Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 03 úno 2012 08:23

Trochu mne zaráží, že PTB je institut a v jeho značce by mělo být i číslo a na jeho stránkách jsem teda tuhle hračku nenašel, takže to na mne působí dojmem, že si někdo chce dodat důležitosti............
Ohledně nošení, byť vlastním 1911 a nedovedu si představit jiný její způsob nošení než "cocked & locked", tak v tomto případě považuju nošení natažené zbraně (byť kat. D) s nábojem v komoře za hazard.


polas
Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2012 15:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od polas » 03 úno 2012 09:57

S tím číslem máš pravdu, tohle je myslím render od výrobce, normálně na pistoli číslo je, viz foto z maďarské recenze.

Takže asi připravím přítelkyni spíš na nošení nenatažené a natáhnout jen když se bude pohybovat někde v potenciálně nebezpečné oblasti. Do teď pistoli neměla, takže je to asi pořád lepší než jí nemít dál. Asi máš pravdu, ona i slepá nebo pepřová patrona vystřelená v kapse nebo do pouzdra na těle udělá asi slušnou paseku.
Přílohy
record_mod_15_9_01.jpg
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 úno 2012 16:06

Ze zoubku to samo vyskočit nemůže,ale při určitém klepnutí/pádu pistole nejspíš spustí.
Na ilustraci jsou zoubky šikmé,ve skutečnosti jsou pěkně rovnoběžné a do opotřebování to v sobě drží fest držené svislou pružinou .
Přílohy
record_mod_15_9_07.jpg
sm15_003---funktionschlagstueck1.jpg
trolofon
Příspěvky: 29
Registrován: 23 led 2011 18:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trolofon » 07 úno 2012 16:19

zdravim

pred nedavnom som kupil Kimar lady-bola nekompletna chyba tam poistka a a tá ihla, alebo jak to nazvať čo je pred udernikom a chcem sa spytať kde sa to dá kúpiť a kolko to cca stoji ?
Fox250
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2012 18:43

Blow model CZ75

Příspěvek od Fox250 » 08 úno 2012 18:47

Čo hovoríte na plinovku Blow model CZ75? Nejaké skúsenosti a tak... Díky
http://www.afg.sk/obchod/pistole-plynov ... ierna/[url][/url]
honzik
Příspěvky: 6
Registrován: 09 pro 2011 14:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od honzik » 11 úno 2012 20:01

Zdravim, shanim vratnou pruzinu zaveru na plynovou pistoli reck mod. Goliath, nevedel by nekto kde se da sehnat nebo nepasovala by tam pruzina treba s cz 45 nebo 92
michalurban
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2012 19:08

Re: Plynové pistole

Příspěvek od michalurban » 13 úno 2012 21:57

cover72 píše:Monika: problém je v tom, že se ti taky nakrásně může stát, že půl vteřiny po natažení závěru uvidíš, jak se na tebe bandička vrhá a tobě nezbyde, než vsadit všechno na pepř... V tom je ten problém psychologického efektu: vždycky musíš počítat s tím, že nezabere - a být připravena to dostatečně rychle vyhodnotit a reagovat. Pokud se tedy rozhodneš vytahovat plynovku.

Co se čištění týče, poté, co to vyšroubuješ, vyčistíš a nějakých 30 výstřelů padne jen na to, abys nastavila přepážku tak, aby se ti to přestalo zadrhávat... Si to už příště odpustíš. Věř mi, šroubovací kompenzátor tlaku ideální není a vrtat se v něm, resp. jej šroubovat je jeden z těch horších nápadů, které může plynovkář dostat.
A chceš-li ultimátní odstrašení - u Kimar911 je to u některých kousků tak zlé, že se onen šroubovací kompenzátor při nošení zbraně hlavní dolů sám vyšroubovává, až vypadne. Fascinující. Když jsem to viděl poprvé, myslel jsem, že mne šálí zrak.
:) Neslo by to udelat tak, ze by si clovek zjisil nejlepsi pozici toho kompenzatoru, vysroubovat ho, aplikovat vterinove lepidlo a zatocit ho zpatky nastalo ... ?

