22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 15 srp 2006 11:47

Alfonss píše:Nic ve zlým, nechci se do nikoho navážet, ale myslím si že 22tku nosí pouze ti, kteří nejsou schopni zvládnout velkorážnou zbraň. Jiný vysvětlení nemám.
A nebo agenti Mossadu :lol: :lol: :lol:


| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 srp 2006 11:48

FINSON:

Ale jo... to je jasne. Ja si ale spise cim dal tim vice myslim, ze ten rozdil v ucinosti munice je daleko mene dulezity nez rozdil v psychickem stavu utocnika. Cili zda to jen zkousi... a boji se co bude (sou i zacatecnici :D ) nebo zda je odhodlany a nebo dokonce nejak "povzbuzeny". V takovem pripade je totiz (dle meho) dost podobny at uz je to EFMJ nebo FMJ. Mozna se to bude lisit o par sekund (nez mu to dojde).

Nezapomenme ze jen zasah nerovove soustavy ho vyradi z boje za kazdeho stavu okamzite. Cili dost mala sance.

No je to stejne teoretizovani.
Naposledy upravil(a) Andy dne 15 srp 2006 16:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 15 srp 2006 11:54

Osobne bych se na dvaadvacitku nespolehal. Nez uz tahat takovej krumpl, tak je lepsi mit teleskop a dotycnemu tu nohu prerazit. Stejne se bude jednat ve vetsine pripadu o kontaktni vzdalenost. Jinak ano, zasah .22 muze byt smrtici, jenze po jake dobe? Ze dotycny vykrvaci a nebo zemre na otravu krve? Problemem je, ze kdyz uz utoci, tak jsou to radove sekundy a ne hodiny a dny. K cemu mi je, ze dotycny za dva dny zemre ve spitale, kdyz ja uz mezitim poletim kominem v krematoriu? A strilet nekomu do nohou? Vetsi kravinu jsem teda neslysel (ani necetl). Mozna si dotycny neuvedomuje, ze ten dotycny utocnik si potom muze najednou "vzpomenout", ze on sam byl napaden nejakym nackem, ktery hajloval a potom ho strelil do nohy. A uz vidim, kde beres argumenty a dukazy proti tomuto tvrzeni, protoze poskozenej je ten druhej :wink:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » 15 srp 2006 12:15

S747N: Přesně tak.

ANDY: Jo, pokud je útočník na drogách nebo hódně rozzuřenej, nemusí si hned všimnout ani té .357 v těle. Natož abych spoléhal na něco řádově slabšího.

Pokud jde o střelbu do nohou, tak jakýsi (tuším pražský) policista si na služebně při zasouvání služební čezety (9 mm Luger) do pouzdra prostřelil stehno. Zjistil, že mu teče krev, tak se prostě sebral a odešel do nemocnice (cca 10 minut), teprve tam se v ordinaci sesypal, když zjistil, že si to poslal docela hluboko skrz podél kosti.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 srp 2006 12:23

Jo psychika udela hooodne.

Napr. potkan streleny 32jkou ubehl jeste 20cm a pistel jako svine... mezi tim mi mohl jeste prokousat podrazku? :D Zasah byl na mekko...
Nastresti sem prezil :lol:

Podle meho jsou tyhle debaty nekonecne.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

22 LR pro sebeobranu?

Příspěvek od vito » 15 srp 2006 12:43

Pánové, meleme pořád kolem dokola. Jestliže jsou známy případy sklouznutí 7,65 Br po lebce, z kolika celkových případů to bylo hodnoceno? Uvědomme si, že statistika je jeden obrovský podvod. Je také znám případ / a určitě o něm ví většina z vás/, kdy v USA žena vystřelila na svého zdrogovaného muže z pistole HP 35 nějakých třináct devítek a muž pokračoval v chůzi k ní a pomalu se sesypal až po chvíli. To je ale prosím vyjímečný případ vyjímečného člověka. Nesmíme si myslet, že se to stává běžně. Málokdo z nás si asi vyzkoušel zásah do hlavy třeba tou opovrhovanou dvaadvacítkou, aby nám o tom mohl objektivně referovat. Takže s nějakým konstruováním chování útočníka po zásahu musíme být opatrní a nedělat ukvapené závěry. No a Hi Hi zásahy diabolkami do špičky nosu....... :wink:
Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » 15 srp 2006 12:58

VITO: Jsem si všech těch statistických nepřesností vědom. Cítil jsem ale potřebu vyjádřit svůj názor, opakovat se už nebudu :)
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 15 srp 2006 13:20

S474N píše:A strilet nekomu do nohou? Vetsi kravinu jsem teda neslysel (ani necetl).
Zbraně a náboje - říjen 2000 - strana 61 - Odstavec: Trocha statistiky, část 4. Ochromení nosného a pohybového aparátu:

Může jít například o významný zásah některé nosné kosti nebo kloubu. Jde především o případy zranění dolních končetin nebo alternativu vyřezení střelecké ruky. Takové zranění může protivníka pouze poslat na zem nebo jej výrazně omezit, ale nemusí znamenat ukončení střelecké činnosti.

Když by mě někdo střelil do nohy (a nemusí to být ani koleno), tak by mě další útočné choutky velice rychle přešli. Hold nejsem dvoumetrová vazba, kterou cokoli menšího než devítka jenom polechtá.

V článku jsou popsány zásahy vybraných částí těla a orgánů (např. plíce) a za jak dlouho takový zásah vyřadí útočníka z boje. Po zásahu srdce to může být v řádu jednotek až desítek sekund. Dost času na to, aby do mne útočník udělal taky pár děr.

PS: je tu i pěkný obrázek terče jednoho policisty s popisem: Tento pilicista "splnil" cvičení - čtyřmi ranami z pěti zasáhl cíl. Ani jedno zranění by však ve většině případů nebylo dostatečné pro ukončení bojové činnosti protivníka. Vrhač nožů by na toho poldu mohl být pyšný, jakým způsobem obstřílel terč.

Pánové, kdy už vám dojde že i 22.LR je v rukou dobrého střelce velice nebezpečná zbraň, teda podstatně nebezpečnější než pětačtyřícítka v ruce někoho kdo si zejde vystřelit jednou za rok na střelnici jen tak aby se neřeklo. A takových lidí by se pár našlo.

To Kubajzz: Souhlas. Už vidím, jak tu někdo bude vytahovat zbraň, když už na něho někdo míří. A je celkem jedno z čeho.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 srp 2006 13:29

Kubajzz píše:2Finson:
Pokud bude mít útočník v ruce dvaadvacítku a ty budeš chtít tahat cokoliv jiného, tak jsi sebevrah. :wink:
Než strčíš ruku do kapsy, tak tě prostřílí skrznaskrz.
Ale někde z bezpečné dálky bych to chtěl vidět, určitě by to byl velice poučný případ.
Útočník s 22LR? Jste mne rozesmál až k slzám. Ten bude mít minimálně Lugra, spíš něco lepšího. Nebo v ruce kudlu (které se neubráníte), nebo aspoň baseballku.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 srp 2006 13:41

Já mám vždycky radost, když někoho rozesměju :lol: , ale proč by nemoh mít útočník v ruce dvaadvacítku?
Je to nejprodávanější ráže na světě. Pravděpodobnost, že střelec použije .22 je velmi vysoká, možná je to z hlediska statistiky dokonce nejpravděpodobnější varianta.
Dokonce jsem někde četl, že 50% veškerých případů střelby mezi lidmi v Americe jde na vrub ráže .22LR.

Jinak myslím, že právě v případech obrany třeba proti noži nebo bejzbolce by byla .22 v pohodě. Teda pokud nebereme případy zezadu bejzbolkou po hlavě nebo nečekaně bez varování nožem do ledvin, ale to můžeš mít v kapse třeba .50AE a je ti to stejně nanic.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 15 srp 2006 16:09

Milan.M píše:
Jimi píše:Za předpokladu, že ho tou 22 ten dotyčny hoch stihne zneškodnit střelbou do nohou... :wink:
Mám dotaz:
Kam mám mířit, když chci útočníka zastavit, ale nechci ho zabít? Teď nezaleží na ráži. Zkrátka na kterou část lidského těla.
Milane - to je jinak.
Kdyz uz strilis, musis se vsemi dusledky.
Kdyz uz strilis, musis k tomu mit sakra duvodu, kterej ti pravne zastituje §13 a §14 (NO a KN) a paklize strilis v takovychto mezich, musi ti jit minimalne o zdravi, asi i o zivot... V tuhle chvili je pro tebe zivot utocnika v podstate nedulezita vec - tobe jde o to zachranit vlastni a jelikoz je to on, kdo utoci, je to on, kdo si vybral boj, musi on nest nasledky a pokud ho v ramci zakona zabijes - bohuzel, je to smutny, je to strasny, ale je to proste tak - muze si za to sam...

