Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lojza1
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2010 21:50

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Lojza1 » 18 lis 2011 22:44

Zdravím vás,
puškohled se tam dá upevnit. Ale ne každý puškohled je na vzdálenost od oka použitelný, aby se nemusel natahovat krk přes pažbu. Většinou ty puškohledy přesahují až přes konec železa na konci. Ona je u vz 47 ta klika a nešlo by tu kliku narovnat a pak natáhnout. Jeden puškohled se na to dá dát Kompaktní puškohled 4x32, který má délku 22 cm. Měl jsem to na sportovní vz 47 s dioptrem. Ve svazarmovské úpravě se dělaly už v šedesátých letech. Drážky tam byly 16 mm na diptr z malorážky ZKM 456. Můžu poslat fotky na mail.
alrulisek@seznam.cz


Milanos
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2011 11:34

Zaseklý závěr vzduchovky Vz 47

Příspěvek od Milanos » 28 lis 2011 11:42

Zdravím, měl bych dotaz k závěru u vojenské vzduchovky Vz 47. Po pár výstřelích, když jsem zkoušel čerstvě zakoupenou zbraň mi najednou nejde dát páka do polohy natahování (vzhůru). Připadá mi, jako by byla zaseklá. V rozborkách a opravách u takovýchto zbraní se neorientuju.
Andras
Příspěvky: 83
Registrován: 25 zář 2011 20:29

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Andras » 28 lis 2011 12:43

Mne sa raz stalo, že mi páčka išla ťažko do zvislej polohy. Ja som to vyrovnával na silu, vtedy to šlo. Neskôr som si všimol, že kolík, ktorým je zaistená páka uzáveru sa vysunul a drel o pažbu. Stačilo vytiahnuť a nasunúť z opačnej strany, aby nemohol padať. On sa dohora nevysunie.
Slavia 620, QB 78 BSA4-16x40
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od risopepi » 29 lis 2011 08:01

To Milanos: Potlač páku do predu (smerom k hlavni), lebo je tam poistka, ktorá blokuje pohyb naťahovacej páky a keď má páka z nejakých dôvodov väčšiu vôlu, už to nefunguje.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Milanos
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2011 11:34

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Milanos » 29 lis 2011 12:42

Díky za radu, páku se mi nějak podařilo zprovoznit, byl trošku vylezlý jeden kolík.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od tomasek » 29 pro 2011 10:56

Ahoj, na netu jsem našel několik inzerátů, dokonce i e-shop, prodávající tuto vzduchovku složenou z nových nepoužitých dílů, označovánu jako novovýroba, záruka 24 a dokonce někdy i 36 měsíců, cena cca 5000Kč.

Oplatí se to koupit? Odkud může mít nepoužité díly jako je hlaveň, když se zbraň nevyrábí od roku 1950, (www.vzduchovka.cz)?

Jaký se dá udržet rozptyl 5-ranné položky na 10m? Jaký je hluk při výstřelu, hodí se pro střelbu v bytě?

Dík za odpovědi.
Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Ozzy » 20 led 2012 08:05

tomasek: Tuhle vzduchovku jsem už viděl na inzerátech a telefonoval si s výrobcem - tělo + hlaveň je novovýroba, zbytek jsou běžně dostupné díly.

Mám dotaz na všechny znalce vz. 47. Číslovaly se vzduchovky v jedné řadě a nebo po sériích? Teď jsem si udělal radost a koupil si vz 47 značenou SÚVTS, zbrojovka Brno, Vz 47, 02149. Znamená to, že je moje vzduchovka 2149. ze série SÚVTS, z celé Brněnské výroby a nebo 2149. celkově vyrobená vzduchovka vůbec? Pažba podle vyvložkování vypadá na vz. 24.
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od 67. » 31 led 2012 13:33

Dnes som sa aj ja stal majiteľom vzduchovky vz.47.Výr.č.36796Cena 5eur..Žiaľ vzduchovka má urezanú hlaveň,dôsledok myslenia jedného "umelca", :evil: ktorý upchal hlaveň a nenapadlo ho nič lepšie ako ju odrezať.Škoda.Hádam s pomocou risopepiho dám vzduchovku do prevádzky schopného stavu... :(
Přílohy
vz.47.JPG
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
rx1.1ff
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2012 16:14

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od rx1.1ff » 09 úno 2012 16:30

Zdarvím ,Potřeboval bych poradit mám vz.47 a v hlavni mam zasekle 4 broky čislo 10 velikosti 4,46 . Na strance 11 ¨Borec¨ psal že stačí otevřít zasobník na broky a protlačit skrz hlaven drát, a broky vypadnou zasobníkem ven. Je to spusob kterí by jste doporučily, nebo to ještě zhorším ?
morrell
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2012 16:32

Re: Zaseknuté něco...

