Novinky.cz: Byl zprosten obvineni z vrazdy, jednal v NO

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Novinky.cz: Byl zproštěn obvinění z vraždy, jednal v NO

Příspěvek od Andy » 19 zář 2006 15:22

Nejvyšší soud (NS) v Brně zprostil obvinění z vraždy bývalého člena bezpečnostní služby Karla Sochora. Muž se loni v červnu domníval, že zasáhl proti zloději. Podle soudu jednal v nutné obraně.

19.9. 2006 15:08 - 15:13 Aktualizováno
BRNO - Podle NS jednal v sebeobraně, zloděj na něj házel kamení a cihly.

Sochor tak u NS vyvázl bez trestu. Původně jej Vrchní soud v Praze poslal na pět let do vězení. Předtím jej prvoinstanční Městský soud v Praze odsoudil na sedm let za vraždu, vrchní soud mu trest o dva roky zmírnil a čin překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví. Oba soudy tvrdily, že obrana byla nepřiměřená.

"To, že obrana musí být intenzivnější než útok, je naprosto zřejmé," řekl předseda senátu Eduard Teschler. Zákon zapovídá pouze hrubě nepřiměřenou obranu. Pomyslnou mez Sochor podle NS nepřekročil, protože mu hrozila vážná zranění a neměl jinou možnost obrany.
Naposledy upravil(a) Andy dne 24 zář 2006 23:13, celkem upraveno 1 x.


Ochranka

Příspěvek od Ochranka » 19 zář 2006 22:48

:shock:
cezeta

Příspěvek od cezeta » 19 zář 2006 23:07

tak rozsudek jsem nenasel ale podle vseho je to zas jedna zachrana brzda od NS. Typicky soudy delaj kraviny a stavi to az NS. Pani soudci asi maji malo prace ze? Doufam ze LEX brzy prosadi neco jako sebeobranu aby kazdej nemusel do bane nez se dostane k NS.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ochranka

Příspěvek od Ochranka » 20 zář 2006 00:20

Tři soudy tři rozsudky :shock: .Dle mého názoru je výklad paragrafu o krajní nouzi a nutné obraně docela chaoz chápu že soud posuzuje každý případ individuálně a i veřejnost má vždy rozdílný názor i mne se občas některý můj žák zeptá co bych dělal kdyby na mne někdo vytáhl třeba nůž jestli bych střílel odpovědět si musí každý sám, ale co je lepší pět kamarádů nese rakev nebo se budu radči obhajovat u soudu.


ps: nechápu co sem tahá cihly, když se bude střílet :D
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 zář 2006 07:35

Nicméně rozsudek NS je do jisté míry možné brát jako signál pro soudy nižší instance. Takže doufám změna k lepšímu. Tleskám :)
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 20 zář 2006 08:46

Iný prípad oslobodenia je dnes v Korzári.

Spečatili oslobodzujúci verdikt v kauze strieľajúceho dôchodcu

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 006/68463O


Zaujímavý je k tomu komentár autorky ... "nestranný"
POZNÁMKA - Dôchodca nebol ochotný kapitulovať...

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 006/68472O
Odpovědět