Chiappa 1911-22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Chiappa 1911-22

Příspěvek od dykmore » 21 úno 2010 22:14

Alexxus:tak sem hod nejaky blizsi popis te strikacky-zajimaly by me hlavne ty veci,co jsem vykoukal z fotek.
Ja mam treba na colta .22 adapter od cienera,a sice to pry neni zadna spicka,ale funguje spolehlive a je fakt poctive udelany. Proto mi moc nevoni tahle kopie,kdyz vim,ze cely ram muze zustat presne jako original-a ten vnitrek chiappy by me prave zajimal. A taky jak je to s tim materialem/zivotnosti zachytu atd.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiappa 1911-22

Příspěvek od Alexxxus » 22 úno 2010 12:31

Jedu do Avimu tak se uvidi, nebojte když bude stát za prd tak ji setřu, beru 4 druhy střeliva.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiappa 1911-22

Příspěvek od Alexxxus » 22 úno 2010 19:29

Přitáhnul jsme ze střelnice.
Vzal jsem sebou tuto munici - American Eagle HV, CCI - MiniMag HP, SillerBellot HV, Subsoniky od Magtechu, sypačky od Lapua, a Fiocchi Ultrasonic tedy HV.
Chiappa má lehoučký závěr takže až na 2 - DVĚ - skutečné zádržky žrala všechno, střílel jsem postupně po dvou zásobníkach ( k pistoli je jen jeden ) pocit vždy jiný není HV jako HV - rána je jakoby měkká. Chybí mně cvaknutí jak u Berrety nebo jak u Walthera PP, zinkoslitina prostě neudělá kovové CVAK. Nejlepší subjekrtivní pocit ze střelby jsme měl s municí od CCI plastová krabička po 100 patronách MiniMag HP. Žádnej problém s přebíjením, subjektivně nejhezčí soustřel na 14 metrů držení obouruč a rána za ranou, soustřel cca 9cm 33 ran ( dával jsem vždy 10 do zásobníku + jedna do komory ) je na přiložené fotce. Provedl jsem test kdy jsem poprosil o nabití zásobníku kamarádku kdy jsem nasypal do hrnčku od každé firmy pár kousků a nechal nabít patrony "halabala". Zádržka byla když Subsonic nepřetáhl závěr plně přez doraz a ačkoliv hilzna byla vyhozená a při natáhnutí patrony do komory nedošlo k dokonalému uzavření závěru - závěr potřeboval domáčknout. Vyhazování nábojnic jinak pracovalo naprosto v pohodě , u Beretky mně hilzny lítají tak že se odraží od zástěny a padají zpět za krk tady to nehrozí vyhození je takové "měkké" až bych řekl to je dobře že vyskočila :). Pistole je samozřejmně plynule ovladatelná jednou rukou. Obouručně je ovšem stříleni velká pohoda. Spoušt je tvrdá jako blázen - chtělo by to s ní něco udělat nemám sice mincíř ale kilové závaží by unesla tutově.
Na 14 metrů chodila mírně vlevo a dolů. Stříleno obouruč a 11 ran za 5 vteřin ( měřeno na stopkách )
Fotit rozebranou Chiappu je zybtečné zatím není nikde nic vidět.
Je to pistole prostě za 7200.
Obrázek
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Chiappa 1911-22

Příspěvek od monccou » 25 úno 2010 20:21

V novém číslu Střelecké revue je o ní článek. Píšou tam, že ji dováží Kerberos Trade.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Petr Muk
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2012 00:10

Re: Chiappa 1911-22

Příspěvek od Petr Muk » 23 čer 2012 17:22

Ahojky mám ji je to ptvora je náročná na mazání když ji ponoříš do oleje tak šlape bez problémů jakmile trošku vyschne pak ti nepodá další náboj a máš vzpříčený nebo selhač a nevíš proč , stačí jen nedotlačený náboj a???????? Hledej závadu já ji vždycky před střelbou komplet prostříkám WD 40 no a pak jede .....Neříkám že je to pravidlo ale mi to takhle funguje
Odpovědět