Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 24 kvě 2012 13:50

Viděl bych to tak, že hlavní příčinou problému s pístem/pouzdrem byl vadný (v podstatě zapuštěný) vodící kroužek pístu. Všiml jsem si toho už při první kontrole po cca 200 výstřelech a kroutil jsem nad tím hlavou i při experimentech s mazáním (několik rozebrání mezi 400-800 výstřelů) a chtěl jsem to vyměnit, minulý týden jsem ale místo cesty pro nový vodící kroužek nějak ochořel (to bylo při 1200 výstřelech, na pístu v té době nebylo moc poznat - škrábanců v zadní části pístu bylo minimum a žádný neprocházel i (zapuštěným) vodícím kroužkem, takže ani nešlo poznat, jestli tam nebyly už před dosoustružením těla), tak jsem se rozhodl že s tím do uzdravení ještě dostřílím. No a vzhledem k tomu že mám doma střeliště přímo v posteli, tak jsem toho nakropil celkem dost a včera při dosažení 2300 výstřelů (těsně před novým termínem cesty pro nový vodící kroužek) mi to začalo dřít při natahování.

Flinta je pak už v reklamaci, bohužel ale nebyl akceptován můj úvodní návrh, který spočíval v tom, že jsem vysypal flintu v součástkach na pult, ukázal, co je špatně, a dožadoval se okamžitého částečného odstoupení od smlouvy ve věci pístu, pouzdra a pažby a následného prodeje nového pístu, pouzdra a pažby :evil:

Víc než problém s pístem mě ale trápí ta pažba. Po téhle zkušenosti nepochybně budu stavu pístu a vodítka věnovat značnou pozornost a nemyslím si, že se mi něco takového stane znova, pokud člověk ví, že nemá používat vadné písty a vadné vodící kroužky, tak to musí jít uhlídat. U problému s pažbou vidím ale jen dvě možné příčiny - buď ten strom fakt špatně narostl, nebo je příslušná pasáž pažby pro S634 příliš slabá. No a ta druhá možnost je opravdu nepříjemná - znamenalo by to, že bez zprasení pažby příčným šroubem nebo vlepeným kolíkem nemůže jít o vzduchovku na celý život :(

Navíc mě to komplikuje situaci, kdyby byla pažba v pořádku, pro urychlení bych se i nechal ukecat, že po otevření pouzdra už reklamace není možná a dal těch 1100 Kč za nový píst, pouzdro a možnost kontinuálního kropení. S prasklou pažbou je ale jedinou možností reklamace :(


twix
Příspěvky: 5
Registrován: 06 kvě 2012 22:39

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od twix » 03 čer 2012 21:46

ahoj :) splnil jsem si detsky sen a v 24 letech jsem si koupil slavku :D
mam novou slavii z hunter-shop.cz (snad je to kvalitni obchod ale puska prisla ok

Ale co mi je to, ze strelba cca na 5 metru je presna.. pres normal miridla (svetlovodna) je dobra.. ale na 10m kdyz lezim a i kdyz mam pusku zaprenou a mirim presne na stred nebo na bod kam mirim tak mi to lita cca 4 cm nahoru a cca 5 cm doleva ale presne na jedni misto.. vubec nvm jak ji nastrelit.. diabolky mam JSB exact 4.52 a olej brunex

jinak puska krasna, kvalitni ale nestrili tak jak bych si pral... muzete mi nekdo poradit? jsem ochotny i za nekym zajet.. jsem z pocernic u prahy :)

diky moc
Naposledy upravil(a) twix dne 04 čer 2012 13:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 04 čer 2012 06:48

:cry: fňuk, fňuk...

tak som sa so slávinkou po 4 rokoch so slzičkou v oku pekne tento víkend rozlúčil... a snáď bude novému majiteľovi robiť ešte dlho radosť...

a len pre zaujímavosť (alebo porovnanie) po 4 rokoch a cca 3000 výstreloch, tesnému ALU-tuningu a skrátenej hlavni na 300 mm dávala slávinka 211 m.s-1 (struna je už cca o 2 cm skrátená oproti novej) čiže energia cca 12,5 J

