Hloupa modelova situace - hrozici kradez zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cezeta

Příspěvek od cezeta » 21 srp 2006 23:39

dik


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 srp 2006 23:49

Já ti to neberu, ale o zbraních to chce něco vědět. To že začneš mlejt o DE, střelbě obouruč, vzápětí o 22 pro sebeobranu.... To svědčí o tom, že to nemáš uspořádaný. K čemu ti bude, že budeš mít tu bouchačku - to jí na úřadě na toho Rusáka vytáhneš? Asi se o to pokusíš a on ti ustřelí hlavu. (a pokud ne, tak poletíš pro porušení etickýho kodexu) Se zbraní se člověk musí chovat rozumně. Jinak vůči berním úředníkům žádnou averzi nemám, koneckonců dělaj svojí práci ne. Už na každým je ať si zodpoví, zda dobře nebo špatně. V těhle případech by zbraně muselo mít půlka VS - sociálka co dělá s cikánama, občanskosprávní - přestupky atd. tam se taky dějou věci. Jinak neklame li mě paměť, do úřadu bys zbraně neměl nosit ne? Podobně jako do škol, bank......
cezeta

Příspěvek od cezeta » 21 srp 2006 23:52

poresil bych to u piva..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 srp 2006 07:11

Mě tady ony nářky nad tím, zda tasit, nebo netasit, nebo použít, či nepoužit, střílet, nebo nestřílet připomínají jen tři věci:

1. Málokdo si opravdu uvědomuje dosah svých činů. Hlavně, co se týče zákonného dosahu. Zbraň a její nošení je v první řadě obrovské privilegium mít schopnost se bránit. I když na jedné straně bych toto privilegium přál co nejvíc lidem, na druhé straně vidím, že bez důkladné přípravy psychické a vědomostní to asi není moc vhodné. Doporučoval bych aby si všichni takoví ti povídálkové, kteří nechápou, že bránit se lze trestnému činu a ne osamělé facce ve tmě, četli a hledali co nejvíc informací o právních dopadech sebeobrany. Kdo hledá, najde, protože zdrojů je dost.

2. Mnozí nepochopili, jak pracuje náš právní systém. Zapomeňte na povídačky o tom, že si koupíte soudce a pod. 99% lidí na tomto fóru má problém si koupit slušnou zbraň natož aby byli schopni uplatit někoho (natož soudce, který si nebude špinit ruce a dělat problémy s úplatkem tak pod 0,8MKč). Navíc by museli uplatit půl české justice (protože státní zástupce se určitě odvolá), takže šance na obahojobu úplatkem je mizivá.

3. Je potřeba se krotit, předvídat a ovládat. Nakolik je tato vlastnost nevyužitelná ve chvíli útoku, natolik by měla být využita před útokem. Jak to psal už Jaroslav - používejte mozek, koukejte kolem sebe, držte si dištanc. Na ulici se nenechte zastavit cizími lidmi (zvlášť máte-li zbraň) ať Vám nabízí cokoliv, nebo po vás chtějí jenom připálit. Držte se na místech, kde je větší množství osob, dobré osvětlení a kvalitní povrch cesty. A když už jdete někam, kde to může být nebezpečné (a je to abolutně nezbytné), na pomyslný útok se připravte, zkuste třeba natáhnout zbraň (pokud nenosíte s nábojem v komoře), připravte se na možnost tasení, odhození dalších zavazadel (protože žádné zavazadlo není tak hodnotné, jako váš život), zvyšte úroveň své ostražitosti, v případě útoku se pokuste mít jednu stranu (nejlíp záda) krytá a pokuste se uskočit stranou (protože útočník musí znovu zaměřit svou pozornost) a couvnout (abyste si udělali prostor) v tomto pořadí. Situace, kdy jste obestoupeni několika útočníky je v tomto případě jasné porušení pravidla o včasné pozornosti a pokud se do něj dostanete nadrzo se snažte se uvolnit. Pokud útočníci nejsou ozbrojeni (například noži) hrozí jen nepříjemný kontakt s útočníkem). A hlavně pokud se neschyluje k útoku (útočník nevyhrožuje a nejeví známky vysoké agresivity) nenechte se vyprovokovat k odhalení zbraně. Její existence je sice vaší poslední obrannou baštou, ale zároveň by to mělo být vaše nejintimnější tajemství dokud nedojde opravdu k prvním vážným známkám útoku. Znovu ale opakuju: dělejte vše, aby vás nedostali do těsného sevření. Z něho se velmi těžko uniká.

Pro ty, kteří jsou cvičeni jsou tyto trady asi dost naivní (prosím, nesmějte se nám...), ale zbytek populace (my normární smrtelníci) by měly být snad nadrilovány a našroceny. Do té doby by nikdo asi ani zbraň nosit neměl.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 22 srp 2006 07:13

[quote="Silencer Jinak neklame li mě paměť, do úřadu bys zbraně neměl nosit ne? Podobně jako do škol, bank......[/quote]
Těď si mne zaskočil, kde je to zakázáno? (přiznávám se sám a bez mučení, že se mi to nechce hledat) :D
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 srp 2006 08:34

To HANUIV: Bravo, myslím že to co jsi napsal je naprosto přesné a vyčerpávající
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 srp 2006 09:18

Pavel R píše:[quote="Silencer Jinak neklame li mě paměť, do úřadu bys zbraně neměl nosit ne? Podobně jako do škol, bank......
Těď si mne zaskočil, kde je to zakázáno? (přiznávám se sám a bez mučení, že se mi to nechce hledat) :D[/quote]

Jsou pouze dvě místa, kam se zbraní nesmíte:

1. Na místa hromadných zábav lidí (podle zákona o zbraních a střeliva).
2. Na soudy a do věznic (podle zákona o vězeňské stráží - která je při vstupu do objektu, který střeží jsou povinni zkontrolovat a odebrat Vaši zbraň - vyjímku uděluje předseda soudu, nebo velitel věznice).

Všechna ostatní místa - včetně banek, ouřadů a pod je - je možno se zbraní NOŠENOU SKRYTĚ navštěvovat. Dělal jsem rešerši zákonů a žádné omezující nařízení jsem nenašel.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 srp 2006 09:21

Pokud ovšem nevezmeš tu část, že nemůžeš se zbraní tam, kde si majitele objektu nepřeje aby jsi tam se zbraní šel a oni všude na vstupních dveřích mají symbol přeškrtnuté zbraně, což se dá docela jasně chápat, jako přání majitele objektu aby jsi tam se zbraní prostě nechodil
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 22 srp 2006 09:29

Nebo ji tam nepouzival...

Kazdopadne - vy, kdoz nosite - priznejte se - kdo jste si prosel nejakym kurzem ci skolenim o obranne strelbe? (tim nemyslim kurz na ziskani zbrojaku)
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 22 srp 2006 09:31

cmk: já malinko ano 8)
.45 ACP je pádný argument :)))
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 22 srp 2006 09:45

Ares:
Oni tam taky mají přeškrtnutý mobil, dovolil bych si to chápat jako žádost, abych v prostorách banky nepoužíval mobil, a zbraň
Kdo by takové prosbě nevyhověl. Nebudu ji tam používat toť vše.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 srp 2006 09:57

Tak tohle by mě opravdu zajímalo, protože přesně tu přeškrtnutou zbraň mám na mysli. Najdeš jí na dost úřadech, školách atd. Když jí nosím skrytě tak si jí tam můžu vzít? A pokud by mě někdo "vyhmát" budu z toho mít nějaký tahanice? V zákoně jsem o tom nic podobného nenašel kromě již výše uvedených věcí.
To HanuIV : Máš naprostou pravdu, ale šedá je teoria a věčne zelený strom života........
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 srp 2006 09:57

Ares píše:Pokud ovšem nevezmeš tu část, že nemůžeš se zbraní tam, kde si majitele objektu nepřeje aby jsi tam se zbraní šel a oni všude na vstupních dveřích mají symbol přeškrtnuté zbraně, což se dá docela jasně chápat, jako přání majitele objektu aby jsi tam se zbraní prostě nechodil
To se vztahuje na držení zbraně (zbraň v objektu .... se souhlasem majitele). Nikoliv na nošení.

Jelikož platí generálně nařízení, že to, co není zakázáno zákonem je povoleno, tak neplatí ani podobné cedulky typu přeškrtnutého mobilu.... (už se to tu několikrát diskutovalo) Stejně to je například s různými značkami o zákazu parkování a pod. Jediná značka, která platí je ta. kterou tam umístil příslušný úřad a která má předepsaný tvar, rozměr, osazení a pod.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět