Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 21 zář 2011 13:54

nahovno nie je montáž ale slávia... vdaka malému priemeru a hrúbke valca je rybyna rovných 10 mm stačí zmerať šublerou...

takže montáž za to nemôže...


- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Motobassak » 21 zář 2011 14:17

jsem rád že sem koupil místo 634 tu 631, je sice slabší,ale zase s ní neřeším žadné nedomyšlenosti od czub.
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
sliva
Příspěvky: 206
Registrován: 30 srp 2009 12:16
Bydliště: podkrkonoší

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od sliva » 22 zář 2011 04:27

madbugie píše:nahovno nie je montáž ale slávia... vdaka malému priemeru a hrúbke valca je rybyna rovných 10 mm stačí zmerať šublerou...

takže montáž za to nemôže...
no to je asi pravda :oops: nemeril jsem to....
jinak se mi slavka docela libi,i vykonove :wink:
nechce se mi nicit montaz za 1300kc...to je problem udelat presnou rybinu 11mm??????????? :|
Anglická kráska- Air Arms TX 200 Mk3 ,cal .177,Nikko Stirling 3-9x40AO, exact 4.50mm
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od kesi » 22 zář 2011 09:29

Rybina na ČZ Slavia 634 je určena primárně pro diopter. Výrobce rozměr neuvádí, co uvádějí e-shopy je kolikrát zavádějící.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
sliva
Příspěvky: 206
Registrován: 30 srp 2009 12:16
Bydliště: podkrkonoší

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od sliva » 22 zář 2011 09:40

no to zavadejici je....znicim montaz pilnikem... a mozna to bude k nicemu... :oops:
Anglická kráska- Air Arms TX 200 Mk3 ,cal .177,Nikko Stirling 3-9x40AO, exact 4.50mm
Lambo
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2011 20:46

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Lambo » 23 říj 2011 21:19

Zdravim, mam asi mesiac staru Slaviu 634, vystrelene cca. 800 ran a pri zalamovani hlavne zacalo odrazu vo vnutri nieco drhnut a teda aj treba pouzit vasciu silu ako je bezne. Neviete co to moze byt? Ci s to mam reklamovat alebo sa to da nejako opravit.

Dakujem.
Lambo
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2011 20:46

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Lambo » 23 říj 2011 21:30

Zdravim, mam asi mesiac staru Slaviu 634, vystrelene cca. 800 ran a pri zalamovani hlavne zacalo odrazu vo vnutri nieco drhnut a teda aj treba pouzit vasciu silu ako je bezne. Neviete co to moze byt? Ci s to mam reklamovat alebo sa to da nejako opravit.

Dakujem.
Martin.K
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2011 08:31

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Martin.K » 26 říj 2011 20:31

Tak jsem se stal šťastným majitelem Slavie 634. Dlužno podotknout, že jsem si ve třiceti a něco letech konečně splnil dětský sen (napadá mě replika z Obecné školy: "Vzduchovka!" "Nó, to přímo né, ... ale zbraň to je!")

První dojmy jsou vesměs velmi dobré, puška je krásnější než na obrázku, úroveň zpracování je mnohem lepší, než jsem čekal. Velice příjemná na omak, drážka pro napínací táhlo nemá ostré hrany, jak jsem někde četl, nikde nic nedrhne, hlaveň se po zaaretování ani nehne (narozdíl od vykloktaných zlamovaček, na které jsem byl zvyklý ze střelnic). Vše jde ze začátku trochu více ztuha, uvidíme, jaké to bude za pár týdnů používání.

Zklamala mě rybina. Ano, četl jsem tady stokrát, že nestojí za nic, ale že je takhle mělká jsem netušil. Ale abych pánům z CZUB příliš nespílal - nedokážu posoudit, jestli by se hlubším frézováním neztenčil materiál válce na neúnosnou mez. Inu, je to asi kompromis mezi jednoduchostí a funkčností.

Co mě překvapilo jsou světlovodná mířidla, což je zřejmě novinka, protože to překvapilo i prodavače, když jsme rozbalili krabici. Narozdíl od plastových mířidel, která jsem zahlédl na fotkách někde v tomto vláknu (na verzi 634 Plast), jsou tato ocelová, naprosto solidní a nijak nesnižují celkový dojem. V případě zájmu mohu nafotit.

Byl jsem pevně rozhodnut zakoupit rovnou i kvalitní střelivo JSB, ale nechal jsem se prodavačem ukecat, že je to škoda, protože 500 diabol se stejně spotřebuje jen pro "zajetí" hlavně. Zakoupil jsem nakonec za polovic krabičku "Diabolo LUX" od Kovohutí Příbram a ještě tentýž večer jsem objednal i testovací sady Match a Exact od JSB, které se budou hodit později.

