Jugoslavsky Mauser M24/47 8x57 a strelba na vetsi vzdalenost

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 22 zář 2006 13:57

Slim Jim píše:
Josef Ondracek píše:...nemá většinou lva...
Co to je?
Tohle - http://album.volny.cz/balda2004/view.ph ... page=0#img


Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 24 zář 2006 13:37

Lev: český lev ze státního znaku československé republiky na závěrovém pouzdře, cca 2 cm velký, u drtivé většiny předválečných zbraní byl v průběhu let vybroušen nebo zaklepán, novější byly vyrobeny již bez něj.

Zdeněk: já ti to neberu, vyžíváš-li se v tom, prosím. Mnoho zdaru za 5,90-!!!
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 24 zář 2006 14:15

Už sem se tu jednou ptal,ale zeptám se znovu,když je tu řeč o pušce vz.24.Jakou cenu má znehodnocená rok výr.1937,světlé dřevo pažby,chromovaný závěr a niklovené díly,jako je nábojová komora,muška,šrouby atd.Hledí je chromované stejně jako spoušť a kování.Na závěru je velký lev.???
coltmen
Příspěvky: 53
Registrován: 17 bře 2006 18:48
Bydliště: Ostrava

"áčko"

Příspěvek od coltmen » 24 zář 2006 19:56

A co vyřešíš s Áčkem? Když tě někdo "vybere" že s tím střílíš, tak končíš se zbrojákem stejně
Proč by měl někdo končit se zbrojákem když s áčkem střílí?
Docela jste mě zarazil, vždycky jsem si myslel když už vám dají
vyjímku tak že s "áčkem" můžete normálně střílet ne?
Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 24 zář 2006 21:50

Jó pane kolego, mezery ve znalosti zákona se musí neustále doplňovat.
Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
KING
Příspěvky: 113
Registrován: 19 kvě 2006 22:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KING » 24 zář 2006 22:39

Napíšu moje zkušenosti:

Nikde v zákoně není zmínka, že by se ze zbraně držené pro sběratelské účely (tj. na zbroják skupiny A) nemohlo střílet. To bylo ve starém zákoně. V paragrafu 28 se dokonce výslovně píše, že pokud jsem oprávněn nabývat a držet zbraň pro sběratelské účely, mohu z ní i střílet.

Vždy, když si žádám o povolení, napíši tam jako důvod sběratelská činnost. Když pak jdu zbraň zaregistrovat, někdy mi na zadní stranu průkazu zbraně napíšou (ne vždy) "pro sběratelské účely". U novějších zbraní mi to nepíšou, u starších (a často hůře vypadajících) ano. Ptal jsem co to znamená, a bylo mi řečeno doslova toto: takovouto zbraň nemohu nikam přenášet a ani z ní nesmím střílet. To je samozřejmě blbost. Po půlhodinové konzultaci se šéfkou úseku zbraní mi řekla, že přenášet z místa na místo ji samozřejmě můžu a ať si z ní klidně i vystřelím, ale tvářila se celkem kysele...

U zbraní na výjimku platí to samé jako u jiných. Mám několik zbraní na výjimku pro sběratelské účely, tj. teoreticky můžu z nich střílet. Je zde ale problém, že tyto zbraně nemají civilní ověřovací značku, takže si z nich vystřelit nemůžu.

Odpověď je: pokud zbraň má platnou tormentaci, může se zní střílet ať je to malorážka pro sportovní účely nebo kulomet na výjimku pro sběratelské účely. Pokud značku nemá, mohu ji zaregistrovat pro sběratelské účely, ale střílet z ní nemůžu. Ale nepamatuji se, že někdy na střelnici kontrolovali značky....

Ale na závěr musím říct: SE SBĚRATELSKÝCH ZBRANÍ SE PŘECE NESTŘÍLÍ !!!
(tím narážím na lidi, co svým pár sběratelsky bezcenným zbraním říkají "sbírka" a chodí s nimi na střelnici...)
Odpovědět