Myty a fakta o ruske vzduchovce IZ-22

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Mýty a fakta o ruské vzduchovce IŽ-22

Příspěvek od Bullterier5 » 08 kvě 2012 23:09

Ahoj všem,dotaz který potřebuju zodpovědět zní takto:
Kolega v práci,o kterém se všeobecně ví,že je fanda zbraní od flusbroku po kanon Die Dicke Bertha mi řekl,že Ižovka má vložkovanou hlaveň mosaznou trubkou s vývrtem.To vím-ale! Ta vložka se prý dá normálně lehce vyšroubovat,protože PRÝ je zapasovaná do originálního vývrtu LR-22-6mm!! Ví o tom někdo? Nebo je to kec? Děkuji za fundovanou odpověď,B5


Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: Mýty a fakta o ruské vzduchovce IŽ-22

Příspěvek od mzprx » 09 kvě 2012 09:14

Nezda sami, ze by to bolo tak. Z doby, ked som ju mal rozobratu si pametam, ze okolo tej trubky bola nejaka plastova vypln (nieco ako lisovany papier spojeny fenolovou zivicou - pertinax) o hrubke niekolko mm.
Ale mozno bolo viac vyrobnych prevedeni.
A navyse, rozdiel v razi je cca 1mm, cize hrubka steny tej vloznej hlavne by vychadzala okolo 0,5mm, to by asi nevydrzalo to rozoberanie.
Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Mýty a fakta o ruské vzduchovce IŽ-22

Příspěvek od Bullterier5 » 09 kvě 2012 15:46

Děkuji srdečně za odpověď.Ptal jsem se dnes puškaře od nás z města a ten mi řekl,že Rusové byli v oblasti vzduchovek experimentátoři a to v tom,že vyráběli pokaždé jinak.Ta mosazná vložka v hlavni má skutečně venkovní průměr 6 mm,ale není osazená ve vývrtu,ale jen strčená na nějaké lepidlo a roztemovaná na koncích.Jiný typ prý vložku vůbec neměl,další Ižovky z let 85-88 měly údajně vložku z nerezu.Tolik slovo odborníka.Takže kolega kecal.... :lol:
Odpovědět