Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 13 říj 2011 09:19

to: Andras: Napřed píšeš že se ti zdá vzduchovka slabá a potom, že ti o výkon ani nejde - tak co vlastně chceš? Ty dvě věci spolu totiž souvisí.
Takže bych se soustředil na dvě části zbraně: těsnění a pružinu. Pokud výkon výrazně kolísá, tak bude asi vzduch někudy občas ucházet a nejlogičtějším místem je těsnění - zkrátka při jednom výstřelu je vše OK, při druhém těsnění špatně sedne a vzduch uteče bokem.
Pokud je vzduchovka slabá dlouhodobě a těsnění vypadá dobře, bude asi špatná pružina jak píše jirkahu71.

A jinak je dobrý vědět, že tyhle vzduchovky nikdy nebyly zamýšlený zrovna jako terčovnice, tak od ní moc nečekej a raději si na terčovou střelbu kup Slávii :wink:

to: jarda.h: Tak, tak. Černění je sice škoda, ale dá se udělat nový brynýrování (baj voko do 2000 Kč), ale jak jednou zkur..., pardon, pokazíš vývrt, tak sice vzduchovka bude krásná zvenku, ale ke střílení už nikdy moc dobrá nebude.


Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
jarda.h
Příspěvky: 4
Registrován: 12 říj 2011 18:16
Bydliště: Východní čechy

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od jarda.h » 13 říj 2011 09:37

jen mám trochu obavy aby pri tom zahřátí na 328°C nedošlo k nějaké deformaci hlavně
Andras
Příspěvky: 83
Registrován: 25 zář 2011 20:29

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Andras » 13 říj 2011 10:15

Sharpshooter CZ200 S píše: to: Andras: Napřed píšeš že se ti zdá vzduchovka slabá a potom, že ti o výkon ani nejde - tak co vlastně chceš?
Asi som sa zle vyjadril. Olympijský špeciál 7,5J je flusátko a pritom patrí medzi najpresnejšie zbrane sveta. 47čka má drážkovanú hlaveň, tak by sa snáď mohla vliezť na 10m do sústrelu cca 2x2cm a na to by malo stačiť aj 5-6J. Beriem ohlad na kvalitu použitelného streliva. Niekto tu spomínal rozbíjanie fliaš na 15m a ja na 15m sa nedostanem do terča 14x14 a mieridla sú na max. výške (25). Môj hlavný problém je v extrémne nízkom výkone a jeho riadnom kolísaní.
Zrejme bude problém vtom čo aj ty píšeš. Gumené tesnenie. Nerovnomerne sa rozťahuje, valec vytrie do sucha, zahrieva sa atď. Hlavne, že kladie nerovnomerný odpor medzi výstrelmi.
Zatial ďakujem za rady. Zrejme tu vela riešení nieje a na začiatok vymením gumičku za mosadz.
Slavia 620, QB 78 BSA4-16x40
Andras
Příspěvky: 83
Registrován: 25 zář 2011 20:29

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Andras » 13 říj 2011 11:01

Ešte jedna otázka. Takto má vypadať piest?
http://forum.gunshop.cz/download/file.p ... &mode=view
Môj piest je na konci plochý. To znamená, že vzduch v lievyku zostáva nevytlačený.
Toto nieje náhodou už neskorší tuning?
Slavia 620, QB 78 BSA4-16x40
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Black Powder » 13 říj 2011 11:29

Ak by si si precital vsetko co bolo k tomu obrazku napisane, zistil by si, ze to je uz prerobeny piest s teflonovym tesnenim.
Povodny piest je plochy a ma piestny kruzok, bud mosadzny, alebo ocelovy.
Na stlaceni vzduchu v lieviku sa mozes vykaslat, nez piest dosiahne dna, uz je brok vonku z hlavne, takze vacsiu kompresiu uz nedosiahnes.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 14 říj 2011 00:02

Andras píše:Olympijský špeciál 7,5J je flusátko a pritom patrí medzi najpresnejšie zbrane sveta. 47čka má drážkovanú hlaveň, tak by sa snáď mohla vliezť na 10m do sústrelu cca 2x2cm a na to by malo stačiť aj 5-6J. Beriem ohlad na kvalitu použitelného streliva.
Jenže ten olympijský speciál je většinou precizně zpracovaný za jediným účelem - dosáhnout maximální přesnosti a konzistence střelby a od toho se odvíjí jeho cena.
Oproti tomu vojenská vzduchovka vz.35 z níž vz.47 přímo vychází byla zamýšlena jako cvičná zbraň se kterou se vojáci naučí správným návykům při zacházení s ostrou zbraní, přičemž nebudou k tomuto muset používat právě nepoměrně dražší ostrou zbraň - primární bylo aby vzduchovka dokázala střílet (a přitom se obsluhovala podobně jako puška vz. 24, resp vz. 33), ale přesnost nebyla až tak podstatná.
Prostě tak jako od vzduchovky vz.35 nebo vz.47 nemůžeš očekávat přesnost terčovnice, tak stejně těžko budeš na olympijský speciál nasazovat bodák vz. 24 :lol:
A broky No. 10 z "Kovošrotu Příbram" přesnosti vzduchovky taky nepřidají :wink:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Black Powder » 14 říj 2011 03:04

vz47 nestriela az tak spatne:
http://www.strelectvi.cz/forum/opakovac ... ml#p269816
Obrázek
Na 35m sme triafali vrchnaky od PET flasiek.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 14 říj 2011 08:45

Já samozřejmě netvrdím, že střílí nějak špatně, jen říkám že přesnost u ní nebyla hlavním kritériem a tudíž co se přesnosti týče nesnese srovnání např. se Slávií už jenom vzhledem k dostupnému střelivu...
Jinak mám už nějakou chvíli políčeno na vz. 35, ale je otázka za kolik a jestli vůbec se mě ji povede usmlouvat :evil:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Andras
Příspěvky: 83
Registrován: 25 zář 2011 20:29

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Andras » 14 říj 2011 11:56

A sme doma. Ten nástrel sa mi páči. Toto by som zhruba na 10m chcel dosiahnuť s oporou.
Ďalej je to len otázka cviku. A dovtedy to nevzdám kým tú moju nedám do poriadku. Vďaka za tie terčíky, povzbudili.
Slavia 620, QB 78 BSA4-16x40
vz 35
Příspěvky: 86
Registrován: 24 čer 2010 13:19

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od vz 35 » 26 říj 2011 08:56

Má z vás někdo na vojenské vzduchovce nějaký puškohled? Tady jsem našel jen jeden příspěvek. Jaký by se na vojenskou vzduchovku hodil, aby to vypadalo dobově, aby vzduchovka vypadala jako odstřelovačka? Pokud to někdo z vás tady má tak prosím o foto a způsob uchycení a druh montáže. Díky
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od jirkahu71 » 26 říj 2011 14:45

tyhle ceopažbené vzduchovky vypadaj nejlíp tak jak je vyráběli, muška+hledí. Podle mě je to sběratelský kousek a nemám nic proti tomu si z toho sem tam vystřelit. Nejvíc času by ale měly být nakonzervované na zdi :) Hlavně nic nevrtat, nepřivařovat a nedělat žádné nevratné úpravy. Toť můj názor.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 říj 2011 18:02

Přesně tak. Tahle vzduchovka má dnes už podobný status jako historické auto nebo motorka - pokud je v dobrém stavu, kompletní a funkční, tak její cena už může jedině stoupat. Jakmile na ní začneš provádět jakékoliv nevratné změny, tak její cena spadne na úroveň náhradních dílů pro někoho kdo bude chtít tento typ vzduchovky opravit.

Pokud by jsi chtěl přece jenom za každou cenu experimentovat tímto směrem (i když se ti to pokusím ještě jednou co nejdůrazněji rozmluvit), tak bych se poohlídnul po něčem dobovém, např. Mosin PU 3,5x22. Ale jak říkám - nedělal bych to...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Dobrouš » 26 říj 2011 18:58

Black Powder píše:vz47 nestriela az tak spatne:
http://www.strelectvi.cz/forum/opakovac ... ml#p269816
Obrázek
Na 35m sme triafali vrchnaky od PET flasiek.
Je to povedená vzduchovka a rozhodně bych se jí nikdy nevzdal, ale mezi její přednosti zrovna velká přesnost nepatří. Slávka je na tom lépe. Ten nástřel na 10m myslím odpovídá realitě, ale vršky od PET na 35m? Vždyt' na těch 10m máš rozptyl odpovídající zhruba vršku....co pak na 35m :shock:
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od PEPAN » 26 říj 2011 19:12

Ten puškohled, já bych proti tomu v zásadě nebyl, nějaký dobový na násuvné montáži..
třeba mam jeden na šínu asi 9,5 mm. Pak jen sehnat šínu a na 2 body přiletovat.. jediný co je v háji je černění. a dá se to sundat. Pak je otázka proč by to kdo sundaval, pokud by se dobře zadařilo ani by to moc nenarušilo původní podobu, ale lidi jsou různí
Nejde!Prostě NNe
vz 35
Příspěvky: 86
Registrován: 24 čer 2010 13:19

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od vz 35 » 29 říj 2011 20:11

No já si říkal upravit velmi šetrně(např.sehnat druhou pažbu apod.) s dobovým puškohledem, ale nevím jaké puškohledy se v té době používaly na pušky vz 24 nebo pušky mauser. Uvítal bych nějaký tip, díky
Odpovědět