Chci Walther G22, co potrebuju ( ZP ) ?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Nafťák Honza

Chci Walther G22, co potřebuju ( ZP ) ?

Příspěvek od Nafťák Honza » 19 zář 2006 14:05

Ahoj lidi,
jsem co se týká zbraní úplný amatér a potřebuji radu od zkušených.

Nedávno jsem viděl samonabíjecí malorážku Walther G 22 a od té doby ji chci. Zbroják nemám, ale jestli je nutný, tak si ho udělám.

Zákon jsem četl, ale vůbec tomu nerozumím, je to pro mě španělská vesnice.

Tady na diskusi jsem četl, že G22 není nejlepší, ale mě se prostě líbí. Nejsem akční hrdina, ale na to abych si koupil samonabíjecí verzi 7,62x39 mm Sa vz. 58 nemám odvahu ( u nás ve městě se trochu víc krade .)

Na závody jezdit nebudu, chci si občas zastřílet někde na střelnici.
Předem díky za odpovědi.


Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 19 zář 2006 14:50

Bez ZP to asi nepůjde pokud nejsi ochotný si jít na střelnici a platit za půjčení zbraně, a instruktora.
Pokud nejsi přesvědčen, že dokážeš uhlídat Sa58, potom si nepořizuj žádnou zbraň.
Pokud hodíš hlášku odkud jsi, určitě ti tady někdo poradí kurz před zkouškou na ZP.
Zákon se bohužel musíš naučit, mohlo by ti pomoci tohle http://zbrane.kvalitne.cz
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 zář 2006 14:53

Milý Honzo, Asi bude nejlepší, když si buď seženeš někoho, kdo Tě na tu střelnici vezve. Jinak stačí Ti ZP třídy B a E (pro sportovní využití a pro sebeobranu).

A ten zákon se budeš muset našrotit. Jinak se nedohrabeš ani k tomu zbrojáku.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 zář 2006 15:16

Na otazku zda potrebuje ZP pro nakup G22 odpovidam ANO, a dale uz je tu vse zmineno v predchozich threadech.

Cili povazuji dotaz za vycerpany a zamykam.
Zamčeno