Příspěvek od morrell » 11 úno 2012 17:10

Ahoj, získal jsem vz.47, má bohužel několik závad. Vzduchovka byla mnoho let někde ve sklepě a nestřílelo se z ní.

1. Při natahování je potřeba zakvedlat spouští, jinak páka nejde dozadu.
2. Když je páka vzadu, je potřeba spouští zakvedlat znovu, aby se píst zafixoval v natažené poloze.
3. Pak lze vystřelit, ale jen vzduch. Brok totiž nepropadne do komory, něco tam překáží.

Rozebral jsem to, ale překážka v komoře zůstává. Skrz hlaveň je vidět, zaseklý brok to tedy není. Tušíte někdo, co s tím? Jak tu poslední část vyndat? Byl bych vděčný i za nějaký plánek, jak zase vše složit, případně co a čím mazat a jak o zbraň pečovat.

Jsem totální laik, tak se prosím nestyďte vysvětlovat stylem "pro blba", polopaticky.

Moc děkuju,

morrell
Přílohy
IMGP1232.jpg
IMGP1230.jpg
morrell
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2012 16:32

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od morrell » 12 úno 2012 01:00

Ještě jednou zdravím... Tak jsem do schválení příspěvku docela pokročil... Našel jsem pár nákresů, jak by to mělo vypadat, a vím už, že mi chybí "Zpruha spoušťové páky", pružinka, co má patrně na svědomí nutnost kvedlání se spouští, a hlavně musím sehnat vzduchový válec s hubicí, vzduchový válec je zlomený v místě zasunutí do hubice a jak je vidět na obrázku, je na pístu nasazen opačně!!! Asi nějaký kutil, kupodivu to i s tímto ještě před pár lety "nějak" střílelo. :-) Hubici jsem z komory dostal bušením těla zbraně o podlahu, myslím, že bez dalších následků.

Každopádně bych ale uvítal nějaký postup "sborky", nenapsal byste mi prosím někdo co nejdřív a co potom, nač si dát pozor a pod.?

Diky

morrell
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od 67. » 12 úno 2012 04:38

TO:rx1.1ff:niečo je písané aj vo vlákne o vz.35 na str.10-11.
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od risopepi » 12 úno 2012 11:07

To morell:

Ak používaš broky č.10, tj. 4,46 mm, tak tá "prekážka" môže byť len trubka hubice, ktorá zasúva brok do hlavne (nejde dosť dozadu pri naťahovaní a nepustí brok spadnúť), zkontroluj tiahlo vzduchového valca, či neni zlomené, alebo niektorý z čepov vypadnutý.
Ak je potrebné "zakvedlat" zo spúšťou, môže ti tam chýbať pružinka č. 3.
Vz-47 rugók GSh.jpg
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
rx1.1ff
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2012 16:14

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od rx1.1ff » 15 úno 2012 11:52

Mám dva problemy na vz.47, nemužu po natažení vratit natahovací paku do puvodní polohy , musím dát zajistit pojistku, a nasledně ji zase odjistit aby se páka vratila. pro zjednodušení přidávám video :

A druhý problem je že se mě v hlavni zasekavaj bročky, musím střelit 2x aby byl broček vypuzen. Jak by se dala vyčistit hlaveň?
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od risopepi » 15 úno 2012 14:37

Na tú prvú vadu ti neviem jednoznečne odpovedať, bude tam len nejaká maličkosť, bolo by treba vybrať z pažby, zkontrolovať, či neni vysunutý niektorý kolík, prípadne vybrať poistku (netreba rozobrať len vybiť ten kolík krížom) tam by sa malo ukázať čo to blokuje.
Neni isté, že máš zanesenú hlaveň, skôr by som tipoval netesnosť a to buď tesniací krúžok valca, alebo trubička hubice, čo zasúva brok do hlavne. alebo oboje. Vyskúšaj skorej tesnosť, poprípade premaž tesniací krúžok.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Odpovědět