Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ferino » 28 pro 2011 22:14

Máš nějaký protiargument, co je špatného na dvoufázové obraně s psychologickým efektem v linii první a pepřem v linii záložní po prolomení té první, nebo jen Svatou Pravdu?
Dvojfázová obrana je potom aj 30cm kudla, 60cm kôl z plota alebo fotka vplyvného tatíčka.
Ja nechcem nosiť niečo, čo je účinné iba na časť útočníkov. Nechcem pri obrane vsádzať na faktory ako sú strach, okuliare, náhoda, smer vetra, počet promile. Chcem to mať len a len v svojich rukách a svojej hlave.

PS: Kto reálne používa plynovky? Nejaká sbs, ochranka, policajná zložka niekde vo svete? Neviem o nikom. Prečo asi?


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 28 pro 2011 22:31

ferino: no ja bych rekl, ze kolikrat ty amatersky SBS prave plynovky pouzivaji - a v hodne pripadech je lze poznat podle toho, ze je maji neskryte.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2011 22:33

ferino: reálně používají plynovky například Maďaři, protože těm jejich úžasná vláda zakázala všechno ostatní. Reálně používají plynovky například Němci a to zřejmě včetně řady "bezpečnostních agentur" a to ze stejného důvodu - zbraně k obraně pro kohokoli krom policie jsou přeci špatné, áno? A některé německé modely mají dokonce legislativně vynuceno omezení zásobníku jen na 9 nábojek.
Jak říkám celou dobu - je to z nouze ctnost pro ty, co z jakéhokoli důvodu nemají či mít nemohou ostrou - a ideální předmět sběratelského vyžití, protože zpravidla stojí tak o řád méně, než jejich ostrá předloha (Grand Power budiž - vzhledem k ceně "ostré" - světlou výjimkou).

Pročež úplně nechápu, proč tu konstatuješ očividné a opakuješ, že nejlepší je ostrá krochna. Je - ale ne pro všechny; a ti co na ostrou nemají či ji nechtějí si pořídí třeba plynovku. Máš pro ten post nějaký důvod, nebo je to jen typický bashing do plynovek?
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 28 pro 2011 22:44

cover72: Madari? Tak to urcite nesouhlasim. Byl jsem tam ted nedavno na dovolene, projizdel jsem celym Madarskem a je tam zakazan i klasickej slzak, vcetne i teleskopu (takovou perlickou je, ze se odtama nesmi vyvazet zaclony :mrgreen: ). A chces mi tvrdit, ze v takove zemi jsou povolene plynovky? :lol: :lol:

EDIT: aby si nekdo nemyslel, ze kecam, opravdu jsem to zjistoval:
:arrow: http://www.uamk.cz/index.php?option=com ... =z&z=6&k=4
Do Maďarska je zakázáno dovézt následující předměty:
- nekonzervované maso, čistý alkohol, mléčné výrobky
- publikace, obrazy či předměty narušující morálku
- předměty podněcující rasovou nenávist
- útočné zbraně, plynové pistole, obranné spreje pro sebeobranu
- narkotika
Jinou reci, v Madarsku je zakazano se jakkoliv branit.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2011 23:10

Zajímavé, na gazpisztoly.hu to prezentují, jako že jsou plynovky jediné, co se tam smí koupit...
Není to v tom, že se to tam nesmí dovážet/vyvážet, ale místní si to kupovat smějí? Koneckonců, ze zákazu dovozu čistého alkoholu taky nepředpokládám, že by tam měli prohibici :)
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ferino » 28 pro 2011 23:25

Nie nie, naopak keby sa bavíme o ostrých som tiež proti :lol:
To podstatné čo tvrdím je, že sa pri obrane spolieham len a len na seba. A nie na to, že niekedy nejaký protivník možno nejak ne/zareaguje. Pretiahnem ho teleskopom po pracke a zlomím mu ju nech má v hlave čokoľvek. V tom je princíp účinnej a spoľahlivej obrany. A ešte, do svojich scenárov vôbec nezahŕňam niekoho, kto sa proste zľakne a ujde. Počítam jedine s odhodlaným útočníkom, ktorý sa na mňa práve teraz vrhol.

Lenže nech mi plynovkári prepáčia, väčšina z nich si potrebuje iba honiť ego a nie hľadať účinný a spoľahlivý sebaobranný prostriedok.
Naposledy upravil(a) ferino dne 28 pro 2011 23:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 28 pro 2011 23:25

cover72: opravdu netusim, ja tam jel na tyden, tak me zajimalo, co se bude tykat me. No v kazdem pripade slzak i teleskop jsem mel. Radeji riskovat pokutu, nez zivot/zdravi v tom cikanove.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 00:02

ferino: mno, to máš tak. Obušek je de facto kontaktní zbraň a stejně jako na všelijaké ty bojové techniky potřebuješ pro jeho zvládnutí jednak fyzičku a druhak a to zejména nějaký výcvik a dovednosti. Oproti tomu na sprej či libovolnou palnou zbraň ti stačí, když umíš udělat rukou pohyb "od pasu nahoru" a zmáčknout palec či ukazovák. Porovnej náročnost.

Spoléhat na sebe, to ti schvaluju - jenže ne každý má na to se ubránit holýma rukama nebo klackem. Sám jsem třeba zkoušel jednu velmi racionální sebeobranou a sebeochranou školu (tj. nikoli bojový sport/umění), ale jednak to prostě žralo moc času, což mne jakožto od nevidim do nevidim pracující lid nepřípustně omezovalo, a druhak se ukázalo, že má profesionální deformace testera na styl "aha, ale když budou vstupní proměnné takovéhle, tak to nebude fungovat, no ne?" skutečně, ale skutečně není to, co by jeden měl říkat instruktoru, který pak funkčnost techniky předvede na skeptikovi. Křup. Au. Chmm.
Každopádně zpět k téma - když člověk z jakéhokoli důvodu nemá ani na bitkaření, ani na ostrou palnou zbraň, sprej či plynovka je asi tak nejlepší, co může použít. Lepší (legální) nápad? Sem s ním. Je to ideál? Ne, je to z nouze ctnost. Ale to jsem tu napsal už asi padesátkrát a už mne docela unavuje se pořád opakovat.

(Kdybych si chtěl rýpnout, tak se ohradím, že ego si pěstují spíše ti, co rádi mávají klackem a předvádí svaly... Takže jsme si kvit)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 08:32

Ehm, nevím, co máš na mysli tím, že ti nepředkládám argumenty. Naopak ti dokola dokládám, že spoléhat pouze na vratkou psychiku útočníka je hloupost a není moc smysluplných důvodů, proč tomu tak činit. Jako kolovrátek opakuješ, jakej si sepsal elaborát............fajn je prima, dlouhej a vpodstatě k ničemu. Opakuje notoricky známá i zde opakovaná fakta. Nic skvělého a objevného. Naopak se cyklíš na tom, že se třeba útočník lekne................fajn, doufej v to v posledních okamžicích svého života. Já se raději spolehnu na opatrnost, rychlost nohou a případně na účinnou obranu (v tomto pořadí).
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 pro 2011 10:01

cover72

Flobertkou bys mohl i celý tank klidně zničit.
Tank jako plastovou slepovánku nebo papírovou vystřihovánku :lol:

Je zajímavé, kolikátý je to tady ortodoxní plynovkář, který zmiňuje "udělání si zbrojáku".
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 12:01

Ať žije slepota Svaté Pravdy.
Biggles:
spoléhat pouze na vratkou psychiku útočníka je hloupost
Souhlas. Nikde jsem nepsal opak, ergo fail.
Já se raději spolehnu na opatrnost, rychlost nohou a případně na účinnou obranu (v tomto pořadí)
V mém "elaborátu" je totéž, tedy jsem opět nepsal opak, než tvrdíš a následně mi podsouváš. Ergo fail.
Kdf82:
Ortodoxní plynovkář? Ti plynovky žerou a považují za superúčinné; já se proti tomu vyhrazuji, konstatuji jejich slabiny a asi dvacetkrát jsem je uvedl jako "z nouze ctnost".

Ale fajn, pokud vy dva škatulkujete binárně na ty, co s vámi bezvýhradně souhlasí versus "ortodoxní plynovkáře", přičemž u kohokoli z druhé skupiny předpokládáte nějakou sadu názorů, na které reagujete, i pokud dotyčný tvrdí pravý opak, užijte si to. Akorát že to je jako mluviti s dubem, takže to vážně nemá cenu. Rozumné diskuse se očividně nedočkám, jen nekonečného podsouvání mi věcí, které netvrdím...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 12:09

Fail??? Na tvé straně bezpochyby. Neustále se vlamuješ do otevřených dveří. Kdybys byl schopen pochopit význam psaného textu, tak bys pochopil, že rozporuji tvoje doufání v slabost útočníka, čemuž ty naopak přikládáš význam................. Zatímco já tvrdím, že v místních podmínkách je vysoké riziko hrozit něčím, čím nemohu konflikt utnout, tak ty považuješ za možné tak činit.............a to i při zjevné možnosti eskalace konfliktu se špatným koncem pro obránce ve všech směrech. Pokud tedy nejsi s to rozlišit tuto jemnou nuanci, pak se nediv, že tvoje trvání na "elaborátu" je směšné.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 12:26

