pyramydair.com

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

pyramydair.com

Příspěvek od OneTouchy » 04 srp 2012 13:13

Zdravím,
kupoval už niekto vzduchovku z http://www.pyramydair.com/a/Air_guns/58 ... bers_0_177 ? Niektoré ceny sú výrazne nižšie ako tu u nás, či v Česku...


Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: pyramydair.com

Příspěvek od monikash » 04 srp 2012 13:22

Nezapomeň ale k tomu přičíst DPH a CLO, které ti celní sklad napaří (+ provize celnímu daklarantovi, pokud si to nezařídíš sám). Dovoz zboží z neunijních zemí se trochu přitvrdil.
A pak trochu problematičtější případnou reklamaci.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: pyramydair.com

Příspěvek od OneTouchy » 04 srp 2012 14:41

A kebyže mi to niekto pošle ako dar?
Plesk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 srp 2012 23:12

Re: pyramydair.com

Příspěvek od Plesk » 04 srp 2012 14:58

Zo zahranicia (vacsinou z Ciny) objednavam uz paru rokov. Nie zbrane ale elektroniku na Slovensko. Male baliky typu listovej zasielky prejdu v pohode a bez povsimnutia. Na SR sa plati DPH od 22€ a CLO od 150€ (+- myslim :D ). Tieto baliky boli aj tak za nisiu sumu tak som to ani neriesil. Ale baliky vacsich rozmerov kontroluju docela casto (moje furt -,-") rentgenom ale aj rozbalenim. Ak pri nich nie je dolozeny doklad o hodnote alebo sa hodnota tovaru colnikovi nezda tak posiela posta tzv. "Oznamenie o zadrzanej zasielke". Nasledne im treba prisiet alebo poslat (staci email) prehlasenie o tom, ze chcete aby vas posta zastupovala na colnom konani, dovod kupy (osobne pouzitie, predaj..) a doklad o hodnote/ zaplateni tovaru (vypis z PayPalu, internet bankingu a pod.). Ak to dostanu tak na to vyrubia DPH pripadne CLO a zaplu to na dodaciu adresu na dobierku. V sume za dobierku bolo zahrnute iba DPH, kedze moj balik bol nad 22€. Poplatky za zastupovanie ani za dodanie som ziadne neplatil. Na Slovensku to riesi posta z colnym uradom. T.j. prezru balik, posielaju uvedomenie, urcuju dane za konkretny tovar a nasledne aj odoslu prijmatelovi. Nieviem ako je to v CR ale tu to je ako pisem.

Ohladom GIFT-u : Colnici sa prave na taketo baliky zaujimaju. Ako pisem vyssie - male zasielky neriesia ale velke ano. Je im jasne, ze nove produkty obchodneho charakteru vam iba tak niekto z druhej strany zeme neposle. Takze si nemyslite, ze ak je balik oznaceny ako tzv. gift tak vam automaticky prejde a nebudete musiet nic platit. Skor naopak.

+kedze to je zbran tak podlieha zbrojnemu zakonu danej krajiny tak aby nebola nejako dodatocne a dementne upravena :wink: Napr. ak sa nemylim, tak v USA musia mat hrackarske zbrane (ale aj CO2 pistolky) na konci hlavne cervenu fintu. Toto je len malickost.. ale niektore mozu mat upraveny aj vykon a podobne........
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: pyramydair.com

Příspěvek od OneTouchy » 04 srp 2012 15:25

Takže nakoniec to bude stať pomaly asi toľko isto ako u nás? :( Nijak inak sa to nedá? Kľudne aj do SZ...
Plesk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 srp 2012 23:12

Re: pyramydair.com

Příspěvek od Plesk » 04 srp 2012 15:31

Monzo rozobrat na 30 casti a vsetko to poslat zvlast balikmi malej hodnoty :D . Mozno cez nejakeho znameho co pracuje v danej krajine, ktory by ti ju doviezol alebo by ti ju poslal a k tomu prilozil dopis pisany slovensky typu "Nazdar ujo, ako sa ma tvoja rodina? Posielam ti pusku ktora sa ti velmi pacila a nemohol si ju nikde zohnat..." To uz by sa dalo nejako vysvetlit.. Nic ine ma nenapada..

Ked si to vezmes takto : bude to o nejake to € lacnejsie. ALE -
1. kratsia zaruka (uz 1 rok je vyhra..);
2. problemy z reklamaciou samotnou;
3. postovne pri reklamacii (napr. Cinania mi posielaju drobny tovar a za postovne platia 0,2€, ak by som to chcel reklamovat zaplatim cca 7€ postovne co niekedy prevysuje hodnotu tovaru..);
4. rizika pri nakupe (poslanie penazi a nedodanie tovaru a pod.);
5. Cena sa prevod penazi/nie nejako extra bezpecna platba kartou..
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: pyramydair.com

Příspěvek od OneTouchy » 04 srp 2012 15:45

no čo už no...aj tak vďaka za info :)
Odpovědět