Amatersky test vetrovky CZ 200 S dil.I

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Amatérský test větrovky CZ 200 S díl.I

Příspěvek od Návštěvník » 30 kvě 2005 15:25

Ahoj kluci,
po dvou týdnech prakticky denního testování jsem se pustil do popisu zbraně, jak jsem ve fóru slíbil.
Pro ty, kdo to ještě nečetly je to téma /hořké zkušenosti s nákupem větrovky CZ 200 S/.
Takže od začátku, testovali jsme pro větší objektivitu dva a to já Martin a můj kamarád Miloš oba z Mor. Krasu. Oba vlastníme i větší „ráže“, tak byla výhoda i jistého srovnání. Na testy do starého opuštěného lomu jsme sebou brali nově koupenou Slavii 631 s drážkou pro optiku a novou větrovku CZ 200S.
Pro informaci o nákladech.. Slavia stála 3650Kč bez optiky a větrovka CZ 200 S 9200 Kč bez příslušenství a optiky.
Větrovka nemá pevná mířidla a pokud neplánujete střílet halové soutěže na 10m nikdy je ani nebudete potřebovat. Jste tedy nuceni koupit optiku. Větrovka je velice přesná zbraň, proto se musí i optika vybrat ve špičkové kvalitě, jinak by jste z výborné a přesné zbraně udělali podřadný kousek.
U optiky se dovolím poněkud pozdržet. Často čtu v názorech na fóru, že na vzduchovku stačí čtyřnásobné zvětšení s tím se dá ovšem souhlasit jen v případě Slavie u větrovky je to holý nesmysl a jestli to někdo píše, tak věřte, že neví o větrovce zatím nic.
U optiky je důležitých údajů víc, proto je rozepíšu, pro ty co „vědí“ nuda, ale pro kompletnost....
Takže, puškohled, budeme k větrovce volit rozhodně se zoomem a to např. 4-16x44 paralax Mil-dot.
Číslo 4 udává nejmenší možné zvětšení, ale pozor, čím máte menší první zvětšení, tím můžete i na menší vzdálenost střílet, pokud koupíte pevnou šestku tak na 10 metrů nejste schopni zaostřit. Co se týče max. zvětšení je smaozřejmé, že jej použijete až od 30 metrů, pak je obraz jasný a čistý. Příklad výhody velkého zoomu...střílíte na terč vzdálený 40-50 metrů nastavíte zoom na 9 a vystřelíte, pak jen stačí okluárem pootočit na 16 a uvidíte přesně, kam střela padla a to i když bude v černém poli . Nemusíte jít k terči, aby jste viděli, kam to padlo. Nebo střílte na malý předmět ve velké vzdálenosti např. víčko od piva na 50 metrů, pokud máte jen zvětšení 3-9 už je to celkem problém , tedy pro mě. Dál je tam údaj 44 což udává průměr objektivu v mm. S tím i přímo souvisí světelnost, tedy schopnost propouštět přes soustavu čoček denní světlo k vašemu oku. Za šera velmi důležité. Čočky musí být ze skla né z plastu, to tak leda na Slavii. Pak je tu korekce paralaxe, schopnost puškohledu poopravit Váš nesprávný pohled přes tubus.
Laicky řečeno, když se nebudete dívat do objektivu naprosto přímo v ose, dopadne střela jinam než kam jste namířily kříž. Tato odchylka může dělat až 2 centimetry, což je pro velmi přesnou střelbu nepřípustné.
Pokud už korekci chcete musíte koupit puškohled , který má korekci již od 10 metrů, protože většina lovecký puškohledů je seřízena paralaxou od padesáti, nebo dokonce sta metrů..!! V neposlední řadě je třeba zdůraznit, že korekce paralaxe se dá použít i jako základní dálkoměrná stupnice. Budete se do objektivu dívat a otáčet stupnicí paralaxe tak, až bude obraz zcela čistý, pak už jen odečtete údaj na stupnici a pak přibližně víte na jakou dálku střílíte.
Já jsem koupil po dlouhém zvažování britský sportovní puškohled Hawke 4-16x44 paralaxe-Mil-dot s vysokou montáží za 5600Kč.
