ochrana zivota, zdravi nebo majetku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od chramst » 10 bře 2012 21:30

BĚDA OBĚTI KTERÁ SE PŘI NAPADENÍ UBRÁNÍ HNED JE Z NĚJ TEN LUMP CO SE NEUMÍ CHOVAT A UBLIŽUJE CHUDÁČKŮM


Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Carloss » 10 bře 2012 21:43

V první řadě je třeba si uvědomit, že nikdo, krom zůčastněných není schopen bez prošetření nezaujatě říct, kdo je tím lumpem. Proto se provádí vyšetřování a mělo by se provádět objektivně, nezaujatě a hlavně BEZ PŘEDSUDKŮ, bez předjímání viny. A to ani jenomu ze zůčastněných.

Kdo tedy řekne, kdo je oběť a kdo útočník? Kdo posoudí, jestli bylo skutečně nevyhnutelné zbraň použít? Nedošlo k pokusu o zneužití statusu NO?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od chramst » 10 bře 2012 22:15

Jo máš pravdu. Ale vem to tak, že tě někdo napadne a chová se surově, prostě máš strach o svůj život, ať je to jen nějaký agresivní trouba, nebo pedofil, násilník, nebo já nevím co ještě. Pokud se začneš bránit nějakou zbraní a ubráníš se. Tak soud z tebe udělá útočníka tak na 99 procent. A je vymalováno. Já na obranu nic nenosím a koukám okolo sebe, nelezu sám kde je tma a sou naši bratři atd. Asi bych na člověka nikdy nevystřelil ani když by mi hodně teklo do bot. I když by asi byla výjimka politici. Teď už né vajíčka, ale 9mm je levnější :lol:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Lachtan » 10 bře 2012 22:22

Řekl bych, že pán z Tanvaldu, kterého na silvestra napadli 3 cikáni, by asi tvými závěry nesouhlasil.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Carloss » 10 bře 2012 22:32

chramst píše:Jo máš pravdu. Ale vem to tak, že tě někdo napadne a chová se surově, prostě máš strach o svůj život, ať je to jen nějaký agresivní trouba, nebo pedofil, násilník, nebo já nevím co ještě. Pokud se začneš bránit nějakou zbraní a ubráníš se. Tak soud z tebe udělá útočníka tak na 99 procent. A je vymalováno. Já na obranu nic nenosím a koukám okolo sebe, nelezu sám kde je tma a sou naši bratři atd. Asi bych na člověka nikdy nevystřelil ani když by mi hodně teklo do bot. I když by asi byla výjimka politici. Teď už né vajíčka, ale 9mm je levnější :lol:
Ano. Nebránit se je (nejen) Tvé nezadatelné právo. Stejně, jako (nejen) mé je se bránit a ubránit. I s vědomím, že jsem schopen zabít. I s vědomím, že se to pak musí vyšetřit. I s vědomím rizika, že budu odsouzen já. Jak se tu píše jinde, je lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od chramst » 10 bře 2012 22:43

Vidím, že každý má na sebeobranu jiný názor. Však jsme každý jiný, proč ne. Já bych opravdu raději zmizel když to de. Pokud to nejde pak se budu muset bránit a člověk ve stresu někdy zkamení nebo naopak dokáže nemožné.
wo3
Příspěvky: 115
Registrován: 02 bře 2011 14:45

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od wo3 » 11 bře 2012 07:34

Lachtan píše:Řekl bych, že pán z Tanvaldu, kterého na silvestra napadli 3 cikáni, by asi tvými závěry nesouhlasil.
Ten by měl dostat státní vyznamenání za statečnost, je to hrdina, příkladný čin hodný následování.
Dokázal se ubránit, i když mu zezadu zákeřně rozbili hlavu a srazili ho k zemi a snažili se ho noži ubít.
Kdyby takových případů bylo více, ubylo by podobných útoků kdy skupina zločinců zbaběle napadne noži osamělého důchodce.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od HanuIv » 11 bře 2012 10:36

Harquebusier píše:Zbraně jsou věci vymyšlené a zkonstruované k zabíjení, ať se nám to líbí nebo ne. Na střelnici je s nimi bezva zábava, na to abychom je použili proti člověku nebo jinému živému tvoru si je nepořizujeme (myslivce a lovce nechávám stranou, toto téma o nich není), jde tedy spíše o ten pocit jistoty, který s nimi máme. Je tedy jen v pořádku, že se "bojíš ji použít". Chci tím říct, že použít ji můžeš, ale jen v souladu se zákonem. Ta volba je na tobě. Nejsme na divokém západě, abys mohl odstřelit každého, kdo se ti postaví.
Když za celý život nebudu muset zbraň nikdy použít k obraně, budu jen rád (a myslím, že každý z nás).
Vidíte, já myslel, že například palné zbraně jsou určeny k vystřelování střel pomocí chemické reakce, podobně třeba vzduchová zbraň je určená k vystřelování střel pomocí akumulované energie. Zbraněmi vládlne vždy člověk. Je potřeba si to uvědomit.
Každý z nás má základní a nezcizitelné právo bránit své zdraví, život a majetek. Pokud mi reálně hrozí hrozí útok, pak mám právo se bránit. Stejně tak se mohu bránit ve vlastním obydlí, pokud jej nezvaně navštívil někdo, kdo zde chce páchat nekalou činnost.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět