Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 25 pro 2011 17:57

ferino píše:
v x případech s 10 to útočníka zažene hrozbou a pokud ne, je plynovkář v loji.
toto nie je obrana, toto je lotéria

Ale přece ještě můžeš po útočníkovi dále tou plynovkou silně hodit a snažit se ho
dobře trefit, takže by nebylo od věci trochu natrénovat házení na pohyblivý cíl.

Už se tady o tom pojednávalo, že některé plynovky se dají použít i jako kladivo !


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 25 pro 2011 19:48

2 cover72: Pokud vnímáš obranu jako adrenalinovej zážitek, tak si hraj ruletu při které sám sobě snižuješ možnost výhry. Já obranu považuji za nutné "zlo", kdy (když už to je nutné) chci přežít s co možná nejmenšími následky na své tělesné integritě. A tvůj "elaborát" jsem četl..............
2 Kdf82: Přesně tak :D
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 27 pro 2011 13:43

To skutečně nikdo nemyslí, že je k smíchu napsat téměř 260 stran o něčem, kde není jasný verdikt a kdokoli se o to byť jen pokouší, je pošlapán dalším a dalším neschůdným názorem.

Nechci pošlapávat nějaké teorie, ale nebylo by třeba lepší tady provést nějaké hlasování? Popřípadě, jestli by se toho nějaký frajer ujal, tak i reálné testování účinnosti plynových a pepřových nábojů...

Jsou to jenom návrhy, snažím se to tady rozseknou, ať už to lidem zbytečně neužírá čas, když se tady musí navzájem dohadovat......
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 27 pro 2011 16:02

nicnetrefim: hlasovani jako o cem? Nechat stado ovci hlasovat o necem, o cem nic nevi. To bys toho teda vyresil.

BTW a nechces se tech testu rovnou ujmout sam?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 27 pro 2011 19:57

No moc se mi to testovat nechce, poslední dobou se dost nerad dusím, navíc jsem nachlazený a tak si i bez toho dost nasmrkám...

A hlasovat by se dalo, ne? Něco úplně jednoduchého: Plynovka nebo ostrá

Vsadím se, že by to byla asi 1:10
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 27 pro 2011 20:32

nicnetrefim: a to je jako jake hlasovani? Co zvolit za zbran?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 28 pro 2011 07:33

Už vidím praktickou stránku věci...........deset živejch terčů pro headshot plynovkou (ať má trochu šanci) a deset pro headshot pětačťourou..............schválně, jak dlouho komu terče vydržej :D :D :D
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2011 19:26

Nicnetrefím, testy nemají cenu, protože na lachrymanty reaguje každý jinak. Můžeš udělat test, ve kterém ti všechny testované subjekty popadají v záchvatech kašle a krví z nosu, jak někteří píší, a můžeš udělat test, ve kterém subjekty maximálně kýchnou a vysmějí se ti. Je to jen o pravděpodobnosti, s jakou se ti sejdou lidé s takou či onakou odolností.
Stejně tak jsou lidi, na které zabere psychologický efekt a utečou jen při pohledu na zbraň - jako se to reálně stalo nepřizpůsobivým, co napadli mého známého - i lidi, kteří za slov "a co jako uděláš" (nebo i beze slov) půjdou dál.
Prostě nevíš a vědět nemůžeš. Proto říkám, že je plynovka "z nouze ctnost".

Biggles - pokud bys můj elaborát četl, nevyhnutelně by sis musel všimnout toho, že obranu beru jako pěkně blbou situaci, do které je záhodno se pokud možno vůbec nedostat, protože je vždycky o hubu a nic dobrého z toho nekouká. Rozhodně nemám v úmyslu si zhoršovat pravděpodobnost neúspěšné obrany nebo zbytečně riskovat, to je snad zřejmé. Jenže jako tester a ajťák, co se vyžívá v modelování, prostě neberu "jednoduché a stoprocentní pravdy" - protože zpravidla neplatí.
Myslel jsem, že tu můžeme jako normální lidi logicky a na základě argumentů probrat nějaké modely obrany, promyslet je a dojít nejblíže k ideálu, jak to jde; očividně jsem se mýlil, protože se to namísto argumentů (které - a ne nezajímavé - předložil jen S474N) opět zvrhlo v ono pradávné "já mám Svatou Pravdu a kdo se mnou nesouhlasí, je blbec".
při které sám sobě snižuješ možnost výhry
Jak to vidím já, možnost výhry si snižuješ právě zejména okamžitým použitím.
Máš zhruba 50% šanci, že ten pepř s útočníkem neudělá lautr nic.
Pokud zkusíš (v rozumné situaci, nemluvím o tom, kdy se na tebe někdo sápe z metru) hrát na psychologický efekt, pořád můžeš použít ten pepř, když vidíš, že psychologický efekt nezabral. Je to jen o rychlosti vyhodnocení a reakce, že se agresor nedal zastrašit a pokračuje v útoku. Ale pokud použiješ pepř, jasně tím "demaskuješ" plynovku a pokud ses trefil mezi 50% na larchymanty odolných či obrýlených agresorů, máš smolíka a na nic dál hrát nemůžeš.
Máš nějaký protiargument, co je špatného na dvoufázové obraně s psychologickým efektem v linii první a pepřem v linii záložní po prolomení té první, nebo jen Svatou Pravdu?

_____________

V reakci na argument S474N s šokem že "ono to střílí" se dá ještě uvažovat o lepší variantě psychologického efektu na okamžitý varovný výstřel s přechodem do obrany pepřem, pokud to nezabralo... To se mi teď jeví pravděpodobně nejlepší variantou.
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 28 pro 2011 19:51

cover72

No ono, aby se potom nedej bože člověk v takové situaci necítil,
" jako když by jsi se chtěl s flobertkou bránit, proti tanku ". Rychlý nohy to mohou jistit,
ale co lidé, kterým už tak ty nohy moc dobře neslouží.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2011 20:03

Po pravdě, flobertka proti tanku je není špatná analogie: buď se ti flobertkou maskovanou za PTŘS povede přesvědčit velitele tanku, že se tvému bunkru chce vyhnout, nebo se ti povede šťastný výstřel tak, že mu zničíš optiku primárního kanálu a vyřadíš SŘP a než tě najde záložním systémem, zdrhneš - nebo selže oboje a on tě sejme. Je to pořád nic moc, ale pořád lepší, než holé ruce.

Ti, kterým už nohy neslouží, by zpravidla neměli mít problém se nabiflovat na plnohodnotný zbroják Ečko.
Až se na něj nabifluju já, uvažuju, že bych vyvinul na picatinny lištu adaptér na pepřák, takže by prst v bezpečné pozici na závěru tlakem dopředu mohl stříknout pepř a pokud by to nezabralo, sklouznout dolů dozadu na spoušť a bránit se efektivně. Ale to sem nepatří a je to jen taková má idea na nejefektivnější kombinaci.
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 28 pro 2011 20:34

Mám laický dotaz, který se tedy nevztahuje jen k plynovkám. Nosíte náboj v komoře? Předpokládám, že pokud o ni člověk uvažuje jako o obraném prostředku, tak je tato varianta asi vhodnější....zdá se mi ale docela nebezpečné vypouštět kohout s nábojem v komoře pokud nemá vypouštěč kohoutu. Nebo je to jen o cviku?
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 28 pro 2011 20:49

Dobrouš: zalezi, koho "skolu" ctis. Izraelci v systemu ICS kladou duraz na naboj mimo komoru (maji pro to i logicke zduvodneni, kdyz ti utocnik vezme zbran, tak te nezastreli, protoze mu to tak rychle nedojde a ty ziskas cas). Naproti tomu jsou zase jine systemy, ktere vyzaduji primo naboj v komore. Takze je to o tom, vybrat si to nejlepsi, co bude vyhovovat tobe.
Naposledy upravil(a) S474N dne 28 pro 2011 20:52, celkem upraveno 1 x.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2011 20:50

Vypouštěč kohoutu má např. Röhm RG96, ač neskladná. U pistolí-plynovek bez funkce bezpečného vypouštění kohoutu se dá kohout rozumně vypouštět jen pokud má kohout alespoň mezipolohu (např. Zoraki 906 a další; v plynovkovém průmyslu to ale není standard), a to sice tak, jako u ostré zbraně - tj. např. palec levé ruky pod kohout, palcem pravé ruky kohout přidržet, zmáčknout spoušť, kohout povypustit, poušť odmáčknout a pořád s oběma palci dovypustit kohout do mezipolohy.
Samozřejmě kohout vypuštěný v mezipoloze se dá použít jen u pistole se spoušťovým ústrojím SA/DA (resp. DAO); jinak to vyjde nastejno s nošením náboje mimo komoru (tj. u té Zoraki 906 je to sice milé, ale nikterak zvláště užitečné).

Plynovka má oproti ostré tu 'výhodu', že si člověk neustřelí nohu - maximálně se popálí a potento se leknutím; nu a výrobci na to hřeší a zpravidla počítají s tím, že náboj v komoře a kohout na úderníku buď "nevadí", nebo že to uživatel bude nosit natažené a zajištěné. Holt jsou tak 30 let pozadu oproti "ostrým". Ale pomalu dohánějí, zejména díky konkurenci průkopníků od ostrých zbraní, jako jsou Zoraki či slovenští Grand Power se svou G9.
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 28 pro 2011 21:34

Děkuji. Naježil jsem si Atak Zoraki 914.. ani ne tak pro sebeobranu, ale jen tak pro radost. No a ted nad tím tak dumám :) Jakože pokud bych chtěl nosit náboj v komoře, tak bych se musel zbavit obav a naučit se ten kohout bezpečně vypouštět. Protože jinak DA spoušt nevyužiji. Mezipoloha tam je, ale přiznám se, že když jsem to zkoušel jen tak nanečisto, tak z asi 10 pokusů došlo u dvou ke sjetí palce z kohoutu. Jsem tedy asi gramlavý. Každopádně díky za ten popis. Zkusím to. Jinak tedy na takové to domácí práskání se bez této procedury obejdu.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2011 21:57

Jo, proto se tam strká ten druhý palec, aby chytnul kohout, když ti vyklouzne. Sám jsem to taky vypouštěl palcem jedné ruky a ze stovek vypuštění mi to ujelo jednou, leč kvůli zkoušce na zbroják jsem se přeučil a dobře udělal.
Odpovědět