Dále musíte dokoupit tlakovou láhev. Já jsem koupil novou pětilitrovou 200 Bar /4200Kč/. Pokud budete kupovat bazarový kousek musí mít tlakovou zkoušku, DIN ventil a musí být čistá. Plní se suchým filtovaným vzduchem u potápěčů na 200 Bar cena za litr á 12Kč/Brno/. Tedy máte li 5L láhev cena 60Kč.
Pokud budete kupovat 10L, tak bude dost těžká na to, aby jste s ní běhali po venku a přepouštěli.
Já jsem to vyřešil kulišácky, koupil jsem bombu 5L, ta se dá ještě v pohodě nést tak, že máte ještě pod paží karimatku a větrovku a pak jsem ještě koupil náhradní tlakový zásobník. Přišel na 2200Kč.
Když si chci na večer vystřelit v lomu co já vím 100 ran, vezmu jen dva napuštěné zásobníky a bombu nechám doma. Pokud jedu na celé odpoledne testovat, nebo střílet pro zábavu vezmu bombu a dá se v klidu přenést. Tedy pokud si ji pořídíte s držadlem, jako jsem ji koupil já. /tímto děkuji prodejci/.
Co se týče tlaku pokud střílte na vzdálenost přes 40 metrů, budete potřebovat plných 16 Joule to znamená udržovat tlak na manometru od 150 do 190 Bar. Plnit na víc nemá smysl ventil se špatně otevírá.
To vyjde u pětilitrovky na asi dvacet až dvacetpět přepuštění. Jedno přepuštění je asi 30 plnohodnotných ran. A jsou to docela šlehy. Přirovnal bych to k pásku od kalhot, kterým silně praštíte naplocho o stůl.
Na zahradu to není, souseda by začalo velmi brzy zajímat co je to za rány. Leda že máte padesáti metrový uzavřený stavení na vesnici. Pokud dáte jen pár ran asi by se nic nedělo, ale já střílím pravidelně tu svoji stovku a to už tak lehce „neprojde“.
Další mnou zakoupené příslušenství byly podpěrné nožky ze samopalu vz.58 s kloubem. Mají hned několik výhod, zaprvé jsou vyšší než nějaká smotaná deka, za druhé dají se sklopit napevno k hlavni a za třetí umožňují dobrou korekci zbraně ve všech osách i při střelbě na šikmém povrchu. Cena 350 Kč /starší/.
Co se týče střeliva koupili jsme na test toto..............Diabolky Standard a LUX z Příbrami, pak Diabolky Pro-Magnum od Gama a pak Excaty, Stratony, Heavy Exacty, Match S 100 vše od JSB Bohumín.
Během testu jsme vystřílely ze Slavie 500 ran a z větrovky 2000 ran. V různých kombinacích střeliv.
České Standarty jsou šrot, který se nehodí ani do Slávie. Jsou zdeformované a mají snahu oxidovat.
Luxy jsou totéž, jen trochu méně zdeformované mé doporučení nekupovat a nepoužívat..!!!!!!
Pro Magnum od Gama byly jen o chlup lepší než Standardy tedy děs..! Člověk si musí uvědomit, že Gamo je firma vyrábějící pouze pouťové atrapy zbraní a kdo „ví“ Gamo nekoupí. /můj osobní názor, prosím nekomentovat, je to jen a jen můj názor/
A teď jasný a bohužel jediný vítěz testu.... diabolky od JSB Bohumín. Jediné střelivo, které nemění nástřel a velice blahodárně nám posunulo i Slavii ke středu terče.
I mezi střelivem od JSB jsou obrovské rozdíly, né v kvalitě, ale v použití. Pokud budete střílet do 15 metrů jasně bych volil ploché Match diabolo pro pušku, jakmile ale budete střílet na větší vzdálenost je jediná možnost JSB Exact 4,50 až 4,51mm.
Když už jsme u ráže pokud střílíte pro zábavu, nebo sport, kupte 4,5mm pět a půlka vám učinnost nezvýší ba dokonce na 50 metrů je zcela nevhodná. Energie je pořád stejná, jen diabolka letí pomaleji a klade věší odpor vzduchu.
Poslední příslušenství větrovky je nabíjecí zařízení. vyjde na 600 Kč a umožní vám poměrně rychle přebít jednou rukou.