citace: "Nevím, nakolik by to mělo smysl, protože plynovka je inherentně spíše "blufovací" zbraň - jak jsem napsal v tom svém elaborátu, "plynovka funguje jako zastrašovadlo na 70-80% lidí..." konec citace.
Netuším, kde bereš čísla, já upřednostňuju statistiky a nemýlím-li se, tak tady nejsou (o irelevantnosti čísel z USA na místní poměry jsem psal). Nicméně pokud bych je bral jako fakt nebo aspoň podporu tvého názoru, tak mi jasně vychází, že pro většinu případů je dostatečné strašit. Tady já nesouhlasím viz předchozí příspěvek. Kde pak je tedy omyl??? Resp. pokurvenina "fail"?!
citace: "Plynovka se tedy více hodí na odstrašení s tím, že pokud psychologický efekt selže, dává majiteli ještě pořád alespoň malou šanci, že ten pepř na agresora zapůsobí nebo ho snad zpomalí natolik, že obránce stihne utéct." Konec citace. Hloupost. Plynovka ve velké míře nedokáže zastavit na krátkou vzdálenost odhodlaného útočníka (osobně vyzkoušeno). Agresor, pokud je odhodlán dokončit útok nebude čekat až se mu jakákoli zbraň objeví ústím před očima (což je jediná situace s dostatečnou pravděpodobností z krátké vzdálenosti pro zastavení plynovkou), ale bude eliminovat obránce co nejrychleji. Pokusem o strašení je zvyšuju svojí pravděpodobnost odpočinku na prkně. Kdepak se tedy opět mýlím???!
Mám pokračovat?!
Citace:"Takže jak vidno, 100% obrana je nesmysl."Konec citace. S tím se dá souhlasit..............a přesto jsi ochoten dát plynovce až 80% účinnosti??? (viz první citace).A všech konfliktů?
Upřímně, tvůj pokus o elaborát se snaží být fundovaným shrnutím problematiky. Bohužel je to slepený canc ohánějící se neexistujícími čísly a vlastními dojmy okořeněný všeobecně známi skutečnostmi. Takže, kde je můj další omyl?! A kdopak je ten dutý strom?
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 pro 2011 12:36

Od člověka, který má celý plynovkový arsenál to beru:

Kimar 75D | Kimar 911 | Bruni P4 | Ekol Firat | Röhm RG96 | Zoraki R1 | Zoraki 906 | Blow Desert Tiger ← 9mm PAK

Jenom nevím jak takového člověka nazvat ?

To ani největší český odborník na plynovky Kebab, by něčeho takového nebyl schopen.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 12:53

Biggles: nespolehlivost účinné látky je stejná ať už hrozíš, nebo rovnou používáš. Tím pádem je zcela stejné i riziko, že to konflikt neutne; správně provedená hrozba ti tedy "zdarma" přidá nějakou pravděpodobnost navíc.
Zároveň je zde ona statistika, že nadpoloviční množství útočníků zastaví i hrozba palnou zbraní, což vyplývá jak ze statistik, které skrze LEX předpokládám znáš, tak z reálných událostí: v českých poměrech tu máme několik známých případů, kdy hrozba pomohla (např. ten obchodník, co s čízou zahnal lupiče s plynovkou v sousedním krámu, pár zkušeností jiných plynovkářů aj.) a podobný, leč trošku menší počet, kdy nepomohla (ten důchodce, co ho zloději branky prohnali tak, že s ostrou krochnou musel utéct do autobusu, důchodce v Praze co musel lupiče vyzbrojeného šroubovákem sestřelit ad.) Což jako celek vychází jako něco mezi zhruba 50 a 70%. Jenže pokud jde o plynovku, musíš se v mém elaborátu dívat i na vstupní kritéria použití, která jsem definoval tak, že pokud má agresor zbraň nebo je očividné, že plynovka nezafunguje, plynovka se netahá:
zbraň člověk nemusí vytahovat, pokud se to nehodí; pro plynovku to platí dvojnásob (...) plynovku tahat jen tehdy (...) zároveň se nezdá, že by cena za její použití byla příliš velká - viz následující bod
Což vylučuje plynovku z řešení situací typu "ozbrojený lupič" i přiliš dobře provedený přepad schopným útočníkem a nechává víceméně náhodné pokusy o loupežná přepadení, pro které jednoznačně platí, že je pro agresora/y cenově efektivnější a přirozenější útok přerušit při jakékoli hrozbě zbraní ze strany obránce a o pět minut později zkusit jinou oběť. Což byli třeba právě ti spoluobčané na Smíchově, co přepadli mého známého. A pro tato vstupní kritéria je ta pravděpodobnost mezi těmi 70 a 80%.
Stejně tak pokud ti jde toliko o to, že hrozba zbraní implikuje eskalaci konfliktu, tam se bez problémů shodneme, že ta je jednoznačně nežádoucí. Což ovšem v mém elaborátu opět je:
nehnat agresora do kouta (...) Musíte se chovat tak, aby mu bylo jasné, že nejlepší variantou je pro něj přerušení útoku: kupříkladu se vyjádřit, že nemíníte střílet, dokud vás k tomu nedonutí; zařvat "stůj" a pozpátku a se zbraní v ruce couvat od agresora; nesnažit se o občanské zadržení atd.
Takže jádru pudla bude v těch "jemných nuancích" vstupních kritérií a ne-eskalace, které jsem asi dostatečně nezdůraznil a měl bych to napravit. No, a nemohl's to takhle specifikovat rovnou, namísto dvou stránek obecného bashingu? Tohle konečně někam vede.

Kdf82: co takhle... "sběratel"? Mimochodem, rozhlašuješ také, že sběratelé veteránů jsou ortodoxní blázni, kteří neuznávají, že mají moderní auta jakékoli výhody a myslí si, že na služební cesty po D1 je nejlepší volbou 70 let stará Škoda Popular?
cover72.net/zbrojnice píše:Jelikož sbírám plynovky (...)
Odpovědět