S&W M&P 15-22 (a dalsi malorazkove variace na tema AR-15)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od cover72 » 14 čer 2012 22:08

Hledal jsem na oficielním fóru S&W, ale tam je 10 stránek jen samá nekritická chvála; tak by mne zajímalo, jestli tuto hračku nemá někdo ze zdejších nebo nevíte o nějakých problémech? Zejména bych rád věděl, jak přesně vypadá ten závěr: jestli je to jako u plasťáků-pistolí ocelový kontejner s ocelovým závěrem jenom uchycený v plastovém těle, nebo jestli hrozí, že ten ocelový závěr běhá přímo v polymeru?
A jaký vliv může mít teplo od hlavně na plastové raily, pažbení a upper a věci na tom nasazené?
Pár lidí mělo také problémy v tom, že z toho plastového kontejneru doslova "vykroutili" hlaveň, když ji chytli do svěráku a otáčeli za tělo zbraně - tak nemám se bát o to uchycení hlavně do plastového těla?
Obrázek

Popřípadě, pokud ne toto, co byste z malorážek se vzhledem AR vybírali s ohledem na trvanlivost a spolehlivost zbraně vy? (Vyjma knížecích rad typu "kup za 40k ostrou AR a za dalších 9k adaptér")
Naposledy upravil(a) cover72 dne 04 črc 2012 01:54, celkem upraveno 3 x.


cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 21 čer 2012 13:54

Tak jsem to koupil (verzi MoE, tedy) a kdyby to někoho zajímalo, konstruktéři S&W to skutečně pojali unikátně v tom, že v plastovém upperu běhá ocelový závěr. Sice jezdí po ocelových drážkách, ale jinak je to ocel na plastu a vzadu jako zarážka/buffer taky plast. Celkem koukám, no, ale tak 10k ran to prokazatelně vydrží a S&W v letáku plácali něco o doživotní záruce při registraci, tak snad i víc než těch 10k.
Jinak je to zpracované moc pěkně.
Až s tím něco nastřílím, spíchnu recenzi s fotkami a dám sem link.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 29 čer 2012 22:52

Tak jak jsem slíbil, tady je recenze i s galerií:
http://cover72.net/zbrojnice/S&W_M&P_15-22.htm
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od Grinch » 30 čer 2012 07:32

Vypadá to parádně. Dokázal bys vyzkozušet přesnost na 50m se střelivem Lapua? Jedno které. Klidně když k nám odjedeš se juknout na závody, tak Ti dám kupu patron od každé šarže na vyzkoušení. Jde mi o to zjistit relevantní výsledky a možný potenciál téhle samonabíječky.

AR mne vždy lákala. Zvláště pokud se dá vše zaměnit za originál (ručky, předpažbí, pažby atd).

Jinak mít dost peněz tak nejlepší 22LR varianta je Larue/LANTac, více viz ZDE a další modely ZDE a ZDE

Ale bohužel z kluků nedostaneš nějaké relevantní nástřelky :| A v úpravě, ve které by se mi ARko líbilo je to cca stále 80-120tis :mrgreen: Ale za by to byla jediná zbraň za kterou bych bez debaty vyměnil anču (pokud by dávala soustavně - 20mm)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od AREYOU » 30 čer 2012 12:25

cover72

taky jsem před časem hodně přemýšlel nad nějakou .22 LR útočnou puškou a AR15 je srdcovka i pro mě, ale četl jsem, viděl jsem na youtube atp. na samonabíječky v .22 LR moc špatného (zádržky, selháče, kouslé náboje atd.) dokonce i jeden kamarád má samonabíječku (Ruger 10/22) a furt nadával, že se mu to sere, tak jsem od nápadu na nákup ustoupil, ale s příchodem adapteru pro Sa. Vz58 (měl jsem možnost osahat a střelit si a musím říct, že to šlapalo na 100% s náboji SB pod 2 Kč/ks) a to co tady čtu od tebe, se mi zase nějak chuť k samonabíječce vrací :-).

Určitě informuj dále jak ti to funguje, třeba Lapua Magazine ti to žere?

