Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 19 pro 2011 09:21

cover72: vsak prave proto jsem se ptal, co bude delat. Opravdu me to zajima, jak si to v hlave "maluje".

Osobne plynovku v jistych mezich uznavam - staci zalistovat par stran zpet. Ovsem pouze jakozto nahradu (i kdyz jistym zpusobem nesmyslnou) za sprej. Proste vytahnout, odmackat, utect. Zadny "ladeni" nekoho stylem "hele voe mam koktavy zelezo, tak si dej bacha".


| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 19 pro 2011 11:03

Snad jen k té absurdnosti. Ono to stačí domyslet na obě strany. Tedy nikoli situace, kdy na mne někdo vytáhne ostrou a já pak tasím šidítko, to je opravdu vrcholem hlouposti (podobně jako hrození na křižovatkách....taky se děje), ale naopak, já tasím zinek s pocitem situace pod kontrolou.......a protivník s pudem sebezáchovy podpořeným cvikem se kreje, tasí a maže mojí zbytečnou existenci...............
Je dobré si plně uvědomovat limity toho, co tahám..........včetně různých scénářů, případně si i vyzkoušet možnosti použití včetně účinosti.........von je totiž jůůůůůůtjůůůůůb dost k ho.nu, když jde o život.
edit: I z této "absurdní" situace je snad plně zřejmé, že jít vymáhat cokoli se zinkem u pasu není nejšťastnější nápad.......
barton
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2011 10:39

Re: Plynové pistole

Příspěvek od barton » 19 pro 2011 18:01

nidky jsem nic nevymáhal a ani vymáhat nebudu...to raději o ty penize přijdu než na někoho vytáhnout plynovku a snažit se to z něj vytáhnout....

nebude se ani hádat s něktrýma, kteří si hájí jenom ostré zbraně...osobně se budu snažit tu plynovku nevytahvat vůbec, budu ji mít jen pro jistotu,pro mé bezpečí...pořád lepší mít něco než holé ruce.

Sice jsem psal ze satanovi odpovidat nebudu, ale je uz tak zaslepeny svoji pravdou,ze vymysli absurdní scénáře a na tohle odpovím, prtože odpověd je zcela logická...Pokud jí na mě někdo vytáhne, tak mu dám vše co bude chtít a doufat, že jí nepoužije....Pokud jí už na někoho vytáhnu já, tak proto abych jí použil a né jen vyhrožoval. tzn pár krát na něj vystřelím nábojema s nonivamidem a uteču pryč.

prosím, už nevýmýšlej žádne nemožné scénáře, ja protiargumentovat už nebudu, je to boj s větrnýmý mlýny...spíš bys měl přispívat do vlákna s pravýma zbraněma. Ještě jsem totiž nikde neviděl, aby třeba na foru o rhodeskem ridgebackovi někdo psal, že to plemeno je nevychované, štěká atd.. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 19 pro 2011 22:48

Nemožné? Byť se nejedná o příspěvek jmenovitě na mne, tak přesto drobnou doušku. Život je natolik nevypočítatelný, že cokoli k vymýšlení nemusí stačit. Není zcela nereálné, že někdo na "známý" pohyb zareaguje, jak je cvičený. Právě naopak. Proto se podobné situace cvičí. (I)proto nevidím nejmenší důvod nosit něco, co mne může víc ohrozit než mi pomoci, zvlášť když na trhu jsou řešení minimálně obdobně účinná, tolik neomezující a snadněji uživatelná.................A rozhodně nepíší o "ostrých", jak je zde trapným koloritem nosičů zinku se otáčet hned vůči předobrazům vlastních hraček..................... Ale o dalších nesmrtících prostředcích.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 19 pro 2011 22:54

barton: selektivne ctes pouze to, co se ti hodi? Jasne jsem psal, ze si dovedu obranu plynovkou predstavit, i kdyz spis u nejake divky. U muze bych se primarne spolehal na slzak, teleskop a potom ostrou zbran. Samozrejme si ve finale udelas sam, co chces. Ono taky ve finale v te neprijemne situaci budes taky sam za sebe. Za me ti preju, at se ti takove situace vyhnou.