PS: ale pri pružinách zostávam :wink:
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
twix
Příspěvky: 5
Registrován: 06 kvě 2012 22:39

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od twix » 04 čer 2012 13:40

Muj predchozi prispevek je plny chyb.. nvm jak se mi to povedlo :) (uz jsem to ale lehce upravil :) )
Jde mi o to, ze vzduchovka strili hodne nahoru a lehce doleva.. a korekce miridel se mi zda neucinna a hlavne kdyz uplne snizim hledi tak nic nevidim pres sroub co vyjede nahoru a i kdyz posunu miridla pomoci toho sroubu tak to porad strili doleva.. myslite ze to mam zanest tady v Praze do obchodu CZUB nebo ja nvm :(
chci strilet pres miridla a ne pres optiku.. optiku mam (tasco, je nic moc ale zatim funguje:) )a je i nastrelena ale chtel bych spis ted strilet pres TRUGLO miridla :)

Tolik jsem se na ni tesil a ono tohle.. nebo nvm jestli to nemam nejak rozebrat a znova slozit.. utahnout ten sroub co zajistuje zlamovaci kloub (neznam nazvoslovi)

diky za rady :) twix
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 04 čer 2012 14:31

skus odkrutit musku,co je na konci hlavne a dat ju naopak...mozno je len nakrivo osadena...mne to tiez robilo...so zmenou vzdalenosti by sa ti bod zasahu mal menit iba vyskovo,nie stranovo...
twix
Příspěvky: 5
Registrován: 06 kvě 2012 22:39

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od twix » 04 čer 2012 16:12

tak jsem si ji konecne nastrelil :) dik one touchy:) to co si rekl asi pomohl ale kazdopadne jsem utahl sroub ve zlamovani a bylo to :) ted strili na 10m na moje moznosti pres zelezna miridla tak jak jsem si predstavoval :) trefil jsem krabicku 4x4 cm coz je fajn..

a musim rict ze jsb exact a KP standart.. to je velkej rozdil :D
twix
Příspěvky: 5
Registrován: 06 kvě 2012 22:39

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od twix » 05 čer 2012 09:50

chci se jeste optat. na zhruba tech 10m co strilim tak uz mi to strili na stred ale ted je problem, ze mi to strili nad musku asi o 1,5cm..
A kdyz stahnu miridla az na "zem" tak mi ten sroubek bez hlavicky v miridlech vyjede, ze ho pak vydim v miridlech a hlavne mi vypadne a a nejde to zpatky zatocit.. v cem je chyba? :-) dik
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jirkahu71 » 05 čer 2012 10:04

pevná miřidla na vzduchovce jsme na terče vždycky nastřelovali na spodek černého kruhu, to by ti mělo vyjít.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 05 čer 2012 11:55

no musis si to nastrielat na vzdialenost,aka ti najviac vyhovuje a potom sa uz s tym len naucit strielat a spoznat balistiku(ako ti to teda leti)
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 20 čer 2012 23:30

Tak už mám vyřízenou reklamaci (problém popsán na předchozí straně vlákna), a to s předpokládaným výsledkem (zamítnutí), ovšem naprosto nepředpokládátelným vysvětlením:
Obrázek

Z neznámého důvodu soudruzi z CZUB přišli na to, že i přes v pístu zapuštěný vodící kroužek a zřetelně odraný píst k dření docházelo v prostoru ramene, protože nebylo namazáno (reklamoval jsem v rozloženém stavu, abych mohl poukázat na konkrétní závadu)... Vyřešili to promazáním zejména přední části pístu nějakou červenou vazelínou tak, že je provoz bez dieselingu zhola nemožný, já z toho nestřílel ani jednou, okamžitě jsem to rozebral a kromě smradu jak z lodního motoru jsem objevil píst v tomto stavu (t.j. po oněch údajně 60ti výstřelech ve zbrojovce):

Nedrhnoucí strana - patrno velké množství červené vazelíny v přední části pístu
http://divadroid.net/s634/pist_po_rekla ... strana.jpg

