Pistole DruLov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 03 kvě 2005 13:05

Zdravím. Co si myslíte o pistolích DruLov, nových i starší produkci. Mám jednu teprve krátce a v zásadě jsem spokojen, ale rád bych slyšel názory a především zkušenosti: přesnost, odolnost, životnost, jestli zbraň neobsahuje nějaké kritické konstrukční uzly nebo slabá místa (jako třeba Margoliny co rupnou, když se do nich nabijou silnější náboje)atakdále, atakdále. Předem dík a pokud možno se tu nepohádejte.
JSD


Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 03 kvě 2005 13:14

Drulov podle mne nemá chybu,mám ji víc jak dvacet let mod.75 s napínáčkem a jen dvakrát jsem měnil záchyty v napínáčku.Spolehlivě vystřelí cokoli/v ráži .22lr./Když si chci střílení opravdu užít,vezmu Drulova a ze střelnice se vracím,jako znovu narozený.Vyzkoušel jsem už hodně zbraní ,ale na "drulovku "nedám dopustit.
Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 03 kvě 2005 19:47

Jen málokterá zbraň za tak málo peněz v této ráži se dá použít například pro nácvik mířené střelby. Dík své jednoduchosti je vesměs nesmrtelná. Myslím, že zklamán nebudete.
Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 06 kvě 2005 09:28

Díky za příspěvky, jsem rád, že ji tak chválíte, takže jen tak dál. (Je pravda, že já jsem na ní chybu taky zatím nenašel.)
JSD
Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 09 kvě 2005 09:47

Anonymous píše: Díky za příspěvky, jsem rád, že ji tak chválíte, takže jen tak dál. (Je pravda, že já jsem na ní chybu taky zatím nenašel.)
JSD
Vlastně tak trochu kecám, dvě chyby by tu přece jen byly: za prvé (ta je víceméně kosmetická), je mi trochu velká originální rukojeť, ale vážně jen trošku, takže to nepovažuju za nijak zásadní závadu, a za druhé (a to mi už docela vadí), spoušť nemá zrovna ideální chod (je trochu tvrdá a taky dlouhá). Dá se mechanismus nějak doladit, pokud to nechci nosit k puškaři? (tu zbraň jsem koupil mj. proto, že byla prakticky za hubičku, takže se mi vážně dost silně nechce dávat puškaři tři a půl tisíce za doladění)
JSD
Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 11:32

Přidej si na pistoli napínáček!Není problém si součástky objednat u výrobce.Přestavba se dá zvládnout i doma na koleně.
Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 12:45

To je rozhodně zajímavý nápad, a připomněl mi další dotaz: vím, že výrobce těchto pistolí stále existuje a vyrábí, byť pod trohu jiným názvem firmy, takže sehnat náhradní díly typu úderník apod. by teoreticky něměl být problém, ale: Budou součástky z mderní produkce fyzicky totožné (a zaměnitelné bez úprav) se součástkami, které jsou namontované v cca 27 let staré zbrani, která se v detailech na první pohled liší od srovntelných zbraní, vyráběných v současné době (hlavně tvar hmatníků závěru)? Skoro třicet let, to už je docela metuzalém, a to i na tak trvanlivou věc, jako je malorážková pistole. Takových zbraní už po světě moc kolovat nebude, a výrobce přece určitě musel modernizovat, takže současné díly budou určitě vypadat úplně jinak, a sehnat odpovídající díly odjinud musí být problém, nebo snad ne? (Pro úplnost ještě dodávám, že jde o mod. 70, úplně nejjednodušší provední, bez předpažbí a napínáčku.)
JSD
Návštěvník

re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 17:36

Ta zbraň se vyrábí léta skoro v nezměněném tvaru. Skus se domluvit. Podle výrobního čísla Ti dodají všechno.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 čer 2005 16:51

Zdravím.
Mohli byste mi prosím sdělit, kde by se dalo na webu mrknout na Drulov(y)?Ideální by to bylo na českém webu, protože zahraniční stejně odkazuje na skutečnost, že se jedná o českou firmu.
Píšete tu o změněném názvu výrobce,ale zachování produktu. Mohl by někdo poradit, kde jej třeba prodávají, kde by se dalo "šáhnout si" na ty věci, kdo a jak je třeba zastoupením? Děkuju.
Návštěvník

