Diana vz.48

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
qwertyst
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2006 09:56

Diana vz.48

Příspěvek od qwertyst » 15 úno 2011 16:27

Ahoj, chlapi. Zalíbila se mi Di 48 5,5. Může mi někdo sdělit zkušenosti? Pohanět, či pochválit? Případně doporučit? Dík.


Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Diana vz.48

Příspěvek od Josef Krtička » 16 úno 2011 08:49

Mám dvě Diany, tak zkusím odpovědět: Diany obecně mají dobré železo (konkrétně hlavně, občas mě jejich přesnost až zaráží), ale horší periferie- na pohled velmi pěkné pažby se potýkají se špatnou ergonomií (možná jen můj osobní problém), což u pružinovky považuju za zásadní pro přesnou střelbu, spoušť je hotová hrůza a šína je příliš krátká a posunutá dozadu takže montáž velkých, výkonných puškohledů je problém (s menšími je to v pohodě). Pokud trváš na Dianě a chceš s ní přesně střílet, volil bych něco s příponou TH, tyhle pažby vypadají, že se asi budou držet dobře a měly by mít novou spoušť (ověřit). Problém se šínou se dá trochu obejít koupí jednodílné montáže a jejím vysunutím kousek před šínu. A osobně považuju 4,5 za vhodnější díky plošší křivce, ale o tom je toho dost napsáno v jiných vláknech.
pepe
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 217
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Diana vz.48

Příspěvek od dalajlamax » 16 úno 2011 10:47

suhlas s JK, mal som 460 magnum v .177 a pociatocne nadsenie sa menilo na znechutenie... predovsetkym, diany su TAZKE (460ka + optika 5.7kg) a zle vyvazene (underlever tazka na predok, sidelever netusim) ergonomia obycajnej pazby hroza, mozno TH bude naozaj lepsia, prezyvku scope killer nema nahodou, rozkopala mi dva bushnell variably, ale nikko a pevnym zvacsenim to prezil... velkou vyhodou je, ze pruzina v kludovom stave (nenatiahnuta) je len minimalne predpata, takze aj pri vymene nie je treba dvoch ludi co sa musia vesat na vzduchovku... presnost bezvadna, v pripade strelby z makkej podlozky alebo bez opory, rozhodne ziadne bipody... no a o .22 v 16J je naozaj zbytocne hovorit...
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Diana vz.48

Příspěvek od Josef Krtička » 16 úno 2011 15:47

No já bych ve velké hmotnosti až takový problém neviděl, hmotnost napomáhá stabilitě při výstřelu a míření zvláště (kromě Kolaloky :) ). Stačí se podívat, kolik váží závodní vzduchovky. A to se s nimi střílí vestoje a jsou to dnes větrovky a s nějakými 7,5 Jouly, tedy vlastně bez zpětného rázu. A u našich pružinovek ta váha pomáhá ještě tlumit to kopnutí. Takže je-li cílem přesný zásah, hmotnost by vadit neměla.
pepe
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 217
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Diana vz.48

Příspěvek od dalajlamax » 16 úno 2011 20:02

yo, tento nazor som zastaval hodne dlho, ale nie je to celkom tak... a to mam vo zvyku strielat v 90% pripadov bez opory, proste diana je kus poctiveho zeleza a dreva a tak sa neda cakat ze to bude do 3kg aj s optikou... tazko to pausalizovat, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat ze pokial sa bavime o cca 24 & 32J, tak vyssia hmotnost ako kompenzacia kopanca pri vystrele funguje, ale pri 16J je zbytocna... a nakoniec, klucove je beztak vyvazenie vzduchovky, diana bola sialene tazka na nos, teraz mam SSS a tazisko je presne v pistolovej pazbicke, pri prebijani celu vzduchovku udrzim v pravej ruke a lavou len otvorim "zaver", vlozim diabolku a strielam, v podstate bez prechytenia a odlozenia "pazby" od ramena...
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Diana vz.48

Příspěvek od kesi » 08 srp 2012 14:55

RWS Model 48 Diana Review Airgun Reporter
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
George.Agrippa
Příspěvky: 36
Registrován: 21 črc 2011 02:44

Re: Diana vz.48

Příspěvek od George.Agrippa » 08 srp 2012 19:40

Víc než rok jsem byl vlastníkem téhle flinty,byť v ráži 4,5. :D Asi všechno podstatné napsal Joska Krtička,puška je poctivý kus železa a dřeva,ano pažba je dřevo,nikoliv plast.Po více než 5 000 ranách jsem ji měl rozdělanou a nikde nic - jak nová.Flinta je hrozně těžká na předek,v jedné ruce se to nedá udržet a pažba zkrátka nesedí,zvlášt při střelbě ve stoje.Při střelbě s oporou je to naprosto luxusní zbraň,skvěle vypadá-spíš jako kulovnice,než vzdůša a přesnost je velmi dobrá.Měl jsem na ní variabl Tasco Pronghorn 3-9 x 40 a vůbec žádný problém jsem nezaznamenal.Takže záleží na tom,k čemu má sloužit - na plinking na zahradě či v lese super, pokud jde o to honit desítky na terči či závodech,tak bych volil asi buď některou z verzí TH nebo Airkinga,ten má zákluz anebo AA TX200 MK3 nebo všemi doporučovaný AA Pro Sport. Kdybych si dnes kupoval pružinovku volím tu MK3 nebo spíš ještě tu kratší verzi,tuším OC nebo jak se jmenuje. Určitě to chce si pušku před koupí ošahat,stojí to ranec,tak když už to za to člověk dá,tak ať ví,do čeho jde. A ještě dodatek,rozhodně to není tichá zbraň,takže brát na to zřetel!!! :D
Zoraki HP - 01 Ultra 5,5 mm
Odpovědět