obnoveni nedobrovolnych odvodu do armady

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od glock1719 » 14 zář 2011 10:46

Jo máš pravdu o rok jsem se sekl.


Štěstí přeje připraveným.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od maldigola » 14 zář 2011 18:06

V takové situaci by jsme bojovali předem prohraný boj a proto jsme Mnichovskou dohodu přijali
to jo,ale to není konec,jde o to, JAK jsme ji přijali-Beneš sehrál tehdy s němci hru,kterou neprokoukli-dal parlamentu(který jediný měl právo rozhodnout o odstoupení území) prázdniny a rozhodl tak (nepravomocně a v tom byl ten vtip) jako prezident sám.Takže-stav byl udržitelný jen za německého přetlaku,jinak ne.A na to pak došlo.
Srovnáme-li se s hrdými zeměmi jako třeba s Francií,pak se nemáme zač stydět.
----
Jiná otázka je,jaký druh obrany by naše země,malá a vklíněná mezi velké sousedy,skutečně vyžadovala-špičkovou protivzdušnou obranu a žádné stíhačky.Miny a minové pole,protitankové zbraně a málo obrněnců.Výcvik typu průzkumník parašutista.A taky-dislokovaná skladiště materiálu pro boj malých skupin,žádné pohyby velkých vojenských těles nebo bitvy se tu konat nemůžou.Zejména je třeba připravit elektronickou obranu,špionáž,viry atd.
Místo toho máme armádu,která slouží tomu,kdo nás vlastní-prvosledoví pro Rusy,zásobárna přeochotných přicmrdáků s vlastním materiálem pro Američany.
Prostě nutně potřebujeme aby česká armáda sloužila (konečně)českým národním zájmům.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od PB » 14 zář 2011 22:36

naše armáda už z požadavků NATO (nepředpokládá se boj v evropě) má především expediční charakter (ikdyž toto se špičky snaží tajit seč mohou) a s ubývajícími financemi se to bude ještě prohlubovat až nakonec opravdu zůstanou pouze útvary které pravidelně vyjíždí do misí + něco málo co jim bude dělat podporu a tím to zhasne.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od kayakero » 22 zář 2011 20:26

maldigola píše:. . aby česká armáda sloužila (konečně)českým národním zájmům.
Nemůže, neb nejsou známy: česká populace je (nyní) nekompletní: (v několika vlnách) (39,45,48,68) nechala se připravit o obchodně-developerské (=mocenské) rody/klany, jež zdravé země budují napříč generacemi - a národní zájmy (tj.: projekty s nejvyšším potenciálem pro daný region) sestavují. Ti nyní v zemi citelně schází - a scházet budou i nadále, jelikož talentovaní mladí z ČR (jež by k tomu mohli dorůst), ti nyní (nenávratně) mizí v EU - místo patetického sebeobětování se - prací pro úpadkovou vlast.

maldigola píše:. . . máme armádu,která slouží tomu,kdo nás vlastní . . . .
To již od roku cca. 1620 jsou země koruny české příliš malé na udržitelný provoz samostatného vojensko-průmyslového komplexu, tj.: jednotky z českých území samozřejmě slouží zájmům vyššího celku (Öster-Reich,III.Reich, Öster-Block, Atlantičtí Aliens, ... Federace Borgských planet). Maximálně si hlídejmež, zda naše účast je proporciálně fairová a zda prioritou onoho vyššího celku je i prosperita Čechů (.. Vršovců .. Lučanů).

Jinak české jednotky měly i na národním území jednoznačně světlé chvilky např.: 1919-1921 a 1945-1947, kdy polské a maďarské (po÷přes)hraniční diverzní (=teroristické) skupiny "vlastenců" pochytala a postřílela - místo pseudohumanistického vyjednávání, tj.: zabránila Beirůtizaci regionu. Ale stejně IMHO pro prosperitu Čechů udělaly české jednotky více v bitvě o Vídeň s Turky, nebo nyní: střílením zmanipulovaných turbanů na jejich hřišti.
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od izak » 24 zář 2011 17:40