Drhnoucí strana - po udávaných šedesáti výstřelech ve zbrojovce opět kov na kov (před rozebráním zkusil jsem 2 natažení/vypuštění a drhnutí ještě nešlo cítit, za sílu pružiny co z pouzdra 631 dostane výkon 634 se asi lecos schová)
http://divadroid.net/s634/pist_po_rekla ... strana.jpg

A nejlepší na konec - po sestavení, namazání a 60ti zkušebních výstřelech přímo u výrobce je čelo pístu pokryté spálenou zuhelnatělou hmotou zapáchající jako lodní motor po mnoha letech provozu:
http://divadroid.net/s634/pist_po_reklamaci-celo.jpg

Jestli to tedy chápu správně, tak po mě výrobce chce, abych zbraň v rozporu s návodem nadále provozoval promazanou tak, že bude de facto palná (jinak nelze považovat za funkční)...

Stanovisko k pažbě pak taky nechápu, šrouby jsem dotahoval po každých 50-100 výstřelech a výraznější uvolnění jsem díky tomu nezaznamenal. Chyba ale asi byla, že jsem nestřílel pouze v přítomnosti notáře počítajícího výstřely, který by to uthování prováděl za mě s momentovým šroubovákem :(

Co na to říct? Napadá mě jen tohle
Obrázek

Ještě jsem teda zapoměl zmínit že píst i vodící kroužek přišel zpět v původním zapuštěném stavu (je těžké říct, jestli je kroužek moc nízký nebo příslušný zápich moc hluboký, správné míry nikdo nezná) a zadní část pístu je přitom prakticky nenamazaná. Vypadá to, jako by byl kroužek naprosto zbytečný a přesto se zde žádné tření nepředpokládalo :roll: Není to nějaký pokus o magnetické centrování jako u větráčků? Pokud ne, nevidím jiný důvod k montáži tohoto dílu, než že přes související operace perou špinavé peníze nebo tak něco...
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 21 čer 2012 07:24

bohužial ako bývalý majiteľ, tejto kedysi slávnej vzduchovky konštatujem, že:

slávia do r.v. 2010 sa ešte ako tak dá (s prižmúrením jedneho a sem tam aj druhého oka)
slávia po r.v. 2010 tak to už asi ani omylom... (odkedy robia svetlovodné vlákna a plastovú pažbu)

za tú cenu sa dá kúpiť Weihrauch HW30 MkII S so športovou spúšťou (plus 20 € navrch)

dnes by som sláviu za 160 € proste nekúpil...

a k tej pažbe a šrobom len tolko... pokial tam budú dávať ten jeden valček, ktorý je o milimeter užší ako tá diera tak sa tá pažba bude drbať furt...

a ten tvoj zodratý piest radšej ani nekomentujem... ozaj ak by si mal niekde šubleru tak prosím ťa zmeraj, keď zalomíš hlaveň akú šírku má kocka hlavne a akú šírku má to púzdro uloženia... že aký je tam rozdiel... by som sa stavil že tam bude aj štvrť milimetra rozdiel... :roll:

takže by som to uzavrel asi takto... na takové to domáce "žuvanie" OK môže byť (z akejsi nostalgie) ale nedávať si asi radšej žiadne vyššie ambície...
Naposledy upravil(a) madbugie dne 21 čer 2012 13:31, celkem upraveno 1 x.
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Jabberwocky » 21 čer 2012 12:14

No, to jsem ji tedy předloni koupil na poslední chvíli (ještě s klasickými mířidly, r. v. 2010). Prachy od civilů evidentně nepotřebují a kašlou na ně.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 21 čer 2012 14:07

to madbugie:

Já myslím, že ke stavu pažby i pístu přispělo také rozhodnutí CZUB dělat 16J model (Slavia 634) se stejným pouzdrem a pažbou jako 7.5J model (Slavia 631). V důsledku toho je výkon ždímán z minimálního možného množství stlačovaného vzduchu, což vyžaduje velice silnou pružinu a v porovnání se 7.5J modelem ve vzduchovce působí mnohem větší síly - jak při napínání, tak při výstřelu. Z toho důvodu musí být S634 mnohem citlivější na kvalitu materiálů a zpracování, tyto ukazatele jsou ale na chlup stejné jako u přechozích modelů.

