Problemy s SIG SAUEREM - hledam dobreho puskare

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Krajos

Problémy s SIG SAUEREM - hledám dobrého puškaře

Příspěvek od Krajos » 12 zář 2006 16:49

Zdravím.

mám problémy s P 220, 45 ACP, potřebuju nejspíš vyměnit vytahovač, dát na zbraň stavitelná mířidla, udělat nově povrchovou úpravu apod. :roll:

Neznáte prosím z vlastní zkušenosti nějakého dobrého puškaře, který by byl schopen toto udělat a měl zkušenost se Sigy. O cenu mi ani tak nejde, ale především o kvalitu.

Děkuji za jakékoliv nápady.
Krajos


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 zář 2006 19:01

Problémy jakého druhu?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Krajos

Příspěvek od Krajos » 13 zář 2006 09:17

Občasné zádržky, prázdný náboj se úplně nevyhodí (1x za 100 ran, mám P 226 a ta neměla nikdy jedinou zádržku). Vyměnil jsem vratnou pružinu a stává se to pořád. Viklá se mi muška a chtěl bych stavitelné hledí. Mám dokonce manuál na dvd, jak rozebírat sigy, ale netroufám si se do toho pustit. Potřebuji prostě někoho, kdo sigům rozumí a kdo má přístup k originálním náhradním dílům. Nejraději bych zbraň poslal na repasi do Německa, ale stále nevím, jestli takovou službu Sig sauer vůbec poskytuje.
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 13 zář 2006 10:18

Krajos: Zkus se pozeptat v Praze u Brymový. Má tam dost často slušné Sigy po generální repasi a vypadají v pohodě. Tzn pravděpodobně 1) ví o někom kdo je dobře repasuje nebo 2) umí se kontaktovat s němci a nechat to repasovat. Takže tady bych viděl možný řešení.
Zaujala mne ta tvoje zmínka o DVD s instruktáží k rozebrání Siga, to by mne dost zajímalo, kde se to dá sehnat?
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2006 10:43

Repasované Sigy od Brýmové pochází od SigArms v USA. Jedná se o oficiální program této firmy (výměna Sigů z Policejních útvarů v USA za nové za sníženou cenu). Nicméně o někom by vědět mohla. Stejně jako Banzai, nebo Kozap.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2006 10:45

Krajos píše:Občasné zádržky, prázdný náboj se úplně nevyhodí (1x za 100 ran, mám P 226 a ta neměla nikdy jedinou zádržku). Vyměnil jsem vratnou pružinu a stává se to pořád. Viklá se mi muška a chtěl bych stavitelné hledí. Mám dokonce manuál na dvd, jak rozebírat sigy, ale netroufám si se do toho pustit. Potřebuji prostě někoho, kdo sigům rozumí a kdo má přístup k originálním náhradním dílům. Nejraději bych zbraň poslal na repasi do Německa, ale stále nevím, jestli takovou službu Sig sauer vůbec poskytuje.
To spíš vypadá na špinavý, nebo drhnouci vytahovač. Nicméně chápu, že se v tom nechcete drápat sám...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Krajos

Příspěvek od Krajos » 13 zář 2006 10:56

Zkusím se tedy ještě poptat u těch dovozců, ale celkově mě trochu překvapuje nedostatek kvalitních puškařů. Všichni uměj glocky, sigy nikdo. DVD jsem si nechal poslat z U.S. Prodávalo se to členům na www.sigforum.com. Pro fandy sigů není lepší místo dozvědět se něco nového o svých miláčcích. Doporučuji.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2006 11:51

Také tam jsem členem. Už dlouho.

Jistě, Sigy nikdo neumí. Není to potřeba... 8)
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 13 zář 2006 14:43

Ptal jsem se kamaráda, který by to zcela jistě uměl, jestli by do toho šel. Jde o to: není to ještě v záruce? (Reklamace je možná do 2 let).
Kde to bylo koupeno, není možno se obrátit na prodejce?
Jestli jsem dobře rozuměl popisu závady, není vystřelená nábojnice vytažena - a tím ani vyhozena, pravda?
Závěr tedy vyjede dozadu, nechá nábojnici částečně v komoře a nabíjená další rána se vzpříčí o tu nevyhozenou?
Jakto, že se vysmekne drápek vytahovače? Jak vypadá? Není ožvejkaný? Má správný úhel? Není slabá pružina vytahovače (vyhřátá, zlomená...)?
Nebo závěr držený nevytaženou nábojnicí zůstane stát? V tom případě by mohlo jít o mírně vydutou komoru, do níž se slabší nábojnice vtlačí, mělo by to jít řešit mazáním nábojnic.
Brynýr by v každém případě udělat mohl, opravu po dohodě podle diagnostikované závady (tedy po zjištění, co je příčinou těch zádržek). Moc nadšený ale nebyl, říkal, že jeho známý raději SIGa prodal. Když tak se se mnou spoj přes SZ.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Krajos

Příspěvek od Krajos » 13 zář 2006 18:55

Fantan píše:Ptal jsem se kamaráda, který by to zcela jistě uměl, jestli by do toho šel. Jde o to: není to ještě v záruce? (Reklamace je možná do 2 let).
Kde to bylo koupeno, není možno se obrátit na prodejce?
Jestli jsem dobře rozuměl popisu závady, není vystřelená nábojnice vytažena - a tím ani vyhozena, pravda?
Závěr tedy vyjede dozadu, nechá nábojnici částečně v komoře a nabíjená další rána se vzpříčí o tu nevyhozenou?
Jakto, že se vysmekne drápek vytahovače? Jak vypadá? Není ožvejkaný? Má správný úhel? Není slabá pružina vytahovače (vyhřátá, zlomená...)?
Nebo závěr držený nevytaženou nábojnicí zůstane stát? V tom případě by mohlo jít o mírně vydutou komoru, do níž se slabší nábojnice vtlačí, mělo by to jít řešit mazáním nábojnic.
Brynýr by v každém případě udělat mohl, opravu po dohodě podle diagnostikované závady (tedy po zjištění, co je příčinou těch zádržek). Moc nadšený ale nebyl, říkal, že jeho známý raději SIGa prodal. Když tak se se mnou spoj přes SZ.

Ne v záruce sig není, kupoval jsem to od chlapíka, který ho měl asi 8 let.

Je to přesně jak popisuješ - vystřelenou nábojnici jakoby zakousne závěr a už se tam cpe novej náboj. Nejsem to moc schopnej popsat. Vytahovač je o mnoho pružnější než u mé P226, tam ho skoro ani prstem neohnu, tady se dá volně ohýbat. Stává se mi to prostě jednou ze sto ran, ale je to docela nepříjemný.

Zkusím ještě kontaktovat ty prodejce siga ohledně té repase v továrně a kdyžtak bych se potom ozval. V každém případě děkuju mockrát. Tomu kamarádovi s tím poskytnul to DVD, tam ukazujou kompletní rozborku a sborku celýho siga.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 13 zář 2006 21:07

Takže: nevyhozená nábojnice vadí nabití dalšího, nového náboje, který se pak "cpe na obsazené místo". Nechme ten nový náboj být, ale

Je drápek vytahovače pořád v zápichu vystřelené nábojnice? Je ta nábojnice úplně vytažena z komory?
Jestli odpověď na obě otázky zní "ano", pak bude závada pravděpodobně v trnu vyhazovače, doporučuju prohlédnout lupou, včetně upevnění. Pozor, může dojít taky k tomu, že se drápek vytahovače do původně "opuštěného" zápichu zaklapl znova po vrácení závěru zpět, není to však tolik pravděpodobné, ten nově nabíjený náboj by vadil - jinak řečeno "poznalo by se to" a zřejmě by se vytahovač zaklapl kousek jinam.
Prostě tohle by ukazovalo na poškozený vyhazovač - zažil jsem to.

Původní (vystřelená) nábojnice občas není zcela vytažena z komory - tomu by svědčilo i to, že tvůj vytahovač lze lehce ovládat "rúčo", tedy pružina vytahovače nemá potřebnou sílu. Zkus na sundaném závěru s prázdnou nábojnicí ověřit sílu, potřebnou na zaklapnutí vyhazovače do zápichu. Mělo by to jít poměrně dost obtížně. Pak vezmi opět lupu a důkladně prohlédni drápek vytahovače.
Má/nemá "ožvejkaný" drápek? Úhel drápku (rovina té strany, co "tahá" nábojnici ven) by měl být menší, než 90 - jakoby zahnutý dovnitř. Po zaklapnutí nábojnice, když se ten drápek vykývne, by teprve měl mít těch max 90 (to možná zboku bude trochu vidět - při tom vyndaném závěru).
Tohle bys měl být schopen zjistit.
Jestliže je ten vyhazovač v pořádku, mělo by jít jen o výměnu pružiny vytahovače (případně včetně drápku) a důkladnou kontrolu komory, má-li správné rozměry (vydutost).
Za nabídku CD dík, i když myslím, že kamarád (soudní znalec a velice schopný puškař) ho nebude potřebovat. Sám bych se rád kouknul :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Krajos

Příspěvek od Krajos » 14 zář 2006 13:47

Děkuji za postup. Vytisknu si to, a dnes bych se na to zkusil podívat. Jestli jste z Prahy, tak není problém Vám dvd půjčit, když mi slíbíte, že mi ho v pořádku vrátíte. Rád ulehčím někomu, kdo má jako já taky těžké onemocnění Sigitídu. :wink:
Odpovědět