K te valce, ceska armada byla dobre vyzbrojena co se pozemni tyce, ve vzduchu by jsme prohlarli do 10minut, tam nemelo cenu ani letet.
Problem bylo tez Rusko, nebot zautocilo na Polsko spolu s Nemci a Rusko by zautocilo i na nas, coz mimochodem na konci valky udelalo.
Uzavreli jsme s Risi partnerstvi a Emil Hacha, nejvetsi hrdina te doby sepsal podminky, za ktere by jej Stalin na miste zatrelil, tedy dal v sanc svuj zivot, pry se z toho malem zhroutil a podelal, ale Hitler nase pozadavky projal, cimz nam teda zajistil mir a jakesi prava. De fakto ekonomicky to bylo to same co v EU, tedy diktat co smime, limity kolik smime a podhodnotil nam menu.
Za to jsme jej zbrojili a zivili, ovsem vse kupoval, sice jsme museli prodat, ale ceny nebyly likvidacni, naopak byl i primereny zisk. Krome ZIDU se zde nezilo nikomu vylozene spatne, krom zlodeju, kteri putovali do koncentraku, protoze cikani kradli, koncili tam tak jako tak, mimochodem v pracovnich taborech byli jiz za rakouska uherska, tyhle tabory ovsem nebyly likvidacni, nybrz prevychovne, Hitler z nich udelal likvidacni, nebot zlodeje zabijel. Tolik k historii, sad uz jen dodat, ze wermacht nikoho jen tak nestrilel, za znasilneni dostal vojak kulku a za kradez ja by smet. Pak prisli Rusove, znasilnovali, kradli a zaviraly cechy do koncentraku, nebo strileli na miste jen tak pro svoji potechu .. taky nas teda museli vybombardovat, imperialisticke svine USA nas bombardovali fosforovymi bombami ... co si mam myslet o nekom, kdo se spoji ze Stalinem ? ... nic dobreho, naopak velebim kazdy narod, ktery se Stalinovy postavil, takze Japonce a Finy ;-) ... Nemce velebit nelze, sice armadu meli spickovou ale tak nejak to domrvily a pachali veci, ktere pachat nemeli, ne druhou stranu je hodnotim mnohem lepe, nez Rusy ze Stalinem.
####################################
A co se tyce nejakych odvodu IT lidi do armady.
1) jsem civil, nebot jsem jiz na odvodu rek, ze jsem zcela zdrav a proze jsem zdrav i dusevne, odchazim na civilni sluzbu na VS k serverum, kde jsem 1.5 let slozil nasemu skolstvi a servery co jsem tam vybudoval slouzi i po tech 10letech, nektere uz jsou na jinem HW, jine ve vmware, ale jedou.
2) jasne rikam, ze nehodlam poslouchat nejake blbecky, ktere by v taktice porazil 10lety hoch hrajici nejakou strategickou hru na PC. Nehodlam branit tuhle vladu, jedine co hodlam branit je tahle zem ale tenhle stat branit nebudu. Jedine o co si koleduji, ze kdyz me odvedou, ze postrilim vse, co je nademnou, nebudu bojovat jinak, nez jako partyzan, ten kdo me napadne nema u me zadne prava a nehodlam dodrzovat zenevske konvence, mam totiz podobne mysleni jako Japonci, nikoho jsem nenutil me napadnout, nemuze pocitat se slusnym zachazenim ... me chova bude podobne, jako se mosad chova k teroristum ;-)

Bylo by zajimave, kdyby odvedli 20.000 inteligentnich lidi, ti se domluvily a udelaly by statni prevrat, pozaviraly vladu, policii, soudce a uredniky ;-) Protoze ono to neni zadna sranda, zatknout nejakeho linuxaka, ktery uvazuje spise anarchisticky a nejaky vojensky rad mu nikdy nic rikat nebude ... a kdyz nebude delat prevrat, tak s nabouranim vlastnich serveru muze pocitat temer na 100%.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od Radgost » 28 zář 2011 09:39

Chtěl bych mít v životě tak jasno jako ty. :lol: :lol: :lol:
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 28 zář 2011 22:04

Člověče, izaku, kam ty na ty rozumy chodiš???
Marně teď přemýšlím jestli ten tvůj elaborát byl myšlenej vážně, nebo jestli to měl být vtip...
Na to jak se v protektorátu skutečně žilo, se zkus příště zeptat někoho kdo tu dobu opravdu zažil.

