Plynova pistole jako treninkova zbran

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 kvě 2006 11:10

Plynova pistole jako treningova zbran je naprosto nanic.

Kdyz mam ostrou, tak nebudu trenovat s hrackou.

Cili cele tohle tema je NANIC :D


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 kvě 2006 11:24

Andy má pravdu. Toto téma je nesmysl.

Nicméně, kdyby kterákoliv plynovka byla přesnou kopií originálu se zaslepenou hlavní, obávám se, že by ji nepustila zkušebna do oběhu. Kopie kterékoliv zamykané zbraně by totiž oplývala možností vyjmout hlaveň ze závěru a vyměnit ji.

Většina plynovek, které jsem viděl měla pevnou hlaveň (nebo co to je) a nebo měla speciální zamykací mechanismus, který zaručoval nerozebratelnost.

Stejně jako hlaveň je na tom třeba zásobník (plynovky mají většinou - aspoň jak si pamatuju - zásobníky jednořadé). A kdovícoještě.

Kolik stojí maketa nevím. Určitě ale víc, než plynovka a možná i víc než zbraň... Je ale určená k výcviku.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 30 kvě 2006 00:05

Andy a Hanu IV: Ano, opravdu vám děkuji, pánové, za vaše podnětné příspěvky, a blahopřeji vám k tomu, že jste se oba svorně shodli v názoru, že toto téma je na nic.
Zároveň bych rád poděkoval všem ostatním, kteří byli dost slušní na to, aby si podobné připomínky nechali od cesty a aspoň mi normálně odpověděli.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 kvě 2006 06:33

Tyrichter píše:Andy a Hanu IV: Ano, opravdu vám děkuji, pánové, za vaše podnětné příspěvky, a blahopřeji vám k tomu, že jste se oba svorně shodli v názoru, že toto téma je na nic.
Zároveň bych rád poděkoval všem ostatním, kteří byli dost slušní na to, aby si podobné připomínky nechali od cesty a aspoň mi normálně odpověděli.
Bez jakékoliv urážky, kolego: ptal jste se nás na názor. Já jsem Vám ho sdělil. A při tom jsem podotknul, že se mi zdá toto téma uhozené. Vy jste kontroval svými argumenty, které nemohu přijmout a také jsem Vás na to upozornil. Vzhledem k faktu, že nejsem sám, kdo Vám podobné věci tvrdil, tak to tak vypadá, že asi nemáte pravdu. A nebo platí ten citát o tom, že když chcete aby se něco nepovedlo máte si pozvat experty... :D :D
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
joot

Příspěvek od joot » 30 kvě 2006 07:34

Tyrichter píše:Andy a Hanu IV: Ano, opravdu vám děkuji, pánové, za vaše podnětné příspěvky, a blahopřeji vám k tomu, že jste se oba svorně shodli v názoru, že toto téma je na nic.
Zároveň bych rád poděkoval všem ostatním, kteří byli dost slušní na to, aby si podobné připomínky nechali od cesty a aspoň mi normálně odpověděli.
No já jsem hubu držel :) Ale mezi náma, tohle téma je vážně dost nanic. Bejt tebou, tak se neurážím, máš to řečeno přímočaře, jasně, teď už je na tobě aby sis to přebral.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To All

Příspěvek od Jaroslav » 30 kvě 2006 19:09

naprtostý souhlas s Andym a Hanluvem. Sutečně nevidím smysl trénovat s plynovkou. Moje otázka zní co se sní má trénovat? Pardon jednu vijku vidím. Jsou to zbraň plynové uspůsobená pro tréning, ale ta je zařazena do kategorie "Simunition", ale bohužel jen pro policejní sbory civilní úsek je absolutně bez nároků-bohužel. Slouží pro skutečný nácvik střelby na živý cíl a pro bojové střelby. Rána, zdvih i chování zbraně je jako u originálu.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 31 kvě 2006 19:42

No dobrá, tak aby vaše duše měly klid, tak půlku úvodního příspěvku, týkající se účelu, si odmyslete a nadpis si překonvertujte do podoby "mají plynové pistole totožné ovládací prvky s ostrými?"
Nešlo mi o vaše hodnocení mého záměru, ale zdali je pro něj vhodná. Ovšem teď už je to stejně jedno.

A neurazil jsem se.
Jimmmy

Příspěvek od Jimmmy » 27 zář 2006 12:43

Hosiiiiii :) plynovka je na sebeobranu cvicit se sni taky da ale na co kdyz to nevystreli ze. Tady se muzete podivat jake naboje se tam davaji a jak sou nebezpecne mno ja si koupil Glock 17 GAP a super!!! kdyz si koupite naboje PV-nonivamid tak opatrne je to moc nebezpecne 30min lezite na zemi velke bolesti zvraceni atd. muzete se presvedcit http://www.e-zbrane.sk/gasammo.htm :twisted: :twisted: :twisted:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 zář 2006 13:00

problém je ten, že to nikam nedostřelí a nemůžeš si být jistej že účinná látka nezasáhne i Tebe.

Vytáhni na ozbrojenýho člověka z 5m plynovku a budeš jak řešeto.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 27 zář 2006 18:56

Jimmmy: to veris vsemu co se na netu pise? :roll:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 28 zář 2006 17:42

BTW slavný typ PV-nonivamid je IMHO obyčejný pepřák - nic tajemného :wink:
"Aux armes, citoyens !"
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 28 zář 2006 18:06

Presne tak, je to technicky pepr. Navic bych dotycnemu doporucoval nalezite prostudovat zakon, konkretne vyhlasku Ministerstva průmyslu a obchodu ze dne 26. července 2002 o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva:
Vyhláška píše:§ 2 Dovolené výrobní provedení střeliva

(5) Náplně plynových nábojek mohou obsahovat jako dráždivou látku chlor-acetofenon v množství maximálně 300 mg, o-chlorbenzylidenmalononitril v množství maximálně 80 mg a nonivamidu v množství maximálně 50 mg v jedné plynové nábojce.
.
.
.
(7) Na spotřebitelském obalu plynových nábojek musí být uvedeno v českém jazyce:
a) značky dráždivých látek obsažených v plynové nábojce podle odstavce 6 a jejich chemické názvy,
b) hmotnost jednotlivých dráždivých látek obsažených v plynové nábojce,
c) plynové nábojky s nonivamidem používat pouze proti zvířatům,
d) datum, do kterého jsou plynové nábojky použitelné (měsíc a rok),
e) typy zbraní, ve kterých lze plynové nábojky používat,
f) výstražné upozornění: "Pozor! Obsahuje dráždivé látky. Chraňte před dětmi. Při střelbě na vzdálenost do 1 m a při použití v uzavřených prostorách hrozí vážné poškození zdraví." a
g) pokyny pro bezpečné používání a pokyny pro první pomoc.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 28 zář 2006 19:05

Pokud clovek nema zbrojak a chtel by nejak potrenovat, tak bych doporucil radeji nez plynovku na "peprak" jinou, a to plynovku na BB plastove kulicky kde jsou ty lepsi zbrane celkem slusne i co se tyka rozborky, hlavne se s tim da strilet :) napr. http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... 46c2d5eb67
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 říj 2006 12:10

To o tom používání nonivamidu pouze proti zvířatům je dobrá sranda.

V praxi v tom nevidím žádný problém, nabiješ nonivamid v maximální dávce pro případ útoku zdivočelého ledního medvěda. No a když to místo medvěda bude zdivočelý chlap a bude se jednat o NO, tak už přebíjet nebudeš.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
xXx111

Příspěvek od xXx111 » 27 říj 2007 16:03

Na temu Plynove zbrane mozem napisat len to, ze jednu plynovku vlastnim, konkretne GAP 9 mm (replika Glocku 17) a som s nou velmi spokojny. Suhlasim, že na svičnu streľbu sa použiť neda, no ako obranny prostriedok ma obrovsky potencial. Ved predsa na utočníka nemožem vytiahnut OSTRÝ Glock... Nie sme predsa v HOLLYWOODE, myslime logicky. Obrana sa musí rovnať útoku a myslím si, že keď útočníka postrelím, alebo v tom horšom prípade usmrtím možem na 100 % počítať so súdnou dohrou. A práve na takéto prípady je plynová zbraň ako stvorená. Keď ma niekto napadne nožom, alebo rozbitou flašou, pokúsim sa ustúpiť na pre mna bezpečnú vzdialenosť a vystreliť. Samozrejme ak je to možné nikdy nepáliť proti vetru, no ak to inak nejde aspoň si rukami alebo oblečením z časti zakryť tvár. Plynová zbraň je dobrý obranný prostriedok hlavne pri viaccerých útočníkoch útočiacich naraz. Samozrejme že na ludí použijem iba CS náboje a myslím si že majú dostatočný účinok!!! Čo sa týka témy použitia nábojov s látkou Nonivamid, riešim to nasledovne: Ak viem, že idem medzi ľudí, nabijem CS náboje a keď do lesa použijem náboje s Nonivamidom.
PS: Ešte k téme ostrých zbraní. Ak už je niekto ozbrojený ostrou zbraňou a miery na mňa, nemám najmenšiu šancu zbraň vytasiť a to už ani nehovorím o cielenom zamierení, potrebnom na presný zásah...
Odpovědět