Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
stevozz
Příspěvky: 68
Registrován: 04 lis 2011 09:27
Bydliště: slovensko

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od stevozz » 21 čer 2012 14:59

Blue_L píše:Po tychto prispevkoch zacinam nadobudat dojem, ze ta Hammerli 750ka bude lepsia ako nova S634 :roll:
neda mi nereagovat....mal som moznost vyskusat Slaviu 634 (5,5) a aj HHF 750 (4,5) a urcite by som bral znova HHF...


Sony Xperia Z1 COMPACT 5.1.1 (Lollipop)
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 21 čer 2012 15:12

Ještě mě teda napadá, že pokud jde o rozhodování se o 4.5mm modelu, je nutné u S634 respektovat, že se 4.5mm a 5.5mm verze liší pouze hlavní a pokud má v 5.5mm 15-16J, tak od 4.5mm se nedá čekat víc než 12-13J. Nevím jak Hammerli ale kdybych dělal vzduchovky já, určitě bych nejen tohle měl vychytaný líp než v CZUB, a to dokonce i kdyby mě taky fakticky živily jen státní zakázky a předělávaní uloženek na CZ858...
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od mažki » 21 čer 2012 16:30

ze by po 5rokoch sa casy na GUNSHOpe zmenili a zacali sa odporucat hammerli 900 a 750 na miesto slavie? :D , vo vlakne hammerli sa slavia odporucala snad na kazdej druhej stranke na miesto spominanych modelov a k tej tvojej zamietnutej reklamcii neni co dodat kazdy si urobi na nich nazor nech sa zadusia s tym jednym modelom co ti mali dat-vymenit .
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 21 čer 2012 16:39

ta kocka na hlavni trapi aj mna...nech hlaven uz dotiahnem akokolvek silno a maly srobik poriadne zaklepnem do priehlbinky na tom vacsom,tak je to aj tak beznadejne...sice sroby sa nepohnu, ale po case(100-200 vystrelov) je hlaven opat volna :(
silno zvazujem,ze ak si budem kupovat pcp,tak CZUB tu radost nespravim,pokial bude nadalej tak dementne pristupovat k zakaznikom...radsej priplatit za FX
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Blue_L » 21 čer 2012 19:52

stevozz píše:neda mi nereagovat....mal som moznost vyskusat Slaviu 634 (5,5) a aj HHF 750 (4,5) a urcite by som bral znova HHF...
Uz som to tu niekolko krat spominal, ze v uschove mam kamaratovu HHF750 obcas si z nej vystrelim alebo ked pride kamarat tak sa vystriela par desiatok ran. Zatial co ju ma (asi rok a pol) tak vystrielal asi 5 krabiciek Exactov :roll: viem na nejake porovnania je to male mnozstvo to mam ja tak na 1 a pol mesiaca a to som neni nejaky extra shooter. Je to skoda, ze si slavia takto podkopava dlhorocnu tradiciu :(
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 21 čer 2012 20:55

Já se po této zkušenosti obávám, že těch 5 krabiček za rok a půl je u těchto levných spotřebních vzduchovek (kam se nepochybně řadí i S634) maximální rozumné využití, aby z toho člověk nakonec nebyl moc zklamaný. Pokud jsou ale stále určené i pro levný střelecký výcvik/trénink (což se i u nich stává), rozhodně by neměla být cena za opotřebení vzduchovky při jednom výstřelu (= cena vzduchovky/životnost ve výstřelech) srovnatelná nebo dokonce vyšší než cena diabolky. V těchto souvislostech jsem teda o HHF slyšel mnohem lepší věci, než jsem zažil u 634, ale i tak bych teď šel spíš jedině do prověřené značky typu Wiehrauch/AA (dobrý dojem na mě teda udělali i ti co stojí za geniální skládačkou 13xx/22xx/xx89, v jejich pružinovkách se ale nevyznám). Spotřební bouchačky jsou na mě prostě příliš moderní, s něčím takovým se určitě nikdy vyrovnat nedokážu.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 22 čer 2012 07:56

queek - chyba nie je v pažbe, ale v uchytení... odhliadnuc od toho že sú to len 3 šroby... (napr. prosport drží 6 šrobov) ide o to že predné dva šroby sú vo velkých dierach a bez vypuzdrenia... čiže puzdro iba pridržuju k drevu ale je tam možnosť pohybu aj 2 mm dopredu-dozadu... a vzadu to istí jeden šrob ktory sice má puzdro (valček) ale ten je tiež malý a môže putovať hore dole...

