Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 30 říj 2011 14:02

Biggles: on ten pepř funguje, ale jen na někoho. Sám jsem proti němu asi odolnější, vím ale i o citlivějších a znám člověka, který pepřem složil agresivního, ožralého vojáčka na čtvrt hodiny tak, že se nehejbal, pak si přelezl na chodník a až za půl hodiny - už po příjezdu policie - se tak nějak zmátožil.
Mé praktické zkušenosti s účinností pepře, stejně jako rozdílné efekty skrze fyziologii (o stránku dál nahoře) jsme probírali tomto threadu asi před rokem: http://forum.gunshop.cz/plynove-pistole ... ml#p162990, doporučuji k přečtení.
Takže sumárum, plynovka funguje jako zastrašovadlo na 70-80% lidí, ale pepř jako takový funguje jen na zásah do očí nebo jedince s nižší odolností proti pepři a i pak zpravidla s prodlevou v řádu až sekund. Libovolný pepřák je tedy <50%, pokud není přímo do očí v dostatečné koncentraci a tak rychle, aby cíl-agresor nestihl zavřít oči.
Z čehož vyplývá, že se plynovka více hodí na ono odstrašení s tím, že pokud nepomůže, máš ještě pořád alespoň nějakou šanci, že ten pepř na agresora zapůsobí nebo ho alespoň zpomalí natolik, že stihneš utéct, a ztropí dostatečný rambajs, aby někdo zavolal policii.


crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od crossbowhunter » 30 říj 2011 18:53

no použiť plynovku ako strašítko a ak nezaberie tak riskovať plyn sa dá.ale má ešte jedno využitie.ak nebude fungovať ani zastrašovanie, ani plyn stále sa ju dá hodiť útočníkovi do tváre.pri dobre umiestnenom zásahu, slušnom švihu to bude mať velmi dobrý efekt :lol:
osvedčená taktika keď sa nedali kúpiť plastové projektily tak sme nosili plynovky do baru.predsa len strielať v bare s olovom by bolo dosť riskantné.našťastie sme ich nikdy nemuseli použiť, zato nejaká stolička, popolník či útočníkov kamarát vhodne posotený sa našiel vždy.

biggles tak my sme do tých stanov vedeli chodiť aj bez masky a kto vydrží dlhšie.osobne už týmto polodementným zeleno-vygumovaným zábavkám našťastie neholdujem a radšej sa zabavím na strelnici pri terči.ale svojho času si túto kratochvílu vyskúšal asi každý.

mimochodom na tieto plyny sa dá vypestovať imunita.stačí s nimi prichádzať do bežného kontaktu.poznám chalana čo dostal výprask po tom ako mu niekto dal dávku zo slzáku.natieraním slzáku pod oči a nos sa časom stal imúnny a to bol rachot keď to na neho niekto vytiahol.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 30 říj 2011 20:10

jj, rozhodně nebyl chem. výcvik tak zábavnej jako jsou hrátky na střelnici....ale člověk měl aspoň představu, jak nasadit masku...případně jak (ne)těsní :D
K tomu použití plynovky švihem se přidávám...........to je jistojistě nejspolehlivější :D
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 30 říj 2011 20:24

To jo. Když jedné z hlavních postav prodával nefunkční revolver, "Boris rusák" v "The Snatch" vždycky říkal "Těžká je dobrá. Těžká je spolehlivá. Když selže, vždycky ho s ní můžete praštit"
Z kteréhožto pohledu je nejlepší sebeobrannou plynovkou Desert Eagle, protože to je při úchopu za hlaveň celkem solidní palice :twisted:
Obrázek

Co do zvykání si na CS jsem slyšel vyprávění, že jeden policista od pražské zásahovky se na něm stal jaksi navyklým či co, takže jej chodil čuchat. Někdo tabák, někdo kokain, on slzák, no...
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 01 lis 2011 19:37

Covere, to už platilo u ostrých Makarovů v době CCCP. :twisted:

crossbowhuntere: V seriálu Polda a polda polda po zásahu obličeje sprejem dokázal chytit zloděje, i když neviděl, a taky zvládl porazit georgijského (gruzinského) zabijáka. btw, to počešťování v tomhle díle úplně ztratilo pointu.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od crossbowhunter » 01 lis 2011 20:16

vieš kočka, neriešim seriály.nikdy som ich neriešil ani v rámci tréningu, či išlo o bojové umenia alebo strelbu.reálne sa to dá, pretože účinky látok pre civilné využitie nie sú také ako si mnoho ludí myslí.
ale priznávam že ma vždy fascinovali americké akčné filmy.v niektorých je vidieť ako zo 7 ranovej brokovnice vystrelia 13 krát ( jedna časť odpadlíka ) z dvojhlavňovky 5krát a mnoho iného bez nabíjania.keď na to prídete niekto, tak to prosím naučte aj mňa, ušetrím za náboje.
plynovka ktorú tiež jeden kus vlastním je dobrá na rozbíjanie orechov.na to som ju skutočne využil.ale spoliehať na plyn alebo zastrašovanie by som neriskoval.skôr už staré vojenské spôsoby.keď ti dojde munícia, tak nepriatela umláť pažbou.na to sa mi zdá plynovka super.vydrží, nie je drahá a je skladnejšia ako kladivo.naviac taká rana do nosa so zásobníkom vie dosť šokovať.ale to je môj osobný názor.nehladiac na patálie právneho aspektu keď bude človek nútený sa brániť plynovkou a niekto zavolá policajtov.tam záleží od toho ako budú ludia svedčiť.plynovka slúži na to aby dala človeku šancu ustúpiť, no ak tam bude mať útočník kamarátov sa môže lahko stať že obranca bude mať čo vysvetlovať že sa nepokúšal o ozbrojený prepad a útek z miesta činu.ale uznávam, každý má iný vkus a nie každý môže a chce nosiť ostrú.no viac by som spoliehal na fyzickú vlastnosť plynovky ako na chémiu, ktorá môže i nemusí účinkovať.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 01 lis 2011 20:49