A jake jsou vubec zkusenosti s 917, mate nekdo?
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 16 úno 2012 00:54

Po lepidle ti po prvním výstřelu zbyde jen vypečený hnus a možná to zareaguje tak pěkně, že se to ještě rozdrbe závit a bude to vypadávat ještě hůře. Ne, to opravdu není řešení. (Kamarád to zkoušel).
Levarukadabla
Příspěvky: 2
Registrován: 19 úno 2012 21:29

Ekol firat magnum 9mm zlomená poistka

Příspěvek od Levarukadabla » 19 úno 2012 21:55

Snímka100(2).jpg
Zdravím,chcel som sa opýtať na váš názor, ,,zadarilo´´sa mi zlomiť poistku na tejto plynovke a chcel som vedieť,či existuje nejaký servis,alebo predajňa s náhradnými dielmi na takéto pištole,lebo som volal do jedného tu na Sk a povedal mi ten servisák že to sa nedá zohnať že majú na plynovky len nejaké gumičky,aj keď ja som tam žiadnu nikde nevidel,ale tak ok,alebo mi ostáva len zohnať nejakú na rozpredaj,čo teda bude veľmi zložité,alebo ju mám radšej predať?Rozmýšlal som aj nad možnosťou ju tam prilepiť nejakým kvalitným lepidlom na kov,na pevno,pozeral som sa a malo by to teoreticky fungovať,pokial by teda to lepidlo dostatočne držalo.Ďakujem za odpoveď. :wink:
popest
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2012 23:14

Plynovka-ucpaná hlaveň

Příspěvek od popest » 19 úno 2012 23:22

Zdravím, řeším následující problém. Mám plynovku, ze které se cca před rokem a za celou její éru vystřílely asi 4 rány. Včera, když jsem plynovku rozebral abych ji vyčistil jsem zjistil, že taková ta barevná hmota co je na konci každé patrony je napěchovaná v hlavni a zarazila se o tu přepážku co ta hlaveň v sobě obsahuje.

Momentálně je hlaveň úplně neprůchozí, není skrz ní vůbec vidět. Zkoušel jsem to vyšťourat, ale nejde to. Přídemi jak kdyby to bylo přilepený na stěnu hlavně. Nemáte nekdo nějaký nápad jak to dostat ven? Neexistuje na to třeba nějaké rozpouštědlo?

Díky za odpovědi.

Standa
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 20 úno 2012 10:08

popest: tak pokud mas sroubovaci, tak tu prepazku zepredu vysroubuj. Pripadne to holt musis necim vydrapat, zrejme to tam mas teplem "zapeceny".
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
popest
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2012 23:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od popest » 20 úno 2012 14:02

Ta přepážka vyšroubovat nejde. To co jde vyšroubovat má být jen nějaký spomalovák plynů nebo co. Za ním je takový úzký váleček napříč hlavní a pak ještě jeden potočený asi o 90 stupnů. Už se mi podařilo rukou a vrtákem dostat ven nějakou část, ale z teh škvírek to prostě nepůjde. Potřeboval bych to něčím chemicky rozpustit. Nemá někdo nejaký nápad?
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 20 úno 2012 19:34

To máš těžké, protože plynovky bývají ze Zombaku a to, co zabere na připečený plast může velice dobře stejně dobře zabrat i na ten zombak - a bylo by po hlavni.
Zamýšlel ses nad možností to nahřát a až plast změkne, potom ho vystrkat?
popest
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2012 23:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od popest » 21 úno 2012 02:10

Tak nakonec se mi to podařilo tak nějak vyšťourat. Ještě tam trošku zbylo, ale už je hlaveň téměř 100% průchozí. Zkoušel jsem jí nahřívat apod., ale nic moc. Ten zbytek ven prostě bez rozpuštění nepůjde. Akorát by mě zajímalo, jak se mohlo stát, že se to takto ucpalo. Nemohlo by to být nekvalitním střelivem? Jednalo se o náboje Wadie 8mm CS. Máte někdo podobnou zkušenost? Jinak zbraň je Ekol Tuna 8mm.
polas
Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2012 15:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od polas » 23 úno 2012 21:43

Ahoj, nemuzu se rozhodnout mezi Reck PP a Rohm RG88, nemeli jste nekdo v ruce obe? Jaka pouziva kvalitnejsi materialy? Diky za radu. ;)
Odpovědět