Posílám odkaz na adapter pro Sa. Vz58 o kterém jsem psal http://www.puskar.cz/prestashop/product ... product=22
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 01 črc 2012 13:07

Grinch: s další výplatou budu kupovat střeleckou lavici SGR-30, tak potom sem dám nějaký relevantní nástřel. Do té doby bych se držel při zdi, na střelnici se dostanu dvakrát do měsíce a mé střelecké schopnosti (zatím) nejsou nic moc (někdy se mi zdá, že ty zbraně kupuji ne abych s nimi střílel, ale abych se v nich mohl hrabat a psát o nich :) ) Moc ale nečekej, je to zbraň na plinking dělaná pro maximální spolehlivost, tzn. větší tolerance. V manuálu se ale můžeš dočíst, že existuje i varianta "PERFORMANCE CENTER", která se chvástá "závodní" hlavní a komorou s těsnými tolerancemi - tam bude přesnost někde jinde (a výrobce k ní zakazuje některé druhy střeliva); nevím ale o nikom, kdo by tuto variantu dovážel do země.
Navíc na tom plánuji nechat otevřená mířidla a dělat plinking; sice bych na to mohl vrazit 3-9x Hawke, ale na přesnou střelbu s optikou mám větrovku. Tak nevím, co bych s takovou výstrojí na Taktické Malorážce dělal, vyjma chvostu tabulky skóre ;)
Ten Lantac je postavený na CMMG konverzním kitu; nebude to mít horší spolehlivost? Přeci jen tam chudák malorážkový náboj musí přetlačovat 2x větší kus železa...

YREYOU, jak píšu v recenzi, mně to žere naprosto v pohodě Federal AmericanEagly, což jsou nejlevnější .22LR co se dají sehnat (1,12kč/kus) a na fórech všichni pějí chválu, jak je spolehlivá - a oproti konverzním kitům by opravdu měla, protože má malý a tedy lehký závěr, tedy i slušnou vratnou pružinu a k tomu masivní kladívko z AR-15. Dnes zkusím "standard velocity" Lapua SK z plechovky a napíšu.
Ogar22 znám a uvažoval jsem o něm, spíše pro podporu výrobce (že to má smysl dělat) než pro co jiného; ale jelikož střílím hlavně ty AmEagle a ty jsou HV, přičemž Ogar zatím, ve verzi 1.0, žere jen SV, zatím ne. (A protože jsem chtěl něco s "look&feel" AR-15)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od Grinch » 01 črc 2012 13:34

O chvost nejde, jde o zábavu :mrgreen:

Právě, že co jsem zatím studoval anebo ošmatlával všechny možné varianty AR-15 / 22LR u nás, tak tragedie. Vše se dalo nacpat s nejlepší možnou mírou přesnosti do 5-8cm, ale to se nedá použít na žádné závody :x

pokud jde o ty Lantacy (britská odnož Larue tactical) tak oni jim přímo dělají vnitřnosti CMMG, nejsou to vložené adaptéry, takže je otázka, jak moc větší nepřesnost to je oproti těmto kinderrifle co se prodávají u nás (norinco, umarex atd.).

Naopak si myslím, že cíleně vyrobená 22LR Lantac musí být už z výroby o několik tříd výš jak tyto asijsko-německé hračky.

Bohužel měl jsem tu možnost vidět nástřelky (celkem dlouho vyžadované z té země za velkou vodou) z terčové AR-15 - speciálu postaveného na zakázku v .223. Skvost, který dokázal dávat stabilně SUBMOA na 100 i 300m a majitel do toho na mou žádost nacpal CMMG adaptér.

Přestože to mělo těsnou terčovou 24" hlaveň, tak stabilní soustřely byly 30-40-50mm :x takže bohužel ani originál velká puška s adaptérem, v ceně cca 150tis Kč neudělá stabilní díru do 20mm :shock:

Což je škoda. Plinking mne neláká :wink:

A ekvivalent 22LR jsem zatím nenašel :cry:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 01 črc 2012 14:38

Nemůže mít vliv druh .22LR střeliva? IMHO mosazná střela bude pravděpodobně dosahovat lepších konsistencí, než nekryté olovo - a to bude platit dvojnásob u samonabíjecích malorážek, kde to hezky naráží a hlaveň není čokovaná ani moc těsná.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od Grinch » 01 črc 2012 14:45

V tom bych problém neviděl - není přece problém udělat ultrapřesnou 22LR opakovačku (A1907R třeba), ale jakmile chceš samonabíječku, tak ten systém přebíjení je prostě nespolehlivý a hlavně nešetrný k munici. Takže pes musí být zakopaný tam.

Pokud jsi myslel u té dospělé AR-15, tak tam je systém ještě navíc zhoršený o vložený adaptér 22LR CMMG a hlaveň je hlavně na .223 v daném stoupání (tzn nemusí mít stoupání vhodné pro 22LR munici a navíc je volnější).