Mne by bolo luto, obuchavat plynovku o orechy (tu si nesom ista azda i alebo y, bo som este zo sterej skoly ;-) ), od toho mam palicu. Od tej doby, co sem chodim taktiez pocitam vystrely (a nestacim sa cudovat) a pozeram, co ze to maju v pazuchach za kvery. :lol:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wolf00 » 01 lis 2011 21:46

chci se zeptat jak jsou na tom s kvalitou plynovky znacky reck ?
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od milovicak » 01 lis 2011 22:52

Když jsme u těch plynovek, znáte někdo tohle:
http://www.afg.sk/obchod/kal.9-mm+3101/ ... -mm-knall/
Ruská výroba (asi?), colokov (údajně), prcek do kapsy......
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 01 lis 2011 23:14

Ruská výroba ani omylem, Ekol/Voltran (sdílená konstrukční řešení s některými modely Zoraki) jsou Turci.
Něco je kov, resp. docela slušných parametrů (magnetický, tj. ne moc hliníku), něco plast; na každý pád jsou některá konstrukční řešení Ekolu poněkud... Pofidérní, ba až poddimenzovaná. Neříkám, že vždy - já mám přímo od Ekolu jen Firat Magnum, se kterým jsem toho moc nenastřílel (plynovky mi visí na zdi), ale to málo odstřílel spolehlivě ve všech polohách a jiní majitelé naň pějí jen chválu. Pak mám bezprostřední zkušenost s Ekol Lady, která fungovala pěkně a spolehlivě, ale po nějakých dvou letech nošení majitelem odešla pojistka (uvolnila se a sama se odjistí po dopadu kladívka, což je epic fail).

Když chceš něco malého na "lepší-nežli-prázdné-ruce" obranu, šel bych být tebou do Zoraki 906, to je celkem podařená konstrukce (a ber na vědomí vše popsané o stránku zpět, tj. hlavně nespolehlivost chemie a "z nouze ctnost" charakter plynovek). Pokud chceš něco levného a relativně spolehlivého na hraní, kup si Kimar 75 nebo Ekol Magnum. A hlavně to nekupuj přes net, ale běž si to osahat. Tak poznáš nejvíc.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 03 lis 2011 14:59

Milovicaku koukni sem : http://www.plynovka.cz/a18-ekol-volga-ekol-agent-2011 , ale nezapomínej, čím menší zbraň, tím míň nábojů. A tady máš dovozce Ekolů : http://www.detex.cz/sekce/zbrane/plynov ... e-pistole/ .
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 lis 2011 16:18

Když něco nevím,tak se mrknu co píše Kebab,abych zjistil že popsal stránku ale nic jsem se nedozvěděl :idea:
Stále žádná odpověď. "Na jednom fóru píšou že...a na jiném že...a dalším něco jiného...že prý...možná...asi..."

Měl by psát novoroční projev. To mu jde ,je to dlouhé ale člověk se hov.. dozví.
Časem bude mazat i moudra na svém webu,aby nikdo nemohl zpětně doložit co to bylo za hovadiny.Jako to udělal tady na fóru.Proto opatrně s odkazem na jeho "zkušenosti a vědomosti".

Na internetu neplatí "co je psáno-to je dáno".
Každý blb může psát bez odpovědnosti za svoje bludy,stačí kdykoliv zmačknout DELETE a všechno popřít :!:
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 03 lis 2011 17:18

Důrazně varuji před plynovkou Ekol Agent a Volga, sám jsem jí měl. Ta plynovka se po 7 výstřelech začíná sekat !!!
Důvod:
záchyt závěru je ze zinku, a ten se po 7 ranách vyhnul a došlo k vyosení "tyčky s navlečenou vratnou pružinou do boku", čímž se závěru "zkrátila" délka chodu a začaly se vzpříčovat vystřelené náboje.

Videa na youtube považuji po této své zkušenosti za klamavou reklamu !!!

Reklamace u prodejce naprosto úspěšná (asi s tím modelem mají taky své "bohaté zkušenosti")

Ale kdo nevěří, ať tam běží !
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 03 lis 2011 18:05

No, mě se od nich líbí Major (jako důsledek postižení Bondem), ale asi by zůstal na poličce, po tom, co jsem si o "krocaních" plynovkách přečetla a viděla. :idea:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 lis 2011 18:05

Kdf82
Naproti tomu stejná pistole,ale od jiného výrobce Bruni 315 Auto
Obrázek
Na vlastní oči jsem viděl že pistole fungovala bez záseku a byla po rozebrání opotřebení...
Už jsem to sem psal...
http://forum.gunshop.cz/idealni-mala-pl ... 15#p198819

monikash
A víš že Major/Lady mají pouze SA ? Stejně jako tyhle kapesní Agent,Tuna,315Auto....
Vlastně jsou na tom stejně i cenou :D
Odpovědět