1. V roce 1938 ani německé letectvo nebylo až tak silné. Např. ještě o rok později byl u němců nedostatek bombardérů nad Varšavou řešen transportními Ju-52, ze kterých vojáci ručně vyhazovali bomby.
2. Útok SSSR na Polsko byl součástí tajné části paktu Molotov-Ribbentrop. V roce 1938 SSSR s Třetí říší žádnou podobnou úmluvu ohledně ČSR neměl a ze strany SSSR nám byla nabízena i pomoc, např. ve formě bombardovacího letectva.
3. Emila Háchu bych nenazýval hrdinou - byl to starý muž, který byl vmanévrovan do role o kterou nestál a podmínky přijal proto, že věděl že pro občany ČSR to bude pravděpodobně nejmenší zlo. Hrdinstvím bylo že podmínky přijal i když věděl, že pokud Němci válku vyhrají, přestane existovat český národ a pokud prohrají bude souzen za vlastizradu.
4. Ceny nebyly likvidační a byl přiměřený zisk? Čeští zemědělci byli vysídleni z úrodné půdy kterou dostali Němci, ale přitom český sedlák musel odevzdat víc než sedlák německý. Samozřejmě např. domácí zabíjačka neexistovala, resp. většinu musel sedlák odevzdat, za což dostal potravinové lístky tak akorát aby neumřel hlady.
5. Kromě židů se nežilo nikomu vyloženě špatně? A co cikání, komunisti, studenti, totálně nasazení, ti kteří po roce '38 zůstali v tzv. Sudetech, obyvatelé Lidic, Ležáků, atd.
6. Wehrmacht nikoho jen tak nestřílel, zatímco Rusové zavíraly Čechy do koncentráků? Nic ve zlým, ale to je výrok hodný pomatence, resp. potom nechápu za jakých okolností během války zahynulo těch 350 000 obyvatel ČSR.
7. Kdy nás američani bombardovali fosforovými bombami? Pokud vím, tak ty se hodily pro zakládání rozsáhlých požárů a tento styl útoků byl především specialitou britské RAF.
8. Kdy se Japonci postavili Stalinovy že je tak velebíš?

Omlouvám se tímto všem moderátorům a administrátorům za tuto mou OT lekci dějepisu, ale vážně nesnáším překrucování dějin.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od Silencer » 29 zář 2011 00:03

Držte se tématu prosím, jste už dost mimo. Co má holokaust, fosforový bomby, Stalin a Japonci společného s "obnovení nedobrovolných odvodů do armády"?
2. Uživatel se musí držet daného tématu, který vyplývá z názvu threadu. Ostatní komunikace mezi uživateli je povolená jen přes SZ (soukromá zpráva). Pokud tak nebude činit, je vystaven riziku smazání přispěvku a zablokování uživatelského jména a IP.
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od izak » 29 zář 2011 08:24

No k tomu jen to, ze ty informace mam od lidi, kteri tu dobu zazili, rozepisovat se zde o tom nebudu, doporucuji nastudovat informace z obou stran a to jak v evrope, taky o tom, ze jsme Cechy, Morava, Slezsko a kolik zde lidi vlastne ac s ceskym obcanstvim byli Nemci/Slezane/Cesi mluvici nemecky, tak Japonsku (Cina i Vietnam byly spojenci Stalina a ten je taky vyzbrojoval, ze se pak navzajem moc nemuseli je vec jina)


No s tematem to nesouvis jen zdanlive, je treba vedet, jak se Cesky stat chova ke svym valecnym hrdinum, jedny necha shnit v Ruskych koncentracich a ty, co se vratili ze zapadu povrazdili preventivne sami. Ale ono to neni jinde lepsi, NATO je malem teroristicka organizace ktera haji jen sve zajmy, vypravet by mohli Holandane, jak v Kosovu chranili lidi pred genocidou, jenze v te dobe byl Bin Ladin spojenec a tak postrilet ozbrojene muslimy , chystajici se zmasakrovat civilisty bylo udajne spatne a tak tihle valecni hrdinove, kteri premohli presilu, kdyz volali o podporu nebylo jim vyhoveno a byly vyhozeni z armady ... ono se o tom nemluvi, ale kdyz pak probihaly pseudo soudy v Haagu, tak tihle vojaci svedcili a nektere obzalovane radeji otravili nez aby vysla najevo pravda, stejne tak film uloupene kosovo ac nadabovan CT, byl cenzurou stazen a bylo zakazano jej vysilat, nejaka dobra duse se dopustila trestneho cinu a ten film pustili ven. A pod takovou armadou by chteli, aby bojoval inteligentni clovek ? Clovek, ktery uznava cestne jednani a brani spravedlnost, ten jednou bude stat pred volbou, zda ma uposlechnout rozkaz, nebo postrilet sve vedeni.

Filosoficky vzato, nezabijim lidi, kteri mi nic neudelali, ani mim blizkym a jestlize mi nekdo rozkaze nekoho zabit pod trestem smrti, je pro me agresor ten, kdo mi vyhrozuje ... komu si myslite, ze se pak budu mstit ? Velitele si mysli, ze ma kazdy vojensky dril, poslouchat a nepremyslet, jenze vazeni, to nedelam ani v praci, uz jsem dostal prikaz neco zrusit, ale zrusil bych tim cely provoz jedne firmy, takze jsem jim to vratil s vysvetlenim proc se to zamita.
Stejne je celkem jedno, jak se vojak zachova, vojak bude potrestan nakonec at se rozhodne jakkoliv ... jak nas uci historie, koho by napadlo, ze kdyz se vrati z Anglie, ze nebude doma za hrdinu, ze pomohl ukoncit valku, ale bude degradovan a popraven ? ... tohle asi nikoho z tech vojaku nenapadlo ani ve snu.

#########################################
Jinak pro lidi, kteri si chteji zopakovat dejepis ;-)
Co hlasali cesi po 1 svetove:
http://cs-club.blogspot.com/2007/02/zem ... -vlce.html
a ted jsem narazil na zajimavy film, ktery jsem ovsem jeste neshledl, pry se k necemu nevyjadruje vubec, ale diva se na udajne jasne veci z jineho pohledu.:
http://zvidavyvincenc.wordpress.com/201 ... ido-knopp/
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: obnovení nedobrovolných odvodů do armády

Příspěvek od maldigola » 02 lis 2011 12:49

A pod takovou armadou by chteli, aby bojoval inteligentni clovek ? Clovek, ktery uznava cestne jednani a brani spravedlnost, ten jednou bude stat pred volbou, zda ma uposlechnout rozkaz, nebo postrilet sve vedeni.
Tak přesně tohle dělá z lidí mír-moc přemýšlí,vymýšlí,pochybují-o sobě a o vedení-až ho chtějí postřílet.
A přesně tohle je důvod obnovit odvody do armády,nedobrovolně samozřejmě,jak jinak...aby museli i když drze a blbě nechcou,protože každá výchova je tím účinnější,čím je násilnější.
Dnes se stát dostane k pořádné výchově občana jen v kriminále,zatímco vojna je mnohem masovějším a tradičním státotvorným způsobem.
Právo je pacholkem moci a moc má někdo nebo něco až tehdy a jen proto,že ostatní v jeho moc uvěří.A toho lze dosáhnout jen uplatňováním krutosti,bezohlednosti a netolerance.
Když celý národ vystavíme hrubému zacházení,pak uvěří v moc našeho státu a tím bude vychovaný.A to je -v míru -smyslem armády.
Šikanování a tyranizování občanů úřady nebývá tak účinné a svoboda pak bez armády bují jako plevel.
----------
... me chova bude podobne, jako se mosad chova k teroristum
- vida je,Židy,jak se z holocaustu hnusně přiučili.Co jim se dělo,páchají teď ostatním a ani se nestydí...U nás se říká-co nechceš aby tobě dělali,neči'n ty jim.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Odpovědět