Vse o CZ 75/85

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HHawkins

Vše o CZ 75/85

Příspěvek od HHawkins » 18 pro 2005 13:55

Do budoucnosti si chci pořizovat CZ 85 neb jsem levák a tudíž držím pistoli v levé ruce... :lol:
Zajímali by mě nějaké vaše skušenosti a názory s touto pistolí.
Předem děkuji....


Návštěvník

Všechno už to tady bylo

Příspěvek od Návštěvník » 19 pro 2005 05:43

Co kus, to originál (nástřelka z fabriky je FIKCE), nižší životnost některých dílů, ale za přehnaně vysokou kupní cenu získáváš tu výhodu, že při prodeji zbraň moc neztrácí cenu.
Pokud nechceš kupovat novou, tak v bazarech jsou ceny velmi nízké, ale (ne)kvalita tomu odpovídá. Často tam najdeš zbraně, které někdo "ladil" nebo ošoupal brynýr a pak ho aplikoval z lahvičky...
HHawkins

není

Příspěvek od HHawkins » 19 pro 2005 13:44

Jak to myslíš "co kus to originál" ??
Ja si myslim že tyto pistole jsou kvalitní...když je používá armáda a policie
Ty máš nebo měl si CZetu??
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 pro 2005 16:41

Dovolil bych se zastat anonymního kolegy. Opravdu, poté, co jsem měl v rukou asi sedum ČZ vz. 75 a tři vz. 85, musím s čistým svědomím prohlásit: když je zbrani věnována odpovídající péče při výrobě je ČZ 75/85 zbraň po všech stránkách kvalitní.

Zdá se ale, že zbraně pro tuzemský trh tohoto typu nejsou prioritou pro výrobce a podle toho se chová při dodávkách. Nejlépe střílející "pětasedmy" pocházely z produkce před listopadem 89 :(.

Bohužel nic moc dobrého se nedá říci ani o servisu ČZUB. Kolikrát jsem se domáhal pomoci docela zbytečně. Vždy mi bylo naznačeno, že jsem hovado a lempl a že se k jejich výrobku chovám nevhodně. Jak vhodněji se mám ale chovat střílejíce tovární střelivo a nosíce zbraň v pouzdře?

Přeju Vám přesto dobrou ruku při výběru...!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
tozu
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2011 20:07

mířidla pro CZ85

Příspěvek od tozu » 29 říj 2011 21:05

Dobrý den vyrábí se tritiová mířidla pro CZ85. Na své mám pevná mířidla a chtěl bych nějaká pro střelbu za horších světelných podmínek. Co byste mi doporučili?
Děkuji

Používej funkci "hledat" než založíš nové vlákno
přesunuto z duplicitního theadu.Silencer
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Dotaz k CZ85

Příspěvek od Anders » 30 říj 2011 11:57

Zdravím všechny, měl bych takový dotaz. Vlastním CZ85 (bez blokace uderniku) a zajímá mě jedno. Včera jsem ji doma tak omakával a jenom sem si tak zkoušel natáhnout kohout a přes spušť a palec vypustit kohoutek na bezp. ozub (zásobník venku, komora prázdná to je jasný :-) ). A z té pozice kde kohout byl na bezp. ozubu jsem zkusil jakoby naprázdno vystřelit nejdřív sem jako pomalu, pomalu mačkal a prostě ten kohout nebouchnul do úderníku. a když jako z bezp.ozubu normálně vystřelim tak to cvakne naprázdno to je ok. Jen mě teda udivuje proč mi to takhle někdy ta zbran nechce vystrelit kdyz pomalu treba mackam a kohoutek je na bezp. ozubu. Pokud to zmáčknu normálně nebo rychle tak to cvakne na prázdno-jinak řečeno zbran by vystrelila. Vůbec nevím proč to tak je jestli je to druh závady (což mi přijde blbost, protože ta zbran je ve výborném stavu, nikdy nic ji nebylo) a nebo jestli je to z duvodu bezpecnosti? nevim....Doufám, že jsem to popsal srozumitelně ...