Jenom pro zajimavost, ostrou odmitas proc? Deklaroval si, ze si inteligentni, takze tady by problem byt nemel, ne?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 19 pro 2011 23:05

Přátelé, tohle si opět zadělává na nekonečnou diskuzi o použití plynovky pro sebeobranu....

1. Zkuste to někdo vzít z reálného hlediska....u nás v ČR se prodávají plynové a pepřové a plynové náboje ráže 9 a 8mm určené k sebeobraně, pokud by ty náboje neměly žádný defenzivní účinek, patrně by se vůbec neprodávaly a existovaly by jen akustické nábojky...

2. Na druhou stranu, pokud si vezmete, že každý člověk je ojedinělá bytost s různou fyzickou stavbu, která může reagovat na nepříznivé podmínky (tj. množství pepře do ksichtu) zcela odlišným způsobem, tak je použití plynovky vcelku riskantní. U samotného mechanické narušení fyzické funkce těla (střelnou zbraní) je pak pravděpodobnost účinné sebeobrany daleko vyšší, protože reakce je v tomto ohledu, až na výjimky, obdobná u všech lidí.

Ještě bych se tedy vrátil k prvnímu důvodu a to tomu, že CS/CN do plynovek se u nás prodávají a asi nejsou bezúčelné, ale pravděpodobnost úspěšné sebeobrany s tímto nábojem je vcelku nízká (důvod č.2)....

Mé osobní typy, pokud chcete nosit plynovku na sebeobranu:

Volte kvalitní poloautomatickou pistoli - Umarex, RÖHM, Zoraki (sebeobrana ztrácí význam, pokud se jedná jen o cvaknutí kohoutu)

Volte raději pistole s velkokapacitním, dvouřadým zásobníkem - 14 a více ran (dávka pepře nebo plynu se násobí množstvím vystřelených ran)

Střídejte náboje v zásobníku - 1xCS,1xCN,1xCS,1xCN a pro začátek třeba 2x Flash Defence pro varovné výstřely

Pokud chcete eliminovat možnost záseku náboje, což je u plynových, ale i ostrých, poloautomatických pistolí běžné, volte raději revolver. - opět kvalitní (RÖHM, Alfa, Umarex) - v tomto případě, ale snižujete radikálně množství použitého pepře/plynu, kvůli značně omezené kapacitě bubnů všech revolverů

S množstvím vypáleného CS/CN se zvyšuje i pravděpodobnost případného zastavení útočníka, proto bych já raději volil poloautomatickou pistoli než revolver

Poslední drobnost - volte zbraň, která má co nejužší přepážku v hlavni (nejobsáhlejší volné místo v hlavni - např. Zoraki 914) - čím méně částeček pepře ve zbrani zůstane, tím lépe, ale toto je už jen nepatrná drobnost, také, čím nápadnější je tato přepážka, tím je větší pravděpodobnost, že si jí někdo trochu znalý ve zbraních všimne, což může eliminovat dojem toho, že je na vás mířeno ostrou zbraní i přes použití varovné střelby....


Po všech stránkách je na sebeobranu dle mého mínění nejlepší pistole Zoraki 914, malá, lehká, spolehlivá, s velkou kapacitou zásobníku, jen nenápadnou ucpávkou v hlavni a nízkou cenou.....
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 20 pro 2011 12:05

nicnetrefim

Ty teorie ohledně obrany plynovkou se mě docela líbí.

Bohužel se tady zapomíná na docelá velký fakt, že útočníci mohou být ve více případech min. 2, slovy dva !!!
(minimálně ozbrojeni nožem, teleskopem, boxerem, sprejem, řetězem, ale i tou samotnou
plynovkou nabitou náboji typu CS apod.)

