Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ferino » 12 pro 2011 19:15

Kdf82 - pravdu máš, ale keď každé decko sa s ňou cíti tak cooool 8)


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 12 pro 2011 19:33

Kdf82
To jsou Kebabem zakázaná videa,nesměli se tu ukazovat :lol:
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ivco » 12 pro 2011 23:11

na tomto videu to funguje.


PS: ozaj ako je to spravené na tých plynovkách co su ako revolvery aby ten stiplavy plyn nesiel aj z boku von tadial co je medzi bubienkom a hlavňou.
alebo to aj tadial vyfúkne cast plynu?
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Plynové pistole

Příspěvek od deef » 12 pro 2011 23:57

monikash píše:Tak Glock od Zoraki už je i tady: http://www.gunshop.cz/cs/atak-zoraki-91 ... ac87d8356a
Viděl jsem ji v Brně na Křídlovické a když jsem to porovnával s Bruni, která byla vedle, tak mi zpracování přišlo lepší u Atak Zoraki.
barton
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2011 10:39

Re: Plynové pistole

Příspěvek od barton » 13 pro 2011 09:05

S474N píše:barton: chapu, hlavne at je jako Desert, co nejvetsi, ze? To je potom uplne idealni zbran na denni noseni. Tahat se s dvema kilama a navic uplne naprd, protoze az na tebe nekdo vytahne i blbou malorazku, tak budes nahranej.
Dekuju za odpoved na moji otazku,tva odpoved byla pro toto forum urcite prinosem...Nicmene zpet ke mne, zadnou jinou pistoli krome glock a desert neznam a ani nevim jak jsou velke,nikdy jsem je nedrzel...slo me o verohodnost,at to nevypada jako plastova hracka.Timto se ti omlouvam a pokud me to prace dovoli,tak po vecerech neco o zbranich nastuduju... :lol:
Self-Def-Enthusiast píše: Ne ted vazne -> ja si o pozadavku na vzhled jako Desert taky myslim svoje, ale je mi do toho hovno :wink: , takze bych se soustredil na puvodni dotaz:

barton: Podivej se tady a tady. Maji tam velky vyber a pak prijd s konkretnima tipama. Pozadavky, ktery si uvedl jsou tu lidem k prdu. Musej znat:

Primarni ucel koupe zbrane (pokud to chces nosit a zaroven na to rad koukas, ucel uved nosit, ne vzhled - zivot je otazkou priorit :wink: )
Rozmerova omezeni, ktere klades (vcetne vahy)
Typ zbrane (pistole, revolver)
Finance, ktere jsi ochoten do toho investovat (nejlepe uvest strop, lidi pak daj vic navrhu reseni)

Ucel : Jezdim k zakaznikum a vybiram od nich dost velke castky penez a s par zakaznikama uz jsem mel mensi potycku,kdy nechtel zaplatit celou castku,nebo nechou zaplatit vubec, nebo jsou dost neprijemni a proto bych mel rad u sebe (nebo v aute) neco na pomoc ve vyhrocene situaci.
rozmery : uz jsem se koukal a libi se me radeji mensi,neco jako Walther p22, nebo Bruni Beretta 92
typ : vice se me teda libi pistole
finance: jde me hlavne o kvalitu a spolehlivost,tzn muze byt i drazsi cca 5-6 tisic,samozrejme si rad necham poradit a pokud sezenu neco kvalitniho i za mensi castku,budu jen rad.

PS: jeste me napada jedna vec, mame papiroveho psa a obcas pri venceni potkavame par psu (rotvailer,staford) na volno pustenych, kteri jsou agresivni na ostatni psi a jejich panickove je nemaji moc zvladnute a napadaji ostatni psy. Dalo by se takovou zbrani zastavit i takoveho utociciho agresivniho psa? Ti myslim vytahnout,zamirit a zasahnout a pak taky jestli to bude dost ucinne na toho agresivniho psa...

dekuji
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 13 pro 2011 16:47

barton: a tu verohodnost potrebujes na co? Abys to mel ve vitrince a kochal se pohledem nebo aby tomu nekdo "veril", kdyz to na nej vytahnes?

