Diabolky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Peca CZ
Příspěvky: 168
Registrován: 09 říj 2010 14:20
Bydliště: Jince
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od Peca CZ » 26 bře 2012 11:44

Ano, pokud střílíš terčovku na 10m, na trénink (když nejde o výsledek) naprosto dostačující. viz: http://www.forum.soutez-oal.cz/viewtopic.php?id=51 - Test set 2.


Umarex Hammerli 850 AirMagnum XT .177 / Delta Optical Titanium 4-16x42AO (Duplex)
Norconia QB 78 .22 / Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO (MilDot)
Haenel Suhl 312 .177 / Dioptr | TAU 7 .177 | Umarex CPSport .177

On-line soutěž: http://www.soutez-oal.cz
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od wolf00 » 26 bře 2012 19:38

no chtel by jsem pro svoje co2[viz podpis] a ptam se tu proto ze je to levnejsi nez jsb schack,proto s ptam na skusenosti
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Diabolky

Příspěvek od Kavy » 26 bře 2012 19:50

Po změně krabiček a názvů zmizelo u JSB z nabídky "Střelivo pro vzduchové zbraně" . Že by to bylo ono ?
Na dotaz mi p.Kolebač tehdy odpověděl,že je to směs všech "matchek".Jedna 0.48g,jedna 0.52g,jedna 4.48,jedna 4.52....
Bude lepší se zeptat znovu,klidně mu napiš dotaz.

Ale do těch špunovek co máš to bude úplně fuk. A neutahuju si z tebe ,Crosmany mám hned tři :lol:
http://forum.gunshop.cz/fotky-vzduchovi ... -1455.html
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od wolf00 » 26 bře 2012 20:30

jednu krabkbu vezmu na skousku,jinak mam pro ne i pro pusku jsb exakt heway 4.52
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Tomm
Příspěvky: 97
Registrován: 26 črc 2011 19:51

Re: Diabolky

Příspěvek od Tomm » 26 bře 2012 22:13

Zdravím, 8)

chtěl bych se zeptat, co je pravdy na názoru který jsem „slyšel“ (i mě se to trochu zdá).
Je pravda že: (?)
- pro PRUŽINOVÉ vzduchovky (vezměme Slavii 634) je lepší používat lehké střelivo (o plošší dráze letu vím)
- pro zbraně pracující se STLAČENÝM plynem (větrovky, CO2) se většího výkonu dosáhne za použití těžších diabolek...

Nevím, zda-li jsem to formuloval dostatečně přesně a tak jak mám na mysli - zkrátka, testoval jsem se zmíněnou S634 JSB Exact RS a Exact Heavy v .177, na 30metrů do prkýnka o tloušťce asi 1cm.
RS jednak vykazuje plošší dráhu což je jasné, ale ZARYJE se více (skoro průstřel) než Heavy, který zůstane zaražený na povrchu až těsně s hranou schovaný.
Moje Slávka už je 6letá, zkoušel jsem i kamarádovu novou, na které vystřílení ještě není tak znatelné, ale výsledek v podstatě stejný.

Shrnuto, pro pístovky je lepší (???) používat lehké, rychlé, které mají i slušnou energii. Jinak řečeno, zdá se mi že, těžká diabolka tomu pístu prostě moc nechutná.
Myslím, že se právě někde kdosi zmiňoval o jakémsi průběhu výstřelu PÍSTOVKY - tedy - píst tlačí, a tlak se zvyšuje pomaleji, vrcholí, diabolka se rozjíždí a pak to zase klesá...
Kdežto VĚTROVCE či CO2 těžká diabolka prostě NEVADÍ a tato zbraň dokáže tu energii vyvinout lépe.

Mě se zdá, že to tak trochu souvisí ještě s příkladem kdy, někteří uživatelé v sekci o QB 78 uváděli různé porovnání rychlostí - právě zde sílu tlaku dokáže lépe pojmout těžší střela.

Možná jsem se do toho jenom zbytečně zamotal, ale praktický pokus s mojí Slávií mě trochu překvapil. Kdyby jste věděli CO je v jakém případě lepší budu rád. Vystřílel jsem už leccos, ale většinou jsem tohle příliš neřešil, jen poslední dobou se tím tak trochu bavím...
Možná by se to dalo dát i do jiného vlákna, ale tady to přece není tolik od věci ne...
Díky :wink:
CZ, ZKM, Slavia, Norconia, ALFA, Drulov ...
Uživatelský avatar
Peca CZ
Příspěvky: 168
Registrován: 09 říj 2010 14:20
Bydliště: Jince
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od Peca CZ » 26 bře 2012 22:28

Je to přesně tak, tyhle Targety jsou netříděný mix. Pro střelbu na 10m, v rámci tréninku (zvlášť pro nás, co tu o tom žvatláme), to bohatě stačí. Většina z nás neumí ani správně zaujmout postoj, natož nastřílet výsledky, u kterých by střelivo hrálo nějakou markantní roli. Soustřel ukazuje "přijatelný" výsledky, pro tento účel.

PS: Neberte to prosím ve zlém... je to jen reálný pohled na věc. ;o) Myslím, že podstatné je, že s výsledky je spokojený střelec a je celkem fuk, jestli je to absolutní nástřel na olympia terč nebo na 80 bodů na 10 ran do terče, co si vytisknu.
Umarex Hammerli 850 AirMagnum XT .177 / Delta Optical Titanium 4-16x42AO (Duplex)
Norconia QB 78 .22 / Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO (MilDot)
Haenel Suhl 312 .177 / Dioptr | TAU 7 .177 | Umarex CPSport .177

On-line soutěž: http://www.soutez-oal.cz
Uživatelský avatar
Jürgen
Příspěvky: 107
Registrován: 29 lis 2009 21:18

Re: Diabolky

Příspěvek od Jürgen » 27 bře 2012 09:34

Jaké diaboly byjste mi doporučili k lovu drobných škůdců na 30-40m při energii 16j a 5,5mm :?: Diky :)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od kesi » 27 bře 2012 09:44

Tomm píše:Zdravím, 8)

chtěl bych se zeptat, co je pravdy na názoru který jsem „slyšel“ (i mě se to trochu zdá).
Je pravda že: (?)
- pro PRUŽINOVÉ vzduchovky (vezměme Slavii 634) je lepší používat lehké střelivo (o plošší dráze letu vím)
- pro zbraně pracující se STLAČENÝM plynem (větrovky, CO2) se většího výkonu dosáhne za použití těžších diabolek...

Nevím, zda-li jsem to formuloval dostatečně přesně a tak jak mám na mysli - zkrátka, testoval jsem se zmíněnou S634 JSB Exact RS a Exact Heavy v .177, na 30metrů do prkýnka o tloušťce asi 1cm.
RS jednak vykazuje plošší dráhu což je jasné, ale ZARYJE se více (skoro průstřel) než Heavy, který zůstane zaražený na povrchu až těsně s hranou schovaný.
Moje Slávka už je 6letá, zkoušel jsem i kamarádovu novou, na které vystřílení ještě není tak znatelné, ale výsledek v podstatě stejný.

Shrnuto, pro pístovky je lepší (???) používat lehké, rychlé, které mají i slušnou energii. Jinak řečeno, zdá se mi že, těžká diabolka tomu pístu prostě moc nechutná.
Myslím, že se právě někde kdosi zmiňoval o jakémsi průběhu výstřelu PÍSTOVKY - tedy - píst tlačí, a tlak se zvyšuje pomaleji, vrcholí, diabolka se rozjíždí a pak to zase klesá...
Kdežto VĚTROVCE či CO2 těžká diabolka prostě NEVADÍ a tato zbraň dokáže tu energii vyvinout lépe.

Mě se zdá, že to tak trochu souvisí ještě s příkladem kdy, někteří uživatelé v sekci o QB 78 uváděli různé porovnání rychlostí - právě zde sílu tlaku dokáže lépe pojmout těžší střela.

Možná jsem se do toho jenom zbytečně zamotal, ale praktický pokus s mojí Slávií mě trochu překvapil. Kdyby jste věděli CO je v jakém případě lepší budu rád. Vystřílel jsem už leccos, ale většinou jsem tohle příliš neřešil, jen poslední dobou se tím tak trochu bavím...
Možná by se to dalo dát i do jiného vlákna, ale tady to přece není tolik od věci ne...
Díky :wink:
Nedovolil bych si tvrdit, že v té a v té zbrani je dobré používat lehké či těžké střelivo, to záleží dle mě spíše na použití a hlavně na tom, co dané vzduchovce (pístové, PCP, CO2) a její hlavni chutná. U pístové vzduchovky jsem to tolik neřešil, tam jsem měl problém zbraň i přesně nastřelit, naproti tomu u PCP je výběr střeliva náročnější (alespoň u mé) a kdo chce dosahovat nejlepších výsledků, musí si vybrat přímo u výrobce nejvhodnější šarži, viz třeba zde: http://forum.gunshop.cz/steyr-lg-110-fi ... 7-465.html
Co se týká úsťové energie. Podle toho co jsem viděl, měřil, četl a slyšel, pístové vzduch. mají vyšší úst. energii při lehčí diabolce, u PCP je to přesně naopak, tedy vyšší úst. energii dosáhneš s těžší diabolkou. Je dobré brát v úvahu i dopadovou energii střely na větší vzdálenost, kde lehká diabolka samozřejmě energii ztrácí rychleji a dopadovou energii bude mít nižší. Heavy by se měli zarýt do dřeva hlouběji než RS. Heavy nepoužívám i z toho důvodu, že pořád musím měnit prkna, pač je mám hned děravý. Kdybych používal RS nebo Express, vydržely by mě trochu déle, takže Tvému záměru moc nerozumím. :?
Těžší střela je také méně náchylná na vítr - je stabilnější, i když zde záleží hodně i na střelci jak se s tím popere. Na delší vzdálenosti, řekněme nad 50 m už hraje roli i vánek.
Další věc je balistická křivka. Na 30 m jsem pozoroval větší rozdíl v propadu mezi 0.547 a 0.67 g diabolkou, než mezi 0.475 a 0.547 g diabolkou při úst. energii do 16J jak s pístovou tak PCP vzduchovkou.
Dle mě je klasický Exact takový kompromis mezi lehkou a těžkou střelou, tedy pro nejširší použití. Opět se mnou nemusí někteří souhlasit. :wink: (Bavím se o ráži 4.5 mm).
Jürgen píše:Jaké diaboly byjste mi doporučili k lovu drobných škůdců na 30-40m při energii 16j a 5,5mm :?: Diky :)
http://www.schulzdiabolo.cz/cz/diabolky ... or-polymag
Naposledy upravil(a) kesi dne 27 bře 2012 10:02, celkem upraveno 2 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 219
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od dalajlamax » 27 bře 2012 09:59

s tou predposlednou vetou suhlasim, na zaklade praktickych skusenosti... tiez som sa od zaciatku hnal za co najtazsou diabolkou, pricom v razi .177 az taky vyber nie je, ale rabbit magnum (1.02g) exact monster (0.87g) a klasika exact heavy (0.67g) vykazovali hlavne vacsi prepad pri strelbe na vacsiu vzdialenost, rozptyl sa nemenil tak, aby stalo za to pouzivat ich... navyse, bezny exact (0.547g) ma prijemne plochu drahu, hlavne pri nepatrne vyssej energii, ako je vseobecne rozsirenych 16J... pre mna je to jednoducho velmi oblubeny univerzal, a tiez nehra ulohu ci je to 4.50 - .51 - .52 - .53
Uživatelský avatar
Jürgen
Příspěvky: 107
Registrován: 29 lis 2009 21:18

Re: Diabolky

Příspěvek od Jürgen » 27 bře 2012 10:18

Jak jsou na tom Diaboly predator s přesností? :)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od kesi » 27 bře 2012 10:37

Jürgen píše:Jak jsou na tom Diaboly predator s přesností? :)
Ne tak dobře jako klasický Exact:
http://strelectvi.info/cz200s/strelivo.htm
http://forum.gunshop.cz/diabolky-t5167-2160.html
http://airgun-academy.pyramydair.com/bl ... g-pellets/
...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Diabolky

Příspěvek od Tomayo » 27 bře 2012 10:47

co jsem kratce zkousel, tak u pruzinovek lehci diabolka rychleji opusti hlaven, tak zpetny raz nema takovy vliv na presnost....samozrejme neco jineho je to u kratkych hlavni jako ma AA PS nebo HW 97...tam je pouzitelne strelivo i heavy. Idealni bylo strelivo express....ale u kazdeno muze byt jinak

Predatory - samozrejme jak ktere hlavni sedi, dle me zkusenosti do 40m ve 4,5mm neni zadny problem trefovat trebaaaa 20ti korunu max 50ti korunu......coz je dostacujici na ucel na ktery byla navrzena :wink:...na vetsi vzdalenost bych je ale nepozival ...jednak je diabolka uz nestabilni(nepresna), ztraci rychle energii a vykon
v 5,5mm a vyssi ustovce je to pry lepsi...nevim nezkousel jsem
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od kesi » 27 bře 2012 10:56

For Jürgen: ještě jeden "zajímavý" odkaz: http://www.network54.com/Forum/79537/me ... ely+moreso :|
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Jürgen
Příspěvky: 107
Registrován: 29 lis 2009 21:18

Re: Diabolky

Příspěvek od Jürgen » 27 bře 2012 13:08

Mno za pokus nic nedam :) koupim a uvidim :wink: každopádně díky za radu. :)
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Diabolky

Příspěvek od Blue_L » 27 bře 2012 15:48

kesi píše:Dle mě je klasický Exact takový kompromis mezi lehkou a těžkou střelou, tedy pro nejširší použití. Opět se mnou nemusí někteří souhlasit. :wink: (Bavím se o ráži 4.5 mm).
Tak s tymto sa stotoznujem. Exact mi tiez vychadza ako najlepsie a najuniverzalnejsie strelivo pri 16J
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Odpovědět