,, Winchestrovky ,, v razi 22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 05 zář 2006 15:33

Nooooo, moc hezký :!:

když jsme v tom chlubení, přidám ještě jeden:

(pro zvětšení klikni)
Obrázek


"Aux armes, citoyens !"
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 zář 2006 16:21

2Harquebusier:
Fakt pěkné zbraně. Ani nevím, kterou bych víc bral. Asi bych si taky musel koupit obě dvě. :wink:

2peggy:
Ty tvoje nevidím jelikož se firma rozhodla mě chránit před zhoubným vlivem všeho co obsahuje slovo "hack" a "crack", a tak pokud je ten tvůj obrázek na adrese ...imageshack.us... tak se mi zobrazí jen obdélníček s křížkem, čímž je mi zabráněno zničit svět prostřednictvím zbourání mezinárodní internetové sítě. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Vik

Příspěvek od Vik » 05 zář 2006 18:00

2Harquebusier: No, to me neznas, za co vsechno bych byl ochoten vyhodit penize :D

Marliny ted dovazi Šmaváci tady v Brně, tak myslim ze se sehnanim by takovej problem zase nebyl, ale jeste sem se u nich neinformoval. Pohledově se mi libila zatim nejvic ze vsech lever action co sem prosel. Jediná výhoda Norinca ,nebudemeli se bavit o cene, coz je ale spojeno s kvalitou, je moznost rychleho rozlozeni na dva kusy. U M39A to asi nejde což.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 05 zář 2006 18:47

Vik píše:2Harquebusier: No, to me neznas, za co vsechno bych byl ochoten vyhodit penize :D

Marliny ted dovazi Šmaváci tady v Brně, tak myslim ze se sehnanim by takovej problem zase nebyl, ale jeste sem se u nich neinformoval. Pohledově se mi libila zatim nejvic ze vsech lever action co sem prosel. Jediná výhoda Norinca ,nebudemeli se bavit o cene, coz je ale spojeno s kvalitou, je moznost rychleho rozlozeni na dva kusy. U M39A to asi nejde což.
Já se na ni informoval všude možně, mj. i na Šumavské v Brně. Taky je dělají Oppltovi v Mostě, v ceníku je má (nebo měl) i pan Hofman z Proarms... ale všude to bylo na mooc dlouhý lokte, případně neochota, apod. Nejsolidnější a nejochotnější byl nakonec ing. Martínek z Blížejova.

Pokud jde o rozložení na dva díly (tzv. take-down system), Marlin 39A ho má určitě lepší než Winchester 9422. Obě se rozeberou velmi snadno povolením jednoho šroubu pomocí mince - u Marlina na pravé, u Winnie na levé straně. Drobná nevýhoda druhé jmenované je, že po rozložení "zbydou" uvolněné dvě malé součástky, které se mohou snadno ztratit - zejména takovej malej čep. Z marlinky nic nevypadává, je jen rozdělaná na dva kusy.

Ještě k winchestrovce: tu jsem koupil u Walter Trading a kupodivu ji měli normálně na skladě - bylo to v roce 2003 a stála mě ještě více než marlinka - dolar byl holt tehdá silnější... Jsem ale rád, že ji mám, zejména poté, co letos na jaře uzavřeli v USA fabriku USRAC, kde je vyráběli.
Vik

Příspěvek od Vik » 05 zář 2006 20:27

Tak to sem nevedel, to je supr, já jen že sem ji neviděl nikde "přepůlenou", tak sem myslel, ze to nejak jednoduse nejde. Jinak se žádným problémem si se u nich nesetkal? Treba nechut k nekteremu druhu streliva, nebo nejake technicky-materiálové. Nebo treba odbyte nejake casti, ktere by se neslusely na zbran za dvacet tisic.

Nevim kdys ji kupoval, ale Sumavaci se ted vytahuji, ze distribuji Marliny a vsechny modely na objednavku v kratke dodaci lhute, nektery maj na prodejne.
http://www.alfa-proj.cz/akce/prodejni-a ... in-a282432
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 05 zář 2006 20:53

Objednával jsem ji v období letošního ledna-února. Ale sondáže a poptávky jsem dělal už dost dlouho předtím...

Nic vyloženě slabýho nebo odfláklýho není ani na jedný z nich. Winchestrovka má nádherně hlaďoučkej, lehkej chod mechanismu - jako po másle. Marlin je zase takovej tužší, krásně kovově zarachotí. Obojí má něco do sebe. Pocitově při přilícení je lepší Marlin, je dost těžká, sedí v rameni jako by byla pro člověka ušitá přesně na míru. Winchestrovka je spíš taková dětská velikost. Marlinka má kohout s odskokem a pojistku, což jí mnoho puristů vyčítá. Taky má na hlavni vyražený to přiblblý varování před nesprávným používáním. Winnie oproti tomu má klasický kohout s pojistnou polohou a žádnou samostatnou pojistku nemá - tak jak to u klasiky má být.

Co se týče munice - jsou to opakovačky a fungujou dobře se vším, podávají spolehlivě i .22 Short (přestože Winnie ho nemá uvedenej). A pokud jde o přesnost? Střílím je obě dvě s otevřeným hledím (optiku mám na jinejch flintách), tak tohle téma není tak žhavý. Trošičku přesnější bude asi Marlin - má delší hlaveň a drážkování Micro-Groove - ale s 9422 se mi už taky podařilo dát na 20 metrů s oporou deset ran jednou roztrhanou dírou. To mi stačí a nějaký milimetry rozptylu nehoním. Jsou na střelbu pro zábavu. :wink:
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 05 zář 2006 20:59

Vik píše:Sumavaci se ted vytahuji, ze distribuji Marliny a vsechny modely na objednavku v kratke dodaci lhute, nektery maj na prodejne.
Jo, koukal jsem na ten odkaz. Maj tam poloautomaty (mimochodem, Marlin model 60 mám také...) a opakovačky s válcovým závěrem. To jsou flinty, který se pohybujou kolem 8 - 10 tisíc Kč a srovnávaj se tedy s ostatními malorážkami na trhu. Ale vsadím se, že model 39A (Cadillac mezi malorážkami, jak mu říkaj Amíci) za dvojnásobnou cenu mít nebudou.
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 05 zář 2006 21:05

Erma se taky rozebírá jedním šroubem - sundá se pažba. Závěr je trohcu těžší, sundavá se pouzdro závěru pomocí 4 šroubů.

Jinak lituju, ale otázky světového terorismu řešit nehodlám (ad ImageShack). Vzhledově je Erma skoro totožná s Winchesterem, ale vzhledem k tomu, že se už pokud vím nevyrábí, tak je to asi zbytečná onanie. Sem se jenom chlubil, no :oops: :oops:
"Aux armes, citoyens !"
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 05 zář 2006 21:17

Winchester se od letošního jara nevyrábí, Erma už taky ne? Je dost podobná, ne-li shodná s americkou pákovou malorážkou Henry.
Obě se ovšem od Marlinu a Winchesteru liší pouzdrem závěru z hliníkové slitiny.
Odpovědět