Tak a konečně je tu první testování.
U Slavie jsme seřídily otevřená mířidla na 15 metrů, ale dá se říct, že už nebylo co seřizovat, udělal to za nás výrobce.
U větrovky nám seřízení trvalo celý den. Ale oplatilo se. Nastřelily jsme ji na 30 metrů.
Terč jsme postavily 20 metrů od nás a první na“holení“ šla Slavie deset ran. Všechny sice padly do terče, ale v rozptylu 4 cm.
Pak šla větrovka 4x zoom většina zásahů 9, ale v desítce prošly kulky i několikrát po sobě jednou dírou.!
Vytvořily tak jakýsi čtyřlístek. Použito u obou zbraní špičkové střelivo Match S 100 plochá.
Pak jsme nahradily střelivo Standardy Větrovka střílela už i sedmičky. Slavia už lítala všude možně i v bílém kruhu terče.
Posun na 30 metrů první Slávia.... střela už padá na spodní okraj terče mimo kružnici i když je mířeno na střed padá dolů o 5-7 centimetrů.
Pak jde větrovka max. úchylka 10mm tedy přelom 8-9 zbraň je ve svém „živlu“...
Stříleno JSB EXACT 4,50.
Pak přebíjíme na Pro Magnum od Gama Slavia zasahuje ocelový držák terče na sedmé hodině, větrovka zanese Gamácký šrot až 5 centimetrů od středu na druhou hodinu.
Dále už toto střelivo nemáme chuť nabíjet.
Posunujeme se na 46 metrů nabíjíme Exacty do Slávie a já koukám puškohledem kam to Milošovi zanese první rána jde 20 centimetrů pod terč, druhá zvedáme o notný kus mířidla vzhůru nad terč, padla střela do papíru, ale mimo kružnici, přestavujeme mířidla, další výstřely jsou už jen orientační, protože v mířidlech není pořádně vidět. Dalších 10 ran se rozptyluje v kruhu 12-15 centimetrů..!!
Nedaří se trefit ani velkou plechovku od lanšmítu.
Větrovka střílí všech 10 ran v kroužku 1,5-2 centimetry kolem středu. Sestřeluji víčka od Dobré vody /8ks/, co rána to zásah víčko vyletí do výšky a až groteskně rotuje.
Plechovku od lanšmítu zasáhne Exact 5mm od středu a skrz ji prostřelí.
Test přesnosti je jasný i s dobrým střelivem je Slavia použitelná do 15 metrů, pak už jde o náhodu, stačí menší vítr a jde to kam chce.
Větrovka na mírný vítr nereaguje ani při střelbě na 46 metrů, nebo neměřitelně.
Snažil jsem se dělat mezi palbou na víčka velké prodlevy, aby se změnily podmínky a směr větru.
Ze Slavie je střelba dobře patrná i okem u větrovky nemáte při plném tlaku šanci ani s výkonným puškohledem po směru letu.!
Zábavný test průraznosti../jen informačně/

3 metry postavený padesátník Slavia nic ani důlek. Větrovka vyrazí prohlubeninu 5mm a začne až se hliník začíná natrhávat.
2 metry starý blatník ze Škody 100 MB Slavia utrhne kus laku, větrovka prostřeluje blatník od auta skrz.
15 metrů plechovka od Májky...Slavia důlek 3mm diabolka do půlky zmáčknutá.
Větrovka prostřeluje obě stěny, munice nenalezena.
15 metrů měděná trubka pro topenáře tloušťka stěny 1mm průměr 18mm.
Slavia slabě viditelný škrábanec, větrovka promačkává stěnu do středu do hloubky 6mm a diabolka ve výduti zůstává roztržena a doslova zapečena.
30 metrů..... krabička od diabolek z pozinkovaného plechu Slavia namáčkne důlek a povalí ji na bok, diabolka zůstala ležet před terčem, jako by jste ji tam položily.
Větrovka .. prostřelí obě stěny, střela zmizí ve svahu lomu. Krabička se rozdělí a je vymrštěna mírně nad zem.
46 metrů ..Slavia se nemůže stefit do lanšmítu, tak jdeme do kufru zásob, který jsme táhly sebou pro obal od Libaru.
Po 6 ráně se trefujeme Slávii a kupodivu Libar i spadne, ale není v něm ani důlek, jen tečka.
Větrovka ..vybírám si jednotlivé obrázky a písmena na stěně, kam to pošlu, plesk prostřeluje skrz obě stěny a odhodí ji 2 metry nahoru do svahu.
46 metrů ocelový plát 5mm jsme vzali sebou, aby jsme viděli, jak se po dopadu roztvarují diabolky.
Slavia se konečně strefuje a diabolce se jen skřiví stěna, padla totiž skoro na bok.
Větrovka se silným plesknutím se roztrhává na úlomky a drť, nalezena jen část munice.

Závěr prvního dílu testu si můžete udělat sami. Větrovka se rozhodně nehodí jako dárek školákovi.
Tak jak prostřeluje plech, proráží i staré kosti ležící na poli a nejsou to úlomky od zajíce.
Lidská kost je sice pružnější, ale obávám se, že při nechtěném výstřelu dokáže snadno usmrtit.
Slavia snad jen pokud nebude kost v cestě, rozhodně se nejedná o zbraň vhodnou pro „děti“...!!

Slavia nás velmi zklamala a musím říct, že bude uložena ve skříni na dlouho.
Větrovka předčila všechna naše očekávání co se výkonu a přesnosti týče.
Ale protože se jedná o testování a né nějakou reklamu musím zde větrovku bohužel i pohanit.
Kilčka závěru je vyrobena z nekvalitního plastu a není ve své pozici aretována, pouze dotažena pofiderní maticí.
Nesutále se povolovala, doku jsme ji nedomluvily obřím šroubovákem.
Spoušť se mi porouchla po 50 ranách, začlal se na první stupni zadrhávat a nešlo spoušť plynule stisknout.
musel jsem ji seřídit namazat a odstranit první stupeň odporu spouště úplně, jinak by se zadrhla kov do kovu.
Páčka spouště je tak ledabyle vylisována z plastu, že mě dřely o prst otřepy, pomohla žiletka z hoblíku, docela děs.
Koncovka na hlavni je z plastu, dotažena červíkem M4 s natrvrdo vyřezaným závitem do tenkostěnného plastu. To už se zvedá žaludek i mě.
Druhý den odchází těsnění na originálním zásobníku, netěsní a po čase upadne zcela.
Naštěstí jsou jako příslušenství dodávána dvě záložní, asi ví proč je tam dali.
Ovládací prvky jsou odfláknuté a jako strojař cítím potřebu někomu ve vývoji přerazit obě ruce.
Je otázka času, než odejde klička závěru, která mimochodem má nepřesně vyrobené uložení v bloku závěru a při nabíjení zadrhává i při namazání.
Větrovku je tedy nutno brzy repasovat, protože originální ovládací prvky jsou katastrofálně odbyté a nepřesně vyrobené.
Je to velká škoda, protože jinak je to velmi podařená zbraň a já jsem moc šťastný, že rozšíří mou sbírku.
A co je nejdůležitější, nemusíte s ní na střelnici a jedna rána vás nebude stát víc než 20 Hal a to i se špičkovým střelivem Exact.
Později přiložím i druhý díl testu s obrázky.
Berte prosím tento „test“ jen jako informativní, pro ty kteří chtějí vědět o větrovce něco víc, tak prosím omluvte jeho amatérské zparacování i provedení, je to pouze a jenom subjektivní dojem dvou kluků, kteří mají rádi zbraně a techniku..
Dík za pochopení..
Martin Mor. Kras


