Jaky spravny postup u zbrojniho prukazu?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Weitr
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2012 22:35
Bydliště: Mladá Boleslav

Jaký správný postup u zbrojního průkazu?

Příspěvek od Weitr » 05 kvě 2012 18:04

Ahoj jsem tu nový a chtěl jsem vás zkušené poprosit o radu jak správně postupovat .Chtěl bych si udělat ZP skupiny B, D, E
Mám jen bohužel minimální zkušenost se zbraněmi :roll: . Mám domluvený zhruba za měsíc přípravný kurz k získání ZP a zhruba za týden mohu už na zkoušku.

Dostal jsem přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti , kterou odvezu vyplněnou na policii + žádost o povolení k nabytí vlastnictví,držení,nošení zbraně kategorie B

Moje otázky zní :
1) bude mi stačit jednodenní kurz , abych úspěšně absolvoval? ( Nepočítám písemné testy ty se učím sám )

2) Jak je to s lékařem? K němu musím až po úspěšném absolvování zkoušky?A nebo můžu ještě před zkouškou ?

3)Je tohle správná stránka odkud se učit testy?
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky


Děkuji za každou radu :mrgreen:


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký správný postup u zbrojního průkazu?

Příspěvek od Artifex » 06 kvě 2012 20:18

ad 1) bude mi stačit jednodenní kurz , abych úspěšně absolvoval? ( Nepočítám písemné testy ty se učím sám )
Já nedělal kurs žádný a také jsem to dal... Záleží jak je ten kurs veden, jaké máš schopnosti atd. Žádný kurs Tě nenaučí něco absolutně, sám na ZP učím a potkávám od lidi, kteří nemají žádný problém a zvládneme naprosto vše probrat za hodinu+ půl hodinky zastřílet si ze zkouškových zbraní až po lidi, kterým za tu dobu 1000x řeknu nedávat ten prst na spoušť a nemířit mimo bezpečný prostor a i poté vezmou zbraň, namíří ji na mne, dají prst na spoušť a zeptají se jestli to dělají dobře... takže asi tak.

ad 2) Jak je to s lékařem? K němu musím až po úspěšném absolvování zkoušky?A nebo můžu ještě před zkouškou ?
Lékař závisí na Tobě, v případech, že lékař posílá k psychologovi nějak častěji, doporučuji zajít před zkouškou, protože psychologické vyšetření běžných lidí občas dopadají špatně ač je člověk normální a pak je zbytečné chodit na zkoušku, v opačném případě doporučuji nejdříve zkoušku protože to lejstro má platnost rok a lejstro od doktora jen 3 měsíce.

ad 3)Je tohle správná stránka odkud se učit testy?
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky

Ano, a je tam ještě jedna záložka s legislativou, jsou tam vždy aktuální testové otázky i zákony vč. novel.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Weitr
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2012 22:35
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jaký správný postup u zbrojního průkazu?

Příspěvek od Weitr » 06 kvě 2012 20:32

Artifex díky za odpovědi jsem rád, že se někdo našel kdo to umí vysvětlit.
To víš je těžký když nemám nikoho v rodině kdo vlastní ZP a musím si všechno zařídit a zjistit sám.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký správný postup u zbrojního průkazu?

Příspěvek od Artifex » 06 kvě 2012 20:44

Já také neměl v rodině nikoho kdo by měl ZP, ba naopak, vládne všeobecný odpor, vím jen o jednom vzdáleném příbuzném kdo ho má.
Najdi si někoho tady, někdo z nás Tě rád zaučí s individuálním přístupem:
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět