šance, že to bude těsnit hůř než dřív.

Stává se to i u Slavie 630/631? Nebo jejich 40letá pověst těží i z toho, že při delším pístu a slabší pružině jsou proti tomu imunní?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od kesi » 17 srp 2012 22:22

madbugie píše:... u pružinových piestoviek, pri výkone 16 J je to exaktne zmerané myslím že to bolo okolo 1 - 1,5 milisekundy kým opustí diabolka hlaven... čiže 240 m.s-1 = 24 cm / ms takže maximum dlžky hlavne bude niekde okolo 36 cm aby nebola ovplyvnená diabolka otrasom...
Odkud jsi prosím tě vzal tu exaktně změřenou hodnotu? :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Kubajzz » 17 srp 2012 22:33

Dával jsem to tady asi před pěti lety:
http://forum.gunshop.cz/animace-t4165.html

Konkrétně tady:
http://www.arld1.com/pistonpelletdynamics.html
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od kesi » 18 srp 2012 01:16

Ale, ale, ale... to si mě zkazil radost. :( :( :( Tenhle odkaz přeci znám, já jsem se zvědavostí čekal, co mě exaktně kolega odpoví. :wink:


Třeba jako že nejlepší asi bude jedno oko montáže dotáhnout na fest a druhé oko montáže tak na 50%, aby se mohl puškohled hýbat. :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 18 srp 2012 08:41

kesiiiiiiiii ty rypák (šak ja to sem zámerne dávam...) :D :D :D ty stará vojna...

ja som niekde čítal dávno článoček na angl. stránkach a tam tiež došli k záveru že u piestoviek hlaven dlhšia ako 10 palcov 25 centi nemá zmysel... škoda že som si ho neodložil... a aj to zodpovedá 1 milisekunda cca tých 24 centi... ;-)

a k tomu upnutiu puškohladu... a stojím si za svojim pri pevnom spojení dvoch rozdielnych materiálov ako je ocel a dural musí prísť k pnutiam vplyvom zmeny teplôt... chalani exaktne merali ohriatie optiky na priamom slnku a bolo to 80 °C ako na pekáči ked bolo vonku 30 °C... samozrejme tam sa asi ukáže ako konštruktéri s týmto rátali a ako to vyriešili, ale o tom je aj cena... aj ked jeden kolega má tuším 5 stupníc paralaxy na shit@blunder FT 12-50 :D a to podla teploty no nekúp to za 2 litre...

a metrový blok duralu pri rozdiele teplôt 60 °C sa roztiahne o 1,5 mm !!! čo na 10 cm robí 0,15 mm a nikto ma nepresvedčí že ten tubus sa neohne... trošku ale predsa... a preto sa aj mení nástrel je to možno pár mm na 50 m ale je... ono polovníkom je to jedno a u vzduchovkárov na 50 m stačí ked fukne jemne vánok a je to uplne inde :D (vdaka tomuto javu sa nám napr. v robote trhajú spoje na velkých stenách kde rám je ocelový a plechy sú hlinníkové je to spolu znitované a sem tam nejaký nit alebo plech proste povolí...)

a aby som sa vrátil k slávii tak mne napr. skrátenie hlavne z 45 cm na 30 cm prinieslo zvýšenie presnosti z 10-12 mm sústrelu na 10 m na cca 7 mm sústrel... ;-) (a mierne k tomu asi prispievala aj opotrebovaná pružina nakolko po 2500 ranách dávala cca 12,5 J tak to asi aj menej kopalo...)

a s prianim pekneho vikendu a strielaniu a teoretizovaniu zdar sa porúčam na chalupu... end Off Topic :D :D :D

šak MAD bugie predsaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :mrgreen:
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
jaju.79
Příspěvky: 39
Registrován: 08 úno 2011 09:49
Bydliště: nitriansky kraj

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jaju.79 » 18 srp 2012 15:14

ono to tesnenie v predu sa stiahne pri nabíjaní (tesný len smerom vpred) a ten zadný krúžok je tam iba na parádu .preto som to musel vyleštit celé aj piest aj valec u s634 ak rozoberieš vzduchovku tak to uvidíš,podla mna ten náťah nieje doriešení pretože tlačí na piest nerovnomerne v jednom mieste.
HW 97K Optisan Viper 10x44IRS. AA TX 200 HC Hawke eclipse 6-24x50.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 18 srp 2012 20:12

No když koukám na scany mého pístu, tak se zdá, že vpředu dole to dřelo při natahování (http://divadroid.net/s634/pist_zdola.jpg) a vzadu nahoře při výstřelu, usuzuju tak podle toho kterým směrem je roztahán materiál pístu - příjde mě že vpředu dole je to shrnuto dopředu a vzadu nahoře dozadu (http://divadroid.net/s634/pist_shora.jpg). To že je kroužek pro parádu je nesmysl, je to jedna z mála věcí, co tomu může zabránit, i když u mé toto nehrozilo kvůli jeho ukrytí v zápichu. Ještě mě napadá zda to nemůže souviset i s tím, že se pružina při delším chodu pístu víc vlní a odtlačuje píst na stranu, příp. s příliš vysokým zobákem na konci ramene.

Já mám stále za to že tření kovového těla pístu o pouzdro je u pístovky nepřípustné a že pokud tím trpí, konkrétní kus, tak je vážně nemocný a vyléčit lze pouze s trvalými následky (rozšíření pouzdra po vyleštění), zatímco pokud je to návrhem a trpí tím celá řada, tak jde o vrozenou smrtelnou chorobu.
Vidí toto někdo jinak?

Jo a k té 1.5ms - pokud předpokládám, že se diabolka po celou dobu průletu hlavní pohynuje úsťovkou, tak by tam ta hlaveň byla jen kvůli prodloužení záměrné, nebo ne? :wink:
Odpovědět