Návštěvník

Paralelní "test" malorážky

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 05:55

Ahoj Martine, moc hezký příspěvek, nedá mi to a napíšu stručně "paralelní test" malorážky (však víš, nejlepší vzduchovka je...).
Koupil jsem si 55 let starou malorážku. Je to kus historie a bere mě za srdce. Není žádný problém ji sehnat, bez optiky tak za 2 tisíce a s optikou 4x32 (za války ji používali němečtí snajpři) tak do 5 tisíc. Samozřejmě s papíry a platnou zkušebnou. Za 1/4 ceny (mohu směle porovnat s optikou i bez) jsem získal hezčí, kvalitnější, lehčí, výkonnější a přesnější zbraň.
Teď trochu předběhnu a současně se vrátím - nikdo tu nenapsal, zda zbraň kat. D náhodou taky nepatří jen na střelnici, bylo to ve starších dotazech. Nějaký znalec zákona určitě napíše, že požadavek střílet na schválené střelnici platí jen pro zbraně kategorie B, ale určitě i pro C, tak proč ne pro D? No to nic. Ty píšeš, že zbraň je hlučná (skoro jako malorážka) a souseda bude zajímat, kam střílíš, popř. tě může napráskat za ohrožování - takže další body pro malorážku, protože tam jdeš rovnou na střelnici (někdo rovnou do lesa :-) a nemusíš nad tím přemýšlet, ani tě pak nikdo nemůže udat.
Další věc - munice. Vzduch do větrovky tě stojí 10 haléřů, někdo namítne, že ho nahustí hustilkou, ale já s malorážkou ho dýchám zadarmo.
Munice tě stojí dalších 10 haléřů, ale já kupuji SB REX za 50 haléřů, funguje mi bezproblémově i ve dvou pistolích (dost záleží na ročníku tohoto skvělého střeliva + nekupuji plastové pistole), takže za dvojnásobek ceny mám pětinásobek výkonu. To se mi líbí.
K puškohledu - ano, líbí se mi variábly, velké sklo atd., ale i s válečným puškohledem 4x32 jsem na závodech trefil první ranou (druhou jsem nepotřeboval a další bych už nemohl střílet) potvrzovací terčík po položce, tvořený velkou černou zálepkou, v níž byla nalepena malá bílá zálepka. Jako zásah platilo jen to úzké černé mezikruží ve tvaru srpku měsíce (šířka v nejsilnějším místě asi 4 mm a na obě strany se z tohoto místa zmenšuje).
Takže tolik k optice - jinak na závěr musím říct, že rozptyl je dán zcela a pouze mou chybou při míření a je do 3 mm na 50 metrů při střelbě s dobrou oporou i při (a já si dovolím tvrdit, na rozdíl od běžného názoru na REX, že DÍKY) používání výše uvedené munice.
O průraznosti se nemusíme bavit a o možnosti se stejným střelivem vypálit ze zbraně (krátké či dlouhé, např. CZ511 s tlumičem Parker Hale)10 ran za 2 sekundy taky ne.
Zajímají mě názory ostatních střelců na téma "test mé zbraně". Nemusíme se přece jen hádat o "malorážka vs. vzduchovka".
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 31 kvě 2005 08:42

Jako prvni diky Martinovi za test!

A abych to trochu poopravil:

Sehnat starou malorazku s dobre udrzovanou hlavni za 2tisice, to asi mozne je, ale: Ze je vetrovka stejne hlucna jako malorazka je nesmysl. Zvuk vystrelu z malorazky je se standartnim strelivem minimalne dvakrat hlucnejsi, nez z vetrovky, mozna jeste vic. Z toho plyne velka nevyhoda malorazky, s tim si doma proste strilet nebudete .. s vetrovkou uplne bez problemu.

Ke strelivu: jestlize REXy Vas stoji 50hal/kus .. verte ze krabicka JSB Exact stoji nejakych 90Kc v obchodech, pri objednavce primo u JSB je krabicka za 75,- .. to je 0,15hal/ks. Pro srovnani .. 1000 vystrelu Vas bude stat 500korun, Martina 150! .. to je sakra rozdil!