Toto bych viděl na hlavní příčinu nízké životnosti S634, a když si vezmu, že výrobce prodává Slavii 634 v 5.5mm za 3780 a 300 ks Diabolo Standart za 103 Kč, tak mi bohužel vychází, že ani v případě 5.5mm varianty životnost Slavie 634 nestačí na vystřílení diabolek v ceně zbraně (a bohužel to asi platí i u použití střeliva od JSB). To mi ale příjde přehnané i u vzduchovky spotřebního charakteru, a v této souvislosti mě slovo QUALITY uvedené na krabici od S634 příjde jako jednoznačný podvod; je totiž ve stejné velikosti a fontu vyvedené i na krabici od 631, která vydrží mnohem víc.

Přístup výrobce tomu pak nasazuje korunu - pokud se na to soudruzi koukají tak, že zbraň se v žádném případě nesmí rozebírat a v pořádku je do té doby, dokud je schopná vystřelit, bez ohledu na to, že jsou na ní patrné závady způsobující intenzivní nevratné poškozování, tak holt zákazníkům nezbyde než uznat že takto to před čínskou/tureckou konkurencí žádné výhody nemá a že případná nostalgie je v takové situace pouze zbytečným sebemrskačtvím a sebepožkozováním.... Takhle zbabranou 16J pružinovku by ostatně bylo těžké akceptovat i od Turka či od Číňana.

Rozměr kostky/pouzdra změřím, i když na tohle jsem každopádně měl štěstí, viděl jsem v tom riziko od počátku a důkladně jsem to zkoumal při nákupu, hlaveň v zaseknutém stavu vždy držela pevně, i kdž ve zlomenén se teda poněkud vyklá. Pověstná nepřesnost této pasáže je každopádně výrazným důvodem, proč špuntovku nebudu opravovat, sehnat nové pouzdro, které by k mé hlavni sedělo stejně jako stávající, je IMO skoro bez šance, nemluvě o ceně pažby. Nebývá než našetřit na Weihrauch či AAPS :(

Všechny díly špuntovky jsou pak k mání a brzo budou v sekci Bazar, s vyjímkou pístu, který si nechám jako podklad pro doživotní označovaní CZUB a jejich produktů nesmrtelnými slovy "Kravina na kvadrát! Výplod šílence! Debilní paskvil! Neumětelové! Nýmandi! Nuly!" (

A opatrný bych se Slávkou byl i takovém tom domácím žvýkání, na vzdálenost do 20m se totiž asi vyplatí pořídit S631, aby se 634 zbytečně nerozpadla moc brzo. Pokud tedy člověk nepreferuje 5.5mm, v tom případě je i na to domácí žvýkání potřeba aspoň ten Weihrauch (který je beztak levnější než kombinace 631 na udržitelnou střelbu + 634 na pořádnou ránu).

Gratuluju pak k včasnému prodeji a dobré volbě :wink:
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Blue_L » 21 čer 2012 14:36

Po tychto prispevkoch zacinam nadobudat dojem, ze ta Hammerli 750ka bude lepsia ako nova S634 :roll:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Queeg 512 » 21 čer 2012 14:49

Tento model neznám, málokterý výrobce ale je schopný udělat na sebe takovou past a kvůli ušetření pár šupů navrhnout pružinovku záměrně pracující s maximálníma možnou velikostí působících sil.

U Slavie jsem se pak dřív naivně domníval, že se aspoň hodí ta dostupnost ND, když teď ale nějaké potřebuju, uvědomuju si, že sehnání pouzdra s roztečí odpovídající mé hlavni bude opravdu obtížné, po zkušenostech s jednáním zaměstnanců prodejny CZUB mě nepříjde reálné, že by k člověku, který rozebírá vzduchovku nebo si dokonce dovolí prezentovat názor, že díky výrobním nepřesnostem by si rád vybral dobře padnoucí ND, dokázali být vstřícní a vyhovět mu :( Dle těch lidí za pultem jsou prostě všechny kusy stejné a dovnitř smí jen lidi z jejich fabriky nebo puškař... A já je navíc už vůbec netoužím znovu vidět...
Odpovědět