Co delat kdyz ...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
uzivatel1459
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2011 15:07

Co dělat když ...

Příspěvek od uzivatel1459 » 28 pro 2011 15:15

Ahoj. Mám takový problém; mojí kamarádky "přítel" ji přečet soukromé zprávy na sociální síti co jsme si my dva psali. Nechci tady řešit co se dočet, ale asi se mu to nelíbilo a začal mi psát, jako že si mě najde a roztrhá mi držku a pořád píše nějaké výhružky a urážky. Ona s ním jednou je jednou ne a to je taky těžký a navíc to nechce řešit, já ji nabízel pomoct, protože má s ním pořád problémy, ale ona prostě to moc řešit nechce. Co se týče těch výhružek, tak mě zajímá jak byste to řešili vy. dokonce už má asi moje osobní číslo, takže mi už dneska volalo skryté číslo-ani bych neřekl že to byla náhoda.. Já to teda neslyšel, takže sem to nemohl ani zvednout. Bohužel problém pro něj nastává ten, že já jakožto držitel ZP mám většinou u sebe zbraň (výcvik vše mám, trénuji hodně často) a jako on je typ člověka co si někde splaší plynovku, nebo něco bez papírů a klidně když by mě potkal tak si myslím, že by po mě šel. Já bych se teda nenechal, to je jasný, ale zase se mi nechce jít kvuli nemu sedet. Co byste delali na mém miste vy?


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od edelweiss » 29 pro 2011 13:29

Trestní oznámení, nebezpečné vyhrožování se trestá odnětím svobody až na dvě léta, no a hlavně máš důkaz, že si to právně řešil, pro případ že by došlo na NO.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
uzivatel1459
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2011 15:07

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od uzivatel1459 » 29 pro 2011 14:59

edelweiss: To mi poradila i jedna kriminalistka no, ze mam radeji jit na policii a podat oznameni. dokonce i par chlapu v uniforme mi rekli to same ze kdyby pak doslo na NO tak mam aspon neco v ruce-právně proti nemu. ale zase mi to neprijde "tak horky" zatim to bylo jen par zprav + mozna telefonat (asi to byl on divna nahoda ze by mi par hodin na to volalo skryty cislo) . ja jenom tak uvazoval kdyby to treba zaslo daleko.
Abdulexe
Příspěvky: 80
Registrován: 15 pro 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od Abdulexe » 29 pro 2011 17:58

souhlasím s edelweiss ! pro případ dalšího hovoru si stáhni jestě do telefonu automatické nahrávání hovorů u soudu obrovské plus !!! od operátora to neni tak jednoduchý to vypáčit !!!
Walther P99, H&K P30, Sa vz. 58 Sporter - CARBINE od CSA
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od Matěj » 29 pro 2011 19:56

A co si to vyříkat, jako chlap s chlapem i za cenu, že si natrhnete držky navzájem ?

Inu dělat někomu do roštěnky je skoro vždycky risk.
Po telefonu je každej hustej a když dojde na lámání chleba, je to většinou jen o pěstech.

Moc jsem ti neporadil, co ? Ale doufám, že tady nečekáš radu jak ho legálně odkrouhnout ? :shock:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od Joezbrna » 29 pro 2011 20:11

Já bych to s ním zkusil po dobrým. Zavolal nebo napsal mu, pozval jej na střelnici, dal s ním pár soubojů na poppery. A pak by se vidělo 8)
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od Lachtan » 29 pro 2011 22:01

Pokud ti někdo vyhrožuje fyzickým násilím, tak s ním nesmíš v žádném případě vyjednávat/debatovat. Chce to jednat.

máš několik variant:

1) podat trestní oznámení a nechat jednat policii.

2) najít si ho a bez jakékoliv debaty mu osobně dát pořádný výprask, aby ho podobné blbosti už nenapadaly

3) na variantu "2" si někoho najmeš.

Nějakou variantu si vyber (jakou to je na tobě, já ti žádnou doporučovat nebudu) s nikým to nijak neprobírej, (nepotřebuješ dotyčného nikterak varovat, ani nechtěně) a konej.

A nebo to hoď za hlavu a nedělej nic, ale pak sem nechoď brečet 8)
uzivatel1459
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2011 15:07

Re: Co dělat když ...

Příspěvek od uzivatel1459 » 30 pro 2011 00:16

ja zde opravdu nebrecim ;) . najimat nikoho si nebudu a bohuzel ja kdyz bych si to s nim vyrikal rucne tak on bude ten kdo pak jeste pujde na policii a uda ze sem ho fyzicky napadl a policajti si zjisti ze mam ZP zbrane a bude problem. s tim oznamenim ja mam proste pocit ze se moc toho nevyresi. proste ja nejsem typ co by vyhledaval konflikty ale proste pokud by on me teda napadl ja bych se teda nenechal a jestli by na me sel s nejakou zbrani ja nebudu vyhodnocovat jestli je to plynovka proste bych se branil asi jako kazdy z nas. .a jinak s tema poprama ten neumi ani strilet :D, ja je semtam strilim s KVZama.
Odpovědět