K energii strely, nemyslim si ze vzdy plati ze vice je lepe. Prave tim ze diabolka ma pouze 16J, se i strelba na zahrade treba na jablko na strome, nebo na kvet pampelisky, stava relativne bezpecnou zalezitosti. U malorazky ani nahodou. A i pres tu malou energii strely u vetrovky, je mozno tu pampelisku trefovat na 50m zcela stabilne.

S puskohledem souhlasim, kvalitni puskohled 4x32 je mnohdy lepsi jak levny variabl 4-12x .. ale pozor, kvalitni 4x32 Vas bude stat vice jak levny variabl .. vemte si jen kolik penez chce meopta za jejich 4x32 (pres 4000 v rade 1000 a kolem 6000 v rade 2000)

S presnosti strelby jsou na tom obe zbrane stejne asi do 30m .. pak zacina diabolka ztracet rychlost a tak na 50 uz bude malorazka presnejsi .. o rozptylu 3mm (asi CTC) si dovolim pochybovat. Jestli se Vam takovy povedl, tak gratuluju, ale rozhodne ho nebudete schopen casto opakovat.

Sam mam oboji, malorazku i vetrovku, takze myslim ze mohu srovnavat. Vetrovka ma proti malorazce spoustu vyhod. Mimo ty popisovane bych se zminil jeste treba o cisteni. U malorazky je potreba cistit, u vetrovky skoro nemusite. U malorazky pujde prvni rana pres cistou hlaven mimo, u vetrovky jde prvni rana tam kam mirite, stejne jako vsechny ostatni. A tak by se dalo ve vyctu vyhod pokracovat..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Shrnuti

Příspěvek od Andy » 31 kvě 2005 11:06

Domnivam se, ze neni sporu o tom, ze pro strelbu na "zahradce" neni lepsiho nastroje! Je to skvela zbran samozrejme az na "male" nedostatky a detske nemoci, kterymi trpi. Avsak cim dal tim vic si myslim, ze vetrovka jako zbran pro zabavnou strelbu je priliz draha v porovnani s palnou zbrani. Samozrejme mluvim pouze o porizovacich nakladech. Proste pro toho, kdo si vystreli parkrat za rok ... to neni. Je to o tom, ze planujete strilet ... rekneme denne. A doma. Jakmile budou uzivatele nuceni se vzduchovymi puskami navstevovat strelnice... bude to jejich konec.

1) Vetrovka
Vyhody:
- neni nutne stale cistit hlaven
- diky presnemu davkovani plynu velmi stabilni V0 a tim vysoka presnost zbrane!
- mala energie strely (v porovnani s palnou zbrani) -> je mozne strilet mnohem bezpecneji
- nizke provozni naklady

Nevyhody:
- vysoka porizovaci cena zbrane i prislusenstvi
- nutnost plnit tlakovy zasobnik vzduchem
- poruchovost tesneni v tlakovych zasobnicich

2) Malorazka
Vyhody:
- u bazarove zbrane velmi nizka cena (u nove zbrane vetsi vyber)
- presnost zbrane
- vykon (pokud je chteny)

Nevyhody:
- nutnost strelby na jen na strelnici ci jen tam kde je povoleno (myslivci napr. v honitbe)
- nutnost neustaleho cisteni hlavne
- vyssi provozni naklady (nez u vzduchovky)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 12:26

Dotaz pro autora druhé zprávy odshora: Kde se dá sehnat .22 LR SB REX za 50 hal/ks? Já kupuju Standardy a pod 90 hal/ks nejdu ani omylem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 13:07

Čítal som test ruskej pištole na CO model SFINX. Bola tam deklarovaná úsťová rychloť 160m/s čo sa mi zdá na pištolku z 4-palcovou hlavňou dosť. A to ešte mala poloautomatický cyklus a zásobník na 28 diabolo. IBAŽE úsťovka závisela od rytmu streľby. Keď strielal mierené cca rana po 30 sekúnd -úsťovka pomaly klesala ako sa menil tlak v bombičke. Pri akčnej po vysypaní 15- 20 rán sa bombička ochladí (omrzne) v priebehu 30 sekúnd stratí tlak a dalšia rana iba flusne. Až po pár minútach sa teplota vyrovná a výstrel je primeraný počtu vystrelených rán a tlaku v bombičke.
Ako je to s tvojou vetrovkou je závislá od rytmu strelby a okolitej teploty (viem, že je, ale ako to vnímaš a počítaš s tým pri svojej hre na snipera).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 31 kvě 2005 13:39

