Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 06 lis 2011 11:15

...veď práve - aj keby sa "toto" akýmkoľvek spôsobom ohlo, rozpadlo alebo vypadlo, tyčka sa nemá kam vyhnúť, maximálne sa dráha záveru predĺži (viď demontážny postup) až dozadu a následne prípadne záver opustí pištoľku smerom vpred... :twisted:


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 06 lis 2011 11:43

To bude už druhá plynovka co střílí. I když jen závěry :lol:
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 06 lis 2011 14:07

Tak (Ekol Agent) znovu:

Je to přesně ten díl, který Kavy na fotce označil šipkou pojistka-záchyt závěru, která je ze zinku !!!
Mimochodem i vodicí tyčka je ze zinku, a navíc dosedací plocha této vodicí tyčky, která dosedá na "vybrání v pojistce"
je dost nepřesný odlitek s předsazenými polovinami z licí formy (mírně jsem opravil pilníkem)

Jak už jsem psal, tak po 7 výstřelech se tato zinková pojistka (oznč. šipkou) mírně ohla do obloučku a tím pádem dosedací ploška vodicí tyčky nepřesně dosedala na vybrání v " ohnuté pojistce", a došlo k vyosení vodicí tyčky do "boku",
a zkrácení chodu závěru.

U tohoto modelu je už, ale z výroby ta vodicí tyčka trochu mimo osu, můžeš si to vyzkoušet, když zatáhneš závěrem
dozadu, tak ta vyčuhujicí vod. tyčka už jde celkem šejdrem mimo osu.

V rámci reklamace jsem tu ohnutou pojistku nafotil na čtverečkovaný mm. papír, ale už jsem jí z foťáku vymazal.

Nejlepší bude, když si půjdeš s touto pistolkou "zapráskat", tak sám to poznáš.
Jinak já jsem takové "praskání řešil u železničního náspu za městem v krytu porostu - projíždějící vlak
to v pohodě "zahluší"
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 06 lis 2011 23:06

Pod "záchytom záveru" ja rozumiem úplne inú súčiastku zbrane, ktorá na Ekol Agent/Volga nie je. "Toto" čo sa Ti ohlo je podľa mňa poistka-demontážny čap. Záchyt záveru je súčiastka, ktorá po vystrelení posledného náboja zachytí záver v otvorenej polohe (strelecká pohotovosť) a po vložení naplneného zásobníka je možné stlačením páky záchytu záveru záver uvoľniť, pričom záver pohybom vpred prostredníctvom vratnej pružiny následne podá náboj zo zásobníka do komory.
Napriek Tvojím zlým skúsenostiam moja pištoľka bezproblémovo vystrieľala pár zásobníkov, keď som ju testoval ako novú, a na posledného Silvestra v pohode odpálila 15 svetlíc (3 zásobníky Umarex 9mm P.A.K.).
Priznám sa dobrovoľne, je to skôr taká "hračka na ozdobu na polici" než aby som s ňou uvažoval ako so "zbraňou". :wink:
P.S.: Čo sa týka "práskania", mám k dispozícii komfortnú strelnicu, kam chodím s ostrými, takže "no problem"! :D
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 07 lis 2011 10:53

Igrlík:

tak vidím, že máme s touto plynovkou Ekol Agent každý jiné zkušenosti, zkus prosím Tě
tady nahodit foto své pojistky a závěru z vnitřní strany, kde se nasunuje vodicí tyč s vratnou
pružinou - já ten závěr v tom místě už měl po 7 ranách pěkně otlučený - zdeformovaný.

Dík
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 18 lis 2011 12:17

Někdo se tu ptal na Zoraki 917 (aka Glock :wink: ). Na německé diskusi Gabor Vass píše, že se v Maďarsku už začal prodávat: http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... 1060715284. V Německu by se měla začít prodávat na jaře 2012.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 18 lis 2011 20:15

K DISKUSI " EKOL AGENT NEBRAT "

Jsem ještě zapomněl doplnit, že nástavec na vystřelování světlic nešel absolutně na pistoli našroubovat,
protože se jedná o odlitek s " otřesně " odlitým závitem !
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 lis 2011 12:40

Gumíno přidal na svém webu recenzi na Umarex P22q http://www.muzzle.de/N4/Schreckschuss/W ... _p22q.html.

A ještě přidám video http://www.fegyvervideo.hu/articles.php?article_id=1079. Škoda jen té hungarštiny.... Jak se zdá, tak občas trpí záseky, jindy zase vypráská celý zásobník bez problémů.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 26 lis 2011 23:45

Zdravím, koupil jsem otci na vánoce plynovou pistoli RÖHM RG 96. Včera dorazila, tak jsem nakouk, jestli je vše ok a všiml jsem si, že tam není nástavec na pyrotechniku ač je tam na něj přihrádka. Je fakt, že jsem se u téhle plynovky nikde nedočetl, že by měl být obsahem balení. Začal jsem tedy hledat na netu, jestli se dá někde koupit, ale bez úspěchu. Dá se tam použít nějaký jiný, třeba Umarxácký? Díky.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 27 lis 2011 09:04

Tady máš doplňky na Röhma: http://www.roehm-waffen.de/core.php?loa ... =701.02.00
A když sjedeš dolů na téhle stránce http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... adID=60084, tak uvidíš, že tam měl být. Ale vypadá to, že je několik prodejních verzí. Podívej se, co je v přiloženém letáku. Tam by měl být vypsaný obsah balení. Tohle jsou dovozci Röhmu a tady máš i nákres součástek a nástavec tam je: http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=731, takže REKLAMOVAT nebo se obrátit na JSA, jestli by ti ho nedovezli z Německa, bo píšou, že že tam má dávat jen Röhm nástavec.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 27 lis 2011 10:32

monikash díky. Ted jsem se v tom hrabal. Je tam záručák, katalog od umarexu a manuál v němčině. Rozpis obsahu balení, ani rozpis dílů tam není. Alespoň ted vím, kde to v češtině stáhnout. Těch prod. verzí je opravdu víc a s tím přechodem na Umarex bude možná co balení, to jiný obsah :D Každopádně se obrátím na dodavatele.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
radec
Příspěvky: 14
Registrován: 16 pro 2010 13:12

ako je to so suciastkami na plynovky?

Příspěvek od radec » 27 lis 2011 12:38

zdravim,pred 3 rokmi som si kupil bruni 92,takmer vobeec som ju nepouzival no cistena a mazana bola pravidelne,a pred nedavnom sa mi v nej zlomila poistka,potom ta vec ktora dtzi zbran natiahnutu pri vystreleni posledneho naboja a kladivko no nikde to neviem zohnat.da sa to vobec niekde objednat alebo musim kupit novu?
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: ako je to so suciastkami na plynovky?

Příspěvek od Igrlik » 27 lis 2011 12:42

Keď si hodíš do gúglu Bruni a potom prejdeš iba letmo ich stránku, ukáže Ti na Slovensku distribútora - Zbrane Fraňo, Nitra. Napíš, zavolaj, spýtaj sa... Také jednoduché :D
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 27 lis 2011 18:06

Dobrouš - ne, nástavec na Röhm RG96 není kompatibilní s ničím jiným; má totiž mnohem jemnější závit. Teď to v tom svinčíku, co tu mám, nemůžu najít abych ti to vyfotil, ale věz, že kompatibilní jsou snad jen nástavce Kimaru a Bruni.
Smokie
Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2011 17:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Smokie » 06 pro 2011 19:18

Zdravím, neví prosím někdo kde by se dala objednat plynová pistole Walther P22Q ? Předem díky za rady.
Odpovědět