Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Předovky

Příspěvek od KajaKliment » 17 dub 2012 20:14

Mě zaujalo hlavně to, že používaly roky úplně nesmyslné. Model 1847 byl Colt Walker.

Třeba toto: http://www.blackpowder.cxm.pl/sklep/ind ... Product=78. Nesmysl... Takže to vypadá tak, že si prostě vytvořily modely tak, aby šly prodávat bez problémů.


Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Předovky

Příspěvek od chacal » 19 dub 2012 02:22

cernunos, KajaKliment: Já se často pohybuji v PL, a je to přesně tak jak jsem to o té osobě napsal, záhadu bych v tom nehledal. Jsou také na světě země kde je normální mít 1 - 4 manželky a i kdyby si byl z Prahy tak by ti v tom nedělali problém. :lol: Jinak Poláci na rozdíl od našinců pochopili, že s tím kriminální živly nebudou nic páchat, jelikož se pro ně samozřejmě nabízí daleko jednodušší, spolehlivější, čistší a tiší alternativa. Tedy to není "společenský problém". Je to jen hobby. V PL je na rozdíl od nás hodně spolku / klubů co se tomuto černoprachovému střílení věnují a to je dobře :mrgreen: A světe div si i s jejich mentalitou (vesele kouří nad střelným prachem :twisted: atd.) se tam ještě nepostříleli. Jinak co se týče toho limitu (roku) pro Pe-Re tak se to u nich také vyvíjí. Teď tam platí:
"Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni" (Broń ta jest repliką broni palnej rozdzielnego ładowania wytworzonej przed 1885 rokiem) "Ustawą o broni i amunicji" z dnia 05 stycznia 2011 r.
Já se jen divím, když to normálně funguje v PL proč u nás je problém :shock:
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Předovky

Příspěvek od KajaKliment » 19 dub 2012 06:53

Mě netrápí to, že si můžou volně koupit PeRe, ale zarazily mě nabízené modely. To, že Pietta dělá repliky něčeho, co nikdy nebylo je známý fakt, ale v těch obchodech nabízejí z hlediska historie úplný ptákoviny. Možná to bylo kvůli limitu, který začínal rokem 1850 a postupně se posunuje nahoru. Netuším, jen se divím.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Předovky

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 19 dub 2012 10:51

Já jsem si nesrovnalostí typu letopočet-zbraň všiml už dříve, ale vůbec mě to nepřekvapilo protože jsem pochopil že tady prostě stál zákon trhu nad zákonem o zbraních :-))
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Předovky

Příspěvek od chacal » 19 dub 2012 23:59

Lettow-Vorbeck: KajaKliment: To je pravda, že se dělají "nové modely" pro BP zákazníky.
Docela tomu rozumím když je možný prodej ohraničován. Dokonce UBERTI :!: nevydržel tlakům a uvedl na trh klasického Peacemakera ala systém perkus :shock: No není to sice moc košer, ale koneckonců proč ne. Když se mi to nelíbí kupovat to nemusím.
collani
Příspěvky: 15
Registrován: 02 kvě 2012 19:24

Re: Předovky

Příspěvek od collani » 02 kvě 2012 20:31

Zdravím všechny, stal jsem se, částečně omylem, majitelem Yukona a potřeboval bych zkonzultovat následující : Je možné, aby skoro půlmetrový rozptyl na padesát metrů byl způsoben : a/ střelami REAL použitými tzv. "rovnou z pytlíku" ? b/ "mazáním" způsobem "sádlo na prst a objet střelu"? c/ dva roky prošlým Vesuvitem? Sypány stále 3g. Samozřejmě, že jsem při tomto přístupu nečekal žádné zázraky ale takový rozptyl by odpovídal stařečkovi stiženému parkinsonem, nebo člověku, který v životě nedržel flintu v ruce. Nejsem jedno ani druhé... Děkuji za názory.
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: Předovky

Příspěvek od kralik » 13 kvě 2012 16:19

no, to mazani mi nepripada zrovna nejvhodnejsi..... apropo - kolik realu bylo takto mazano a vystreleno? a co to delalo s laufem?
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od monccou » 13 kvě 2012 22:46

a) Jestli jsou ty střely kupované a né vlastní výroby, tak je to pravděpodobně původce velkého rozptylu. Střela musí být hladká bez nedolitků a prstence na střele musí mít ostré hrany. Všechny střely, které jsem viděl prodávat byly dobré v lepším případě na olůvka pro rybáře.
Při převážení několika střel by rozdíl v hmotnostech měl být minimální.
b) sádlo by na několik ran mělo stačit, ale samotné není žádný šlagr. Smíchané s včelím voskem bude mít lepší vlastnosti. Nejlepší ale bude skopoví lůj (může být i jelení) s včelím voskem.
c) pokud je prach dobře skladován = v suchu při cca. stejné teplotě nemůže na něj mít věk vliv. Naopak zastávám názor, podložený vlastními zkušenostmi, že starší (odleželý) prach má lepší vlastnosti.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Předovky

Příspěvek od DFender » 14 kvě 2012 11:14

Taky bych to viděl na střely-zkoušel jsi kule? S nimi já měl s Yukonem bezdebatně nejlepší výsledky.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 14 kvě 2012 12:05

Jeste dotaz,bylo strileno s optikou,nebo pres otevreny?Ony ty plastovy miridla jsou dost hruby a na padestce schovaji velkou cast terce.Ale pokud byli realy z pytliku,tedy kupovany,tak to bude hrat velkou roli.Jsou kazdej jinej.Jak vahove,tak i nalitkama,fragmety,apod...
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
collani
Příspěvky: 15
Registrován: 02 kvě 2012 19:24

Re: Předovky

Příspěvek od collani » 21 kvě 2012 16:50

Díky za názory pánové, časem se k licím kleštím určitě dopracuju. No s laufem to zatím neudělalo nic moc, ale budu si dávat bacha... Kule..? No určitě zkusím, ale někde (tady..?) se debatilo něco o tom, že stoupání vývrtu inlejnek je na kule vyloženě nevhodný. Klasický mířidla a s oporu lokte (přes kapotu Nivy..)
taťka
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2010 21:38

Re: Předovky

Příspěvek od taťka » 23 kvě 2012 19:51

Zdarec.Kdo to u nás prodává?Předovka Remington 44.Má to někdo?Jak to střílí?Foto je z polského aukra.Kolik to stojí?Ví někdo něco?Dík.Net mě pořád jen ukazuje revolver Remington 44. a jednoranka ani jedna.
Přílohy
2358257008.jpg
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Předovky

Příspěvek od derringer » 23 kvě 2012 21:17

má to hungry
lubomír
Příspěvky: 66
Registrován: 12 čer 2008 16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Předovky

Příspěvek od lubomír » 24 kvě 2012 07:57

Je to pistole Tingl a jsou pro ni speciální střely.Pak střílí velice přesně.
http://www.gunauction.com/search/displa ... um=9182553
sssysssel
Příspěvky: 40
Registrován: 10 říj 2010 00:50
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od sssysssel » 25 kvě 2012 12:35

http://bazar.armyport.cz/node/12665
..tahle konkrétní šla na aukru (předpokládám podle totožných fotografií v aukci) do světa za 7.000,- dukátů českých..
http://aukro.cz/perkusni-jednorana-pist ... 48928.html
..ale..
http://bazar.zbran.net/detail.php?id=23 ... foto=12137
..tady byla cena, tuším, do nějakejch čtyř tisíc.

A v googlu si nastav vyhledávání obrázků a pak zadej "tingle pistol", uvidíš sám, kolik odkazů (obrázků) Ti vyběhne..
Odpovědět