Dovolim si odpovedet jako majitel vetrovky 200S. Zasobnik ma objem 122ml, coz je nekolikanasobne vice nez CO2 bombicka. Vetrovka strili konzistentne od naplneni na cca 180bar az po tlak cca 100bar .. tedy pokud mate v zasobniku dnes (20stupnu) 110bar a venku se ochladi na -10 .. potom bude tlak mensi a uz to mozna na strelbu neda .. (na konzistentni) .. ale jinak neni problem .. K ochlazovani zasobniku vlivem strelby dochazi, protoze v nem rychle klesa tlak a rozpina se plyn. Na jeden vystrel se ale spotrebuje mnohem mensi dil z celkoveho mnozstvi plynu v zasobniku, nez u malych bombicek, takze ani pri strelbe nekolika ran rychle za sebou, neni pokles teploty zasobniku znat .. a uz vubec nema vliv na ustovou rychlost strely.. ktera je na zminenem tlakovem rozmezi konstantni. (pokud je 200S dobre serizena)
Návštěvník

Rex atd.

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 16:19

Na ten Rex za 0,50 se mě neptejte, prodávající nechce, abyste to věděl. Mám vojenskou bednu 6250 ks nábojů (poslední záchvěvy Svazarmu, škoda, že jsem jen platil příspěvky a nebyl u dělení majetku - to bych teď neplatil ani těch 0,50 Kč).
Toto střelivo také seženete na inzerát, jsou lidé, co ho mají doma skříně (prostě to ze Svazarmu jen odvezli, včetně těch plechových "trezorových skříní").
SB standard stojí v řadě obchodů 0,80 Kč, za 0,90 Kč je snad úplně všude, jen největší zoufalci obchodníci za něj chtějí 1 Kč. Loni to byla běžná cena, ale co SB opět začal stíhat dodávat větší množství, vzrostla konkurence mezi prodejci a cena klesla.
Totéž brokové 12 Skeet/Trap, loni 4,50 Kč, pak 4,20 Kč, dnes v Hradci Králové 3,60 Kč za náplň 24 gramů, 3,80 Kč za náplň 28 gramů.
A takhle bych mohl pokračovat.

Původní příspěvek: nic jiného, než že CZ chce za větrovku totéž co za palnou zbraň, jsem nechtěl říci. Mimo Evropu je to úplně jinak, normální cena dlouhé zbraně na CO2 je tak 30 dolarů, ostrá brokovnice pumpa stojí 125-250 dolarů. Mluvím o cenách v běžném obchoďáku v USA, přes pult, s daní a zárukou, ne o Ingramech koupených na parkovišti po setmění. Samozřejmě speciality jsou dražší, ale podle mě drtivá většina lidí chce standardní běžnou normálně kvalitní zbraň. 99% výsledku je stejně ve střelci.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 20:12

Dovolím si lehkou radu,prodává se běžně "Diabolo test", je to sada diabol růných průměrů a různé váhy .Asi by stálo za to vyzkoušet a potom si objednávat to střelivo se kterým dosáhneš nejlepší soustřel.Doporučuji použít i diabolo zahraničních značek,třeba /rws/ atd.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 12:10

Souhlasím se Sidewinderem, 140 J malorážky je k ničemu a dohady malorážka vs. vzduchovka už tu také byly, tak to sem netahejte ..to by jsme za chvíli skončili u podkaliberní uranové munice :-).
Test byl vážně zajímavý a rozdíly v přesnosti veliké, přesto se daly se očekávat, ale vážně mě překvapil takový rozdíl ve výkonu..
Dále je škoda, že lze větrovku i přes dobrou kvalitu označit za předraženou a to i náklady s tímto spojené ..bohužel nejsme ve Velké Británii .. 8)
Dawe1
Odpovědět