Z tebou dale napsaneho je patrno, ze jezdis vybirat penize a nekteri si dovoli ti nezaplatit. Takze tu pistoli chces na to, abys je "poladil" v tom smeru jakoze "voe, koukej nacvakat ty haky nebo jako promluvi moje koktavy zelezo"? Pokud je to opravdu timto smerem, tak by ses mel mozna nejdriv seznamit s Trestnim zakonikem - v tomto pripade konkretne paragraf 175 (ale jak te tak ctu, tak by sis ho mel precist radeji celej.):
:arrow: http://business.center.cz/business/prav ... 2h2d1.aspx

Pokud jsem to pouze spatne pochopil a tvym primarnim cilem je ochrana zdravi/zivota a pripadne i toho majetku (tech penez, ktere prevazis). Tak bys je mel chranit necim, cim tyto veci opravdu v pripade problemu ochranis. Siditkem, diky kteremu ziskat ten pocit "sucha a bezpeci" pouze ty, to opravdu neni. Za sebe bych rozhodne doporucoval udelat si zbrojni prukaz a toto vyresit nakupem kratke palne zbrane. Plus samozrejme detailni seznameni se s problematikou prava a dalsich souvisejicich veci.

Jinak k tem psum - tato problematika se casto resi i v souvislosti "s ostrymi", myslis si, ze kdyz nebude fungovat ostra (ci nebude fungovat v plnem rozsahu, tzn. pes bude dal utocit), ze prave takoveho psa zazenes plynovkou?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 13 pro 2011 18:20

barton píše:Zdravím,

rozhodl jsem se koupit plynovou pistoli pro osobní ochranu, prosím zkušenější majitele těchto zbraní, jakou nejlepe koupit. Jde mě hlavně o kvalitu a spolehlivost a také ať se jedná o věrnou kopii nějaké pěkné pistole, něco jako desert,glock atd.

Dále jaké střelivo nejlépe použít, jestli PV, nebo CV a nebo kombinovat oba druhy...

předem děkuji

Tohle je opravdu hodně zacyklené téma. Onehdá jsem si dal tu práci a celé to tu pročetl a pročetl i některé zahraniční fora. Neustálý střet příznivců plynovek a jejich odpůrců (hlavně zde) - hodně únavné čtení. Pokud je už někdo z jakéhokoliv důvodu rozhodnut pro plynovku (Tvoje důvody raději vynecháme) a začne se po nějaké pídit, tak brzy zjistí, že z ohromného výběru je spolehlivých jen pár. Jestli chceš plynovku na obranu, tak by měla být hlavně spolehlivá. Volil bych spíše něco menšího. Neplatí zde vždy, že čím dražší, tím spolehlivější. Osvědčená pistole je Zoraki 914, Röhm RG 88, 96,Walther PK380..možná ještě někdo doplní. Kombinace PV a CV se doporučuje.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ivco » 13 pro 2011 18:23

a ja som aj dal nezacyklenú otázku a nik neodpovedal. :(
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 13 pro 2011 19:43

Ivco, někde se to tu už psalo. Ano, záleží na mezeře mezi bubínkem a hlavní. Jsou revolvery např. Weihrauch nebo Umarex, které mají menší mezeru, kromě Reck Python, který se podle uživatelů na Colosusu, nepovedl. Pak je tu něco mezi - Zoraki R1 (dělá se i jako flobertka a pro traumatické střelivo). No, a pak tu máme Bruni, které si majitelé na Colosus.cz rozhodně nechválí. A pokud sprechníš německy, tak se podívej na názory a recenze na http://www.co2air.de/wbb3/index.php.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 13 pro 2011 19:45

Barton: Takze to shrneme
- ucel: ochrana zdravi zivota a majetku (z toho plyne hlavni faktor: spolehlivost)
- rozmery: tady jsi dost nesourodej; rikas Beretta 92 nebo Walther P22 (rozdil ve velikosti je skoro 7 centimetru) - Beretta 92 je obrovska sluzebni pistole kdezto Walther P22 je malinka, placata malorazka. Budu ale predpokladat, ze kvuli noseni chces neco malyho
- typ: radsi pistole
- cena: neomezena

S timhle uz se da pracovat:

Poohlidnem se po spolehlivosti predevsim. Skutecny pistole jsou na obranu dostatecne spolehlivy, plynovky ani nahodou. Jsou nekteri, kterejm se povedl udelat vsezravej kver ale povetsinou to tak moc neni. V tomhle ohledu je opravdu mnohem bezpecnejsi volba revolver. Vybiral bych znacku Weihrauch (delaji i ostry kvery, ne zadnej high-end ale zase oproti plynovkam je to jinej vesmir). Zkusil bych se zamyslet nad timhle a timhle kusem. Ta vaha je moc pekna, spolehlivost bude vic nez v pohode.
Pokud trvas na pistoli, zkus v nizsich cenovejch relacich bud Atak Zoraki 914 - ta ma bejt hodne povedena, jeden kus jsem dokonce zkousel a bez jakejchkoliv trablu. Prej ujde i Walther P22 nebo PK380. Problem u pistoli (plynovejch) je ten, ze ani drahej kver nemusi dobre chodit. U revolveru je to daleko vic bezpecny. Bruni, Kimar, Ekol se tu hodne kritizuje -> na obranu nebrat prej vubec.

Jinak teda dej bacha na obranu "vyssich castek" s plynovkou (nebo obecne zbrani). Na zakaznika bych radsi poslal pravniky nez zbran. Uvedom si, jakej pruser nastava, kdyz jde zbran z pouzdra ven! A pokud to mas jako obranu proti nekomu, kdo by si te moh vytipovat a zkusit ti sebrat prachy nekde na ceste -> clovek takovyho formatu bude asi dost nebezpecnej nebo jich muze bejt vic, aby sis mohl dovolit branit se plynovkou. Zauvazuj o ostry zbrani a hlavne srovnej v hlave, jestli je zbran takovyhohle typu to pravy. Palna zbran je proste vazna vec a byla by chyba, kdybys to bral na lehkou vahu jen proto, "ze je to prece jenom plynovka".
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ivco » 13 pro 2011 21:04

monikash: vďaka.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
barton
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2011 10:39

Re: Plynové pistole

Příspěvek od barton » 14 pro 2011 08:38

Dekuju za opdovedi, krome satana, k tomu se vyjadrovat nebudu, protoze si stejne pise sve a nikam by to nevedlo, proto te prosim, k mym prispevkum se nevyjadruj, ja se k tvym vyjadrovat taky nebudu.dekuji

Jsem inteligentni clovek a vzdycky jsem se nejak domluvil a pripadny problem nejak slusne vyresil, treba i v muj neprospech. Kazdopadne me jde o to,abych mel neco v zaloze pro vyhrocene situace.

Proste a jednoduse plynovka vs. normalni zbran jsem se rozhodl pro plynovku, proto nepotrebuju presvedcovat o opaku.

Radeji budu volit pistoli a mensich rozmeru,kouknu na Zoraki 914, Röhm RG 88, 96,Walther PK380 a Walther P22.

Jeste jdu nacist nejakou legislativu ke zbranim.

Vsem dik za odpovedi
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 18 pro 2011 18:27

barton: jen mi odpovez, az ti nekdo ukaze jeho ostrou, tak s tou plynovkou udelas co? Nebo naopak, ty na nekoho vytahnes plynovku a on vytahne ostrou. Co budes delat?

Tvoje inteligence neni az tak dulezita, protoze pokud proti sobe budes mit idiota, ktery bude rozhodnut dosahnout sveho za kazdou cenu, tak budes kde?

Zakon mas tady, jsem zvedav, co tam vymyslis:
:arrow: http://www.mujglock.com/_download/zakon ... c-2010.htm
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 18 pro 2011 19:42

Třeba ji nebude vytahovat, protože není sebevrah a nemá žádnou povinnost ji vytahovat? A naopak, pokud by ji už vytaženou měl, normálním člověk není kovboj, aby se snažil vytáhnout vlastní zbraň, když věří, že je na něj mířeno "ostrou"... A normální zločinec použije zbraň rovnou, a ne až při eskalaci situace.

Tohle jsou ty milionkrát provařené absurdní scénáře, které vymýšlí někteří z držitelů "ostrých". Jak jsem psal ve svém článku na toto téma, "ortodoxní plynovkáři totiž účinky plynovek přeceňují a spoléhají se na ně až nezdravě, zatímco fanatická podmnožina držitelů ZP není schopna uznat plynovkám ani pozitiva a k tomu vymýšlí zhola absurdní scénáře (což popíši dále). Pravda přitom - jak už to bývá - leží někde uprostřed."

Leč pravda je, že zrovna pro vymáhání dluhů to není příliš šťastný nápad, protože tam není role bartona tak jednoznačná jako "obránce", do obrany může sklouznout naopak pan Povinný a ten se může chtít bránit ostrou.
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ivco » 18 pro 2011 20:18

súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Odpovědět