Pochybuji, že útočník jde do "akce" nevyzbrojen !!!

Bylo by zajímavá vidět názornou ukázku obrany plynovkou proti dvěma a více útočníkům,
popřípadě proti dvěma a více útočníkům a jejich bojovým psem.

Vycházím z naprosto reálné situace.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 20 pro 2011 13:47

To je sranda :lol:

Kdyz povazite, ze vetsina lidi nenosi bud vubec nic nebo maximalne (opravdu jako maximalne) sprej, tak zaplatpanbuh za kohokoliv, kdo hodla se vic ozbrojit nebo neco naucit.

Plynovka je podle me mnohem lepsi nez sprej, presto se na sprej spoleha naprosta vetsina lidi (krom tech, co nenosi radsi vubec nic). A ted sem chodej nektery jedinci a maj potrebu furt rikat plynovkarum, jaka je plynovka s*****. Co vas na tom tak prudi?

U vetsiny lidi slycham veci jako: "Mne se nic nestane, nechodim vecer sama." "Ale prosimte, na co sprej, nikdy se mi nic nestalo." nebo moje oblibeny "Stejne se proti prepadeni neubranis, tak na co s sebou neco tahat." Mnohdy jsou duvody jeste stupidnejsi.

Proc nejste venku a neagitujete proti tem totalnim ovcim, misto toho, abyste tu placali energii na lidech, ktery potrebu obrany uz evidentne maj? Ze nechtej nosit ostrou nebo to videj jinak je uplne fuk, porad jsou na stejny strane barikady - tedy na strane realistu proti pacifistickejm idealistum....

Na zaver citace z rozhovoru s kamaradkou: Ona: "Prece nemuzes prozit celej zivot jen ve strachu, ze ti nekdo neco udela. To se zblaznis prece. Nebudu tady trenovat kung-fu nebo co ja vim, abych se jako cejtila v bezpeci."
Ja: "No nemusis to prece brat do takovejch extremu. Nemusis zit zivot ve strachu ale muzes bejt realistka a proste a jednoduse se na pripadny problemy pripravit. Tak jako se naucis prvni pomoc a mas v aute lekarnicku, muzes si dat kurz sebeobrany a poridit si nakej nastroj na to."
Ona: "No jako jo no. Ale tak si vezmi, ze nikdo u sebe nic nenosi ani se nic neucej a malokomu se neco stane. To nesmis moc hrotit."
Ja: "To je fakt. Jenze nakonec se nekomu neco stane, jak vis, ze to nebudes ty? Udela ti neco, kdyz u sebe budes neco nosit? Ne... muzes jedine ziskat."
Ona: "Obcas nosim peprak no. Ale zas ho nenosis vzdycky zejo. Se ti muze neco stat zrovna kdyz ho nemas, tezko to budes mit furt."
Ja: "Proc by ne?"
Ona: "Ty nosis peprak furt?"
Ja: "Ne."
Ona: "No tak vidis, tak co resis?"
Ja: "Ja nosim pistoli..."
Ona: "Pistoli? Jo a tu urcite nosis u sebe furt co? (ironicky)"
Ja: "Pokud to jde, tak ano. Do hospody na pivo ji nenosim, to se samozrejme nesmi, ale jinak prakticky vzdy."
Ona: "Takze tady ji jako mas jo?"
Ja: "Ano."
Ona: "Ukaz".
Ja: okryju mykinu a ukazu pouzdro.
Ona: "To nez vyndas, hochu...." (ironicky)
Ja: "Mam taseni natrenovany, holka...."
Ona: "hmmm, mne to prijde prehnany to nosit furt."

