Mosin 91,30,38,44 i ostatni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 13 říj 2011 05:58

možná se trošku stydím :D v noci jak jsem spal jsem to celé vymyslel. Vzbudil jsem se kolem 1 ráno a do 2 jsem zabrusoval ruzne doteky dlouhé pažby a hlavně. To podvázání se myslí co? Vzpomínám si, že jsem někde četl, že za války tam kolem hlavně dávali nějaká masný řeznický papír ať se zabrání doteku s dřevem při ohřevu...
další věc je, proč to cestuje lehce zleva postupně doprava. Myslím si, že teď to bude ok, protože jsem strávil hodně času nad tím abych dal vodorovně osnovu puškohledu a nastavil jsem i vodorovně zbraň, jenže v noci mi došlo, že tam žádná vodorovná plocha vlastně nebyla a tak jsem to celé usadil vodorovně na základě horní hrany hledí :D V noci jsem naklopil puškohled lehce do protisměru hodinových ručiček, což s porovnáníms hledím dělá pravou stranu osnovy kousíček výš jak levou, ale když to chytím se zavřenýma očima do ruk jako bych chtěl střílet a otevřu oči tak mám puškohled dokonale daleko a osnovu dokonale rovně a nic nemusím korigovat. Navíc to naklopení puškohledu je teď řekl bych naprosto shodné s dírkama v terči když přez ně proložím přímku
třetí věc, proč to tak neskutečně upadlo dolů mezi první a poslední ránou nechcu ani prozradit co jsem vlastně udělal :? vzal jsem totiž jednoduché nožičky a zacvakl je ua konec hlavně, opřel o to pušku, chytil oběma rukama na druhém konci a pálil a vyšteloval. Pokles tam samozdřejmě byl ale takový jako znám i z otevřených mířidel při zahřátí, ale pak jsem našel něco jako pytel, dvojnožku zahodil a podepíral to někde až u zásobníku a ejhle pálilo to úplně brutálně dolů. Jsem přesvědčen, že ta dvojnožka na konci pomohla mírnému prohnutí zbraně při střelbě čím sem střílel výš na tu vzdálenost a když to cele pokleslo ohřevem a ještě jsem ji dal pryč tak to způsobilo víc jak dvojná sobný pokles od první rány. Uvidím, nevím co mě to napadlo podepřít to za hlavěň

edelweiss a víš, že ti ten nástřel věřím, sám bych to na 100 z mířidel nedal, ale na 50m se dá sestřelit nejeden vršek od piva z otevřených mířidel, tohle mě vedlo k předělávce na snipu, navíc někde na netu jsem četl, že samotný Mosin napevno upnutý má rozptyl 45mm na 300m


Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 13 říj 2011 11:10

:P :P :P
Přílohy
P1080040.JPG
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 13 říj 2011 16:39

Ještě dneska jdu na to. Co to máš za chytrou knížku přímo na Mosiny?
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 13 říj 2011 16:41

klasika A.A.Jurijev
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
HAD
Příspěvky: 28
Registrován: 04 úno 2007 01:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od HAD » 13 říj 2011 16:52

HAD píše:Mám velké dilema a potřeboval bych poradit.
Mám na výběr ze dvou kusů 1891/30.
První je z roku 39, druhý z roku 42. Problém je v tomhle: Ten první má horší pažbu, závěr vypadá hůř a má větší vůle, dno nábojnice nesedí v závěru moc hezky, ústí hlavně je volnější. Ale má oproti tomu novějšímu jednu výhodu. Celý vývrt vypadá o dost líp. Až na to ústí, které je volnější. Střela do něj jde zasunout minimálně o 3 mm hlouběji, než u toho z roku 42. Na tom z roku 42 je ten vývrt jakoby trochu hrbolatý. K čemu se přiklonit? Radši brát hladší vývrt s volnějším ústím a horším závěrem a celkově o toršku horším stavem, nebo radši hrbolatější vývrt s lepším ústím a lepším závěrem?
Oba kousky jsou za 3200,- Oba jsou sčíslované.
Díky moc
Nikdo nic?
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost.............ale neřekli která
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 13 říj 2011 16:56

je to jednoduché, každou vadu lze odstranit, krom vady na hlavni (AAJ)
Take vyber jasné ostré ústí a čistý vývrt, vše ostatní si dodělaš.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
HAD
Příspěvky: 28
Registrován: 04 úno 2007 01:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od HAD » 13 říj 2011 17:06

Ok, tyhle dva akousky nechám teda být. Díky
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost.............ale neřekli která
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 13 říj 2011 23:09

i ta hlaveň je šroubovaná za tepla a dá se vyměnit :D
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 00:38

Mám obavu že v ceně výměny laufu, by sis koupi 2-3 mosiny ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 14 říj 2011 12:49

to nevadí, vyměnit jde :))
No ale vraťme se k mojemu problému šikmého brutálního propadu střely po každé ráně. Tak ten propad jsem debil já a moje experimenty s dvojnožkou chycenou za konec hlavně a pak přehození na nějaký měkký polštářek místo pytle s pískem. Ten šikmý sestup jsem vyřešil tím natočením puškohledu podle úhlu sestupu a ne podle šikmého hledí :D Přesnost střelby se mi změnila z rozptylu 40cm na rozptyl do 15cm na 100m když to tam jen tak bouchnu, když si dám pořádně záležet tak to je tak do 6cm a občas i líznu 1cm kolečko ve středu, takže spokojenost neskutečná. A jak jsem k tomu došel? Tak propad a úhel jsem popsal o tři řádky výš a lehce i jako myšlenku v minulém příspěvku a přesnost ta je podle téhle Mosiňácké bible uprostřed

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 3&start=15

Asi 5h jsem ztrávil na zabrušování dřeva všude podle obrázků, aby tam bylo aspoň 0,5mm mezery. Pak jsem podlepil pouzdro komory na 3 místech jako na obrázcích (jsou vidět až se tam zaregistrujete) a nejlepší materiál na podlepení je tenká oboustranná lepící páska a světe div se vystříhnutý tvar z tvrdé roličky co je uvnitř každého hajzlpapíru :P Na podvázání hlavně jsem použil kousek starého nátělníku s kterým už nějaký ten rok čistím zbraně :) No prostě jak jsem to chtěl málem předvčera hodit do popelnice, tak po dněšní střelbě si troufám říct, že to je schopné konkurovat moderním odstřelovačkám (pokud budou stejné podmínky - oni žádná brzda, žádný bipod, 308 ráže, puškohled ať si klidně vemou co chcou, náboje taky můžou mít lepší než ty moje za 4,50 a přesto takové jelito jako já to tam nasází pak velmi podobně ne-li stejně) takže teď opravdu věřím, že mám proof accuracy kousek :wink: a přitom takové obyčejné úpravy co doma zvládne každý s pilníkem na nehty (šmirgl dnou hrubostí nalepený na plastové placce z drogerky za 30,- a smirek zrnitosti kolem 600 a ostrý nůž)
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 14 říj 2011 13:59

moderni odstřelovačka dá na 100m 10 ran jednou dírou, mosin pod 3cm se sem tam najde je li ok, opečovaný a krmený laděnou munici. Standard bych přirovnal k lovecké pušce, na 100m s dobrou nunici těch 6cm udělá vždy, na víc bez pomoci prostě nemá.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 15 říj 2011 07:39

tak jasně že to je 100 let stará koncepce, ale výběrové kusy budou hodně hodně blízko těm moderním bez moderních vychytávek
jinak ty úpravy pomohly neskutečně, taky jsem nahodil gumovou botku a puškohled s 9x zoomem a hodně přemýšlím o výrobě úsťové brzdy v takovém tvaru jak měly protitankové válečné pušky ať to hodně drží levo-pravou a několik dírek zeshora proti zdvihu. Nějaký nápad mám, pokud to rozkreslím, někdo bude schopný vyfrézovat a ještě to bude fungovat tak to tu nahodím
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 15 říj 2011 11:02

pokud to chceš tunit, tak to rovnou posď do plastu a je z toho moderni flinta :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 16 říj 2011 17:55

plast by byl zajimavy, ale uz mam montaz na klasice tak na to kaslu, ale nez sem do toho sel tak jsem hodne uvazoval o moderni uprave, ale plast nebo myslivecka uprava je sranda o nicem, spis tady uprostred je mega zmena kdyz uz
http://www.cbrps.com/Products.html
hlavne neni treba predelavat kliku ani montaz a vzhled uplne mega
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od Biggles » 16 říj 2011 18:08

Myslím, že zůstanu u fádně obyčejný čtyřiačtyřicítky, než bych chudáka obestavěl hustokrutopřísnejma serepetičkama............
Odpovědět