Porovnani nozu Spyderco a Byrd

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od john » 31 říj 2010 07:19

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na zkušenosti s noži Spyderco a noži Byrd./plně nejlepší by bylo slyšet nějaký názor od majitelů obou těchto nožů.

Díky John


ra100
Příspěvky: 5
Registrován: 02 úno 2010 17:12

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od ra100 » 31 říj 2010 08:17

Netusim, co presne ta zaujima... Skoro vsetko najdes ti http://www.spyderco.com/catalog/
Ak ti ibe o nejake konkretne noze skus sa spytat. Mozno ti dokazem zodpovedat na otazky,
mam ich niekolko a som s nimi spokojny...
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od glock69 » 31 říj 2010 12:49

Zkus hledat a číst na knifu, vláken o spyderco, případně o výběru nožů je tam dost..
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od john » 31 říj 2010 12:59

Ahoj, šlo mi hlavně o kvalitu nožu Byrd. Líbil se mi jeden v obchodě, ale trochu mě zarazil nápis Made in China.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od glock69 » 31 říj 2010 18:17

Byrd je odpovědí spyderca na čínské kopie svých nožů a samo si je tam nechává vyrábět.Byrdy jsou z levnějších materiálů za nižší ceny.
Měl jsem dva byrdy, jeden jsem hned po domluvě vrátil prodejci (otřep u pojistky, nebudila u mně důvěřu) a koupil spyderco, druhý byl perfektní a sloužil, než jsem ho prodal (ale používal jsem ho k normálním činnostem, žádné pokusy o zničení..). Někde jsem četl recenzi Martina Hradeckého, kterému se na byrdu zlomila pojistka a nůž byl dále nefunkční.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od Apevia » 31 říj 2010 20:40

Neznám osobně ani Spyderco ani Byrd. Ale myslím si, že na zavíráku by se nemělo moc šetřit. Přeci jen hlavně v případě poškození či zničení pojistky jde o prsty... Osobně bych určitě neváhal a pokud se Ti líbí jejich design, tak bych do nich určitě šel. Zde neuděláš chybu, dle toho co vím od kolegů a kamarádů co je vlastní, či jak dokazují lidi na knifu...
Cogito ergo armatus sum.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od Red arrows » 14 kvě 2012 21:31

Tak já i nanesu uživatelskej náhled na zavírák Spyderco.Police.

Vořezání gumy z rukojeti čínskýho nože z nočníkové 420.Superspyderco potkalo v tý gumě železo, což z něj udělalo zubatou verzi.Zrepasováno lanskym a trianglem.Řez do lepenky tak metr-krabice od sčotu-a rázem neholí.Střenky jsou měkký a poškrábaly se vo klíče a drobný v kapse :shock:.Je to těžký jako prase a tahá to kalhoty dolu i když v blízkosti nejni žádný harašítko. :lol:Na žrádlo dobrý, ale blbě se to votírá......
+nemá to zatim nijaký votřesný vůle a vypadá to nebezpečně :idea:
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od Bullterier5 » 15 kvě 2012 21:52

:lol: Dobře napsáno-jen za sebe bych dodal,že Spyderca fakt nemusím,prostě mně ty kudly ničím neoslovujou a ty se zubama už lautr nee.Někde v Matrixu existuje několik vláken,kde se shlukují uctívači tohohle předmětu,leč ani po pozorném čtení jsem ve jmenované kudle nenašel zalíbení :mrgreen:
Možná to má souvislost s mým odporem k osminohým vošajstlich tvorům,který mají ve znaku.Je mi z nich šoufl od doby,co mi jeden vyhulenej mozek v putyce strčil za krk sklípkana.Vyletěl jsem jak Jánošík a toho chlupatýho hnusa jsem zadupal v panice do linolea.... :shock:
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od Red arrows » 16 kvě 2012 21:56

foto_126.jpg
foto_126.jpg (23.26 KiB) Zobrazeno 1597 x
Já myslim že je to jako se všema věcna obecnýho zbožnění(teda mimo ženskejch) a že je to prostě móda.To je jako každej člověk co si pujčil mega, neplatí daně a se střídavym úspěchem vokrádá lidi(jinak se tomu taky řiká moderní progresivní podnikatel) touží po žihadle který viděl v top gearu tak stejný je to s pavoukem.
Nejni to špatnej nůž, ocel je velmi dobrá, zpracování na jedničku, design perfekt-to bych napsal kdyby to stálo 450.Takhle je to pro mne mesr 450 a k tomu logo s pavoukem cca 2500.Má to bytelnou reklamu, spoustu lidí co to chválej do nebes(některý z nich to i vlastněj a sem tam někdo to použil),reklamní vlákno na......v matrixu :lol:
Teda pavoukem-podle mne to nejni pavouk ale roztoč, dost podobná je včelomorka.....akorát jí chyběj 2 noždky
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od Bullterier5 » 18 kvě 2012 16:16

Tak dneska jsem si v práci "ošahal" Spydérco Police od mlaďasa co to tahá v kapse-a ono to bude jak píše RedArrows-ocel dobrý,ale to je tak všechno,co mně zaujalo.Nejsem Uma Thurman,abych nosil něco takovýho.Nelíbí,nenadchlo.Navíc to mělo vakl jak prase.... :cry:
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Porovnání nožů Spyderco a Byrd

Příspěvek od Red arrows » 19 kvě 2012 11:53

Jo, nevybrat si jí bezhlavě podle názvu jednoho svýho oblíbenýho epickýho románu tak sem se takhle nesplet...... :lol:
Odpovědět