Nove delicko

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Nové dělíčko

Příspěvek od Carloss » 16 bře 2012 23:58

Myslím, že tak tomu říkaj. Ono to fakt jede mezi těma kolejnicema, hnaný el.mag. polem, nejspíš tak, jak jsem popsal. Byl to asitak 5 min. shot, tak to taky nepopisovali do nějakých extra detailů. Teď koukám, že je tu o tom dokonce několik vláken... :-D I s obrázkem. Tak jsem se trefil s popisem... ;-)


ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Nové dělíčko

Příspěvek od Beaver » 17 bře 2012 08:39

Je to trochu mimo, ale... ve filmu Likvidátor se vyskytovala EM puška, tj. ElektroMagentická puška, v originále railgun. Nic na tom nebylo až tak zajímavého kromě CZ překladu slova railgun - vlaková puška :D
Alfa 641
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Nové dělíčko

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 17 bře 2012 09:27

To bych až tak neřešil. Když ten překlad nedělá někdo kdo tomu aspoň trochu rozumí, tak to přeloží pro něj nejlogičtějším způsobem. Kdybys ten překlad dělal ty, bez znalostí zbraní který máš, tak jak bys to přeložil?
To jinej extrém bylo např. sledovat film Indiana Jones a Poslední křížová výprava, kde Harrison Ford říká Seanu Connerymu že budou muset použít strojní pušku - v překladu machine gun :lol: http://www.youtube.com/watch?v=txKM3BL5IjI - 14:20

Sorry za OT...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Nové dělíčko

Příspěvek od Carloss » 17 bře 2012 10:53

On ten rail nemusí nutně znamenat vlak, ale taky koleje, nebo dráha (kolejová), A to už tento systém docela i je. A strojní puška.. machine gun? Ne jen v IJ, ale třeba i ve Smrtonosné pasti 1 v původním dabingu používá termín "strojní puška".
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Nové dělíčko

Příspěvek od duffioso » 20 bře 2012 20:27

Tak hlavne rail je draha,vlak je train,ale je to jedno.Pred par lety jsem videl video nejakych ceskych studentu,a ti postavili elektromagneticke delo.Strileli tam srouby a i nejake ocelove jehly.Docela zajimavy.Jen si vzpomenout kde.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Nové dělíčko

Příspěvek od Carloss » 20 bře 2012 20:35

Je toho dos na TvýRouře... :-) Já to taky viděl v reálu. Ale nebyl to rail, byla to skutečně indukční cívka. Na jeden konec se dala železná "střela" a velmi přesně řízeným pulzem (intenzita i délka v čase) to tu "střelu" protáhlo a vystřelilo.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Odpovědět