Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 10 led 2012 06:51

Ale oni už ti tady poradili. Poslechni Jima a Blechu. Nějaké pero, ořech, případně i nová západka by se daly přizpůsobit. Pokud je ale ten snímek pořízen ještě před odvrtáním nějakých šroubků tak se to bude opravdu špatně kompletovat.
Kritizují tě oprávněně a nezlob se za to na ně. Většina těchto věcí jde rozebrat, jen to chce trochu trpělivosti. Jednou jsem součástky staré zarezlé flinty (vypadaly hůř než tvůj zámek!) měl opakovaně naloženy v Coca Cole, pak zkoušel odrezovač, naftu, zmrazovací spray, konkor a už nevím co všechno a nakonec jsem je rozhýbal. Trvalo to asi měsíc, přesto jsem vrtačku ani jiný destruktivní nástroj do ruky nevzal :D .


JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Předovky

Příspěvek od JERY » 10 led 2012 10:11

Když někdo opravuje staré věci např.veterána- jsou tam jen origo věci včetně šroubků?Myslím že opravdu ne, takhle to je i v tomto případě,prostě když je něco poškozené musí se to udělat,nebo někde sehnat.Tak jsem to myslel já a proto jsem se ptal kde tyto díly sehnat.Toď vše.Šrouby byli stejně strhlé, někdo předemnou už je zkoušel vyndat.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 11 led 2012 07:00

Dobrá tedy. Takže v případě renovace tohoto veterána bych viděl jako nejschůdnější cestu ponechat z původních součástek pouze kohout, vyrobit novou zámkovou desku a vnitřní součástky použít z náhradních dílů nějaké stávající repliky. Ty je možno opatřit tak, jak už výše poradili kolegové.
Tak tedy hodně zdaru, ať se ti to povede.
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Předovky

Příspěvek od JERY » 11 led 2012 09:18

díky za rady,snad se to povede, stejně bude jen jako dekorace,na střelbu mám jiné.Ale chci aby i ta na zdi byla,,funkční"tedy cvakala,z laufu bych měl strach jestli by vydržel,vypadá že vyrezlý není,ale zkoušet ho raději nebudu.Pušku jsem v minulosti koupil přes internet a majitel mi asi zapomněl sdělit, že zámek není kompletní :P
dobrá koupě
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Předovky

Příspěvek od JERY » 11 led 2012 11:16

to je ona,bude s ní ještě hodně práce
Přílohy
950826154_1 [1280x768].jpg
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Předovky

Příspěvek od undead » 12 led 2012 18:56

nazdar, nemá niekto skúsenosť s Ardesa Vest pocket Derringer cal.31
Obrázek
akú to má realnu usťovku? presnosť, ...
celkom sa mi páči taky zlaty prcek a rozmýšlam o kupe.
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Předovky

Příspěvek od JERY » 12 led 2012 20:55

přesná bude tak do 10 m, má krátkou hlaveň a držení nebude asi taky nic moc.Přemýšlel jsem taky o něčem podobném, ale v ráži 4,5 mm na zápalku a brok.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Předovky

Příspěvek od bufallo » 13 led 2012 16:43

par som ich mal v ruke, zacali ma zaujimat ked som na jeden nahodou natrafil v jednom polov.obchode... myslel som si ze je to zmetok, hladka hlaven a este aj krivo navrtana... ale co som videl aj dalsie, to iste... prilis draha hracka pre male deti... kapslovka s jarmoku je lacnejsia... :?
skoda penazi... ak chces maly deringer, popozeraj u Pedersoliho...
http://www.davide-pedersoli.com/tipolog ... liegi.html
pripadne osvedceny GG http://greatgun.cz/index.php?/vyroba_zbrani
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Předovky

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 13 led 2012 16:59

Mám, ale dnes už bych si ho nekoupil.
Hlaveň krátká, hladký vývrt. Držení prostě jakou u derringeru. Plastové střenky docela fuj, plánuji dřevěné. Byla to chyba, měl jsem si ušetřit na něco pořádného. (GG tehdá nebyl.)
Je to prostě ozdoba ze které jde vystřelit, ale za málo peněz málo muziky.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Předovky

Příspěvek od mcrea » 13 led 2012 19:47

dá se k tomu sehnat bicí pero?
Chysum
Příspěvky: 5
Registrován: 16 pro 2011 13:07

Re: Předovky

Příspěvek od Chysum » 21 led 2012 21:25

blecha.z píše:Kuličky je dobré oválet. Na vrakovišti se mně podařilo sehnat veliké ložisko sestávajících se ze dvou polovin s žlábkem. Ložiskové koule jsem vyhodil a zůstaly dva kruhy. Mezi ně se vloží koule a vrchním kruhem se otáčí. Ploška po střihu téměř zmizí, vypadá to dobře a dá se to nabíjet jakkoliv.
Dobrý večer, mohl by jste mi napsat nějaké bližší číslo velikosti toho ložiska nebo z jakého auta nebo stroje je ? Díky Chysum.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 22 led 2012 10:31

Oválené kuličky určitě vypadají dobře. Taky jsem je kdysi používal (nakupované) než jsem se potkal s jedním hodně dobrým střelcem a předovkářem tělem i duší. Ten nabíjel neoválené střely ploškou nahoru. Funguje to. Používám nabíjecí destičku kde už mám v jejich otvorech nachystané jednotlivé střely ve flastru s mazáním, případně ještě s filcovou ucpávkou vystředěné ploškou nahoru pomocí kousku kulatinky. Dle mého laického názoru (vystřelím si jen tak občas pro radost) více záleží na způsobu nabíjení a dobrém mazání. Postupně jsem se dopracoval k co nejtenšímu flastru a k tomu odpovídajícímu průměru střely.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Předovky

Příspěvek od bufallo » 23 led 2012 06:41

na ovalanie guliciek je jednoduchy pripravok.. tu je od Pedersoliho, ale da sa v pohode spravit aj podomacky... podla neho a funguje to perfektne...
staci ti platna hruba ca 10 mm, ako podlozka, obrusena, na nu navaris obruc, do nej dekel hrubky ca 10 - 20 mm, mensieho priemeru o ca 0,5 mm od vnutra obruce, osustruzeny, nan navaris tycku a naskrutkujes rucku.. a hotovo.. gulicky vlozis dnu, po obvode, zavries deklom a trochu pokrutis.. a gulicky budu ako vymalovane... niekto tvrdi ze je to zbytocnost, iny ze nutnost... tak si vyber... :?
ale tie gulicky su fakt dokonale, ako z loziska... :wink: je to hlavne pre ludi co si potrpia na detajl... :mrgreen:
Přílohy
USA 494.jpg
Chysum
Příspěvky: 5
Registrován: 16 pro 2011 13:07

Re: Předovky

Příspěvek od Chysum » 23 led 2012 20:54

Díky za radu. Chysum.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 30 led 2012 15:54

Chysum - omlouvám se. Nevšiml jsem si, že je na mě dotaz. Na obou polovinách ložiska není žádný údaj, možná byl na zbytku, ale to se už dávno vyhodilo. Je mně líto, že nemohu poskytnout informaci. Asi nejlepší bude udělat si ten přípravek na fotografii. Kruhy mají rozměr asi 25 cm, ložiska měla asi 3 cm v průměru. Měl jsem jen štěstí, že jsem to náhodou vydoloval. Vleze se tam 70 kuliček .45, což mně stačí na dvě akce.
Jestli použít koule ložiskové kvality, nebo takové, jaké vyjdou z kokily, to je otázka. Osobně si myslím, že je správné to první z prostého důvodu. Pokud člověk kvalitně odlije, vybere množinu kuliček podle váhy s tolerancí 0,00 gramu, oválí je, tak se na tyto střely může spolehnout a případnou chybu nemůže svádět na střelivo. Je to ale zřejmě jen subjektivní pocit a radost z toho, že mám před sebou střelu jednu jak druhou, bez plošek a vrásek. Ale golfové koule jsou samý dolík, že?
Odpovědět