Air Arms problem s okrouzkem pri nabijeni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
spawn78
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2012 18:04
Bydliště: Karlovy Vary

Air Arms problem s okrouzkem pri nabijeni

Příspěvek od spawn78 » 07 srp 2012 17:49

Ahoj mam S200 Hunter osazen 10 ranym manualnim nabijecem od Troje. Koupil jsem original Air Arms pro S200 a prvni zklamani za ty penize vse plastove to asi moc dlouho nevydrzi. Druhe zklamani prislo pi podavani diabolek z bubinku. Pravidelne se o tlusty okrouzek, ktery je osazen v bubinku co drzi diabolky stipne tesnici okrouzek nabijece 5/1mm jeste nevim zda nemohu mit neco spatne, ale je to tak jednoduche ze snad ne. Jeste koupim jine okrouzky mekci tenci a budu laborovat, dle meho je zbytecne silny a nepodajny v bubinku a o ten se tesneni pri zasunuti vzdy stipne. Nemte nejake podobne zkusenosti? Moc dekuji za rady s pozdravem PV.


Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Air Arms problem s okrouzkem pri nabijeni

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 07 srp 2012 18:50

Můžeš upřesnit terminus technicus "štípne" těsnící o-kroužek nabíječe?
O-kroužky v zásobnících by měly být OK, ale spíš je potřeba si vyhrát s osazením samotného nabíječe - musí sednout na místo jak Obrázek na hrnec. Když si myslíš že už sedí, tak s ním zkus ještě trošku zahýbat, znovu ho dotlač a teprve potom zajisti. Za druhé - na nabíječi je z opačné strany než vkládáš bubínky zespodu zapuštěnej červík (na imbus), kterým reguluješ doraz páčky která otáčí bubínkem - zkus si opatrně vyhrát s tím červíkem. Myslím si že spíš než o o-kroužek v bubínku, se o-kroužek nabíječe seká o samotný bubínek, který není v 100% ideální pozici.
Jinak u toho nabíječe platí pravidlo čistit/mazat, čistit/mazat, čistit/mazat. Já sice čístím a mažu co 500 ran, což je docela otrava, ale pomáhá to :wink:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
spawn78
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2012 18:04
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Air Arms problem s okrouzkem pri nabijeni

Příspěvek od spawn78 » 07 srp 2012 19:04

Sharpshooter CZ200 S píše:Můžeš upřesnit terminus technicus "štípne" těsnící o-kroužek nabíječe?
O-kroužky v zásobnících by měly být OK, ale spíš je potřeba si vyhrát s osazením samotného nabíječe - musí sednout na místo jak Obrázek na hrnec. Když si myslíš že už sedí, tak s ním zkus ještě trošku zahýbat, znovu ho dotlač a teprve potom zajisti. Za druhé - na nabíječi je z opačné strany než vkládáš bubínky zespodu zapuštěnej červík (na imbus), kterým reguluješ doraz páčky která otáčí bubínkem - zkus si opatrně vyhrát s tím červíkem. Myslím si že spíš než o o-kroužek v bubínku, se o-kroužek nabíječe seká o samotný bubínek, který není v 100% ideální pozici.
Jinak u toho nabíječe platí pravidlo čistit/mazat, čistit/mazat, čistit/mazat. Já sice čístím a mažu co 500 ran, což je docela otrava, ale pomáhá to :wink:
No jak je tesnici okouzek na podavacim trnu - nabijec, tak se ten okouzek stipne vejpul. S cervikem jsem si hral ten resi pozici diry bubinku na usti hlavne. Musim se podivat zkrz hlaven urcite tam bude vadit ten bubinek. Typuji vyskove coz stejne cervikem nevyresim to bych musel trochu upravit dosedaci plochu nabijece. Chtel jsem automaticke nabijeni ac mam perfektne fungujici 10 rany Trojuv nabijec. Dobre mi tak :( vratim ho koupeno pres web a nehodlam to resit. Jestli si osadim na pusku potencionalni zdroj pruch, tak to bych musel byt idiot :mrgreen:
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Air Arms problem s okrouzkem pri nabijeni

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 07 srp 2012 22:26

Obrázek To je divný. Já mám teda ten nabíječ na CZ200S, ale předpokládám že ten trn je u obou větrovek podobnej. Mě ten o-kroužek jen těsně přesahuje průměr samotného nabíjecího trnu. A ty o-kroužky v bubíncích nemůžou být zas tak tvrdý aby se o ně ten kroužek na trnu štípnul. To musí chytat přímo někde o ten bubínek - prostě buď nesedí celej nabíječ na výšku, nebo není bubínek správně natočenej dírou proti ústí hlavně.
Zkus "shodit" hlaveň ať na to zepředu pořádně vydíš kde to tam o co zachytává.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
spawn78
Příspěvky: 22
Registrován: 26 čer 2012 18:04
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Air Arms problem s okrouzkem pri nabijeni

Příspěvek od spawn78 » 08 srp 2012 22:40

Ahoj tak vyreseno. Sundal jsem kartusi a cumel do hlavne k nabijeci komore kde je problem. Nasel jsem ze na plastovem tele nabijece byl otrep a nedosedal se uplne do tela pusky a cca 1 mm presahoval bubinek nabojovou komoru a o ten se pravidelne stipl okrouzek. Takze lehce dopasoval a ted chodi perfektne. Dekuji za rady PV. Ma to jeden problem ted ty JSB fakt mizej, jak kdyz bych je sypal do travy :-)))
Odpovědět