presnost pistoli na 25m

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pampalini
Příspěvky: 8
Registrován: 17 zář 2006 22:44
Bydliště: Plzeň

přesnost pistolí na 25m

Příspěvek od pampalini » 17 zář 2006 22:59

Má někdo zkušenost s těmito zbraněmi?
SIG P 210, P 226
CZ 75 SP 01
CZ 97
Kimber 1911
1. Jedná se mi o to, zda je možné docílit s těmito zbraněmi soustřelu menšího než 4cm na 25 m?
2. Jak velký je rozdíl v přesnosti SIGů P 210 a P 226 ?
Názor od Decoye jsem četl...

Nějaký nápad ohledně přesné bouchačky (nepočítám STI jelikož se pohybuji v nižší cenové hladině)


MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 17 zář 2006 23:57

Myslím že v dobrý ruce to půjde všem velmi dobře :D
Takže bych se díval hlavně po dlouhý záměrný.
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 18 zář 2006 07:38

To se nedá takhle jednoznačně říct.
Především jde o dvě ráže 9 Para a 45 ACP. Pětačtyřicítka je náboj už je díky svým parametrům potencionálně přesnější.
Podle mých zkušeností s devítkami můžete podobného soustřelu dosáhnout téměř s každou „služební“ zbraní v této ráži když není nějak poškozená nebo zjevný zmetek, ovšem pro konkrétní pistoli si musíte většinou vybrat nebo vyrobit vhodný náboj, s kterým bude takhle střílet. Samozřejmě, že některé pistole mají díky své konstrukci a kvalitě materiálu a zpracování větší předpoklady k přesné střelbě a tudíž střílejí velmi přesně s širším sortimentem střeliva.
Jsou to např.: P 08, Lahti , Benelli 76, HK P 9 a P7 (pevná hlaveň), samozřejmě SIG 210, který žere všechno a jistě i další, s kterými jsem na rozdíl od předchozích ještě nestřílel.
SIG Sauer 226 to umí taky, ale spíše ve sportovních verzích.
Mám horší zkušenosti třeba s Peters Stahl v 9 Para – byla dost vybíravá, podobně i Sphinx AT 2000 S.
Dlouho by jste tuto přesnost hledat např. u P 38, HP 1935, i když některé kusy to taky umí.
Takhle přesná zbraň musí být hlavně dost velká, hlaveň alespoň 4“, Záměrná jak píše MarK, co nejdelší. Mířidla velká a kontrastní. Váha zbraně je taky důležitá, příliš lehká pistole je „nervózní“ při míření a nepříjemná po výstřelu.
Vybraná pistole vám hlavně musí „sednout“ jinak vám střelba z ní bude vadit a nebude to ono. Chce to zkoušet a zkoušet.
Já např. kdybych hledal velmi přesnou a přitom ještě levnou pistoli v 9 Para, hledal bych zachovalý kus Heckler Kocha P9, viz foto.
Přílohy
Kopie - P1011999.JPG
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 18 zář 2006 08:50

Tohle se mi povedlo teď v neděli na střelnici. Je to pět ran na 25m. Je to focený mobilem, takže kvalita je horší, ale poznat to z toho jde. Jsou to vpodstatě dva soustřely vedle sebe. Stříleno z CZ 75SP-01 Tactical, střelivo přebíjený. Kdyby byl lepší střelec nebo pistole upnutá, tak to chodí jednou dírou.

Obrázek

Obrázek
pampalini
Příspěvky: 8
Registrován: 17 zář 2006 22:44
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pampalini » 18 zář 2006 20:49

Děkuji za názory. Kdyby někdo věděl o přesné zbrani na prodej ať se klidně ozve na jericho@volny.cz
Neříkám že koupím, ale jsem lačný zkoušet a pak třeba koupit...
Odpovědět