Tady se totiz asi dostavame k tomu sporu - ve chvili, kdy strilis ti musi jit o zivot a pak je ti .22LR prdlajs platna, v tech ostatnich, kdy napr. jen tasis ti samozrejme .22LR udela skoro stejnou sluzbu jako .500SW apod...

PS: k tomu pripadu vrazdy JFK - jenze tam nekdo sedel v nejakym okne a hezkejch par minut miril, aby trefil spravny misto.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 15 srp 2006 16:13

Milan.M píše: Pánové, kdy už vám dojde že i 22.LR je v rukou dobrého střelce velice nebezpečná zbraň, teda podstatně nebezpečnější než pětačtyřícítka v ruce někoho kdo si zejde vystřelit jednou za rok na střelnici jen tak aby se neřeklo. A takových lidí by se pár našlo.

To Kubajzz: Souhlas. Už vidím, jak tu někdo bude vytahovat zbraň, když už na něho někdo míří. A je celkem jedno z čeho.
Hmmm, asi se mi rozpil inkoust, kdyz jsem to psal... Nikdo ti nebere, ze 22ka v rukou strelce je lepsi nez 45ka v rukou nestrelce...
Ale snazime se ti tu vysvetlit, ze 45ka (9ka, 40ka, ale i 7.65ka a 38ka) v rukou strelce je mnooooohem nebezpecnejsi, nez 22ka v rukou stejne dobreho strelce.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 srp 2006 16:25

JJ, tady celou dobu jde o to jestli je .22 k sebeobraně vhodná, což je. Ovšem jsou jiné, ještě vhodnější ráže.

Já myslím, že ten Milanův dotaz byl z té kategorie případů, kdy ti třeba nějaký spoluobčan vytrhne peněženku s prachama z ruky a začne utíkat, přičemž je ti jasné, že ho nedoženeš.
Nejde tedy o přímé ohrožení života nýbrž o ohrožení majetku, při kterém můžeš taky zbraň použít. V tom případě by se IMHO dalo o střelbě na nohy uvažovat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 15 srp 2006 16:25

cmk píše:
Milan.M píše: Pánové, kdy už vám dojde že i 22.LR je v rukou dobrého střelce velice nebezpečná zbraň, teda podstatně nebezpečnější než pětačtyřícítka v ruce někoho kdo si zejde vystřelit jednou za rok na střelnici jen tak aby se neřeklo. A takových lidí by se pár našlo.

To Kubajzz: Souhlas. Už vidím, jak tu někdo bude vytahovat zbraň, když už na něho někdo míří. A je celkem jedno z čeho.
Hmmm, asi se mi rozpil inkoust, kdyz jsem to psal... Nikdo ti nebere, ze 22ka v rukou strelce je lepsi nez 45ka v rukou nestrelce...
Ale snazime se ti tu vysvetlit, ze 45ka (9ka, 40ka, ale i 7.65ka a 38ka) v rukou strelce je mnooooohem nebezpecnejsi, nez 22ka v rukou stejne dobreho strelce.
Ano. Větší ráže je při sebeobraně lepší. Ale psát, že je 22 k ničemu (jak tu někteří psali), no nevím. A o to mi jde.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 srp 2006 17:18

Kubajzz píše:JJ, tady celou dobu jde o to jestli je .22 k sebeobraně vhodná, což je. Ovšem jsou jiné, ještě vhodnější ráže.

Já myslím, že ten Milanův dotaz byl z té kategorie případů, kdy ti třeba nějaký spoluobčan vytrhne peněženku s prachama z ruky a začne utíkat, přičemž je ti jasné, že ho nedoženeš.
Nejde tedy o přímé ohrožení života nýbrž o ohrožení majetku, při kterém můžeš taky zbraň použít. V tom případě by se IMHO dalo o střelbě na nohy uvažovat.
Proboha, přestaňte tu šířit bludy o tom, kdy to je a není případ vhodný k sebeobraně. Ukradená peněženka je sice nepříjemná, ale NENÍ to důvod k vytažení zbraně a střelbě!!! Já bych něco takového považoval za obranu, která není adekvátní povaze a způsobu útoku.

České soudy vůbec nerady přiznávají §13 obraně při útoku na majetek. A u peněženky? To bych si typnul, že by to neuznaly určitě.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Zamčeno