Pokud by někdo vymyslel AR-15 se zcela zaměnitelnými díly s dospělou, s přesností submoa, tak bych na ni za holý železo i nějakou tu stovku našel :mrgreen: Ale bohužel...

Takto je "nejpřesnější" samonabíječkou u nás (s nejlepším poměrem cena/výkon) stále jen Ruger 10/22 Target Tactical a i to je občas peklo z výroby :cry:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 01 črc 2012 15:23

Ad 1. odstavec - vždyť to píšu. A měděná střela by se měla deformovat (tou nešetrností samonab.mechanismu) méně, než ta z měkkého olova.

Ad CMMG - moment, takže adaptér je jen závěr, ale používá se .223Rem hlaveň bez jakékoli vložné?!
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 01 črc 2012 18:43

AREYOU: tak jsem se právě vrátil ze střelnice, vystříleno cca. 70ks Federal American Eagle HV a cca. 40-50ks Lapua SK z plechovky (Standard velocity), ani jeden selhač, ani jedno FTE, ani jedno FTF... Šlape jako hodinky i s "pomalorychlostním" střelivem.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od Grinch » 01 črc 2012 20:44

ad 1. odstavec - měděná 22LR už není klasická 22LR na závody, takže je třeba klasický náboj s olověnou střelou a okrajovým zápalem

ad CMMG - Lantacy jsou přímo dělané 22LR flinty, takže pouzdro, závěr i hlaveň je přímo na 22LR
Jak jsem psal o tom zakázkovém "dospělém" speciálu - samozřejmě, že do zbraně vložíš jenom adaptér, který končí komorou, ale hlaveň je používaná klasická .223 co je na té zbrani. Přece nemůžeš vložit do 223 laufu ještě další hlaveň 22 :mrgreen: to by ti zbylo cca 0,038mm na stěnu vložené hlavně :idea:

Tady je třeba ten CMMG adaptér
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od AREYOU » 02 črc 2012 19:30

cover72

Hmm, tak to jsi mi dal brouka do hlavičky :roll: ! Musel jsi ty sypačky čistit nebo jsi to tam ládoval rovnou z pixle zasraný od toho konzervačního oleju? Kamošův Ruger 10/22 fungoval dobře jen pokud to bylo řádně namazáno, já když jsem měl CZ 453 Varminta jsem ten olej otíral (náboje úplně do sucha) a měl jsem potom lepší soustřel, ale jemu to v Rugrovi vůbec otřené nechodilo, furt se mu to kousalo.

Nejezdíš někdy do Brna, že bych tě vzal k nám na střelnici trochu s tím zablbnout? Že zrovna já musím bydlet v Brně :? .

PS : nejde mi ani tak o soustřel, ale o naprosto bezporuchovou funkčnost, zamýšlím to na takové akční kropení přes mechanické mířidla nebo kolimátor, optiku bych tam nedával takže pokud na 50 metrů bude soustřel 80 mm je to absolutně OK.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 03 črc 2012 08:52

Z krabičky jsem to vysypal do molitanového kufru a z toho rovnou ládoval. V mém pojetí nesmí zbraň být mlsná a nějaké otírání nebo naopak extra mazání střeliva nepřipadá v úvahu :)
Včera dalších 50 ran AmEagle a 100% spolehlivost. Takže to vlastně je 100% spolehlivost od začátku, při nějakých 300-400 ranách (ty 4 FTE v recenzi jsem si spletl s 1911.22, už je to napraveno)
Tak až budu příště, zkusím pro tebe otřít SV i HV a uvidíme.

Do Brna jezdím k zubařce a mám tam nějaké příbuzné, ale v dohledné době tam zrovna nic neplánuju. Tedy k zubařce, kde jsem už rok nebyl, bych měl - ale to mne k návštěvě zrovna moc neláká :lol:
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od AREYOU » 03 črc 2012 17:52

cover72

No vida, tak to vem jedním vrzem do Brna k zubařce a pak se podíváme té tvé ARce na zoubek na střelnici jestli jí něco není :P .

Naprosto sdílím tvůj názor "zbraň musí střílet" se vším co do ní člověk dá, funkčnost na prvním místě!!! Já osobně bych ty sypačky odmašťoval už jen z toho důvodu, že ten sajrajt se pak hrozně lepí na prsty, zajímám se o sypačky jelikož na ně mám zdroj za dobrou cenu :-).
Odpovědět