A tady to mate. Takhle to vidi 90% lidi. Podle nich je noseni obrannejch prostredku jen vyjimecna vec, ktera se dela jen v nebezpeci. V zivote by je nenapadlo povazovat zbran za soucast odevu, kterou uz ani nevnimate, jako to vidi vetsina nosicu....
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 20 pro 2011 14:18

Self-Def-Enthusiast: nějak tak. Teprve když kamarádka při běhání v parku potkala exhibicionistu, došlo jí, že obrana není úplně od věci a nechala si dát Zoraki906. Ale stejně ji nosí jen na běhání do toho parku a nikoli když se pozdě večer vrací domů opuštěnou pěšinou :( Zvlášť holky jsou v tomhle k vzteku, protože - snad aby se nestresovaly vlastní zranitelností - operují v jakémsi módu "jsem nezranitelná, obrany netřeba".

Kdf82: - a on tě tu plynovku někdo nutí tahat? Když má útočník nůž, tak ji necháš v pouzdře. A popravdě, když je útočník méně, jak dva metry od tebe, tak necháš v pouzdře i tu ostrou, protože by tě stihnul kuchnout dříve, než bys tasil. Tohle jsou přesně ty kovbojské absurdní scénáře.
Plynovka má specifická pravidla použití - a když máš tak rád plynovkové teorie, tak můžeš zkusit tohle: http://cover72.net/zbrojnice/plynovky_a_sebeobrana.htm
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 20 pro 2011 16:04

http://cover72.net/zbrojnice/plynovky_a_sebeobrana.htm
To je nějaká Bible nebo vědecké pojednání ? Přijde mi to jen jako zkopírované od Kebaba....

Ale je tam alespoň jedna velice dobrá poučka: 4.počítat s neúčinností
Když se útočníci neleknou hluku (mohou se domnívat že je střela minula nebo jim dojde že je to jen plynovka) ,dá se plynovka použít alespoň jako pazourek.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2011 16:19

Self-Def trefil hřebík na hlavičku. :D
99% lidí nenosí nic, ale tady se pistolníci neustále serou do lidí co nosí plynovku... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ivco » 20 pro 2011 16:46

Na zaver citace z rozhovoru s kamaradkou: Ona: "Prece nemuzes prozit celej zivot jen ve strachu, ze ti nekdo neco udela.

áno netreba sa stále báť.
stačí že raz natrafíš na nafetovaných-opitých či už bielych alebo čiernych a strčia ti nôž dobrucha-podrežú krk.
http://www.bystrica24.sk/clanky?extend.120578
napríklad
Obžalovaný 22. apríla na futbalovom ihrisku v časti Rudlová bodol nožom maloletého Petra, ktorý zraneniam podľahol.
Michal V. mal v čase činu v krvi najmenej 1,73 promile alkoholu.

netreba sa báť. treba si myslieť že: a prečo by sa to malo stať akurát mne.

ono nieje žiadny problém keď to tvoja kamarátka a drahších 99% ľudí vidi doma v pohodlí v správach.
netýka sa ich to.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 20 pro 2011 17:15

Zoraki M 906.
Částečně rozebraná jelikož mě zajímal ten spoušťák.
Světlo nic moc. Jestli to složím dohromady, tak natočím instruktážní video, ikdyž je k ničemu se v tom vrtat!
Přílohy
M906_3.jpg
M906_2.jpg
M906_1.jpg
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 20 pro 2011 17:36

Kavy: nikoli; to je kritický rozbor poblematiky. Vlastní, samozřejmě; články nekradu.
Copak; nějaké konkrétní výhrady?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 20 pro 2011 17:49

ivco píše:netreba sa báť. treba si myslieť že: a prečo by sa to malo stať akurát mne.
JJ a potom keď sa voľačo zomelie tak: a prečo sa to stalo akurát mne.
Viem ako si to myslel, ale aj tak som musel zareagovať. :wink:

BTW: Tam u vás človek môže stretnúť ozaj hocikoho.
A potom sa čuduješ že bez Géčka sa u vás ani neukážem. :lol:

Napadá ma: Nestretáva sa ON náhodou v tej krčme s Kotlebom? Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět