Vzduchovky - pistole vs. pusky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Vzduchovky - pistole vs. pušky

Příspěvek od Návštěvník » 27 kvě 2005 15:32

Zdravím.
Je mi jasné, že pro většinu z lidí tady na serveru je vzduchovka, nebo COčko něco pod úrovní... chápu. Nicméně, je určitě i řada lidí "řádící" pouze se vzduchovkou.
Měl jsem velmi pěknou a řekl bych i dobrou malou "vzdůšu"( trochu poupravenou :)) ) - ruský Vostok...
Už ji nemám... Našel by se někdo , kdo by mi poradil nějaké dnešní rozumné hračičky? Případně, porovnání pistole a pušky... Uvažuji o tom, že kdyby to byla pistole, dá se to nosit i normálně a blbnout tak mnohem víc, než s puškou, která je více vidět... Doporučte i typy, napište zkušenosti...
Díky za reakce.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 27 kvě 2005 17:27

Taky zdravím,
Kdysi jsem si docela dobře užil s LOV 21 na CO2, je levná a také nekvalitní, co si budeme povídat :-) , ale pro takové účely dostačující. Vo je asi 110 m/s a po natažení bicí pružiny tipuji tak 140 m/s, dále je nutné prohloubit žlábek bicího kladívka, jinak se časem ochodí, potom je to ok. Vzduchové pistole s pístem, jednoznačně nekupovat pro velmi slabý výkon, pro zábavu zcela nedostačující a na prospektech jsou informace o Vo zavádějící, jinak je max. 90 m/s.
Dále zcela jednoznačně nezle doporučit Condor DU10 se zásobníkem na 5 ran, pro jeho až neočekávanou nedořešenost, projevující se od vynechávání výstřelu až po otřepy vznikající kolem bicího mechanismu, také použitý materiál lze označit jako nevyhovující v této cenové relaci.
Koukal jsem, že už je pistole větrovka, po natažení bicí pružiny či její výměně to musí být celkem síla, určitě hodně přes 200 m/s ..ale za ty prachy nekup to .. 8)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 28 kvě 2005 20:16

Souhlasim s predchozim pisatelem, jednoranna LOV21 je na blbnuti vyborna hracka. Ani malo ani moc vykona. Ani draha .. bohuzel ale take ma svoje mouchy, ale nic strasneho .. doporucuji.
Návštěvník

Tragédie české kotliny

Příspěvek od Návštěvník » 29 kvě 2005 06:43

Vzduchovky vůbec nejsou pod úroveň, i když z ní už střílím jen se synem.
Stejně jako kdysi se sběhne půlka kluků z okolí a každý si chce vystřelit - tam je prostor pro poučení o bezpečnosti a hlavně - když si mohou střelit pod dohledem, nemají takovou motivaci shánět vzduchovky potajmu a pak se s nimi střílet do očí, protože jim bezpečnost zacházení se zbraní nenásilně přechází "do krve"... ale to odbíhám.

K chození venku se vzduchovkou by mě docela zajímalo, zda podle nového zákona, když je to kategorie D, neplatí náhodou povinnost nosit skrytě... ale to je na další flamewar, to nechci.

Pušky jsou neskonale přesnější a ruské vzduchovky neměly konkurenci v úsťové rychlosti - prostřelily to, od čeho se diabolka ze Slávie odrazila.

Bohužel pochybuji, že by je někdo dovážel, protože jsou nezničitelné, není na ně potřeba kupovat další "ladičské" díly, takže není zájmem obchodníků, aby se k lidem dostaly.

V pistolích a nedejbože třeba pistolích na CO2 nemám přehled, nesleduji tu oblast. Nicméně mohu potvrdit, že v USA se za 30 dolarů sežene víceranná pistole na BB (měděné kuličky o průměru 5,5 mm, žádný plast). To je ale opět nářek nad českými obchodníky, protože v USA přijdete do Wal-Martu a koupíte nový Mossberg 500 (brokovnice pumpa v ráži 12) za slovy sto dvacet devět dolarů, tj. asi dva a půl tisíce korun.

To, co v Čechách platíme navíc (400% ceny velkoodběratele, 200% ceny ze stránek výrobce platné pro koncové zákazníky), skončí v kapsách obchodníků. Co za to dostáváme? Silně omezený výběr, čekací lhůty na dodávky, drahou munici. Ach jo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 12:50

S tím USA máte asi pravdu ..ten nepoměr v cenách je otřesný .. 8)
Dawe1
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 18:21

Copak jenom v cenách, ale v chování k zákazníkovi! Kdyby firmy věděly, jak se momentálně chovají jejich autorizovaní zástupci zde v ČR! To by byl secmazec!

Já, coby držitel ZP mám doma kromě palných zbraní ještě vzduchovou pistoli Tau na 4.5mm diabolky. Mohu potvrdit, že na naučení se střílení z pistole není nic lepší.
Dawe1

TAU

Příspěvek od Dawe1 » 02 čer 2005 18:53

Zdravím, psal jsem ve výše uvedeném článku o Condor DU 10, což je v podstatě stejná zbraň, jako TAU 7 a takovou pozitivní zkušenost nemám, zřejmě je to věc názoru či jednotlivých serií ..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 07:13

Já tu Tauku koupil z druhé ruky. Je k ní nějaká lepší hlaveň. Jistě, závodní zbraň od Anschutze to není, ale na naučení se střílet, naučení se spouštět a naučení se zbraň držet je dobrá (za 5000).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 13:08

Střílím s TAU 6 a je pořád dobrá (i když je stará jak nevím co) :D . Jsem schopen nastřílet přes 555 bodů, to ledackomu nepodaří ani s MORINI či PARDINI :o
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 čer 2005 14:40

Opět zdravím všechny, kterým není "vzdůša" cizí. :)
Prosím, po přečtení Vašich komentářů a projití ještě dalších jsem došel k závěru, že asi opravdu není nad klasiku vzduchovku - pušku.
Nemáte někdo představu, kde a jaká firma by mohla u nás prodávat "zbraně" výrobců :Baikal, Vostok...? Zkoušel jsem něco na jít na webu, ale neúspěšně a po I-nákupech v zahraničí se mi to nechce řešit.
Návštěvník

Není zájem prodejců

Příspěvek od Návštěvník » 09 čer 2005 17:50

Taky bych uvítal tu informaci.
Už tu zaznělo, že o levné a nezničitelné zbraně nemají prodejci zájem, protože by dalších 50 let neprodali nic jiného, zbraně, díly, ani šroubek.
Jen diabolky, a ty si člověk může nechat poslat od výrobce a prodejce a jeho přirážku hravě obejít.
Budu rád, když někdo napíše, že Vostok/Baikal sehnal, ale myslím si, že je to jasné (že to nepůjde a proč).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 12:16

Hm, dost dlouho se nikdo neozval. Prosím, nemáte někdo zkušenosti s nějakým obchůdkem, optimální by bylo s možností si rovnou tu věc vyzkoušet, kde by měli "něco" z Ruska? Představoval bych si asi ÏZH 61, ale nemusí u toho zůstat. Má někdo zkušenost s Drozdem by Baikal? Děkuji za odpovědi...
Ilja

Ruský vzduchovky

Příspěvek od Ilja » 18 čer 2005 12:20

Já bych ruskou vzduchovku nechtěl.. Jinak dost záleží na střelive, když nabíjiš broky za 30 korun, nečekej zázraky.. Skusil si již Walther High Power 400? Když jsem je prvňe skusil, nemohl jsem tomu uvěřit - to byli pecky.. Jiní již nechcu. Dají se sehnat po 500Kč, já jich kupuji v eshopu na Slovensku - vychází mě to levneji - tady jsouhttp://shop.frano-zbrane.sk/proginfo.ph ... -power-400
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 čer 2005 12:31

No, ..dobrý, ..ale 500,- za diabolky i když jsou zjevně zajímavé a průraz tam bude ...jsi se někde urval .. 8)
Dawe1
Návštěvník

To: Ilja

Příspěvek od Návštěvník » 18 čer 2005 16:26

Díky za tip, že bys do ruské "vzdůši" nešel. Současně ti děkuji za odůvodnění proč ne... :)
K tomu střelivu. No, jak to přirovnat? Je rozdíl mezi používaným dopravním prostředkem. Na jízdu po návsi do konzumu, hospy, či na roh stačí obyčejná Babeta. Jestli do ní budeš lít supr trupr benzín, tak je jí to stejně jedno, jezdíš s tím za účelem ušetřit si nohy a současně i kapsu. Když budeš mít chvíli, vytáhneš "krosinu", nebo někdo třeba "čopra" a pojedeš se projet. To už si chceš vychutnat jízdu, aby to nesmrdělo, aby byla rychlost... :) tak si tam naleješ něco "lepšího". No a stejně je to asi s tím "olovem". Když si chceš střílet jen tak, pro radost, proč na postrašení kosáků na třešni, nota bene bez pořádného míření, abys náhodou nějakému nepolámal pírko, proč budeš brát drahý? Když budu střílet na požitek, někde na střelnici, na terč, s optikou, jó to je jiná... Ale díky za konstruktivní názor a ohodnocení ruské vzduchovky...:)
Martin
Odpovědět