Bazary

Příspěvek od Návštěvník » 09 čer 2005 17:48

Nejlepší je jít do bazaru, protože máš okamžitě přístup k více verzím, můžeš je vzít do ruky, na řadě míst si hned zastřílet (na střelnici, která patří provozovateli bazaru).
Těch zbraní je kupa, v cenách kolem 2 tisíc, v různých provedeních.
Každému sedí jiné z nich. Přestaňte teoretizovat a nakupujte a střílejte, to je lepší.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 10 čer 2005 09:46

S tím bazarem nelze než souhlasit, je ale dobré se mrknout i na nové kousky (i když ty jsou proti těm bazarovým nesmyslně drahé). Kromě toho musím upozornit na to, že Drulovy jsou co kus, to originál. Měl jsem jich v ruce šest: jeden (ten jsem koupil) měl spoušť mých snů (ta chodila!!), další čtyři byly celkem průměrné- jeden lepší, jeden horší, další dva tak nastejno (žádný zázrak, ale taky ne katastrofa), ale ten poslední, to bylo něco: ta spoušť byla tak dlouhá a tvrdá, že jsem s tím sotva trefil terč (normálně mám na 25 m rozptyl tak do sedmičkového kruhu terče 50/ 20). Těžko soudit, jestli ty zbraně takhle blbě už vyrobili nebo jestli se na nich podepsal provoz v opměrně těžkých podmínkách (kupoval jsem dvacet let staré kousky ze zásob jednoho sportovního klubu, a provoz na střelnici, jak je všeobecně známo, dá zbrani zabrat). Taky se lze setkat s vyslovenými šmejdy z nové produkce (viděl jsem fungl novou pistili s laufem ohnitým tak, že to ylo vidět na první pohled). Takže při koupi pozor na šmejdy a spouště a při koupi bazarového kusu zvlášť. Ta spoušť je bohužel neregulovatelná (jedna z největších nevýhod této zbraně), takže jak si ji koupíš, tak ji máš už nadosmrti (pokud si zbraň nechceš mírně předělat- viz výše). Jinak ke zhlédnutí jsou např. na stránkách výborného obchodu BVS s.r.o- WWW.BVS.CZ, nebo na jakémsi náznaku internetových stránek výrobce, k nimž se dá dostat přes fulltext na Seznamu (Drulov není nijak obvyklé slovo, takže to vyplivne pár kontaktů- a jeden z nich je ten správný). Hodně štěstí při koupi a zdar sřelbě.
Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 30 pro 2005 23:22

50 let starý Drulov. Nebál jsem se do něj šáhnout. Na střelnici s ním nastřílí dobře i ti méně zkušení. Pažba je můj výtvor.
Pracovníci výrobního družstva Drulov jsou nesmírně ochotní, cokoliv jsem potřeboval, nic nebyl problém. A to vše po telefonu!
Jsou ochotni dokonce postavit pistoli podle přání zákazníka - pažba, délka hlavně. miřidla atd. Prostě ochota.
Přílohy
S3010350-1.jpg
Naposledy upravil(a) Fiochi dne 31 pro 2005 08:39, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: re:Pistole DruLov

Příspěvek od Návštěvník » 31 pro 2005 05:31

Anonymous píše:Výrobce přece určitě musel modernizovat, takže současné díly budou určitě vypadat úplně jinak, a sehnat odpovídající díly odjinud musí být problém, nebo snad ne?JSD
Nevím přesně jak u Drulova, ale mám 37 let starého Mossberga a úplně nové vytahováky fungují bez úprav. Na Rugeru MkII jsem nic měnit nemusel, ale přes širokánskou nabídku vzhledových verzí jsou vevnitř všechny stejné. Tedy nevidím důvod, proč by měl být problém sehnat díly na starého Drulova. Bude to jen a pouze o ochotě výrobce je dodat, na novou jako na starou pistoli. A nevýhodou Drulovu samozřejmě je, že u neznámé nebo malé značky neexistují výrobci "custom" dílů, kteří by zalepily díry ve schopnosti původního výrobce dodávat některé díly, které se opotřebovávají, nebo které chtějí střelci vyměnit za lepší provedení.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 31 pro 2005 09:37

To Fiochi:
Moc pěkná pažba pistole! Navrhoval bych změnit přezdívku na Morini! Zabýváte se výrobou pažbiček? Hned bych si něco objednal!
Odpovědět