1: ja som si dal spraviť 3 nové valčeky a vypuzdril som všetky 3 diery a držalo to ako prizvárané... a cena tých valčekov pre velkovýrobcu je doslova že 0,0 nič... no nech nežerem tak 1 €

2: druhú velkú chybu slávie vidím v uložení hlavne... rozdiel mier 0,25 mm u takéhoto rozmeru je v strojárstve neprípustný... staré slávie to mali možno 0,05 mm !!! hlaven je krásne brúsená na presný rozmer a vidlička púzdra je brutál na hrubo frézovaná... (ja som to pracne zabrusoval na presno a z dotykovej plochy 5 mm som spravil 25-30 mm) táto operácia firmu takisto skoro nič nestojí nakolko to brúsiť a frézovať aj tak musí, akurát že si treba dať pozor na nastavenie stroja, že áno čiže je to o pracovníkovi... a neverím že nemá po ruke šubleru... aj obyčajné sústruhy a frézy pracujú s presnosťou stotín milimetra...

3: slávia je prerobená 7,5 J verzia a je ľahká... ja som pridal 1 kg na hmotnosti a komfort strelby bol uplne niekde inde... s puškohladom mal komplet 5 kg... toto je konštrukčné riešenie ale keby chceli tak to tiež nestojí moc... na hlaveň dorobiť imitáciu tlmiča s váhou pol kila a do pažby vložiť dva valčeky o priemere 20 mm a dlžke 100 mm zo železa

tieto 3 faktory sa velmi silno podpisujú pod celkovú presnosť/nepresnosť zbrane... a robia rozdiel medzi tým, že na 10 m spravíte opísaný sústrel 12 mm alebo 6-7 mm (t.j. stredový rozptyl 7 mm oproti 2 mm) a pritom cena týchto úprav je skoro nič...

aj sme to do CZUB poslali ale jediné ich opatrenie bolo, že predlžili rybynu ktorá je aj tak stále zúfalo plytká zo 100 na 130 mm ale hlavne nemá 11 mm ale iba 10 mm !!! a preto som si dal vyrobiť lištu na montáž ktorá kompenzuje 0,5 mm mimo osi...

to že teraz im vyrábajú diely v číne alebo v ktorej gubernii nekomentujem... to je o výbere a kontrole dodávatela...

ako som povedal sláviu 634 by som v súčasnosti už asi nekúpil... bohužial na trhu sú aj lepšie v porovnatelnej cene... a pritom by stačilo tak málo a skoro zadarmo upraviť a bolo by to ako kedysi... pomer cena/výkon neprekonatelný... holt ale žijeme dobu low-cost riešení...

ja si ešte niekedy do budúcna robím zálusk na 630ku pre "ženy/dorast" ale takisto to bude chcieť tzv. samo-domo vylepšiť...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 22 čer 2012 11:28

Tj, i tak se na to dá dívat - pažba z 631 je sama o sobě OK, její uchycení stejným způsobem na podstatně více kopající S634 už ale ne. A možnosti DoDo jsou v tomto případě omezené... Ty válečky každopádně všem doporučuju, neřešení tohoto nesmyslu a spoléhání se na výrobce se mi rozhodně nevyplatilo.

S dořešenou pažbou/uchycením bych si pak dokázal představit S634 jako jakžtakž funkční, ALE s podmínkou, že při použití bude respektována její choulostivost, takže asi takto:

1) Okamžitě po nákupu rozebrat a zkontrolovat, zda někde není závada ohrožující životnost, a tuto odstranit (v mém případě by to znamenalo výměnu pístu), a dořešit uchycení k pažbě.

2) Rozebrání a kontrolu provádět po každých 500 výstřelech či při zaznamenání sebemenšího odporu při natahování

I tak bych si ale nebyl úplně jistý, před reklamací se mi totiž podařilo odpor při natahování zaznamenat až ve stavu, kdy už pístu a pouzdru nebylo pomoci, a z reklamace se flinta vrátila ve stavu, kdy to už zase dřelo a taky to ještě nebylo poznat.

Kdyby to ale přesto fungovalo, mohla by být životnost flinty daná životností pažby s upraveným uchycením. Pokud si ale tuto životnost označím jako N a pokusím se tuto flintu použít s očekáváním
životnosti M výstřelů, vyjde mi v mém případě cena za S634 jako 3780 (původní S634) + 665 (píst) + (M/N - 1) * cena pažby.

Za předpokladu, že by po úpravě uchycení pomocí válečků pažba vydržela 10 000 výstřelů a já sháněl flintu na 100 000 výstřelů, by mě tedy S634 vyšla na 3780 + 665 + 9*CENA_PAZBY.
Což mi teda nepříjde jako konkurenceschopná cena.

Předpoklad, že se častými kontrolami a pořádnou údržbou dá prodloužit životnost pístu a pouzdra pak pořádně naráží na politiku waffenfabrik, podle které prostě zákazník v žádném případě nic jiného než sejmutí pažby, mazání a výměnu těsnění hlavně řešit nesmí a rozborka je pasé.

Existuje vůbec nějaký jiný výrobce vzduchovek s tímto přístupem?
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Mr.Handy » 22 čer 2012 11:40

OT:
Existuje vůbec nějaký jiný výrobce vzduchovek s tímto přístupem?
Existuje vůbec nějaký jiný výrobce zbraní s přístupem České Zbrojovky? :x


omouvám se za OT, ale nešlo to nenapsat.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 22 čer 2012 11:59

ono je to velmi jednoduché... CZUB totižto "neživia" len vzduchovky a preto sa k nim asi tak macošsky stavajú... lebo na jednej plnotučnej flinte, alebo štátnej zákazke majú zisk z jedného kusa daleko väčší ,ako je predajná cena celej jednej vzduchovky...

kdežto pre väčšinu iných firiem... AirArms, Weihrauch, Diana, Daystate, Hatsan, Gamo, ... sú vzduchovky hlavným výrobným programom a preto sa k tomu aj patrične stavajú... mna vždy dokáže udiviť... ked niekto napíše do AAčiek že sa mu pokazil nejaký diel... do dvoch-troch dní mu zvoní pri dverách kurier s dodávkou... to je nonsens aj na naše vnútroštátne e-shopy... a nie že z anglicka... a nad týmto by sa naši obchodníci mali zamyslieť...

a je škoda že sa na to takto vyflákli... ako vývojom, tak dizajnom a kvalitou... doba pokročila a mladý ludia si dnes informácie lahko na nete overia... a ako som už niekde napísal, myslím si že už teraz je neskoro... a vzduchovky u CZUB si pomaličky začínajú nôtiť labutiu pieseň...

PS: a z mojej strany už end Off Topic na toto téma... :cry:
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 22 čer 2012 12:17

proste by mali vyclenit par ludi,ktori by sa cisto starali o vzduchovky...ci uz predaj, navrh novych modelov, vylepsovanie tych starych...
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 22 čer 2012 12:20

Asi to tak bude. Značku Slavia by snad zachránil jen převod pod jiného výrobce, pro kterého by byla důležitá a ten by měl důvod se jí věnovat a její pověst budovat a udržovat, místo toho, aby ji likvidoval jako to dělá CZUB. Když se ale pokusím odhadnout pravděpodobnost, že by takový výrobce z výchozí pozice dané aktuálním stavem řady Slavia dospěl k něčemu jinému než ke krachu, vychází mi také ta labutí píseň.

Každopádně mi fakt nejde do hlavy, že lidi ze zbrojovky, kteří nepochybně taky vyrůstali na Sláviích, jsou něčeho takového schopní, z pohledu člověka majícího vztah ke zbraním je to naprosto nelidské.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 22 čer 2012 14:33

madbugie píše:... ozaj ak by si mal niekde šubleru tak prosím ťa zmeraj, keď zalomíš hlaveň akú šírku má kocka hlavne a akú šírku má to púzdro uloženia... že aký je tam rozdiel... by som sa stavil že tam bude aj štvrť milimetra rozdiel... :roll:
Tak jsem to změřil a kostka 15.5, rozteč 15.8 (v zadní až střední části), rozdíl je 0.25-0.3mm. Při té příležitosti jsem si všiml, že mi to během reklamace museli utáhnout, hlaveň se v kloubu otáčí velmi ztuha a velmi jemně se vyklá bez ohledu na úhel, zatímco předtím šla volně a vyklání jsem pozoroval jen ve zlomeném stavu. Styčná plocha vidličky a kostky pak je jen v přední části vidličky před šroubem a z nějakého důvodu i je vydřená horní půlka cca 5mm širokého sloupce v zadní části pravého boku kostky.

Jinak jsem se právě ve waffenfabrik informoval, kolik mám zhruba chtít za ten kus hlavňoviny, co mi ve finále zůstal, a řekli mě že v 5.5mm mají skladem poslední kus a další budou za 4 měsíce, pokud by to někoho zajímalo. No a tato informace je z mého pohledu nejlepší zprávou (já se toho totiž potřebuju zbavit, takže nedostatek vítám), kterou jsem v souvislosti s S634 od waffenfabrik obdržel :mrgreen:
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 22 čer 2012 15:24

pre istotu som zmeral aj ja tu kocku a vidlicku...rozdiel ako sa tu pise,cca 1/4 mm...a tiez sa mi kyve hlaven do stran
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 22 čer 2012 18:33

ach jaj... takže na západe nič nového... to je zúfalé... 0,25 milimetra v strojarine pri najdôležitejšom rozmere lámacej vzduchovky, to je ako keby vám dvere na aute odstávali 2,5 centimetra... :roll: :roll: :roll: škoda...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Odpovědět