První dojmy ze střelby: Střílel jsem pro nepřízeň počasí v bytě a tedy na vzdálenost jen cca 8 metrů na vzduchovkové terče, poloha nejprve v leže s oporou (malá igelitka narvaná špinavým prádlem). Se standardními mířidly jsem nebyl schopen nastřílet na 10 ran více, než cca 80 bodů, což na tuto vzdálenost a polohu není mnoho, ale chybí mi cvik. Připevnil jsem tedy puškohled Gamo 4x32 (je to šmejd, ale získal jsem ho zadarmo) s použitím přibalené dvojdílné montáže. Moje pidlovokost se tím eliminovala a po nastřelení už to byly prakticky samé desítky. Vystříleno cca 100 ran a puškohled drží, nástřel se zatím nezměnil. Měl jsem v plánu později dokoupit Deltu 4x32 AO, ale začínám si říkat, jestli nepočkám, až tento odejde do lovišť - jestli vůbec někdy.

Vzduchovka kope více, než jsem čekal. Po několika desítkách ran vleže mě bolelo rameno, jako by mi do něj dal někdo pěstí. Kromě rybiny moje druhá výtka - botka je z plastu tvrdého jako šutr, přestože se výrobce pyšní "pryžovou" botkou. Ukázalo se však, že vleže si pušku opírám o citlivé místo, při střelbě ve stoje rameno nebolí.

Nemůžu se dočkat dobrého počasí, až ji vezmu otestovat na nějakou rozumnější vzdálenost.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 27 říj 2011 07:52

Lambo aj MartinK

ak ste čítali toto vlákno celé, tak musíte mať kopu informácií (ale kto by to robil je tu toho už moc)

1. vec po kúpe najlepšie rozobrať vyčisťiť od konzervačnej vazeliny a jemne namazať podla tunajších rád...

lambo pri 800 vystreloch ti asi začalo zadrhávať tlačné tiahlo... rozobrať a namazať z jednej aj druhej strany vazelínou... (tiahlo šúcha o valec a zo spodu ho pridláča taká plechová prítlačná "pružina" ktorá je osadená vo vyfrézovanom kruhu v pažbe aj z tejto strany treba namazať to tiahlo...

samozrejme trecie plochy zlamovacej hlavne jemne naolejovať ako plochy tak aj hlavný šrób ktorý drží hlaveň + niečo aj do aretačnej poistky...

ked už to máš rozobrané pozri aj dovnútra ako vyzerá pružina valec piest - všetko vyčistiť a velmi jemne namazať...

a vela zdaru...

a tú botku treba nahradiť gumovou (len ju treba dobrúsiť na mieru...) je to škoda stojí cca 5 € a vyrába ju priamo CZ UB prečo ju tam nedajú nechápem...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
jamall
Příspěvky: 63
Registrován: 13 dub 2010 17:04

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od jamall » 30 říj 2011 18:07

Měli by konečně začít prodávat dioptr na S634 prý tam pasuje nějakej americkej ale čert ví.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 02 lis 2011 11:09

diopter je naprd... to je dobré tak na terčovú strelbu a aj to len na relatívne krátku vzdialenosť... to už potom skôr na nejaký rýchloplinking reddot... ale to je tiež nepresné...

ale aby som nebol uplne mimo misu, tak fotečka (sorry ale z mobilu) konečne po lete poskladanej slávinky aj s novou optikou, paralax-kolieskom, predlžujúco-excentrickou lištou na montáži, prefrézovanou rybynou, zdvihnutou hlavnou atd... no chudátko vytrpela si zase svoje...

no a pri pondelkovom nastrelovaní som dospel k záveru, že by to chcelo asi o 1,5 - 2 cm vyššiu lícnicu kua... (zas mám nad čím dumať...)
Přílohy
slavia.jpg
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od kesi » 02 lis 2011 11:46

Ahoj, pokud na to máš nástroje, tak můžeš uřezat kus lícnice (pažby) a zdvihnout ji, ale to už tě jistě taky napadlo. :roll:
http://img838.imageshack.us/img838/3743/parte2i.jpg
...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 02 lis 2011 13:40

no áno akurát že to nie je fotka zo slávie, ktorá ma tu pažbu malú na výšku čiže ak by to malo byť čo k čomu tak by to bolo treba rezať skoro do polovice a to už potom esteticky nevyzerá dobre...

(a navyše ja tam mám tie 2 x 1/4 kilové valce 10 cm dlhé vo vnútri...) takže skôr nejaká "dorábka" navrch... uvidíme...

keď ja nemám čas takže zas za pol roka :D :D :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Vrana
Příspěvky: 19
Registrován: 08 lis 2011 18:38

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od Vrana » 08 lis 2011 18:43

Zdravím pánové
Jsem tu nový a mám otázečku.Nevíte někdo,jestli mi vleze pružina z 634 do 631 ?
Pokud už to tu někde je,omlouvám se,ale nenašel jsem.Diky
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Nova Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 08 lis 2011 20:21

da sa nejak zvysit este vykon u slavii? napr. zvacsit natah,pripadne skratit piest...proste to nejak zkombinovat,aby to strielalo...nieco podobne ako pri prerobeni 630 na 634,len este o malinko viac...ked som sa tak s tym bavil,tak pol cm sa da ist este s piestom,lenze potom sa uz hlaven neda viacej sklopit,cize bud by sa zbrusili hrany alebo predlzilo to zelezo,co posuva piest dozadu a pribrusil piest...samozrejme,museli by sa robit aj nove zachytavacie zarezy na pieste...len,ci sa da ist este s piestom dozadu...
Odpovědět