Používej funkci "hledat" než založíš nové vlákno
přesunuto z duplicitního theadu.Silencer


Pro HHawkinse: Hele já ti něco povím jo. Já mám CZ85 verzi COMBAT kupovanou od kamaráda, který přešel na CZ 75 Tactical Sport, tak zbraň je z roku někdy 94, značka zkušebny tam je z roku 95. a Můžu ti říct, že bys tvrdil, že je jako nová. Zbraň střílí, žádné závady (akorat ted resim takovou prkotinu, viz. tento prispevek, ale tak to nepovazuji za zavadu),pojistka,ozub funguje, akorát jsem měnil zásobník zá pár kil jeden ten náhradní co jsem měl měl špatnou geometrii a náboje se drhly. A náboje žere všechny, já tedy střílím S&B,MFS,Gecco,Barnauly a já nevím co ještě a paráda. Už mám tedy objednanou přebíječku, takže si pojedu vlastní náboje. Plno chlapů ze střelnice má CZ75/85 a pohoda, akorát jeden ten má také 85 tak mu praskl pojistný čep, jelikož ty z r. 199x maj slabší průměr, nicméně nic co by puškař nezvládl. Dnes uz mají ty Cezety silnejsi prumery, takze by to praskat nemelo a nahradni dil sezenes v pohode. A je pravda, že můžeš narazit na špatnej kus (zbran se nepovede vyrobne), ale to same se ti muze stat u jinych znacek. Já bych prostě do jiné pistole nez CZ nešel :-) Toť můj názor.
datel1
Příspěvky: 54
Registrován: 12 kvě 2010 20:15

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od datel1 » 01 lis 2011 19:00

To Andreas:a to při tom pomalé spouštění pak skočí opět na bezpečnostní ozub?
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od Anders » 01 lis 2011 22:48

právě, že když mam kohoutek na bezp. ozubu a pomalu mackam a chci vystrelit tak mi to nekdy ten kohout zustane natazen v zadni poloze -stale mam zmacklou spoust a vice to uz nejde. A spoust pustim do vychozi polohy tak kohoutek jde zpet na bezp. ozub. ale kdyz to normalne zmacknu nebo rychlejsi tak by to vystrelilo resp. kohoutek bouchne do uderniku cili by vysla rana. to je ok. ja prave premyslel jestli to neni nejaky druh bezpecnosti nebo neco tohoto typu ale to je asi blbost nevim. a stejne ja zbran nikdy nenosim natazenou bych si asi netrouf, stejne kdyz bych chtel nekdy strilet tak rychle natahnu cili kohoutek je v zadni poloze - normalne zmacknu. A navic ja tam premyslel a ono strilet z pozice kdy je kohoutek na bezp. ozubu a zmacknout to rychle tak clovek stejne trosku strhne- aspon nepatrne.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od JaK » 02 lis 2011 21:51

Domnívám se, že takhle by to fungovat určitě nemělo. Zřejmě je někde o desetinku víc materiálu, než by mělo být (nebo nějaký otřep), když to při rychlejším stisku funguje. Podle mě by se to sušením v dvojčinném režimu mohlo upravit.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od Anders » 02 lis 2011 22:02

Abych rekl pravdu, taky mě to napadlo. ta zbran je sice z r.94, jak říkám do ted zadna zavada a vystrileno max. par jednotek tisic ran. Převážně mířenka, žádná agresivní střelba. Střelba vždy kdy je kohoutek po natažení závěru v zadní poloze. Ale mě to nijak neomezuje, nataženou nenosím :-), aspon si koupim skolni naboj a budu susit doma. Jinak dekuji za odpovedi ;) .
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od JaK » 03 lis 2011 15:01

No právě pokud se ze zbraně střílelo téměř výhradně v jednočinném režimu, tak se plochy dílů, které napínají a uvolňují kohout v dvoučinném režimu nemají šanci oleštit ani kdyby byla pistole stará padesát let :wink: . Ale jak říkám, tohle je jen moje domněnka založená na obecné znalosti fungování spoušťáku CZ 75.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od Anders » 03 lis 2011 15:30

Jak: Jj, všechny rány z ní v jednočinném režimu (z toho dvoučinného kdy je kohoutek na bezp. ozubu jsem si snad vystrelil jenom jednou jen tak kdy mi zbejval posledni naboj).
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Vše o CZ 75/85

Příspěvek od PB » 04 lis 2011 19:24

každopádně by to dělat neměla ani nová ani stará. je to vada a mělo by se to řešit u puškaře.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Hledí ČZ 75/85

Příspěvek od Carloss » 04 led 2012 21:24

Nesetkal se tu někdo s hledím z glocka (nebo něco podobného) namontovaném na ČZ 75/85?
Přílohy
large_Glock_Adjustable.jpg
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Odpovědět